XV Piotrkowski Maraton Matematyczny

W minioną sobotę  23 września 2023 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim, które to jest organizatorem konkursu, odbyły się finałowe zawody w  piętnastej edycji Piotrkowskiego Maratonu Matematycznego o Puchar Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Naszą szkołę reprezentowali:
Nikola Albin – 7c
Julia Turska – 7c
Marcin Klimczak – 8c.

Wyniki Marcina, Julii oraz Nikoli złożyły się na II miejsce w klasyfikacji drużynowej. Był to najlepszy wynik osiągnięty przez szkołę podstawową z Piotrkowa Trybunalskiego, za który uczniowie otrzymali nagrody, wręczone im osobiście przez Pana Prezydenta Krzysztofa Chojniaka.

W klasyfikacji indywidualnej laureatami konkursu zostali: Marcin Klimczak – IV miejsce i Julia Turska – IX miejsce.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych!