Wydarzenia z roku szkolnego 2010/2011

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =
Podsumowanie najważniejszych wydarzeń w roku szkolnym 2010/ 2011.
 • Dnia 14 czerwca 2011 roku dzieci z grupy czwartej Przedszkola Samorządowego Nr 15 w Piotrkowie Trybunalskim odwiedziły naszą bibliotekę szkolną i Salę Patrona.

Nauczyciele bibliotekarze przygotowali ciekawe zajęcia dotyczące życia i twórczości Kornela Makuszyńskiego.
dzieci
 • Dnia 3 czerwca 2011 roku odbyły się uroczystości z okazji Dnia Otwartego szkoły.

O godzinie 17.30 na sali gimnastycznej zgromadzili się rodzice, opiekunowie wraz z uczniami, którzy od września rozpoczną edukację w naszej "dwunastce".

Jak zawsze nie zabrakło dopracowanych, ciekawych występów młodych artystów oraz wystaw prac uczniów.
sala
 • 27 maja odbyła się już dziewiąta impreza o krajach Unii Europejskiej pod hasłem "Europo witaj nam!".

Uczniowie wcielili się w postaci najważniejszych przywódców Europy. Główną rolę odegrał Schuman, który jednocząc kraje w UE ukazał ich piękno pokazane wierszem, tańcem i piosenką.

Imprezę przygotowali uczniowie klasy VIC i SKKT "Podróżnik". Opiekę sprawowały panie: T.Glubowska i Z.Olczyk.
Europa
 • Dnia 5 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony postaci naszego wielkiego rodaka – Jana Pawła II. W związku z beatyfikacją Karola Wojtyły nasi uczniowie dowiedzieli się, jaki był Papież-Polak, co lubił robić, jeść i gdzie bywać.

Za przygotowanie apelu odpowiedzialne były panie katechetki.
apel   apel
 • We wtorek, 3 maja 2011 roku, delegacja uczniów naszej szkoły pod opieką pani Marzeny Popielarczyk i pana Tomasza Trzaskacza wzięła udział w uroczystych obchodach 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości zakończyło złożenie kwiatów przy tablicy upamiętniającej 25 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
3 Maja   3 Maja
 • 15 kwietnia z okazji Dnia Ziemi członkowie SKKT "Podróżnik" przygotowali przedstawienie oparte na motywach słynnej komedii pt. "Nie ma mocnych".

Uczniowie wcielając się w postacie Kargula, Pawlaka, Mani, Ani, pani redaktor z telewizji oraz zwierząt i roślin znajdujących się pod ochroną, w zabawny sposób  uświadamiali zaproszonych uczniów klas IV-tych, jak ważna jest dla nas ochrona środowiska.

Apel zakończył się hasłem "Dla nas wszystkich sercu bliska jest ochrona środowiska". Opiekunem uczniów była p.Teresa Glubowska.
apel   apel
 • W sobotę 21 lutego 2011 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Rajdzie  PTTK  "Gorącego czaju łyk". W ramach rajdu zorganizowano konkurs wiedzowy  na temat  "Piotrków Trybunalski - dawniej i dziś". Zadaniem  uczestników było rozpoznanie obiektów znajdujących się na zdjęciach.  Napisanie jak najwięcej informacji, jaką rolę pełniły dawniej i jaką dziś.

W konkursie uczestniczyło 16 drużyn, wśród nich 4 z naszej szkoły. W czołówce znalazły się dwie.

I  miejsce zajęli Agata Tłoczek, Karina Renkiel, Marta Gadzinowska, Artur  Grobelny, Mateusz Biniek z kl. IV F i Angelika Psut z kl. IV D pod opieką p.Teresy Glubowskiej.

III miejsce zajęli  Katarzyna Grąd, Daria Głąbała, Wiktoria Joachimiak, Szymon Stalbowski, Szymon Kieller, Filip Niedzielski z kL. IV C pod opieką p. Agaty Kabzińskiej.
uczniowie   uczniowie
 • 21 marca w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia kończąca obchody 30-lecia Osiedla J.Słowackiego. Podczas uroczystości prezes spółdzielni p. Stanisław Boczek oraz p. dyrektor Anna Kulisa wręczyli nagrody zwycięzcom poszczególnych konkursów.

