XI Szkolny Przegląd Piosenek Patriotycznych i Żołnierskich

W Radosnej Sali,  30.10.2023 roku,  odbył się XI Szkolny Przegląd Piosenek Patriotycznych  i Żołnierskich, który od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Głównymi celami przeglądu była: popularyzacja znajomości piosenek  o tematyce patriotycznej i żołnierskiej, rozwijanie umuzykalnienia dzieci, integracja społeczności uczniowskiej.

Honorowy Patronat nad konkursem objął Dyrektor Szkoły Pan Łukasz Jakubowski. Uczestników oceniało jury w składzie: Wicedyrektor Szkoły Pani Beata Pruszczyk, Katarzyna Szymczyk, Dorota Kubiak, Cecylia Jakubiak, Dariusz Głowacki

Komisja konkursowa biorąc pod uwagę dobór repertuaru, poprawność  wykonania linii melodyczno – rytmicznej, intonację i całokształt wykonania utworu, po wysłuchaniu wszystkich uczestników, przyznała:

klasy I - III
 I miejsce – Zuzanna Przywara kl. IIIe i Oliwia Warzocha kl. IIb
 II miejsce – Pola Pach kl. IIb, Natasza Cieślak  kl. IId i Natalia Kuśmierczyk kl. IIIb
 III miejsce - Franciszek Orłowski kl. IIIb i  Kalina Owczarska kl. IIIc

Wyróżnienia: Kacper Rudecki kl. Ib,  Hanna Sadurska kl. IIb, Alicja Mogiła kl. IId, Agata Dziubecka kl. IIIb, Nikola Żywołup kl. IIIc

Osobowości sceniczne
Marianna Antczak kl. Ib, Adrianna Madura kl. Ib, Oliwia Sobczyk kl. Id, Oliwia Robaszek + zespół kl. IIa, Natasza Milczarek kl. IIc

KLASY IV-VIII
GRAND PRIX -
Nikola Krupa kl. VIIIa
I miejsce – Hanna Brzeska kl. IVc , Zofia Marendziak kl. IVb i Kacper Krystkiewicz kl. Vd
II miejsce – Anna Szary kl. VIId i Daria Rudecka kl. IVb
III miejsce – Zofia Grzankowska kl. Va i  Agata Wysmyk kl. Va

Wyróżnienia: Magdalena Midera kl. VIId, Amelia Nowakowska kl. VIIe, Izabela Madura kl. IVb, Weronika Buczkowska kl. Ve, Aleksandra Pluta kl. Vb

Dyrektor szkoły, Pan Łukasz Jakubowski, pogratulował wszystkim artystom z "12", chwaląc indywidualizacje wokalne, „pomysł na swój występ na scenie”.

Wykonawcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach i festiwalach.

Organizatorzy: nauczyciele bibliotekarze, nauczyciel muzyki
Koordynator konkursu: biblioteka szkolna