Wydarzenia z roku szkolnego 2012/2013

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =
Podsumowanie najważniejszych wydarzeń w roku szkolnym 2012/2013.
 • W piątek, 28 czerwca 2013 roku, w Hali SP 12 odbyła się akademia kończąca rok szkolny 2012/2013. To był bardzo udany rok dla naszych uczniów: zdobyli wiele trofeów w konkursach ogólnopolskich, miejskich i zawodach sportowych.

Dlatego też Pani Dyrektor wraz z wychowawcami klas wręczyły bardzo dużo nagród książkowych wszystkim wyróżniającym się uczniom. Wszyscy, którzy osiągnęli średnią ocen powyżej 5,1 otrzymali również listy gratulacyjne dla rodziców.

Nie zabrakło części artystycznej i pięknych słów pożegnania klas szóstych z nauczycielami oraz kolegami i koleżankami z klas młodszych.
 • 12 czerwca na Rynku Trybunalskim odbyła się impreza rekreacyjno-sportowa z okazji 796 urodzin naszego miasta.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas IVa i IVc. Czwartacy czynnie uczestniczyli w imprezie, próbując swoich sił w skokach na skakance.

N. Gala, A. Żak, Z. Wożniak N. Balcerek, D. Owczarz, B. Mrówczyński i A. Olczyk zdołali wykonać 796 skoków w czasie nie dłuższym niż 796 sekund i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Ponadto dzieci miały okazję uczestniczyć w pokazie udzielania pierwszej pomocy i ratowania życia.
 

akcja  akcja  akcja
 • Dzień Otwarty to już w naszej szkole tradycja.

Dwunastka ma na swoim koncie wiele unikatowych sukcesów, o których informują miejskie media, witryna szkolna.

Możliwość obejrzenia placówki "na własne oczy" i zapoznanie się z jej ofertą edukacyjną jest dla rodziców zawsze ważnym wydarzeniem. Spotkanie ułatwia im podjęcie decyzji o zapisaniu dziecka 7 i 6-letniego do naszej szkoły.

W tym roku Dzień Otwartej Szkoły odbył się 13 czerwca. Tłumnie przybyli goście udali się na dużą salę gimnastyczną. Powitani zostali przez Panią Dyrektor i zapoznani z ofertą edukacyjną szkoły.

Po krótkiej części artystycznej uczniowie poznali przyszłych wychowawców oraz zwiedzili szkołę: Salę Patrona, Świetlicę szkolną, Bibliotekę z czytelnią, stołówkę. Obejrzeli wystawy prac plastycznych, księgi osiągnięć szkoły oraz kroniki biblioteki.
akcja  akcja  akcja  akcja   apel  apel  apel
 • Miasto Piotrków Trybunalski przy współpracy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie  Trybunalskim oraz  piotrkowskiej Straży Miejskiej zorganizowało  kolejną edycję projektu „Widzę-Reaguję”.

Przedsięwzięcie  zostało zrealizowane w ramach programu „Bezpieczne Miasto 2013”. Akcja została przeprowadzona w trzech obszarach. Pierwszy  objął spotkania w  szkołach, podczas których  funkcjonariusze  przeprowadzili pogadanki – prelekcje: informować o potencjalnych zagrożeniach, możliwości pozyskiwania pomocy od piotrkowskich policjantów oraz o sposobie reagowania na zjawiska patologiczne w naszym otoczeniu.

Drugi   stanowi platforma  internetowa, gdzie  pod adresem www.bezpieczny.piotrkow.pl, można anonimowo podać informację o popełnieniu przestępstwa albo wykroczeniach.

Podobnie jak w latach poprzednich, funkcjonariusze  policji  zapewnią anonimowość zgłoszeń, a jednocześnie każda zgłoszona sprawa zostanie  wnikliwie sprawdzona (zgłoszenia mogą dotyczyć m.in. przemocy w rodzinie, w grupie rówieśniczej, rozbojów, wymuszeń, kwestii posiadania  i rozprowadzania  narkotyków itd.). Ostatni  z  obszarów  działania dotyczyć będzie zagospodarowania  młodzieży wolnego czasu.

