Wydarzenia z roku szkolnego 2013/2014

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
Podsumowanie najważniejszych wydarzeń w roku szkolnym 2013/2014.
 • Wychowankowie świetlicy z klas II i III-cich uczestniczyli w wycieczce do lecznicy weterynaryjnej "Amigo". Lekarz weterynarii dr Adam Gruca wygłosił prelekcję dotyczącą dbałości o zdrowie i dobrą kondycję domowych zwierząt.

Uczniowie zadawali pytania, prosili o porady, wykazali duże zainteresowania poruszoną tematyką. Zwiedzili pokój zabiegowy, salę operacyjną, gabinet rentenowski. Podopieczni byli zachwyceni ciekawą formą zajęć świetlicowych.

Opiekunem była Małgorzata Karczewska.
akcja  akcja
 • dzień otwartyDzień Otwarty to już w naszej szkole tradycja.

Dwunastka ma na swoim koncie wiele unikatowych sukcesów, o których informują miejskie media, witryna szkolna.

Możliwość obejrzenia placówki "na własne oczy" i zapoznanie się z jej ofertą edukacyjną jest dla rodziców zawsze ważnym wydarzeniem. Spotkanie ułatwia im podjęcie decyzji o zapisaniu dziecka 7 i 6-letniego do naszej szkoły.

W tym roku Dzień Otwartej Szkoły odbył się 17 czerwca. Tłumnie przybyli goście udali się na dużą salę gimnastyczną. Powitani zostali przez Panią Dyrektor i zapoznani z ofertą edukacyjną szkoły.

Po krótkiej części artystycznej uczniowie poznali przyszłych wychowawców oraz zwiedzili szkołę: Salę Patrona, Świetlicę szkolną, Bibliotekę z czytelnią, stołówkę. Obejrzeli wystawy prac plastycznych, księgi osiągnięć szkoły oraz kroniki biblioteki.
 
 • W dniach 21 - 30.05.2014r. nauczyciele bibliotekarze zorganizowali po raz siódmy Dzień Kolekcjonera pod hasłem: Każdy ma jakiegoś bzika. Uczniowie doskonale wiedzą, że pasje przeciwdziałają nudzie, pozwalają prawidłowo gospodarować wolnym czasem, wzbogacają człowieka.

Nasze szkolne hobbistki: Iga Musiał, Natalia Borowska, Marta Misztela, Wiktoria Drogosz i Marianna Mądry wzięły udział w imprezie prezentując swoje zbiory. Zachęcały tym samym swoich rówieśników do kolekcjonowania. Społeczność szkolna podziwiała bogate zbiory figurek aniołków oraz piesków.

Dziękujemy wszystkim za udostępnienie swoich kolekcji i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku szkolnym.
akcja  akcja
 • W dniu 19 maja uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczysty apel z okazji urodzin Świętego Jana Pawła II ukazujący historię jego życia.

Apel wzbogacony był licznymi pieśniami, śpiewanymi przy współudziale publiczności. Organizatorkami apelu były: Aleksandra Nowakowska, Ewa Baur i Teresa Dolata.
apel  apel  apel  apel  apel
 • spotkanieW dniu 15.05.2014 r. kierownik Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej ds. Rodzinnych i Nieletnich Sądu Rejonowego w Piotrkowie Tryb., Małgorzata Pyć, przeprowadziła prelekcję dla uczniów kl. IV – tych.

Pani kurator omówiła zagadnienia dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich, zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa w Internecie  i działania w sieci, za które można ponieść konsekwencje.
 
 • apelDnia 7 maja uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w apelu przygotowanym przez uczniów klas V i VI pod opieką nauczyciela historii Michała Owczarka i nauczycielki języka polskiego Małgorzaty Skrzypczyk.
Uczniowie zaprezentowali zgromadzonej publiczności, w jakich okolicznościach doszło do uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Oprawą muzyczną zajął się Dariusz Głowacki.
  apel  apel  apel  apel  apel
 • apelDnia 7 maja klasa IIIF i IIIH pod opieką Julity Kubickiej i Anny Uniszewskiej przygotowały apel z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie przygotowali krótką lekcję historii na temat pierwszej konstytucji państwa w Europie. Pokazali także: trzech zaborców, króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Oprawą muzyczną zajął się Dariusz Głowacki.
 
