Wyrównywanie szans edukacyjnych

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =

E-learning to forma wspomagająca nauczanie tradycyjne; jest wspaniałym rozwiązaniem, pozwalającym podnieść jakość i atrakcyjność kształcenia.

W roku szkolnym 2010/2011 uczniowie naszej szkoły korzystają z dwóch platform e-learningowych.

Uzdolnieni informatycznie uczniowie mogą korzystać ze szkolnej platformy e-learningowej, na której znajdują się zagadnienia dotyczące tworzenia stron WWW w języku HTML.

Szkolna platforma udostępnia uczniom materiały dydaktyczne (prezentacje, książki elektroniczne, programy) przygotowane przez nauczyciela informatyki. Platforma funkcjonuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, dzięki czemu uczeń/uczennica ma dostęp do wiedzy w każdej chwili (do wyznaczonej końcowej daty) rozwiązywać i przesyłać zadane ćwiczenia, za które otrzymuje oceny.

Uczniowie i nauczyciele SP 12 aktywnie pracują także na Piotrkowskiej Platformie e-learningowej wdrożonej przez Urząd Miasta ze środków Unii Europejskiej. Platforma umożliwia darmowy dostęp do interaktywnych materiałów edukacyjnych wysokiej jakości w szkole lub domu. Multimedialne zasoby edukacyjne obejmują podstawę programową szkół podstawowych.

W naszej placówce dzieci mają zapewnioną fachową pomoc logopedyczną. Trudności wychowawcze oraz dydaktyczne pomagają im niwelować nauczyciele i pedagog szkolny podczas zajęć wyrównawczych i spotkań indywidualnych.

Uczniowie, którzy ze względów zdrowotnych nie uczęszczają na zajęcia, rozwiązują zadania poprzez platformę e-learningową lub też przesyłają zadania pocztą elektroniczną.

zobacz

Załączniki artykułu

wyrownanie (ppsx) 6.14mb, (pobrań: 793)