Akcja: Podręczniki za grosiki

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Podręczniki za grosiki – solidarność szkolna nie ma granic”. Organizatorem akcji jest Fundacji Dzieci Afryki.
Najpowszechniej stosowaną metodą uczenia w afrykańskiej szkole jest głośne powtarzanie słów czy zdań wypowiadanych lub zapisywanych na tablicy przez nauczyciela, a następnie ich zapamiętywanie przez uczniów. I nie będzie inaczej dopóki uczniowie z biednych wiosek nie zostaną wyposażeni w podręczniki. Państwo nie zapewnia uczniom podręczników, a rodziców nie stać na ich kupno.

Jak nasza szkoła może pomóc?
Wystarczy, że każda chętna klasa ufunduje choć jeden podręcznik, otwierając szansę na korzystanie z niego jednemu uczniowi w
Afryce!

Średni koszt zakupu jednego podręcznika wynosi 25zł.

Jak wpłacić zebrane pieniądze?
  1. Wystarczy skorzystać z linku: https://marketdzieciafryki.com/pl/p/Podrecznik-dla-ucznia/348 i zakupić tam podręcznik w wybranej ilości. BARDZO WAŻNE! W uwagach trzeba wpisać nazwę naszej szkoły. Wtedy z automatu zliczana jest ilość zakupionych podręczników przez naszą szkołę.
  2. Dwa  razy w ciągu roku  (listopad i marzec) pieniądze będą zbierane przez SU i wpłacane na rachunek fundacji.
Pierwsza edycja akcji dedykowana jest dwóm szkołom podstawowym: szkole im. Ryszarda Kapuścińskiego w Bundoli (Ghana) oraz szkole św. Elżbiety w Kiruddu (Uganda).

Liczymy na WASZE WIELKIE SERCA!!!
Samorząd Uczniowski

Więcej szczegółów odnośnie akcji znajduje oraz stronie: www.dzieciafryki.com/podreczniki-za-grosiki--solidarnosc-szkolna-nie-ma-granic