 • Tradycją w naszej szkole są coroczne obchody  Światowego Dnia Ziemi. W tym roku przebiegały one pod hasłem "Zmieniaj nawyki - nie klimat!".

Uczniowie klas IVb, IVc i Va przygotowali apel edukacyjny pn. "Co robić z odpadami?". Uczniowie klas IV-tych i V-tych mogli poznać niektóre sposoby postępowania z odpadami, czyli składowanie, spalanie, segregowanie oraz znaczenie słowa recykling. Wyjaśnieniem tych trudnych zagadnień zajęła się dziennikarka w studiu telewizyjnym w programie "Sprawa dla Ekologa" i jej goście burmistrz miasta, pani minister środowiska oraz prezes Klubu Przyjaciół Środowiska.

To w jakim stopniu ludzie odnoszą się w Ekolandii do stosowania zasad ekologii w życiu codziennym wykazała sonda uliczna przeprowadzona przez reporterkę. Uczniowie obejrzeli również "Ekologiczny pokaz mody".

Pomysłowe kreacje przygotowane zostały z odpadów (papieru, tektury, folii aluminiowej i bąbelkowej, butelek, nakrętek, siatek a nawet zużytych płyt CD).

Na zakończenie apelu czwartoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie.
Nie będę łamał drzew i krzewów.
Nie będę zaśmiecał lasu.
Nie będę deptał trawników.
Będę zbierał makulaturę.
Będę segregował śmieci.
Będę chronił rośliny i zwierzęta.
Będę chronił ptasie gniazda, jaja i pisklęta.
Będę chronił wodę.
Będę dbał o czyste powietrze.
Będę oszczędzał energię.
apel  apel  apel  apel  apel
 • 11 kwietnia zaproszenie wychowawców świetlicy przyjęły twórczynie ludowe z Opoczna.

W trakcie kiermaszu można było obejrzeć i zakupić palmy wielkanocne, pisanki, stroiki. Panie chętnie opowiadały o technice i sposobach wykonywania ludowych ozdób wielkanocnych.

Oprócz wytworów rękodzielniczych można było podziwiać oryginalny strój opoczyński, który prezentowała jedna z twórczyń.

Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów oraz rodziców.
apel  apel
 • plakatW odpowiedzi na zaproszenie Fundacji Ekologicznej ARKA i Urzędu Miasta nasza szkoła wzięła udział w programie ekologicznym pn. "LISTY DLA ZIEMI".


Program dotyczy problemu palenia śmieci w ogródkach i piecach domowych oraz niskiej emisji. Łączy tematykę ochrony powietrza i segregacji śmieci.

Głównym elementem akcji było pisanie listów przez młodych ludzi, które skierowane zostały do dorosłych. W dniach 15-30 kwietnia 155 uczniów klas V-tych pisało listy na wykonanym z makulatury papierze.
Pisanie listów poprzedzone było lekcją przyrody na temat: "Listy dla Ziemi - niska emisja - przyczyny, skutki, ograniczanie". Po napisaniu listów dzieci zaniosły je do dorosłych (rodziców, dziadków itd.). Po ich przeczytaniu razem podejmują się prostych działań ekologicznych ograniczających zanieczyszczanie powietrza.

 
 • W miesiącu marcu bieżącego roku szkolnego zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję pod hasłem „Podziel się zabawką”.

Akcja została podjęta na rzecz dzieci chorych przebywających w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Przekazane zabawki i pomoce uatrakcyjnią dzieciom hospitalizowanym zajęcia w szkole szpitalnej, co pozytywnie wpłynie na ich stan psychiczny w czasie hospitalizacji.

Szczodrość i otwartość serca naszych uczniów i ich rodzin, wszystkich mile zaskoczyła. Wszystkim ofiarodawcą składamy serdeczne podziękowania.
 
 • Uczniowie klas szóstych każdego roku uczestniczą w niezwykle ciekawych warsztatach artystycznych prowadzonych przez profesjonalistów zajmujących się na co dzień teatrem.

Podobnie było i w tym roku. Goście w bardzo przystępny sposób przekazali uczniom wiedzę dotyczącą pracy w teatrze.

