"Moje wrażenia związane z lekturą Koziołek Matołek" - Konkurs literacki dla uczniów klas II

Bartosz
Uczniowie klas II mogli również wykazać się i pochwalić swoimi umiejętnościami. Ogłoszony na tym poziomie nauczania konkurs był konkursem literackim. Odbył on się w marcu 2006 roku. Zadaniem dzieciaków było napisanie listu. Łącznie wpłynęło 37 prac.
Po długich debatach komisja konkursowa wybrała z nich trzy najciekawsze:

A oto praca konkursowa, która zdobyła I miejsce:

Piotrków Tryb. 20 marca 2006 r.

Drogi Panie Kornelu Makuszyński !

Na wstępie mojego listu serdecznie Pana pozdrawiam. Chciałbym Panu podziękować za wszystkie książki, które Pan napisał dla dzieci.

Mam na imię Bartosz i chodzę do drugiej klasy. Niedawno przeczytałem jedną z Pana książek – „120 przygód Koziołka Matołka”, która bardzo mnie zainteresowała. Najbardziej spodobał mi się główny bohater – wesoły i lekkomyślny Koziołek Matołek, który wciąż wpada w tarapaty, ale nigdy nie traci dobrego humoru. Myślę, że dzięki temu zawsze znajduje się ktoś, kto pomaga mu wyjść cało  z kłopotów. Wszystkie wymyślone przez Pana przygody Koziołka Matołka są ciekawe i zabawne. Czytając tę książkę nie mogłem się od niej oderwać. Przeczytałem już wszystkie cztery księgi „Przygód Koziołka Matołka”. Najbardziej zainteresowały mnie przygody Koziołka Matołka w Bombaju i Afganistanie. Chciałbym kiedyś przeczytać wszystkie Pana książki. Myślę, że są one równie pasjonujące, jak „Przygody Koziołka Matołka”.

Na zakończenie mojego listu pragnę Panu pogratulować poczucia humoru, dzięki któremu Pana książki są ciekawe i zabawne.

Wdzięczny czytelnik - Bartosz Łopaciński

miejsce I zdobył list ucznia klasy II f – Bartosza Łopacińskiego