Uczniowie klasy III b wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania.
29-10-2021

Halloween w SP12

Halloween to amerykańskie święto duchów, a jego słowiańskim odpowiednikiem są Dziady obchodzone w nocy z 31 października na 1 listopada.
29-10-2021

Code Week 2021 w 2c

Uczniowie klasy 2 c włączyli się w Międzynarodowy Tydzień Kodowania w dniach 9 do 24 października 2021r.
W dniach od 9 do 24 października uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły włączyli się w Międzynarodowy Tydzień Kodowania #CodeWeek2021 wspólnie z 84 krajami świata.
Środa, 13 października, była wyjątkowym dniem w naszej szkole. Do grona uczniów naszej szkoły dołączyli pierwszoklasiści.
W związku z realizowanymi w placówkach edukacyjnych obchodami Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim przy współudziale Mediateki, włączyła się do akcji czytania dzieciom bajek zakończonych morałem, w ramach działań profilaktycznych.
18-10-2021

Lapbooki w IIIb

Uczniowie klasy IIIb wykonali lapbooki o warstwach lasu. Powstawały one dzięki przygotowanym przez uczniów i ich rodziców materiałów.
14 października cała społeczność szkolna świętowała Dzień Edukacji Narodowej.
W środowe przedpołudnie, 29 października 2021r., czytelnia szkolna zamieniła się w magiczne miejsce. Piękna, niepowtarzalna jesienna sceneria, tajemnicza polana z bogatym podszyciem leśnym, niecodzienna muzyka relaksacyjna.
 „Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem” - Ten cytat w pełni oddaje ideę Europejskiego Dnia Języków, obchodzonego 26 września od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.
Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej, korzystają z uroków pięknej, jesiennej pogody. Pogodne dni wykorzystujemy na gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Dzięki temu integrujemy zespół świetlicowy i kształtujemy ogólną sprawność, a przede wszystkim pozytywnie wpływamy na poprawę samopoczucia i kondycji fizycznej. Mamy nadzieję, że będzie jeszcze wiele takich pięknych, słonecznych dni i okazji do zabaw na placu.
15 września obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to dzień kreatywności, odwagi i zabawy.
Dnia 25 września odbył się 51. “Pieszy rajd prażonego ziemniaka”, którego organizatorem jest oddział PTTK w Piotrkowie Trybunalskim.
19 września 1982 r. po raz pierwszy użyto emotikona. Był to znaczek :-). Od tego czasu emotikony przeszły istną rewolucję. Na całym świecie pomagają internautom wyrażać emocje.
W  ten weekend (17-19 września) weźmy udział w wielkim finale akcji. „Sprzątanie świata – Polska”.