Uczniowie na własnej skórze mogli się przekonać, na czym polega praca suflera, dekoratora, inspicjenta czy reżysera.
apel  apel
 • apelW ramach programu „Bezpieczne Miasto 2014” kierownik referatu ds. wykroczeń Jan Sońta spotkał się uczniami klas IV-tych naszej szkoły w dniach 11 i 12 marca 2014r.

Uczniowie uzyskali informacje dotyczące działalności Straży Miejskiej. Zostali również pouczeni, jak powinni zachowywać się w miejscach publicznych (place zabaw, na terenie SKATEPARKU), w drodze do szkoły, podczas kontaktu z osobami nieznanymi.
 
 • apel1 kwietnia uczniowie klas szóstych sprawdzali wiedzę zdobytą w szkole podstawowej w sprawdzianie kompetencyjnym klas szóstych.

Test rozpoczął się o godzinie 9.00 i trwał 60 minut. Uczniowie mogą maksymalnie uzyskać 40 punktów. Sprawdzian bada umiejętność pisania, czytania i wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Nasi uczniowie wychodzili z sal zadowoleni i jak sami twierdzili "test był  o wiele łatwiejszy niż próbny".
 
 • W dniu 14 lutego w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Święto Zakochanych powszechnie nazywane Walentynkami.

Z tej okazji uczniowie klas IVd, Vc, VIb, VIc oraz VIf wzięli udział w przedstawieniu ukazującym miłość na przestrzeni wieków. Przedstawienie przygotowały Agata Kabzińska i Agnieszka Faryś.
apel  apel  apel
 • W czasie ferii uczniowie klas IId i IIe wraz w z wychowawcami i pedagogiem szkolnym odwiedzili Komendę Miejską Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Tam zapoznali się z pracą policji oraz szkoleniem psa.
apel  apel  apel  apel  apel  apel
 
 
 • 15 stycznia w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty artystyczne poprowadzone przez instruktora tańca z Miejskiego Ośrodka Kultury - p.Tomasza Balcerka.

Był to czas radosnej zabawy z wykorzystaniem ruchu i muzyki, która rozwija wyobraźnię i kreatywność dzieci, a jednocześnie jest elementem socjoterapii w pracy z dziećmi nieśmiałymi i nadpobudliwymi :)
apel  apel  apel
 • Liga Ochrony Przyrody jest najstarszą i najliczniejszą polską organizacją ekologiczną. Jest żywą tradycją, o której nie możemy zapomnieć.

Dnia 9 stycznia LOP obchodziła swoje święto. Z tej okazji uczniowie klas IV – VI wraz z nauczycielami przyrody przygotowali wystawę prac plastycznych przedstawiających piękno parków narodowych. Chronią one najcenniejsze przyrodnicze obszary.
apel  apel  apel  apel
 • apelW dniach 21, 22 listopada i 13 grudnia 2013 roku uczniowie klas VI - tych uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Tryb., z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii, panią Ewą Pacholską.

Uczniowie uzyskali informacje na temat odpowiedzialności karnej nieletnich w przypadku dokonania przez nich takich czynów jak: wymuszenie mienia, rozbój, pobicie, znęcanie się fizyczne i psychiczne nad innymi, kradzieże, notoryczne wagarowanie i uchylanie się od obowiązku nauki.
 
 • apelW dniu 18.12.2013 r. dziewczęta klas VI – tych brały udział w programie edukacyjnym pod hasłem „Między nami kobietkami”.

Zajęcia poprowadziła pani Karolina Langier prelegentka firmy Procter & Gamble. Celem spotkania było omówienie zmian zachodzących w organizmie nastolatek podczas okresu dojrzewania. Na zakończenie uczennice otrzymały firmowy pakiet.
 
W czwartek 19,  grudnia, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szopce bożonarodzeniowej.

Atmosfera panująca podczas przedstawienia wprawiła wszystkich w doskonały nastrój świąteczny :)
apel  apel  apel
 • Na początku grudnia świetlicę szkolną odwiedził specjalny gość - był nim pan Bolesław Herudziński emerytowany pracownik KWB "Bełchatów".