A były to: konkurs fotograficzny, na najładniejszą makietę osiedla, historyczny, plastyczny dla klas IV-VI i dla klas I-III. Nie zabrakło występów artystycznych starszych uczniów o patronie spółdzielni, Juliuszu Słowackim oraz występów naszych uzdolnionych tancerzy.
apel   apel
 • W sobotę, 19 marca 20111 roku, uczniowie klas IVA, IVC, IVE, IVF i VA uczestniczyli w Rajdzie "Topienie Marzanny - powitanie wiosny" zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze.

Obrzęd topienia marzanny związany jest z nadejściem astronomicznej wiosny dnia 21 marca, kiedy to następuje równonoc wiosenna. Zwyczaj topienia lub palenia marzanny jest symbolem przepędzania zimna, ciemności, aby szybciej nadeszło ciepło, jasność i przebudzenie się przyrody do życia.

Opiekunami uczniów byli wychowawcy: Helena Olszewska, Barbara Greger, Teresa Glubowska, Ewelina Kowalska, Agata Kabzińska.
 
rajd   rajd
 
 • Z okazji Walentynek 16 lutego 2011 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w apelu pt. "Bądź moją Walentynką" zorganizowanym przez panie Cecylię Jakubiak i Zofię Olczyk oraz uczniów klas VIC i VID.

Artyści zaprezentowali nam najpiękniejsze przeboje miłosne minionych lat w języku polskim i angielskim. Podczas show mogliśmy również podziwiać naszych zdolnych uczniów wykonujących utwory instrumentalne m.in. na gitarze.
apel
 • 14 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Świętego Walentego lub Święto Zakochanych. W tm dniu Samorząd Uczniowski w naszej szkole zorganizował liczne atrakcje. Przez cały dzień uczniowie mogli wrzucać życzenia walentynkowe do specjalnie przygotowanych skrzynek, na holu głównym młodzież mogła wziąć udział we wróżbach.

W szkole zrobiło się czerwono od serduszek, czerwonych bluzek czy spodni :)
walentynki   walentynki
 • W piątek, 4 lutego w naszej szkole, na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego klas IV-VI, gościliśmy prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej im. Juliusza Słowackiego pana Stanisława Boczka.

Podczas spotkania zaproszony gość odpowiadał na pytania uczniów klas piątych i szóstych. Zgromadzona młodzież dowiedziała się między innymi, w jaki sposób wybiera się prezesa spółdzielni, jakie są jego obowiązki, jak spółdzielnia reaguje na zapotrzebowania mieszkańców (np. place zabaw).
apel
 • 8 lutego w całej Polsce obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. DBI  obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W naszej szkole podjęliśmy wiele działań w związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu.

Organizatorem akcji w szkole była Karolina Majchrzak.
dbi
 • 19 stycznia, w czasie ferii zimowych, grupa uczniów z klasy IV i VI odwiedziła siedzibę Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim.

Spotkanie zorganizowali: p.Tomasz Trzaskacz i p. Helena Olszewska w ramach edukacji dla bezpieczeństwa.

Młodzież zapoznała się ze sprzętem ratowniczym oraz gaśniczym. Uczniowie dowiedzieli się, że zawód strażaka wymaga nie tylko wszechstronnej wiedzy  dotyczącej zwalczania pożarów, klęsk żywiołowych, wypadków drogowych, ale również bardzo dobrego zdrowia, sprawności fizycznej i odporności psychicznej.
akcja   akcja
 • W czasie ferii, 25 stycznia,  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w finale akcji „Bezpieczne ferie 2011” prowadzonej przez piotrkowską Komendę Policji w ramach programu „Bezpieczne Miasto 2011”.

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję obejrzeć sprzęt policyjny, zwiedzali budynek piotrkowskiej KMP oraz wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Bezpieczna zabawa podczas ferii- policjant Twój przyjaciel”.

Podczas zwiedzania budynku komendy uczniowie zapoznali się z  pracą policjantów, dyżurnego Policji, techników kryminalistyki oraz zespołem patrolowo–interwencyjnym. Nie mogło zabraknąć także pokazu posłuszeństwa psów policyjnych :)
akcja
 • Około pół tysiąca dzieci uczestniczyło w warsztatach Junior Media, które odbyły się w Łodzi w środę 12 stycznia. Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, wśród nich dwie uczennice z naszej szkoły: Magda Cłapa i Karolina Wąchała pod opieką pani Agaty Kabzińskiej.

