Po raz kolejny postanowiliśmy, w sposób szczególny, uczcić to święto w klasach pierwszych. W dniu 25 listopada 2021 roku misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci przybyli wraz  z uczniami do szkoły na biblioteczne przyjęcie.
Głównym celem przedsięwzięcia było przybliżenie dzieciom historii pluszowego misia, zachęcanie do czytania literatury dziecięcej oraz poszanowanie zabawek. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci, przyjacielem-powiernikiem największych sekretów.

Atrakcją spotkania była wystawka maskotek oraz książek o misiach i niedźwiadkach, film o przygodach Kubusia Puchatka, zabawy przeplecione opowieściami o najsłynniejszych pluszowych misiach występujących w literaturze, filmach animowanych, np.: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Koralgol, Miś Paddington. Przypomnijmy, że święto ustanowiono  w 2002 roku, w setną rocznicę powstania maskotki.

Historia pluszaka wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce w listopadzie 1902 r. Ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt - wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia,  Clifford Berryman, uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek, Morris Mitchom.

Zainspirowany tym wydarzeniem,  uzyskując specjalne pozwolenie prezydenta, rozpoczął produkcję pluszowych misiów o nazwie Teddy.
Imprezę czytelniczą przygotowali nauczyciele bibliotekarze.