Wydarzenia z roku szkolnego 2009/2010

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Podsumowanie najważniejszych wydarzeń w roku szkolnym 2009/ 2010.

10.06.2010
Dzień Otwarty SP 12


W ramach promocji szkoły w środowisku nauczyciele, uczniowie i rodzice ze Szkoły Podstawowej Nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Piotrkowie zorganizowali  Dzień Otwarty.
 

10.06.2010
Apel o krajach Unii Europejskiej


Uczniowie naszej szkoły kolejny już raz uczestniczyli w apelu przybliżającym zwyczaje w krajach Unii Europejskiej.

Tym razem uczniowie klasy VC oraz członkowie PTTK pod opieką pań: Teresy Glubowskiej i Zofii Olczyk zaprezentowali nam tańce oraz pieśni charakterystyczne dla określonego narodu.
 

12.05.2010
Aktywni z natury


W naszej szkole został zrealizowany projekt „Aktywni z natury”. Był to program edukacji ekologicznej, w którym szkoły działają na rzecz poprawy stanu środowiska, zmniejszenia emisji dwutlenku węgla i racjonalnego korzystania z zasobów naturalnych.
Projekt powstał przy współpracy uczniów klas IV-VI z nauczycielami przyrody.
 

05.05.2010
Konstytucja 3 Maja


W naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Aktorzy w sposób bardzo przystępny przybliżyli swoim kolegom i koleżankom rolę, jaką odegrała Konstytucja w ówczesnych realiach, historię już odległą, a jakże ważną dla ratowania Polski przed ostatecznym jej rozbiorem.
 

12.04.2010
Msza żałobna za ofiary katastrofy Smoleńskiej

Delegacja uczniów, nauczycieli naszej szkoły wraz z panią dyrektor  Anną Kulisą oraz sztandarem szkoły uczestniczyła we mszy  świętej żałobnej odprawianej w kościele farnym za poległego Prezydenta RP – Lecha Kaczyńskiego, jego żony oraz pozostałe ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku.
 

14.02.2010
Walentynki

Dzień Świętego Walentego, czyli popularne Święto Zakochanych. W tym dniu w szkole dominował kolor czerwony, uczniowie wymieniali się "walentynkami", prezentami i innymi dowodami sympatii.

Wszyscy zakochani, i nie tylko, uczestniczyli w przedstawieniu zorganizowanym przez uczniów klas szóstych pod kierunkiem Agnieszki Faryś i Agaty Kabzińskiej.
 

05.02.2010
Szkice plastyczne

W pracowni historycznej podziwiać mogli rysunki wykonane przez nauczyciela plastyki naszej szkoły, pana Tomasza Trzaskacza.

Cykl rysunków powstał w latach 2008 – 2009.
Wykonane zostały tuszowymi cienkopisami (bez wstępnych szkiców ołówkowych). Inspiracji szukał pan Tomasz w różnych źródłach: książkach polskich i obcych – starych fotografiach, obrazach i grafice (dawnej i współczesnej).
 

01.02.2010
Czarodziejski Piotrków

W „dwunastce” odbyło się przedstawienie pt. "Czarodziejski Piotrków". Akcja przedstawienia działa się na Starym Mieście.
Główny bohater Arkadiusz słaby i mało interesujący się nauką w ciekawy sposób poznaje historię naszego miasta. Opowiada mu ją napotkana czarodziejka.
Spektakl został przygotowany przez członków SKKT "Podróżnik" oraz klasę VI c, a opiekę sprawowała Teresa Glubowska.
 

22.12.2009
Jasełka bożonarodzeniowe

Uczniowie klas I-VI wraz ze swymi nauczycielami uczestniczyli w jasełkach bożonarodzeniowych pod tytułem "Bądźmy świadkami miłości".
Przedstawienie zaprezentowali w większości uczniowie klas VI naszej szkoły, których do tego występu przygotowały panie katechetki. Piękne treści przeplatane kolędami pozwoliły wszystkim poczuć aurę zbliżających się świąt.
 

21.12.2009
Warsztaty artystyczne

W świetlicy szkolnej odbyły się „Warsztaty artystyczne” z udziałem instruktorów z Miejskiego Ośrodka Kultury.

W jednej z sal świetlicowych zainstalowano przenośne studio nagrań. Dzieci chętnie nagrywały swoje głosy i poznawały tajniki montażu muzycznego min. śpiewanie na żywo z wykorzystaniem  studyjnych mikrofonów pojemnościowych i półplaybacku. Świetną zabawą było też nagrywanie chórków do profesjonalnego śpiewu  instruktora.

Podsumowaniem warsztatów było zarejestrowanie w studiu wspólnie zaśpiewanych kolęd. Instruktorzy komputerowo wzbogacili nagranie dodając ciekawe efekty dźwiękowe i tak oto powstała płyta z kolędami w wykonaniu wychowanków świetlicy.
 

10.12.2009
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

plakat
 
Tego dnia również świętowaliśmy Dzień Ochrony Praw Dziecka. Wszystkie państwa są zgodne, że to dzieci należy objąć szczególną ochroną, gdyż nie potrafią się same bronić.
W naszej szkole wychowawcy klas przeprowadzili pogadankę na temat praw dziecka.
 

01.12.2009
Światowy Dzień Walki z AIDS 

aids
 
Światowy Dzień Walki z AIDS organizowany jest przez Światową Organizację Zdrowia.
W zawiązku z tym dniem pani pielęgniarka z naszej szkoły przeprowadziła pogadankę z uczniami klas piątych i szóstych na temat zagrożenia, jakie niesie ze sobą wirus HIV i w jaki sposób można zapobiegać zarażeniu.
 

30.10.2009
Halloween

W naszej szkole przeżyliśmy chwile grozy i strachu. Po korytarzach spacerowały wampiry, upiory, strzygi, czarownice i inne bliżej nieokreślone potwory. A to wszystko za sprawą Halloween, czyli All Hallows Eve  (Wigilii Wszystkich Świętych).

Nasi uczniowie od wielu już lat angażują się w wykonanie jak najstraszniejszego przebrania. Tradycją jest również wydrążona dynia ze światełkiem w środku.

Dzięki organizatorkom paniom: Agnieszce Faryś i Zofii Olczyk cała społeczność naszej "dwunastki" mogła oglądać te wspaniałe dzieła. Trzeba przyznać, że pomysłów naszym uczniom nie brakuje.
 

23.10.2009
Ślubowanie klas pierwszych

W SP 12 odbyło się uroczyste Ślubowanie klas pierwszych. W uroczystości wzięło udział 164 uczniów z sześciu klas pierwszych. Na tą ważną w życiu każdego ucznia uroczystość przybyło liczne grono rodziców, dziadków i bliskich.

Podczas części oficjalnej pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę na Sztandar Szkoły w obecności dyrekcji, wychowawców i rodziców. Następnie zostali pasowani na ucznia przez swoich wychowawców.
 

20.10.2009
Klub Bezpiecznego Puchatka

Pierwszaki wstąpiły do Klubu Bezpiecznego Puchatka. Był to program edukacyjny, który pomaga dzieciom klas pierwszych poznać zasady bezpieczeństwa obowiązujące w drodze do szkoły, w szkole oraz w domu. Wpisuje się on w szczytną inicjatywę poprawy bezpieczeństwa najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Nauczyciele klas I oraz instytucje wspomagające, takie jak Policja, dokładają wszelkich starań, aby nauczyć dzieci właściwego postępowania w niebezpiecznych sytuacjach.
 

14.10.2009
Dzień Nauczyciela

Akademia poświęcona Dniu Edukacji Narodowej.  Uczniowie klas IV-VI zaprezentowali zgromadzonym ciekawy program artystyczny.

Po występie uczniów głos zabrała pani dyrektor Anna Kulisa, która podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za zaangażowanie w rozwój intelektualny naszych uczniów oraz za aktywne promowanie szkoły w regionie.  Nauczyciele otrzymali dyplomy z podziękowaniami.
 

23.09.2009
Biwak integracyjny klas czwartych

Uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami, panią pedagog oraz nauczycielami: wychowania fizycznego: Piotrem Narejko, Andrzejem Koziełem udali się do Ośrodka Rehabilitacyjno - Wypoczynkowego "Anpol" do Sulejowa na biwak integracyjny.
 

05.09.2009
Odżywiam się zdrowo


 
W naszej szkole zrealizowany został program edukacyjny „Odżywiam się zdrowo”.

Organizatorem programu był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Tryb., we współpracy ze Starostwem Powiatowym i Urzędem Miasta. Program skierowany był do uczniów klas IV i ich rodziców. Jego celem było promowanie zdrowego żywienia.
powrót