W Hotelu Borowiecki redaktorzy gazetek szkolnych z całego województwa łódzkiego mogli dowiedzieć się więcej o powstawaniu gazety oraz o tym, jak wygląda praca w redakcji, dziale kolportażu, marketingu i biurze reklamy. Przybliżono również adeptom zawodu wybrane gatunki dziennikarskie i zaprezentowano cel oraz działanie platformy Junior Media.

Zajęcia prowadzili redaktorzy „Dziennika Łódzkiego”.
warsztaty   warsztaty   warzstaty   warsztaty
 • 14 stycznia 2011 roku członkowie SKKT "Podróżnik", zaprosili uczniów klas czwartych na wycieczkę po Piotrkowie Tryb.

Organizując słowno-muzyczne widowisko pod hasłem "Piotrków Trybunalski – moje miasto" zapoznali ich z historią, zabytkami i najpiękniejszymi zakątkami naszego uroczego grodu. Opowiedzieli również, jakie są ich marzenia związane z nazwami ulic.

Opiekunem była Teresa Glubowska.
apel   apel
 • Dnia 12 stycznia 2011 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie programu "Bezpieczne życie". Program ten był realizowany w piotrkowskich szkołach podstawowych w klasach I-III  przez cały rok 2010.

Podczas podsumowania akcji w murach naszej szkoły gościliśmy uczniów z 9 szkół  oraz przedstawicieli Urzędu Miasta i Referatu Zarządzania Kryzysowego. Przedstawiciele 3 szkół: Nr 10, Nr 5 i Nr 12 zaprezentowali zgromadzonym gościom program artystyczny, który był podsumowaniem wiedzy zdobytej podczas akcji "Bezpieczne Życie".
apel
 • Pielęgnując coroczną tradycję przedstawień jasełkowych w naszej szkole uczniowie klas trzecich i szóstych pod opieką pań katechetek przygotowali świąteczne przedstawienie.

Dźwięki pięknych polskich kolęd i pastorałek wypełniły salę gimnastyczną, a świąteczny nastrój zagościł w naszych sercach. Na zakończenie przedstawienia pani dyrektor Anna Kulisa złożyła wszystkim zgromadzonym uczniom i nauczycielom życzenia świąteczne.
apel   apel   apel   apel
 • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas szóstych wraz z paniami: Agatą Kabzińską i Agnieszką Faryś zaprezentowali nam wspaniałe przedstawienie częściowo w języku polskim, częściowo w angielskim.
Pewien dom odwiedza ciocia Lucy z Londynu i wspólnie z domownikami opowiada zwyczaje świąteczne w Anglii i Polsce. W przedstawieniu nie zabrakło humoru oraz przepięknej oprawy muzycznej. W rolę cioci Lucy perfekcyjnie wcieliła się uczennica klasy VIF - Patrycja Sianos. Gratulujemy talentu :)
apel   apel
 • W miesiącu listopadzie i grudniu uczniowie klas I – III wzięli aktywny udział w akcji pomocy na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Piotrkowie Tryb. zorganizowanej przez Mały Samorząd Uczniowski.

Dzieci zgromadziły ponad 100 kg karmy dla psów i kotów, która została zawieziona do schroniska dnia 16 grudnia 2010 r. przez przedstawicieli klas, które przekazały najwięcej darów.
dzieci
 • 3 grudnia w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z przedstawicielem BOT KWB " Bełchatów" p. Bolesławem Herudzińskim, który opowiadał o powstaniu Kopalni węgla brunatnego Bełchatów oraz trudach górniczej pracy.

Wychowankowie z zaciekawieniem słuchali opowieści i zadawali szereg pytań. W spotkaniu wzięli udział podopieczni świetlicy oraz uczniowie klasy IIa i IIb z wychowawcami.
górnik
 • 30 listopada 2010 roku uczniowie Koła Przyrodniczego przeprowadzili w szkole manifestację ekologiczną "Odkręć, zduś, segreguj". Wykorzystali do tego przepięknie wykonane plakaty i stroje. Opiekunami manifestacji były panie: Małgorzata Królikiewicz i Karolina Majchrzak.

