Witryna szkolna

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
 • Szkoła posiada własną witrynę WWW prowadzoną od 2002 roku. Witryna w pierwszych latach była tworzona w HTML-u, później w systemie Mambo.
 
 • fotoW piątek, 27 grudnia 2014 roku, padł nowy rekord wejść internautów na naszą stronę szkolną! Tylko tego jednego dnia naszą witrynę odwiedziło aż 1012 osób!!! Łącznie stronę WWW Szkoły Podstawowej nr 12 zobaczyło już ponad 2 miliony gości :)))
 
 • Od XI 2010 roku strona znajdowała się na platformie Joomla na bezpiecznym serwerze Kei. Od roku szkolnego 2015/ 2016 na serwerze piotrkow.pl.
 
 • Nasza witryna szkolna istnieje już 13 lat!!! Przez te wszystkie lata odwiedziło nas ponad 2,5 miliona osób!!! Na stronie znajdują się obecnie 582 artykuły i ponad cztery tysiące zdjęć!!!

  Na przestrzeni lat wygląd naszej witryny się zmieniał. Najpierw była tworzona w HTML-u, następie w Mambo, a od dwóch lat w Joomla na bezpiecznym serwerze kei.pl. Sześć razy zmienialiśmy wygląd stronki i trzy razy adres WWW. Stronę stworzyła i administruje wraz z uczniami Karolina Majchrzak.

  Zapraszamy wszystkich uczniów do zapoznania się z wyglądem szaty graficznej strony po zmianach od jej początków do dnia dzisiejszego.
2003/2004 2004/ 2005 2005/ 2006 2009/ 2010 2011/ 2012 2015/ 2016
foto foto foto foto foto foto
 • Pewnie niektórzy sobie przypominają. A młodsze roczniki niech zobaczą, ile historii mieści się na naszej stronce.

  A adresy? Na przełomie lat także się zmieniały. Oto one:

  - www.sp12.prv.pl
  - www.sp12.dis.pl
  - www.sp12.switch.pl
  - www.sp12.piotrkow.pl


  I miejmy nadzieję, że tak już zostanie. Następne 100 lat!!!
 
 • Witryna szkolna pełni przede wszystkim funkcję informacyjną. Największym jej atutem jest codzienna aktualizacja. W ten sposób zachęcamy rodziców do częstego odwiedzania jej. Chcemy im pokazać, że w placówce ciągle coś się dzieje, że jest nowocześnie i przyjaźnie dla uczniów.
 
 • Najczęściej aktualizowane są działy: "sukcesy" uczniów w konkursach szkolnych, pozaszkolnych oraz sportowych, jak również “wydarzenia" z życia szkoły. Bardzo popularne są konkursy "Klasa Roku" oraz "Plebiscyt na sportowca roku".
 
 • Przynajmniej 2 razy do roku uczniowie biorą udział w konkursach umieszczonych na witrynie szkolnej polegających na oddaniu głosu na najciekawsza pracę: są to: Konkurs na grafikę komputerową, liternictwo artystyczne oraz najciekawszy wiersz. Konkursy te cieszą się olbrzymią popularnością.
 
 • Nie zapomnieliśmy również o rodzicach. W dziale "Strefa rodziców" opiekunowie naszych uczniów znajdą ciekawe artykuły dotyczące profilaktyki uzależnień czy bezpiecznego Internetu.
 
 • Nie zabrakło również działu "Dokumentacja szkolna", w którym zarówno nauczyciele jak i rodzice znajdą wszystkie programy obowiązujące w naszej placówce, jak również Przedmiotowy oraz Wewnątrzszkolny System Oceniania oraz terminy wywiadówek, Rad Pedagogicznych czy kalendarz szkolny.
 • logoWitryna Szkoły Podstawowej nr 12 otrzymała Certyfikat Bezpiecznej Strony i została zapisana do Katalogu Bezpiecznych Stron przez autorów projektu sieciaki.pl. Celem jego stworzenia była budowa w  Internecie bezpiecznego dla dzieci i młodzieży środowiska i promowanie go tak, aby najmłodsi Internauci spędzali w sieci czas w sposób bezpieczny i pożyteczny. Tworzona koalicja twórców i  administratorów witryn przyjaznych dzieciom, zakłada współpracę na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych w Internecie. Certyfikat jest nadany stronom, które spełniają  określone kryteria (podstawowe - bezpieczeństwa, techniczno-estetyczne, kontentowe).
 
 • logoDrugi nasz certyfikat to tytuł  "Strony przyjaznej dzieciom" nadany przez projekt kidprotect. Certyfikat otrzymują szkoły, które nie zawierają treści szkodliwych dla dzieci ani ich nie promują, a ich autorzy mają pełną kontrolę nad treścią.
 

Kontakt

ul. Belzacka 104
97-300 Piotrków Trybunalski
tel. 44 646-68-58
e-mail: sp12@sp12.piotrkow.pl

Poniedziałek 28 listopada 2022

Grzegorz, Lesław, Zdzisław, Gościrad, Lesława, Jakub, Rufin, Ginter, Guncerz, Gunter, Kwieta, Berta

Na skróty