W trakcie spotkania podopieczni dowiedzieli się jak powstał węgiel brunatny oraz w jaki sposób się go wydobywa.

Zaproszony gość zaprezentował również galowy mundur górniczy. Wychowankowie zadawali wiele pytań, na które uzyskiwali ciekawe odpowiedzi.

Opiekunem była Dagmara Kołowrotkiewicz.
apel  apel  apel  prace  prace
 • W ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia w świetlicy szkolnej realizowany był projekt autorski Joanny Krasoń pt. "Wesoła choinka".

Polegał on na zachęcaniu rodziców naszych wychowanków do wspólnego z dziećmi dekorowania choinek. Gotowe prace zostały wyeksponowane na wystawie, a ich autorzy otrzymali słodkie upominki. W realizację  projektu zaangażowały się również Katarzyna Balcerek i Dagmara Kołowrotkiewicz.
akcja  akcja  akcja  akcja  akcja  akcja  akcja
 • Dnia 18 grudnia 2013r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z p. Michałem Owczarkiem, członkiem rycerskiego bractwa.

Nasz gość zaprezentował zbroję rycerską oraz objaśnił dzieciom jak nazywają się i do czego służą  poszczególne jej części. Wychowankowie mieli również możliwość przymierzenia niektórych części zbroi oraz stoczenia pojedynku na miecze.

Na koniec spotkania ogłoszony został konkurs plastyczny - "Portret rycerza".
akcja  akcja  akcja  akcja  akcja
 • akcja9 grudnia 2013 r. przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt.

Celem wycieczki było przekazanie na rzecz schroniska darów, które zbierali w miesiącu listopadzie zbierali uczniowie klas I – III. Przekazano 200 kg karmy dla psów i kotów.

W imieniu bezdomnych zwierząt dziękujemy wszystkim ofiarodawcom!
 
 • 6 grudnia - ulubiony dzień grzecznych uczniów :)

Już rano, zaraz po przebudzeniu, na wielu czekał drobny prezent ukryty pod poduszką.
W drodze do szkoły uczniowie mogli liczyć na miłe niespodzianki: przed budynkiem szkoły witał ich olbrzymi Mikołaj :)

Na korytarzu dominował kolor czerwony, nie zabrakło również czapeczek.

W wielu klasach zagościł Mikołaj, który obdarowywał grzecznych uczniów drobnymi prezentami i słodyczami.
Mikołajki obchodzone są na cześć świętego biskupa Mikołaja z Miry.
akcja  akcja
 • Misiowa Kraina to wystawa przygotowana przez nauczycieli  uczniów działających w aktywie bibliotecznym. W naszej szkole 25 listopada 2013 roku świętowały pluszowe misie.

Tydzień wcześniej nauczyciele zwrócili się z apelem do uczniów o wypożyczenie swoich misiów. Uczniowie, rodzice i nauczyciele jak zwykle nie zawiedli, a powodzenie imprezy zależało właśnie od nich.

Na wystawie zaprezentowano ponad 250 różnych pluszaków, pochodzących z prywatnych zbiorów. Wśród nich znalazły się także biblioteczne misie. Można było zobaczyć Przytulanki w różnych kolorach, rozmiarach i typach.

Ekspozycję pluszaków dopełniały tablice z portretami  misiów wykonanych przez uczniów klas drugich i trzecich, wierszami o misiach i informacjami o Światowym Dniu Pluszowego Misia.
akcja  akcja  akcja  akcja
 • 19 października w naszej szkole odbył się VIII Zlot Szkolnych Kół PTSM.  Udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Piotrkowie Tryb., Szkoły Podstawowej w Wolborzu oraz reprezentacja SP 12 jako gospodarze imprezy.

Tym razem zwiedzaliśmy Stary Cmentarz w Piotrkowie Tryb. z przewodnikiem. Odbyły się konkursy:

    konkurs wiedzy o Piotrkowie
    pływania, wśród 12 uczestników Zlotu
    konkurs piosenki turystycznej

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, których sponsorami byli: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Polski Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Oddział Terenowy w Piotrkowie Tryb. korzystające z funduszy ochrony środowiska.
akcja  akcja  akcja  akcja
 
 • Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości.