Celem manifestacji było uświadomienie kolegów i koleżanek, że wyrzucanie butelek plastikowe do specjalnie oznakowanych pojemników to nie wszystko. Zakręcone butelki podczas prasowania gromadzą sprężone powietrze. Ich większa ilość powoduje, że podczas wyciągania ze zgniatarki, pod wpływem rozprężenia, rozrywane są taśmy wiążące.
Wyrzucanie butelek w ich naturalnym kształcie powoduje, że pojemniki bardzo szybko się wypełniają. Wniosek wypływający jest niezwykle prosty - zgniatajmy wyrzucane PETy.
apel   akcja   akcja   akcja
 • To była atrakcja!!! 6 grudnia przed naszą szkołą uczniowie spotkali "Mikołaja na drodze". Pod takim hasłem jak co roku zorganizowana została przez Policję i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w ta wyjątkowa świąteczna akcja. Łączy ona edukację z zabawą. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród młodych uczestników, którzy codziennie pieszo, na rowerze lub środkami komunikacji miejskiej pokonują drogę do i ze szkoły.

Goście zadali naszym uczniom pytania z zasad ruchu drogowego. Wszyscy zdali egzamin pozytywnie i otrzymali w nagrodę słodycze i gadżety odblaskowe.
mikołajki
 
 • Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia przez wszystkich Polaków, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Tak było również w bieżącym roku szkolnym. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w apelu przybliżającym naszą polską historię.

Urodziliśmy się w Polsce, która na przestrzeni tysiąca lat przechodziła różne wydarzenia – radosne i bolesne. Pod koniec XVIII wieku państwo polskie zniknęło z map Europy na ponad 120 lat.
Ale 11 listopada 1918 roku powstało niepodległe państwo polskie. Ten dzień to szczególny dzień -  to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, wiary i zwycięstwa.
logo
 • Nie lada atrakcję mieli uczniowie naszej szkoły. Na zaproszenie pani Cecylii Jakubiak, na początku listopada, w naszej "dwunastce" gościł znany polski piłkarz - pan Marcin Żewłakow, grający obecnie w GKS Bełchatów. Prywatnie pan Marcin mieszka w Piotrkowie, a Jego dzieci uczęszczają do naszej szkoły.:))

Nasz gość opowiedział zgromadzonej młodzieży o początkach swojej kariery, pasji w tym co robi i planach na przyszłość. Pan Marcin ma wiele powodów do dumy, między innymi występując wspólnie  z cypryjskim zespołem APOEL-u Nikozja w Lidze Mistrzów strzelił bramkę w wyjazdowym meczu z Chelsea Londyn.

Wszyscy chętni otrzymali autograf naszego gościa(na zdjęciach widać, że chłopcy przynieśli nawet własne rekwizyty :))

Cieszymy się z tego spotkania i życzymy panu Marcinowi samych sukcesów w kolejnych rozgrywkach. A obszerny wywiad z naszym gościem w najbliższym numerze gazetki szkolnej.
akcja   akcja   akcja
 • 22 października 2010 r. na dużej sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd, odbyła się ważna uroczystość. 145 uczniów klas pierwszych zostało przyjętych do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Piotrkowie Tryb.

Uroczystość Ślubowania rozpoczęła Pani dyrektor Anna Kulisa, która skierowała do uczniów, rodziców i wychowawców serdeczne słowa i gratulacje.  Radosny i zarazem uroczysty nastrój wprowadziły występy małych artystów z klas II i III. Najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów na sztandar szkoły.

Następnie uczniowie klas pierwszych, ubrani w różnokolorowe stroje, dumnie wkraczali na scenę i po krótkim występie, który mimo tremy wypadł wspaniale, zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 przez Panią Dyrektor i wychowawców klas. Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali upominki ufundowane przez rodziców. Na zakończenie wykonano również pamiątkowe zdjęcia.
apel   apel   apel   apel
 • 29 października, jak co roku, obchodziliśmy w "dwunastce" Halloween. W tym dniu w szkole aż roiło się od wiedźm, wampirów, diabłów, duchów  - takimi strojami zaskoczyli nas nasi uczniowie, i to zarówno ci najstarsi jak i ci najmłodsi.

