Wydarzenia z roku szkolnego 2020/2021

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
Najważniejsze wydarzenia w roku szkolnym 2020/2021.
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!

Wypoczęci, stęsknieni, uśmiechnięci - tak wyglądało rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/21. Inne niż zawsze, przez pandemię COVID-19. W maseczkach, zachowując reżimy sanitarne, uczniowie powrócili do szkoły i spotkali się z koleżankami i kolegami z klasy oraz wychowawcami. 
foto
 

Wrzesień w świetlicy szkolnej
We wrześniu podopieczni świetlicy mogli miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas na świeżym powietrzu.
Zajęcia sportowo-rekreacyjne są jedną z najbardziej lubianych przez dzieci form spędzania czasu w świetlicy, dlatego w sprzyjających warunkach pogodowych poświęcamy im dużo uwagi. Oferowane gry i zabawy ruchowe poprawiają samopoczucie, kształtują sprawność motoryczną, kondycję ruchową, a także uczą współzawodnictwa i zdrowej rywalizacji. 

Zajęcia plastyczne pod hasłem "Rysunek z natury" pozwoliły uczniom na szersze poznawanie przyrody, rozwijanie zdolności postrzegania i kreatywności, a dodatkowo dały możliwości relaksu, wyciszenia  na świeżym powietrzu. 

Dnia 30 września w grupie klas II i III obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Jak tradycja nakazuje bohaterami dnia byli oczywiście chłopcy. Dziewczynki stanęły na wysokości zadania i zadbały o to, aby ten czas upłynął w  jak najmilszy dla chłopców sposób. Były życzenia i dużo dobrej zabawy. Dzieci miały okazję zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności w licznych zabawach. Dużo radości wywołały konkurencje zręcznościowe i ruchowe przy muzyce. Uroczystość w doskonały sposób posłużyła dalszemu poznawaniu i integracji grupy świetlicowej. Na zakończenie każdy chłopiec otrzymał dyplom "Super Chłopaka". 
foto  foto foto

Ślubowanie klas pierwszych

Wtorek 13 października był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Do grona uczniów naszej szkoły dołączyli pierwszoklasiści. Uroczystość ze względu na sytuację epidemiologiczną odbyła się bez rodziców i opiekunów, każda klasa o innej godzinie.
Przybyłych uczniów przywitała ciepłymi słowami Pani dyrektor Anna Kulisa. Dzieci wraz z wychowawcami zaśpiewali hymn państwowy.
Najważniejszym elementem uroczystości było ślubowanie uczniów:
 
„Ślubuję być dobrym Polakiem,
dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły
Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,
jak dla niej pracować kiedy urosnę.
Będę się starać być dobrym kolegą,
swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”


Następnie Pani dyrektor i wychowawca  pasowali wieeeelkim ołówkiem pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 12.

Zapraszamy do zapoznania się z fragmentami ślubowania:
 
foto  foto foto foto foto
foto foto foto foto foto
 
 

Akcja "Puszka dla głodnego brzuszka" zakończona
 
Miesiące zimowe są trudnym okresem dla wszystkich  bezdomnych zwierząt, także tych przebywających w piotrkowskim schronisku.
Wiedzą o tym doskonale uczniowie naszej szkoły i rodzice. W tym roku świetlica szkolna postanowiła wesprzeć cykliczną akcję "Wigilia dla zwierząt"  i zorganizowała zbiórkę karmy dla podopiecznych z pobliskiego schroniska w Piotrkowie Tryb.

Celem naszej akcji było uwrażliwienie uczniów na los zwierząt, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt, wdrażanie dzieci do aktywnego udziału w zbiórce karmy , a także poprawa jakości pobytu zwierząt w schronisku.

Zebrane ilości suchej karmy, puszek i innych smakołyków pozwolą zwierzakom na bardziej bogatą świąteczną ucztę. Wszystkie zgromadzone dary został przekazane do piotrkowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Małopolskiej 3.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w naszą akcję. Każdy z Was okazał WILEKIE SERCE. Mamy nadzieję, że nasze działania zaszczepiły w uczniach chęć niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom, jak również przypomniały o potrzebie dbania o naszych  domowych pupilów.

Za przeprowadzenie akcji odpowiadała Anna  Wolska - wychowawca świetlicy.

foto foto

70 wolontariuszy WOŚP z SP12!
 
