Bierzemy udział w OSEhero

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została przyjęta do ogólnopolskiego projektu OSEhero wspieranego przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK.
OSEhero jest realizowany w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Jego celem jest zwiększenie poziomu cyberbezpieczeństwa oraz edukacji w zakresie nowoczesnych technologii u uczniów szkół podstawowych. Projekt ten skupia się na kształtowaniu nawyków bezpiecznego korzystania z Internetu oraz edukacji w zakresie bezpiecznego przetwarzania danych osobowych.

W ramach OSEHero nauczycielki informatyki naszej szkoły zapoznają uczniów z podstawowymi zagadnieniami z zakresu cyberbezpieczeństwa. Nauczą ich także, jak korzystać z nowoczesnych narzędzi informatycznych w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.