Nie zabrakło również konkursu na najpiękniejszy lampion. Tu również fantazja naszych wychowanków okazała się nieograniczona.
apel   akcja   akcja   apel
 • Wspaniałą przygodę przeżyli uczniowie klas szóstych 22 października 2010 roku. Nasi szóstoklasiści mięli okazję poznać tajniki pracy w teatrze podczas warsztatów teatralnych.

Po 2 godzinach zajęć uczniowie nie tylko dowiedzieli się na czym polega praca suflera, reżysera, aktora, ale też mogli sprawdzić swoje siły w tej roli. Okazało się, że teatr to nie tylko scena i aktorzy, lecz również liczna ekipa pracowników odpowiedzialnych za prawidłowe wystawienie sztuki.

Wielu uczniów podczas zajęć odkryło w sobie talenty aktorskie :))
akcja   akcja
 • 14 października w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Akademię została zorganizowana przez uczniów i nauczycieli w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Polsce. Jak co roku na uroczystość zaproszono obecnych i byłych pracowników szkoły, przedstawicieli rady rodziców i uczniów. Cała uroczystość przygotowana została przez suczniów klas III pod kierunkiem opiekunek – p. Agnieszki Fijałkowskiej i p.Marii Poterały.

Na zakończenie uroczystości dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 – p.Anna Kulisa podziękowała przybyłym gościom oraz obecnym nauczycielom za trud pracy włożony w wychowanie młodzieży.
apel
 • Uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami zwiedzili na początku października Sulejów - Podklasztorze. Przewodnikiem grup był pan Tomasz Trzaskacz, który zapoznał wszystkich  z architekturą dawnych klasztorów, norbertańskiego w Witowie i cysterskiego w Sulejowie.

Po zwiedzeniu obu obiektów odbył się plener rysunkowy, którego efekty oceniał nasz pan plastyk. Podobne wyjazdy wpisane są już w kilkunastoletnią tradycję naszej szkoły.
wyjazd   wyjazd   wyjazd   wyjazd   wyjazd   wyjazd
 • "Iloma językami władasz, tyle razy Jesteś człowiekiem"

Te słynne słowa niemieckiego pisarza Johanna Wolfganga von Goethe rozpoczęły apel poświęcony Europejskiemu Dniu Języków, który zorganizowała klasa VIC pod opieką pani Zofii Olczyk 26 października 2010 roku.


Europejski Dzień Języków to święto językowej różnorodności ustanowione przez Radę Europy dziewięć lat temu. Celem obchodów Dnia jest promocja nauki języków obcych oraz bogactwa kulturalnego Europy. Święto ma przekonywać do nauki i szukania porozumienia z innymi ludźmi.
Znajomość języków obcych otwiera nowe horyzonty poznawcze, zawodowe. Osoby biegle posługujące się językami mogą nie tylko studiować za granicą, ale też mają większe szanse na otrzymanie atrakcyjnej pracy. Więc warto się ich uczyć!!!
apel   apel   apel   apel
 • Stałym elementem pracy wychowawczej naszej szkoły są jednodniowe biwaki integracyjne dla uczniów klas czwartych. Dla czwartoklasistów jest to trudny moment wkroczenia w drugi etap nauczania, gdzie pojawia się podział na przedmioty prowadzone przez różnych nauczycieli. Biwak integracyjny ułatwia uczniom przekroczenie tego progu i lepsze poznanie uczniów przez wychowawcę. Dzięki takim wyjazdom uczniowie mają okazję poznać lepiej zainteresowania kolegów i koleżanek.

Biwak odbył się 23 września w Ośrodku "Dresso" w Sulejowie.W czasie pobytu w Ośrodku uczniowie uczestniczyli w apelu, zajęciach sportowych, profilaktycznych z pedagogiem szkolnym. Nie zabrakło również dyskoteki i krótkiej prezentacji klas. Na zakończenie biwaku każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.
wyjazd
 • 18 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznej ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata 2010".

Tegoroczne hasło przedsięwzięcia brzmiało: „Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady.” Kampania skierowana była do każdego wytwórcy odpadów – czyli do wszystkich nas. Poprzez swoje codzienne decyzje, segregowanie odpadów, możemy zmieniać świat, przyczyniając się do poprawy jakości życia i czystości środowiska.
powrót