29 Finał WOŚP odbył się w niedzielę 31 stycznia. Udział w nim wzięło 70 WOLONTARIUSZY z SP12. Brawo!
foto

Pierwszaki czytelnikami
 
W pierwszym semestrze roku szkolnego 2020/2021 nauczyciele bibliotekarze przeprowadzili w klasach pierwszych zajęcia biblioteczne pod hasłem: „Pierwszaki czytelnikami”.
Głównym celem zajęć było zachęcenie najmłodszych uczniów  do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki oraz ogólnymi zasadami wypożyczania książek.

Uczestniczący w zajęciach dzieci otrzymały zestaw materiałów przekazanych do biblioteki w ramach akcji „Mała książka - wielki człowiek” oraz wysłuchały fragmenty książki „Pierwsze abecadło”. 

W tym dniu pierwszoklasiści wypożyczyli swoją pierwszą książkę i stali się pełnoprawnymi czytelnikami „Książkolandii”.
foto


Dary dla schroniska
 
W miesiącu styczniu Mały Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę karmy dla Piotrkowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.
Składamy serdeczne podziękowania uczniom naszej szkoły za aktywny udział w zbiórce darów dla zwierząt ze schroniska. Dzięki dużemu zaangażowaniu i zrozumieniu potrzeb czworonogów zgromadziliśmy spore ilości karmy. Dary zostały przekazane do schroniska.

Szczęśliwe psiaki i kociaki długo nie zapomną Waszych dobrych i wielkich  serc.
Orgnizatorzy: Magdalena Dzwonnik, Sylwia Skórkowska, Katarzyna Poterała.
foto

Tydzień Przyjaźni w świetlicy

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi.
Taka myśl towarzyszyła nam podczas tygodniowego bloku tematycznego „Radości i smutki dobrych przyjaciół" realizowanego na zajęciach świetlicowych. Głównym celem dydaktyczno-wychowawczym zajęć  było kształtowanie postawy bycia dobrym przyjacielem.

Podopieczni świetlicy poznali różne utwory i przysłowia o tematyce przyjaźni, a także przekonali się jaki powinien być prawdziwy przyjaciel. Wychowawcy zwracali uwagę na znaczenie przyjaźni  w życiu człowieka i zachęcali do wspólnej zabawy opartej na życzliwości i wzajemnym szacunku.

Na pytanie jak pielęgnować przyjaźń i jak być dobrym przyjacielem uczniowie próbowali znaleźć odpowiedź tworząc kodeks dobrego koleżeństwa oraz wykaz cech prawdziwego przyjaciela. Oprócz tego wykonali dla swoich przyjaciół piękne kartki z wierszami i pozdrowieniami, portrety swoich przyjaciół, drzewko przyjaźni , a także wzięli udział w licznych zabawach słownych, integracyjnych i ruchowych.
foto foto
 
Pałac Królowej Śniegu według klasy 3a

Zgodnie z zasadą Marii Montessori "Pozwól mi samemu to zrobić" uczniowie klasy III a zainspirowani baśnią  H. CH. Andersena "Królowa Śniegu" wykonali piękny pałac według określonego planu.
Najpierw z pomocą nauczyciela stworzyli projekt a następnie przystąpili do podziału pracy i wykonali poszczególne elementy budowli. Tworząc konstrukcję pałacu z wykorzystaniem ekologicznych materiałów uczyli się poprzez własne działanie.

Zdobywali wiedzę i praktyczne umiejętności poprzez twórczą aktywność. Uczniowie zgodnie współpracując stworzyli ciekawą pracę, która stała się ozdobą klasy.

Opiekun:  Sylwia Skórkowska
foto foto
Dzień Bezpiecznego Internetu 2021
 

W lutym całej Polsce obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu 2021. W obchody włączyła się także nasza szkoła.
Podczas lekcji informatyki uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się jak szanować swoją prywatność i dane w Internecie. Dowiedzieli się o zagrożeniach, jakie czyhają na nich w sieci oraz jak skutecznie chronić komputery i smartfony przed wirusami.

