Sukces Ady, Poli i Michaliny w powiatowych konkursach

16 grudnia 2022r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Próchnika  w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się rozstrzygnięcie konkursów powiatowych.
XIV Powiatowy Turniej Recytatorski ,,Duch Romantyzmu'' polegał na prezentacji w kategoriach: recytacja i deklamacja jednego utworu poetyckiego z epoki romantyzmu- spoza kanonu lektur szkolnych. Do konkursu przystąpiło 27 uczestników w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe (kl. VI-VIII) i szkoły ponadpodstawowe. Jury pod  przewodnictwem Lucyny Jakubczyk doceniło również  recytacje uczennic z naszej szkoły.

Ada Mogiła z klasy 7c zajęła I miejsce.
Pola Filipiak z 8f otrzymała wyróżnienie.

Uczennice ujawniły doskonałe umiejętności recytatorskie.
Bardzo dobrze zaprezentowała się także Julia Turska z kl. 6c.

Uczennice naszej szkoły wzięły również udział w XXIII Powiatowym Konkursie Literackim "W kobiecie siła'' i napisały prace literackie na podany temat w dowolnej formie wypowiedzi. Dziewczyny: Julia Turska 6c, Lena Czarnucha 7c, Michalina Dorosławska 8f, Lena Golanowska 8f, Michalina Wujek 8f, ujawniły zdolności literackie i wykazały twórcze podejście do tematu.
Prace oceniło i nagrody przyznało jury pod przewodnictwem Barbary Gajewskiej.

Michalina Dorosławska z 8f zajęła III miejsce.

Gratulujemy sukcesów!
Opiekę nad uczennicami sprawowały: Renata Zajda, Agnieszka Jabłońska.

Zdjęcia: Miejska Biblioteka Publiczna