Projekt „Widzę-Reaguję 2013”  uwzględnia  wiele ciekawych imprez  m.in.: konkurs fotograficzny polegający na wykonaniu dokumentacji zdjęciowej projektu „Widzę – Reaguję 2013”, konkurs  na najaktywniejszą  szkołę, turniej siatkarski „Fair Play”, konkurs na najlepiej kibicującą – dopingującą drużynę ( pomysł na bezpieczny i kulturalny doping

w ramach idei bezpieczny kibic, bezpieczny stadion, bezpieczne boisko, bezpieczna hala sportowa ) czy turniej z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Realizacja projektu „Widzę – Reaguję 2013” rozpoczyna się już w maju,  a zakończy w grudniu 2013 r. Celem przedsięwzięcia jest niwelowanie zjawiska obojętności wobec zaistniałych patologii występujących wśród dzieci i młodzieży, zwiększenie zaangażowania w sprawy związane z walką z patologiami, budowanie zaufania do służb mundurowych, pobudzanie świadomości dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców do aktywnego reagowania na zjawiska patologiczne.

Akcja ma na celu m.in. promowanie bezpieczeństwa w szkole, poza terenem  placówki  szkolnej,   podczas imprez  masowych  oraz  upowszechnianie bezpiecznego  kibicowania,  a także popularyzowanie zasady „fair play” i zasad udzielania pierwszej pomocy.

akcja  akcja  akcja  akcja

 • akcjaW dniu 06.06.2013 r. inspektor z Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta w Piotrkowie Tryb pani Nina Kołek przeprowadziła pogadankę dla uczniów klas I – szych. Spotkanie odbyło się w ramach programu  „Bezpieczne Miasto 2013”.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wskazówek dotyczących między innymi: zasad poruszania się latem po drogach,  niebezpieczeństw związanych z kąpielą w akwenach wodnych, zachowania szczególnej ostrożności w nawiązaniu znajomości z nowo poznanymi osobami, potrzeb i zasadności używania znaków odblaskowych.
 
 • Dnia 22 kwietnia klasa VIF i członkowie Ligii Ochrony Przyrody przygotowali apel z okazji Dnia Ziemi 2013.

Tematem przewodnim apelu była WODA, bez której życie na Ziemi by nie istniało. Całość przedstawienia urozmaiciła piękna muzyka, wierszyki i tańce.

Organizatorem apelu była Teresa Glubowska.
apel  apel  apel
 • logoDelegacja naszej szkoły w składzie: p. dyrektor Anna Kulisa, p.Marzena Popielarczyk, p. Tomasz Trzaskacz oraz uczniowie klasy VIB: Maja i Kaja Krajewskie i Michał Gałązka,  uczestniczyła w uroczystościach związanych z obchodami uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Delegacja SP 12 przeszła wraz z innymi reprezentantami szkół pod tablicę upamiętniającą 125. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, aby złożyć kwiaty.
apel  apel
 • Dnia 19 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, który zorganizowały klasy Ia, Id, If pod opieką pań: Bożeny Łopacińskiej, Ewy Janowskiej - Nowak, Joanny Hendrykowskiej oraz wychowawcami klas pierwszych.

Młodzi aktorzy przedstawili montaż słowno - muzyczny  o tematyce sortowania śmieci. Uroczystość uświetnili swoją obecnością rodzice uczniów klas pierwszych.
 
 • 26 kwietnia w naszej szkole odbył się apel przybliżający uczniom okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Fragment z dziejów Polski zaprezentowali nam uczniowie klas: VIF, VA i VB pod kierunkiem  Michała Owczarka, Joanny Stalbowskiej, Małgorzaty Franas.

Oprawa muzyczna Dariusz Głowacki.
apel  apel  apel  apel  apel
 • W dniu 18 kwietnia 2013 r. wychowankowie świetlicy z kl. Ia i Ib uczestniczyli w wycieczce do lecznicy weterynaryjnej „AMIGO”.

Dzieci wysłuchał prelekcji dr. Adama Grucy na temat prawidłowej opieki nad zwierzętami, zwiedzały, uzyskały odpowiedzi na zadawane pytania. Obdarowane zostały broszurkami na temat zasad higieny zwierząt i prohigieny  chorób zakaźnych.

Wycieczka cieszyła się dużym zainteresowaniem.
foto  foto  foto
 • Dnia 12 kwietnia uczniowie Koła Teatralnego pod opieką: Ewy Skoczylas i Katarzyny Poterały zaprezentowali społeczności naszej szkoły i zaproszonym gościom przedstawienie pt. „Psi raj”.

