16 XI - Międzynarodowy Dzień Tolerancji

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO.
Wychowawcy klas młodszych i starszych w sposób przystępny dla poszczególnych grup wiekowych poprowadzili z uczniami pogadanki.

W klasie 3e odbyły się warsztaty, czego efektem jest gazetka klasowa.

Na korytarzu pojawiła się gazetka związana z tolerancją przygotowana przez uczennice klasy 6c pod kieunkiem Eweliny Siniarskiej.

Dla całej społeczności szkolnej był to czas na zastanowienie się nad swoją postawą wobec innych, wymiany poglądów oraz przezwyciężania stereotypów i uprzedzeń.

Pamiętajmy - TOLERANCJA to szacunek dla wolności innych ludzi, ich myśli i opinii oraz sposobu życia. Szanujmy się nawzajem.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu, pt.: „Urodziny Maćka, czyli krótka historia o tolerancji”, dostępnego pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=DL1Au8gOs9M

Zapraszamy do galerii zdjęć!