Tak było również w bieżącym roku szkolnym. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem: Anny Uniszewskiej, Julity Kubickiej, Agnieszki Jabłońskiej, Marzeny Popielarczyk i Dariusza Głowackiego przybliżyli koleżankom i kolegom naszą polską historię uroczystego apelu.

Urodziliśmy się w Polsce, która na przestrzeni tysiąca lat przechodziła różne wydarzenia - radosne i bolesne. Pod koniec XVIII wieku państwo polskie zniknęło z map Europy na ponad 120 lat.

Ale 11 listopada 1918 roku powstało państwo polskie. Ten dzień to szczególny dzień-to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, wiary i zwycięstwa.
apel  apel
 • W dniach 30-31.10.2013 r. uczniowie klas V-tych brali udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez panią Danutę Mikułę – terapeutę uzależnień, pracownika Punktu Konsultacyjnego „Pomarańczowa Linia”.

Celem spotkania było przekazanie uczniom informacji na temat niebezpiecznych dla zdrowia środków uzależniających oraz kształtowanie prawidłowych decyzji. Podczas zajęć realizowany był program „JESTEM O.K!”

Uczniowie zostali również poinformowani o działalności Punktu Konsultacyjnego "Pomarańczowa Linia" oraz otrzymali długopisy z numerami telefonów bezpłatnej infolinii.
akcja  akcja
 • Dzień Czystego Powietrza, organizowany każdego roku 14 listopada, stał się tradycją w naszej szkole.

Organizatorem ogólnopolskiej kampanii jest Fundacja Ekologiczna ARKA, która pragnie uświadomić wszystkim jak ważne jest czyste powietrze i jak szkodliwe spalanie śmieci w domowych piecach.

Raport komisji Europejskiej informuje, że co roku na choroby wywoływane złym stanem powietrza umiera prawie 30 tysięcy Polaków!!!Podczas spalania emitujemy do atmosfery: pyły, które odkładając się w glebie, powodują szkodliwe dla zdrowia człowieka zanieczyszczenia metalami ciężkimi, tlenkiem węgla, azotu, dwutlenku siarki, cyjanowodorem, rakotwórczymi dioksynami.

W obchody Dnia Czystego Powietrza włączyła się również nasz szkoła organizując wystawę na holu głównym oraz prowadząc pogadanki z uczniami. Organizatorkami akcji w naszej szkole były nauczycielki przyrody.
apel  apel  apel
 • W naszej szkole, podobnie jak w latach ubiegłych z inicjatywy nauczycieli anglistów: Zofii Olczyk, Cecylii Jakubiak, Ewy Kozłowskiej, obchodzono Halloween.

Na holu głównym wszyscy zainteresowani mogli oglądać wystawę wykonanych przez uczniów pięknych dyni halloweenowych oraz plakatów związanych z tym świętem.

Wystawa cieszyła ogromnym zainteresowaniem młodzieży i odwiedzających naszą szkołę gości.

Trzeba przyznać, że naszym uczniom nie brakuje pomysłowości i braku zaangażowania.

Szczególne uznanie należy się Mai Marczyńskiej z klasy VIc za wyrzeźbienie w dyni twarzy ludzkiej.
apel  akcja
 • apelW dniu 24.10.2013 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z pielęgniarką szkolną Elżbietą Jagodzińską.

Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat zdrowego trybu życia i zapobiegania chorobom.

Spotkanie odbyło się pod hasłem "Moje zdrowie - mój kapitał" stanowiło element programu dotyczącego profilaktyki pro-zdrowotnej. Dzieci dzieliły się swymi spostrzeżeniami, uwagami, zadawały liczne pytania.
 
 • O tym, jak należy dbać o naszą planetę, uczniowie uczyli się również na zajęciach technicznych. Dyskutowali o zagrożeniach dla środowiska wynikających z działalności człowieka oraz jak im zapobiegać.
Uczniowie klas piątych, stosując zasadę "Zanim wyrzucisz - przetwórz", wykorzystywali twórczo różnorodne materiały odpadowe wykonując ''recyklingowe przedmioty".