Tematyka przedstawienia wzorowana była na filmie "Akademia Pana Kleksa".

Jak zawsze nasi młodzi aktorzy wykazali się wielkim profesjonalizmem i zaangażowaniem, co doceniła licznie zgromadzona publiczność :) Całość dopełniała piękna sceneria, kostiumy i muzyka. Gratulujemy!
apel  apel  apel  apel
 • sprawdzian4 kwietnia uczniowie klas szóstych naszej szkoły przystąpili do pierwszego ważnego egzaminu w ich życiu - sprawdzianu szóstoklasisty.

Egzamin trwał 60 minut.  Maksymalnie można uzyskać 40 punktów.

Sprawdzian bada umiejętność pisania, czytania i wykorzystywania wiedzy w praktyce.
 
 • apelW ramach programu „Bezpieczne Miasto 2013” uczniowie klas V-tych uczestniczyli w dniach 26 i 27 marca z przedstawicielami Straży Miejskiej.

Podczas spotkania uzyskali informacje dotyczące działalności tej instytucji. Zostali również pouczeni, jak powinni zachowywać się w miejscach publicznych (place zabaw, na terenie SKATEPARKU),  w drodze do szkoły, podczas kontaktu z osobami nieznanymi. Zwrócono im również uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności wobec wyprowadzanych na spacer psów oraz omówiono obowiązki jakie spoczywają na właścicielach czworonogów (sprzątanie  zanieczyszczeń w miejscach publicznych).

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu na zakończenie zadawali pytania i otrzymywali odpowiedzi na nurtujące ich zagadnienia.
 
 • apelDnia 23 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wiosennym Rajdzie PTTK: Topienie Marzanny".

Warunkiem uczestnictwa było wykonanie ekologicznej kukły symbolizującej odchodzącą zimę.
Marzanna wykonana przez uczniów klasy VF naszej szkoły prezentowała się bardzo okazale :)

Uczestnicy rajdu ze wszystkich sił starali się przepędzić zimę z naszego miasta, ale niestety "śnieżny potwór" powrócił :(

Pozostaje cierpliwie poczekać, aż natura sama zrobi porządek z chłodem i mrozem...
 
 • 26 marca w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z etnografem piotrkowskiego muzeum, panią Grażyną Szczepaniak.

Podczas prelekcji dzieci zostały zapoznane z regionalnymi obrzędami i zwyczajami świątecznymi. Słuchacze obejrzeli również eksponaty muzealne.

Organizatorem spotkania była Joanna Krasoń.
apel  apel  apel
 • apel18 marca 2013 roku wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali dla uczniów naszej szkoły "Kiermasz wyrobów wielkanocnych".

Uczniowie mogli zakupić palmy, stroiki, pisanki wykonane przez twórców ludowych z Opoczna.
 
 • 9 stycznia obchodzony był Światowy Dzień Ligi Ochrony Przyrody.

Z tej okazji członkowie LOP i uczniowie klasy VIF zorganizowali wystawę, na której zaprezentowali różne formy ochrony środowiska naturalnego. Na wystawie można było obejrzeć ciekawe ilustracje i makiety parków narodowych, parków krajobrazowych, rezerwatów przyrody, pomników przyrody oraz zwierzęta i rośliny objęte ochroną gatunkową.

Wystawę urozmaicały informacje dotyczące wymienionych form ochrony przyrody. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
apel  apel  apel
 • W roku szkolnym 2012/2013 132 uczniów naszej szkoły objętych zostało projektem systemowym współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego „Program wyrównywania szans edukacyjnych uczniów klas I-III z piotrkowskich szkół podstawowych poprzez indywidualizację nauczania” zakwalifikowani przez Komisję Rekrutacyjną uczniowie uczestniczą w zajęciach edukacyjnych.

Dzięki udziałowi w projekcie baza naszej szkoły znacznie wzbogaciła się. Otrzymaliśmy szereg ciekawych pomocy dydaktycznych oraz mebli. Dzięki temu zajęcia unijne są atrakcyjne, a frekwencja uczniów zasługuje na uznanie.

Uczniowie zdobywają wiadomości i umiejętności wykorzystując między innymi: gry dydaktyczne, zabawki manipulacyjne, ciekawy sprzęt sportowy, programy multimedialne, laptopa, plansze demonstracyjne, pacynki, stroje, zestawy eksperymentalne, książki i ćwiczenia wspomagające pracę na zajęciach.