Uczniowie klas IV i V przedstawili w postaci plakatu wykonanego w MS Paint. Zapraszamy do galerii zdjęć! 
foto foto foto  foto foto

IIIa stworzyła Eko-Marzannę
 

Marzanny powstają by ostatecznie pożegnać zimę  i aby tradycji stało się zadość powinny zostać spalone i wrzucone do wody. 
Jednak jesteśmy szkołą dbającą o środowisko i dlatego uczniowie z klasy IIIa stworzyli Eko-Marzannę. Dzieci w ramach zabawy wykorzystały materiały ekologiczne oraz  odpady z gospodarstw domowych.

Nauczyły się jak ważne są dla ludzi i środowiska czynności takie jak: segregacja odpadów czy pozyskiwanie surowców wtórnych. Ta forma edukacji uświadomiła dzieciom, że niektóre odpady można ponownie wykorzystać i i zrobić z nich nowe  przedmioty. A efektem jest Eko -Marzanna. Wreszcie do klasy zawitała wyczekiwana przez wszystkie dzieci wiosna.

Opiekun: Sylwia Skórkowska

foto

Kosmiczna wyprawa rakietą w klasie IIIa
 
21 maja klasa III a obchodziła Światowy Dzień Kosmosu. Tego dnia nie zabrakło zajęć, których głównym celem  było zgłębianie kosmicznych tajemnic oraz zdobycie nowych wiadomości dotyczących przestrzeni kosmicznej.
Pojawiły się także rebusy, zagadki tematyczne oraz wspólne prace plastyczne. Wszyscy uczniowie zbudowali własne  pojazdy kosmiczne. Był to dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń.
Opiekun: Sylwia Skórkowska
foto

Braliśmy udział w programie "Trzymaj Formę!"
Nasza szkoła uczestniczyła w roku szkolnym 2020/2021 w XV edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”
Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin przez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

Uczestnikami programu byli uczniowie klas IV-VIII i ich rodzice.

Realizowany był metodą projektu, dzięki czemu wykraczał poza podstawę programową i programy nauczania szkoły. Projekty służyły promocji aktywności fizycznej, uczyły prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczegółowym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru.

Koordynatorem szkolnym programu była Małgorzata Królikiewicz.
foto

Zakończenie roku szkolnego
Dnia 25 czerwca 2021 roku zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. To był bardzo trudny rok ze względu na  pandemię COVID-19 i w związku z tym nauczanie  zdalnie.
 
Szczególnie smutno było rozstać się z ósmoklasistami, ponieważ nie mogliśmy zrobić tego tak uroczyście, jak każdego roku ze względu na rygory sanitarne. Ale nie zabrakło ciepłych słów podziękowań przez Panią Dyrektor Annę Kulisę oraz wychowawców poszczególnych klas. 

Ósmoklasistom życzymy powodzenia na nowej drodze życia i rozwoju, samych sukcesów w wymarzonej szkole średniej, natomiast pozostałym uczniom życzymy wspaniałych wakacji i do zobaczenia we wrześniu, miejmy nadzieję, że w szkole :)
foto foto foto
foto foto foto 
foto foto foto
foto foto  foto
 

Najlepsi uczniowie u Prezydenta Miasta
 
Na dwa dni przed zakończeniem roku szkolnego prezydent Krzysztof Chojniak spotkał się z uczniami i absolwentami piotrkowskich szkół, którzy w ostatnich dziesięciu miesiącach osiągali najlepsze wyniki w nauce.
Ze względu na sytuację pandemiczną spotkanie zorganizowano na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury.

Każdy z wyróżnionych uczniów otrzymał list gratulacyjny oraz nagrodę książkową. Naszym uczniom towarzyszyli: pani dyrektor Anna Kulisa oraz wychowawcy: Małgorzata Biłek, Edyta Nowak i Michał Owczarek.

Naszą szkołę reprezentowali: 

Absolwent Roku - Mateusz Retka klasa VIIIa - średnia ocen 5,5

Uczeń Roku - Maja Fałek klasa VIIe - średnia ocen 5,36
Uczeń Roku - Szymon Bonarek klasa VIe - średnia ocen 5,46
foto

 
Sportowe wakacje w SP 12
W wakacje w każdy poniedziałek i środę odbywały się sportowe zajęcia SKS w naszej szkole.
Zajęcia odbywały się na dużej i małej sali gimnastycznej, Orliku, boisku do siatkówki plażowej. Na zajęciach odbywały się treningi piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, siatkówki plażowej i gry "dwa ognie".
foto foto foto
powrót