21 maja klasa III a obchodziła Światowy Dzień Kosmosu. Tego dnia nie zabrakło zajęć, których głównym celem  było zgłębianie kosmicznych tajemnic oraz zdobycie nowych wiadomości dotyczących przestrzeni kosmicznej.
Marzanny powstają by ostatecznie pożegnać zimę  i aby tradycji stało się zadość powinny zostać spalone i wrzucone do wody.
W lutym całej Polsce obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu 2021. W obchody włączyła się także nasza szkoła.
Zgodnie z zasadą Marii Montessori "Pozwól mi samemu to zrobić" uczniowie klasy III a zainspirowani baśnią  H. CH. Andersena "Królowa Śniegu" wykonali piękny pałac według określonego planu.
Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi.
10-02-2021

Dary dla schroniska

W miesiącu styczniu Mały Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę karmy dla Piotrkowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.
W pierwszym semestrze roku szkolnego 2020/2021 nauczyciele bibliotekarze przeprowadzili w klasach pierwszych zajęcia biblioteczne pod hasłem: „Pierwszaki czytelnikami”.
29 Finał WOŚP już w niedzielę 31 stycznia, a dzisiaj 70 WOLONTARIUSZY z SP12 odebrało swoje identyfikatory i puszki. Trzymajmy kciuki, aby jak najszybciej udało im się je napełnić.
Miesiące zimowe są trudnym okresem dla wszystkich  bezdomnych zwierząt, także tych przebywających w piotrkowskim schronisku.
Wtorek 13 października był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Do grona uczniów naszej szkoły dołączyli pierwszoklasiści. Uroczystość ze względu na sytuację epidemiologiczną odbyła się bez rodziców i opiekunów, każda klasa o innej godzinie.
We wrześniu podopieczni świetlicy mogli miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas na świeżym powietrzu.
Najważniejsze wydarzenia w roku szkolnym 2019/2020.
Najciekawsze wydarzenia  w roku szkolnym 2018/2019
Najważniejsze wydarzenia w roku szkolnym 2017/2018
Podsumowanie najciekawszych wydarzeń, które miały miejsce w roku szkolnym 2016/2017.