Uczniowie uczestniczyli w 30-godzinnych zajęciach, prowadzonych w ramach godzin z art. 42 Karty Nauczyciela:

- zajęcia dla dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym zagrożonych dysleksją
- zajęcia logopedyczne
- zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności polonistycznych
- zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych
- gimnastyka korekcyjna, zajęcia sportowe
- zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych artystyczno-teatralnie
- zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych, moduł matematyczno-przyrodniczy.

Duża ilość elementów dekoracyjnych – mat i ozdobnych parawanów wspomaga naszych artystów w trakcie przygotowań do występów teatralnych. Jesteśmy przekonani, że tak bogata baza dydaktyczna, przygotowanie nauczycieli oraz zaangażowanie zarówno dzieci jak i pedagogów przyniesie oczekiwane efekty na koniec projektu.

Życzymy naszym maluchom sukcesów, nauczycielom satysfakcji z efektów ich pracy.
 
 • Od października 2012 roku, w naszej szkole, trwała zbiórka darów dla zwierząt ze Schroniska w Piotrkowie Tryb.

Zbiórkę zorganizowali nauczyciele przyrody w klasach IV-VI, a w klasach I-III opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego.

Łącznie zebrano ponad 210 kg karmy, miski, kocyki i zabawki dla zwierząt. 17 grudnia członkowie LOP oraz uczniowie klasy VI F zorganizowali apel pod hasłem "X, XI, XII - MIESIĄCE DOBROCI DLA ZWIERZĄT". Ciekawe informacje o ochronie zwierząt w Polsce przeplatane były wierszami i piosenkami o zwierzętach. Na apelu gościliśmy Prezes Schroniska dla Zwierząt w Piotrkowie Tryb. - Panią Grażynę Fałek, na której ręce przekazaliśmy zebrane dary.

Opiekunem byla p. Teresa Glubowska.
 
 • W piątek, 21 grudnia, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szopce bożonarodzeniowej.

Atmosfera panująca podczas przedstawienia wprawiła wszystkich w doskonały nastrój świąteczny :)
apel  apel  apel
 • spotkanieW dniu 05.12.2012 dziewczęta klas VI-tych brały udział w programie edukacyjnym pod hasłem „Między nami Kobietkami”.

Zajęcia poprowadziła pani Karolina Langier prelegentka firmy Procter & Gamble. Celem spotkania było omówienie zmian zachodzących w organizmie nastolatek podczas okresu dojrzewania.

Dziewczęta z zaciekawieniem wysłuchały prelekcji, miały również możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące je pytania.

Na zakończenie uczennice otrzymały firmowy pakiet.
 
 • W Mikołajki uczniowie klas drugich naszej szkoły przygotowali dla kolegów i koleżanek oraz dyrekcji i zaproszonych gości przepiękne przedstawienie "Król Maciuś Pierwszy".

Przedstawienie opowiadało historię Króla Maciusia I, który robił wszystko, aby stać się jak najlepszym królem. W tym celu jeździł po różnych krajach i spotykał się z innymi władcami. W końcu postanowił zwołać pierwszy sejm dziecięcy, aby móc spełnić wszystkie oczekiwania najmłodszych. A tych oczekiwań było baaaardzo dużo :)

Spektakl został zrealizowany w ramach projektu Europejskiego Funduszu Społecznego „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych”.

Po przedstawieniu pani dyrektor Anna Kulisa wręczyła uczniom nagrody za konkurs na najładniejszy portret Króla Maciusia I.
apel  apel  apel  apel  apel  apel  apel
 • W poniedziałek, 26 listopada 2012 roku, odbył się w naszej szkole apel poświęcony życiu, działalności i twórczości Janusza Korczaka „Pomaluj świat dobrem”.

Uczniowie klas IVd, Ve, Vc i VIc zaprezentowali wiersze o wielkim pedagogu. Przybliżono też życiorys i działalność tego przyjaciela dzieci. Uczniowie klasy VIc zatańczyli w rytm muzyki z musicalu „Skrzypek na dachu”.

Całość przedstawienia uświetnił występ zespołu wokalnego pod kierunkiem nauczyciela muzyki pana Dariusza Głowackiego.