Z niepotrzebnych opakowań, gazet,puszek, plastikowych butelek,kawałków styropianu  wykonali min., zabawki, przyborniki na długopisy,ozdoby, wizytówki, obrazki. Najciekawsze prace trafiły na wystawę szkolną. Aby podzielić się wiedzą z szerszym gronem koleżanek i kolegów, uczniowie pod okiem nauczycielki Heleny Olszewskiej, przygotowali gazetkę z informacjami ekologicznymi towarzyszącą wystawie prac.
akcja  akcja
 • Piątek, 26 października, był dniem wyjątkowym dla uczniów sześciu klas pierwszych naszej szkoły. Tego dnia odbyła się ich ważna uroczystość - pasowanie na ucznia SP12.

Na uroczystości  gościliśmy prezydenta miasta pana Krzysztofa Chojniaka, dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne oraz rodziców i najbliższych naszych pierwszaków.

Kolorowy wystrój sali i ubiorów uczniów stworzyły magiczną atmosferę.

Po zabraniu głosu przez przybyłych gości i odśpiewaniu hymnu państwowego i szkolnego, rozpoczęła się długo oczekiwana chwila: ślubowanie pierwszoklasistów:

"Będę starał się być dobrym i uczciwym.
Będę strzegł honoru
i dobrego imienia Szkoły.
Będę szanował nauczycieli i rodziców.
Będę uczył się tego co piękne.
Będę kochał swoją ojczyznę"

Po ślubowaniu rozpoczęła się część artystyczna. Każda klasa wyrecytowała pięknie wierszyki oraz zaprezentowała układ taneczny.  Profesjonalizm młodych uczniów olbrzymie zaangażowanie zrobiły na publiczności duże wrażenie i zostały nagrodzone gromkimi brawami.
apel  apel  apel
 • W dniu 16.10.2012 r. w ramach Programu Edukacyjnego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i Uczymy Ratować” uczestniczyliśmy w ustanowieniu rekordów w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji przez jak największą ilość osób.

Do akcji obejmującej młodzież z całej Europy przystąpili uczniowie kl. IV, V i VI, którzy przez 30 minut na zmianę ćwiczyli czynności ratunkowe na fantomach w rytm piosenki  „Stayin Alive” oddającej tempo uciskania serca.

Przedsięwzięcie przebiegało w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca.

Akcję przygotowali uczniowie ze Szkolnego Koła PCK pod opieką Heleny Olszewskiej.
apel  apel
 • apelDnia 2 października uczniowie klas I-III uczestniczyli po raz pierwszy w tym roku szkolnym na zajęciach z edukacji muzycznej.

Jak zawsze organizatorzy zadbali o dobrą zabawę i dużą porcję nauki i muzyki.
 
 • W naszej szkole uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej okolicznościową akademią.

Uczniowie pod kierunkiem wychowawców przygotowali niezapomniany pokaz swoich talentów.

Poloniści, matematycy, przyrodnicy, informatycy... otrzymali w prezencie od swoich wychowanków przepięknie wykonane piosenki, wiersze oraz oryginalne układy taneczne.

Przedstawienie zachwyciło dynamizmem, żywiołowością i oryginalnością. Wzruszeni pedagodzy nagrodzili artystów gromkimi brawami.

Akademię przygotowali uczniowie klas piątych i szóstych pod kierunkiem Agaty Kabzińskiej i Aleksandry Lesiak.

Zapraszamy do krótkiej prezentacji talentów naszych uczniów.
apel  apel  apel  apel  apel  apel  apel  apel  apel  apel  apel  apel
 • Dnia 08.10.2013r., w Radosnej Sali, dzięki inicjatywne i zaangażowaniu uczennicy Kingi Świstak z klasy IIIa oraz jej rodziców, odbyło spotkanie z pisarzem Andrzejem Grabowskim.
W imprezie uczestniczyli uczniowie kl. III, nauczyciele, jak również zaproszeni goście.

Na początku spotkania Andrzej Grabowski - autor książek dla dzieci i młodzieży przedstawił swój dorobek literacki, prezentując swoje książki. Miłą niespodziankę pisarzowi „Bractwa rycerzy" sprawiły uczennice, recytując napisane przez siebie wiersze.

awaler Orderu Uśmiechu nie mógł powstrzymać wzruszenia.

