Międzynarodowy Tydzień Kodowania w SP12

W dniach od 9 do 24 października uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły włączyli się w Międzynarodowy Tydzień Kodowania #CodeWeek2021 wspólnie z 84 krajami świata.
Tydzień Kodowania to inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.

Nasi uczniowie rozwiązywali zadania programistyczne przy pomocy poleceń blokowych code.org: Minecraft, Star Wars, czy Else. Jak co roku było dużo zabawy i programowania :)