06-12-2021

Mikołajki w SP12

6 grudnia, jak każdego roku, w naszej szkole zaroiło się od Mikołajów, Mikołajek, reniferów czy elfów. A to wszystko za sprawą Dnia Mikolaja.
Korytarze również zmieniły swój wygląd. Wszyscy poczuli zbliżające się  Święta Bożego Narodzenia .
03-12-2021

Andrzejki 2021

Jak co roku, ostatniego dnia listopada nadchodzi magiczna noc, kiedy to świat realny łączy się ze światem magii, czarów… oraz wróżb. To noc andrzejkowa, która jest wspaniałą okazją do cudownej zabawy.
30 listopada nasza świetlica zamieniła się w magiczne miejsce, gdzie zgodnie z tradycją, odbyły się ciekawe wróżby i zabawy.
Po raz kolejny postanowiliśmy, w sposób szczególny, uczcić to święto w klasach pierwszych. W dniu 25 listopada 2021 roku misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci przybyli wraz  z uczniami do szkoły na biblioteczne przyjęcie.
Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data, symbol miłości ojczyzny,  walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.
16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO.
Podczas tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce odbyło się 14 900 wydarzeń, co  dało nam 3. miejsce na europejskim podium. Nasza dwunastka, jak każdego roku, aktywnie się włączyła w te  obchody.
11 listopada to dla nas Polaków jedna z najważniejszych dat w historii. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej również przygotowywali się do uczczenia Święta Niepodległości.
Uczniowie klasy III b wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania.
29-10-2021

Halloween w SP12

Halloween to amerykańskie święto duchów, a jego słowiańskim odpowiednikiem są Dziady obchodzone w nocy z 31 października na 1 listopada.
29-10-2021

Code Week 2021 w 2c

Uczniowie klasy 2 c włączyli się w Międzynarodowy Tydzień Kodowania w dniach 9 do 24 października 2021r.
Zgodnie z tradycją, w dniach od 21.10.2021r. do 22.10. 2021r., w naszej szkole odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej.
W dniach od 9 do 24 października uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły włączyli się w Międzynarodowy Tydzień Kodowania #CodeWeek2021 wspólnie z 84 krajami świata.
Środa, 13 października, była wyjątkowym dniem w naszej szkole. Do grona uczniów naszej szkoły dołączyli pierwszoklasiści.
W związku z realizowanymi w placówkach edukacyjnych obchodami Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim przy współudziale Mediateki, włączyła się do akcji czytania dzieciom bajek zakończonych morałem, w ramach działań profilaktycznych.