Serdecznie podziękował młodym poetkom i artystkom za wspaniały prezent, nagrodził je swoimi książkami, jednocześnie zaznaczając, że opublikuje wiersze i umieści prace plastyczne w magazynie „Iskra”, którego jest wydawcą i redaktorem.

Podczas wspaniałej, pozbawionej dystansu zabawy, literat został zarzucony dziesiątkami dociekliwych pytań, na które udzielał dowcipnych odpowiedzi.

W imieniu wszystkich uczniów, Kinga Świstak podziękowała pisarzowi recytując napisany przez siebie wiersz.

Po spotkaniu uczniowie mogli indywidualnie porozmawiać z autorem „Przygód Skrzata Wiercipiętka”, otrzymać pamiątkowy autograf. Nie zabrakło także wspólnego zdjęcia.
akcja  akcja  akcja  akcja  akcja  akcja  akcja  akcja  akcja  akcja
''Każdy język obcy daje ci nowe życie;
jeżeli znasz tylko jeden język, żyjesz tylko raz''
 • To czeskie przysłowie jest jednym z haseł Europejskiego Dnia Języków obchodzonego w krajach Unii Europejskiej już po raz jedenasty w dniu 26 września.

Jego celem jest propagowanie nauki języków obcych oraz pielęgnowanie różnorodności kulturowej i językowej. Europa może się poszczycić niezwykłym bogactwem językowym - posiada 23 języki urzędowe oraz wiele języków regionalnych!!!

Każdego roku w całej Europie organizowane są najróżniejsze wydarzenia związane  Dniem Języków: przedstawienia, zabawy. koncerty, kursy językowe, programy telewizyjne.
W naszej szkole uczniowie pod kierunkiem Agnieszki Faryś i Zofii Olczyk przygotowywali wystawę poświęconą krajom UE: charakterystyczne przedmioty, zdjęcie najpiękniejszych, znanych budowli.
akcja  akcja  akcja  akcja  akcja  akcja
 • akcjaW piękny, słoneczny dzień 24 września, w Ośrodku Kongresowo - Szkoleniowym Magellan w Bronisławowie odbył się coroczny biwak integracyjny uczniów klas czwartych oraz ich wychowawców.

Celem biwaku było przełamanie stresu uczniów związanego z przejściem z klasy trzeciej do czwartej oraz zintegrowanie się klasy z wychowawcą i innymi nauczycielami.

Wśród atrakcji uczniowie mieli do dyspozycji: park linowy, basen (sauna), rozgrywki sportowe, ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek, krótkie prezentacje talentów klas czwartych Nasi uczniowie bawili się fantastycznie i w dobrych humorach wrócili do Piotrkowa :)
 
 • akcjaW dniach 20-22 września jak co roku w całej Polsce odbyła się akcja "Sprzątanie Świata 2013". W tym roku hasłem przewodnim było: "Odkrywamy czystą Polskę".

Każdego roku nasza "dwunastka" również bierze w niej udział. Tak się stało i w tym roku. Uczniowie wraz z nauczycielami przyrody pozbierali śmieci w pobliżu naszej placówki.
 
 • akcjaW poniedziałek, 2 września, rozpoczął się nowy rok szkolny 2013/1014.

Wypoczęci, uśmiechnięci uczniowie wrócili do swoich klas, kolegów, koleżanek i wychowawców. Już we wtorek rozpoczną się pierwsze lekcje. A na kolejne wakacje będziemy musieli poczekać 10 miesięcy :)

Wszystkim naszym uczniom życzymy udanego roku szkolnego, wspaniałych ocen i wielu, wielu sukcesów (o których z chęcią będziemy informować poprzez naszą stronkę).
 
 • akcjaW roku szkolnym 2012/2013 uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wraz z rodzicami wzięli udział pilotażowej edycji programu "Moje dziecko idzie do szkoły", którego organizatorem był piotrkowski sanepid.

Główne cele programu:
- Podniesienie poziomu wiedzy rodziców na temat wybranych elementów zdrowego stylu życia
- Uświadomienie rodzicom ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków prozdrowotnych dzieci
- Przekonanie rodziców o słuszności działań profilaktycznych podejmowanych w szkole i w domu
 
powrót