Pierwszoklasiści pełnoprawnymi czytelnikami Książkolandii

W dniach 24-25 października 2022 r. nauczyciele bibliotekarze przeprowadzili w klasach pierwszych zajęcia biblioteczne pod hasłem: „Pierwszaki czytelnikami”.
Głównym celem zajęć było zachęcenie najmłodszych uczniów  do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania.

Podczas spotkania dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki oraz ogólnymi zasadami wypożyczania książek.

Uczestniczący w zajęciach pierwszoklasiści otrzymali zestaw materiałów przekazanych do biblioteki w ramach akcji „Mała książka - wielki człowiek” oraz wysłuchały fragmenty książki „Pierwsze abecadło”. Zmierzyli się również z baśniowymi zagadkami przygotowanymi przez nauczycieli bibliotekarzy. Na zakończenie uczniowie złożyli uroczystą przysięgę.

Wszystkim czytelnikom życzymy znakomitych przygód w świecie książek.