Recytację i taniec wraz z uczniami z koła recytatorskiego przygotowała nauczycielka języka polskiego pani Małgorzata Skrzypczyk.
apel  apel
 • W dniach 23, 26, 30 listopada 2012 roku uczniowie klas VI – tych uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem Komendy Miejskie Policji w Piotrkowie Tryb., z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii, panią Ewą Pacholską.

Tematem spotkania była  „Odpowiedzialność karna nieletnich”.

Wychowankowie uzyskali informacje dotyczące czynów karalnych popełnionych przez osoby nieletnie, zostali uświadomieni z jakimi   prawnymi konsekwencjami mogą się liczyć w przypadku dokonania wymuszenia mienia, rozboju, pobicia, znęcania się fizycznego i psychicznego nad innymi, kradzieży, notorycznego wagarowania i uchylania się od obowiązku nauki.

Atrakcją spotkania była prezentacja stroju policyjnego tzw. „żółw”, używanego podczas zadań specjalnych (imprezy masowe, mecze, zajścia uliczne). Szczęściarze mogli go nawet przymierzyć!
spotkanie  apel
 • 4 grudnia w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z przedstawicielem BOT KWB "Bełchatów" panem Bolesławem Herudzińskim , który opowiadał o powstaniu kopalni węgla brunatnego "Bełchatów" oraz trudach górniczej pracy.

Świetliczanie z zainteresowaniem słuchali opowieści i zadawali szereg pytań. Gość zaprezentował również uczniom grę związaną z kopalnią "Bełchatów".

W związku ze spotkaniem wychowanków świetlicy z górnikiem rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny "Górniczy trud".
apel  apel  apel
logo"Taka data zdarza się raz na jakiś czas,
wtedy właśnie swoje imieniny obchodzi czas.
Więc życzenia takie dla czasu mamy...
By nie spieszył się tak i powstrzymał swe zegary.
Aby wolniej życie się toczyło,
wtedy wszystkim lepiej by się żyło."
Wiktoria Saj z IVA


12 grudnia 2012 roku w Amfiteatrze Miejskim odbędzie się happening artystyczny organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury p.t. "Imieniny czasu – czas na życzenia”.

wierszTego dnia o godz. 12.12 popłyną w świat życzenia składane przez mieszkańców naszego miasta, w tym również uczniów naszej szkoły: Wiktorii Saj z IVA i Julii Jafry z VB, które zwyciężyły w Szkolnym Konkursie na życzenia dla czasu.

W happeningu uczestniczyć będą uczniowie klas IVC, VB i IVD.

Dwunastka jest uważana za szczęśliwą i świętą liczbę: 12 miesięcy, 12 znaków Zodiaku ... i oczywiście SP 12 :))
 
 • W dniu 22.11.2012r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie wychowawcze z pielęgniarką  Elżbietą Jagodzińską.

Spotkanie te realizowane są każdego roku w ramach profilaktyki szkolnej. Prelekcję dotyczącą zasad dbałości o zdrowie, higienę osobistą i zdrowego trybu życia, zakończono rozstrzygnięciem konkursu plastycznego pt "Jak dbać o higienę osobistą".

Nagrodzone zostały następujące osoby:

I miejsce - Iga Szczepanik Id
II miejsce - Dorota Szklarek Id
III miejsce - Karolina Smolarek Ie

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki.
apel  apel  apel
 • 6 grudnia - ulubiony dzień grzecznych uczniów :) Już rano, zaraz po przebudzeniu, na wielu czekał drobny prezent ukryty pod poduszką.

W drodze do szkoły uczniowie mogli liczyć na miłe niespodzianki: przed budynkiem szkoły witał ich olbrzymi Mikołaj :)

Na korytarzu dominował kolor czerwony, nie zabrakło również czapeczek.

W wielu klasach zagościł Mikołaj, który obdarowywał grzecznych uczniów drobnymi prezentami i słodyczami.

Mikołajki obchodzone są obchodzone na cześć świętego biskupa Mikołaja z Miry.
apel  apel
 • Dzień Czystego Powietrza, organizowany każdego roku 14 listopada, stał się tradycją w naszej szkole.

Organizatorem ogólnopolskiej kampanii jest Fundacja Ekologiczna ARKA, która pragnie uświadomić wszystkim jak ważne jest czyste powietrze i jak szkodliwe spalanie śmieci w domowych piecach.

Podczas spalania emitujemy do atmosfery: pyły, które odkładając się w glebie, powodują szkodliwe dla zdrowia człowieka zanieczyszczenia metalami ciężkimi, tlenkiem węgla, azotu, dwutlenku siarki, cyjanowodorem, rakotwórczymi dioksynami.

Raport komisji Europejskiej informuje, że co roku  na choroby wywołane złym stanem powietrza umiera prawie 30 tysięcy Polaków!!!

W obchody Dnia Czystego Powietrza włączyła się również nasza szkoła organizując wystawę na holu głównym oraz prowadząc pogadanki z uczniami. Organizatorkami akcji w naszej szkole były nauczycielki przyrody.
apel  apel  apel
 • apelWspaniałą przygodę przeżyli uczniowie klas szóstych 12 listopada. Nasi szóstoklasiści mieli okazję poznać tajniki pracy w teatrze podczas warsztatów teatralnych.

Po dwóch godzinach zajęć uczniowie nie tylko dowiedzieli się, na czym polega praca suflera, reżysera, aktora, ale też mogli sprawdzić swoje siły w tej roli. Okazało się, że teatr to nie tylko scena i aktorzy, lecz również liczna ekipa pracowników odpowiedzialnych za prawidłowe wystawienie sztuki.

Wielu uczniów podczas zajęć odkryło w sobie talenty aktorskie.
 
 • apelW dniach 25 - 26.10.2012 r. uczniowie klas V-tych brali udział w zajęciach warsztatowych dotyczących wczesnej profilaktyki uzależnień. Celem spotkania było utrwalenie postaw i zachowań społecznych warunkujących prawidłowy rozwój oraz zmiana obiegowych przekonań na temat stosowania środków psychoaktywnych.

Uczniowie otrzymali informacje o działalności Punktu Konsultacyjnego "Pomarańczowa Linia" oraz długopisy z numerami telefonów bezpłatnej infolinii. Zajęcia prowadziła pani Danuta Mikuła.
 
 • zbiórkaW szkole od dnia 12.10.2012 do 31.10.2012 r. trwała akcja "Podziel się posiłkiem". Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 zbierali nadruki "talerzyków" umieszczonych na produktach firmy Danone.

Celem akcji była pomoc Świetlicy Środowiskowej "Bartek", która przystąpiła do konkursu X edycji programu pt.: "Talerzyki na Sprzęciki". Dzieci biorące udział w zajęciach świetlicowych mogą otrzymać w nagrodę nowe sprzęty do kuchni.

Pedagodzy szkolni nadzorujący przebieg zbiórki dziękują uczniom, którzy aktywnie włączyli się w przebieg akcji, za pomoc i "dobre serducha".
 
 • 11 listopada, z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszym mieście odbył się szereg uroczystości upamiętniających ten dzień.

O godzinie 1000 odprawiono mszę świętą w intencji ojczyzny w kościele oo. Bernardynów. Następnie delegacje szkół,  Urzędu Miasta, wśród nich Prezydent Krzysztof Chojniak, Kampania Honorowej 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa oraz mieszkańcy miasta, złożyli kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Wśród zgromadzonych ludzi nie zabrakło delegacji z naszej szkoły pod opieką Tomasza Trzaskacza.
apel  apel
 • Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych  uroczystości.

Tak było również w bieżącym roku szkolnym. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem: p.M. Popielarczyk, p. G.Telatnik, p. D. Głowackiego i p. T. Trzaskacza przybliżyli koleżankom i kolegom naszą polską historię podczas uroczystego apelu.

Urodziliśmy się w Polsce, która na przestrzeni tysiąca lat przechodziła różne wydarzenia - radosne i bolesne. Pod koniec XVIII wieku państwo polskie zniknęło z map Europy na ponad 120 lat. Ale 11 listopada 1918 roku powstało państwo polskie. Ten dzień to szczególny dzień - to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, wiary i zwycięstwa.
apel  apel  apel
 • W naszej szkole,podobnie jak w latach ubiegłych, z inicjatywy nauczycieli anglistów: pani Ewy Kozłowskiej, Aleksandry Lesiak i pana Tomasza Wróbla,  obchodzono Halloween. Na holu głównym wszyscy zainteresowani mogli oglądać wystawę prac wykonanych przez uczniów klas II - IV.
Czwartoklasiści przygotowali piękne dynie halloweenowe, a drugo- i trzecioklasiści plakaty związane z obchodzonym świętem.

Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem młodzieży i odwiedzających naszą szkołę gości.

Trzeba przyznać, że naszym uczniom nie brakuje pomysłowości i braku zaangażowania. A dla jednego z uczniów, który przyniósł "dynię giganta", wielki ukłon za to, że ją w ogóle udźwignął i doniósł do szkoły :)
apel  apel
 • 16 października uczniowie klas III uczestniczyli w spotkaniu z panią Fałek - prezesem Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt w Piotrkowie Tryb. oraz panią weterynarz.

Tematyka  spotkania dotyczyła: pomocy zwierzętom porzuconym, bezdomności zwierząt, zachowaniu dzieci i ludzi wobec bezpańskich zwierząt.

Przybyli goście zachęcali naszych uczniów do zbiorów karmy i innych akcesoriów dla zwierząt potrzebnych na przetrwanie zimy.

Pani weterynarz udzielała uczniom wskazówek, jak prawidłowo dbać o swoje zwierzęta oraz jak należy się zachować w przypadku zaatakowania przez psa.

Lekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem trzecioklasistów.
apel  apel
 • apelPiątek, 26 października, był dniem wyjątkowym dla uczniów sześciu klas pierwszych naszej szkoły. Tego dnia odbyła się ich ważna uroczystość - pasowanie na ucznia SP12.

Na uroczystości  gościliśmy wiceprezydenta miasta pana Andrzeja Kacperka, dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne oraz rodziców i najbliższych naszych pierwszaków.

Kolorowy, wystrój sali i ubiorów uczniów stworzyły magiczną atmosferę.

Po zabraniu głosu przez przybyłych gości i odśpiewaniu hymnu państwowego i szkolnego, rozpoczęła się długo oczekiwana chwila: ślubowanie pierwszoklasistów:

"Będę starał się być dobrym i uczciwym.
Będę strzegł honoru
i dobrego imienia Szkoły.
Będę szanował nauczycieli i rodziców.
Będę uczył się tego co piękne.
Będę kochał swoją ojczyznę"


Po ślubowaniu rozpoczęła się część artystyczna. Każda klasa wyrecytowała pięknie wierszyki oraz zaprezentowała układ taneczny.  Profesjonalizm młodych uczniów olbrzymie zaangażowanie zrobiły na publiczności duże wrażenie i zostały nagrodzone gromkimi brawami.
 
 • Jak co roku - 14 października, obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich uczniów i nauczycieli :)

Z tej okazji w poniedziałek 15 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów naszej szkoły oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem pań: Magdaleny Jagiełło, Agnieszki Byczek i Bożeny Łopacińskiej.

Zgromadzeni na uroczystości nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie wysłuchali także przemówienia pani Dyrektor Anny Kulisy, która życzyła wszystkim radości z nauki i nauczania oraz samych sukcesów.

W dalszej części uroczystości gromkimi brawami uczniowie nagrodzili nauczycieli, którzy otrzymali wyróżnienia.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny w wykonaniu uczniów klas I-III. Popisy aktorów zyskały uznanie licznej publiczności.
apel  apel
 • apelW dniu 3.10.2012r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z Michałem Owczarkiem historykiem pracującym w naszej szkole.

W spotkaniu wzięli udział wychowankowie świetlicy - uczniowie klas I-III. Zaproszony gość wprowadził dzieci w atmosferę średniowiecza. Zaprezentował zbroję i cały osprzęt średniowiecznego rycerza. Dzieci poznały nową terminologię, obyczaje rycerskie oraz poszczególne elementy zbroi wraz z ich przeznaczeniem.

Podczas demonstracji dzieci były zaangażowane w czynny udział w zajęciach. Na końcu spotkania został ogłoszony konkurs plastyczny "Portret rycerza". Organizatorem spotkania była wych. świetlicy p. Joanna Krasoń przy współudziale p. Dagmary Kołowrotkiewicz.
 
 • Dnia 3.10.2012r. uczniowie klasy IIb i IIc wraz z opiekunami  wybrali się na całodniową wycieczkę do Kielc i Pacanowa.

W Kielcach zwiedzili największe i najstarsze muzeum zabawek w Polsce: Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.  Niesamowite zbiory muzeum zachwyciły dzieci . Odbyły one "podróż w czasie" i obejrzały  m.in. przepiękne serwisy dla lalek sprzed dwóch wieków lub "w przestrzeni" - i poznały zabawki ludowe charakterystyczne dla różnych terenów.

Były tam również zabawki historyczne,  lalki teatralne,  lalki Barbie, domki dla lalek,  modele samochodów, samolotów, statków, kolejka elektryczna.

Kolejnym etapem wycieczki było  Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w  Pacanowie.

Spotkanie z głównym bohaterem  zaczęło się już w czasie podróży , ponieważ pan przewodnik czytał dzieciom wszystkie przygody Koziołka co sprawiło, że długa podróż minęła niespodziewanie szybko.

W Pacanowie powitał dzieci bardzo sympatyczny Koziołek Matołek. Rozpoczęła się  wędrówka  w Bajkowy Świat, do którego dzieci weszły przez Mysią Norkę. Za Norką, w charakterystycznej scenerii, oglądały eksponaty z różnych bajek. Były  stroje balowe, but Kopciuszka, miecz Kota w butach, insygnia królewskie,  ziarenko grochu.  Podróż bajkowym, interaktywnym pociągiem sprawiła, że uczniowie poczuli się jak prawdziwi podróżnicy.

Następnym etapem przygód był  Czarodziejski Ogród, gdzie pokonując przeszkody wśród magicznych kwiatów, uczniowie szukali ukrytej Calineczki. Na Górze Studni Życzeń rozwiązywali bajkowe zagadki oraz oglądali film o Przygodach Koziołka Matołka.

Na uczniach niesamowite wrażenie zrobiła zasłona  z pary wodnej , za którą była komnata z wielkimi,  szklanymi, zaczarowanymi  kulami zawierającymi  sceny ze znanych bajek z różnych stron świata.  Niezwykłe kule  w mrocznym, gwiezdnym świetle, prezentowały się imponująco.

Nasi  uczniowie aktywnie uczestniczyli w procesie  zdobywania wiedzy z zakresu bajek, baśni oraz legend. Wycieczka do Pacanowa stanowiła  wspaniałe uzupełnienie i urozmaicenie programu edukacyjnego realizowanego przez naszą szkołę, gdyż jesteśmy Szkołą Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego.
apel  apel
 • W piękny, słoneczny dzień 26 września w Ośrodku Kongresowo - Szkoleniowym Magellan w Bronisławowie odbył się coroczny biwak integracyjny uczniów klas czwartych oraz ich wychowawców.
Celem biwaku było przełamanie stresu uczniów związanego z przejściem z klasy trzeciej do czwartej oraz zintegrowanie się klasy z wychowawcą i innymi nauczycielami.

Wśród atrakcji uczniowie mieli do dyspozycji:

    park linowy
    basen (sauna)
    rozgrywki sportowe
    ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek
    krótkie prezentacje talentów klas czwartych

Nasi uczniowie bawili się fantastycznie i w dobrych humorach wrócili do Piotrkowa :)
uczniowie
"Każdy język obcy daje ci nowe życie;
jeżeli znasz tylko jeden język, żyjesz tylko raz”
 • To czeskie przysłowie jest jednym z haseł Europejskiego Dnia Języków obchodzonego w krajach Unii Europejskiej już po raz dziesiąty w dniu 26 września. Jego celem jest propagowanie nauki języków obcych oraz pielęgnowanie różnorodności kulturowej i językowej.
Europa może się poszczycić niezwykłym bogactwem językowym − posiada 23 języki urzędowe oraz wiele języków regionalnych.

Każdego roku w całej Europie organizowane są najróżniejsze wydarzenia związane z Dniem Języków: przedstawienia, zabawy, koncerty, kursy językowe, programy telewizyjne.
W naszej szkoły uczniowie pod kierunkiem: p.Agnieszki Faryś, p.Cecylii Jakubiak, p. Zofii Olczyk i p. Tomasza Wróbla przygotowali wystawę poświęconą krajom UE: charakterystyczne przedmioty, zdjęcia najpiękniejszych, znanych budowli.
apel  apel  apel
 • logoW dniach 14 - 16 września jak co roku w całej Polsce odbyła się akcja "Sprzątanie Świata 2012". W tym roku hasłem przewodnim akcji było: "Kocham, lubię, szanuję....nie śmiecę".
Każdego roku nasza "dwunastka" również bierze w niej udział. Tak się też stało i w tym. Uczniowie wraz z nauczycielami przyrody pozbierali śmieci w pobliżu naszej placówki.
powrót