I nagroda dla młodej poetki – Zofii Marendziak!

Jubileuszowy XXV Wojewódzki Konkurs Poetycki im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego został rozstrzygnięty!
Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży od 9 do 19 lat. Warunkiem przystąpienia do konkursu było zgłoszenie przez jednego autora zestawu 3. wierszy o dowolnej tematyce

Na tegoroczną XXV edycję nadesłano 366 utworów poetyckich. Komisja konkursowa,  dr Beata Sobczak-Gieraga i dr Zbigniew Łuczak, w dniu 18 października 2023 r., po wcześniejszym zapoznaniu się ze wszystkimi nadesłanymi zestawami wierszy, wybrała 25 najbardziej poruszających i artystycznie dojrzałych wierszy. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych wierszy znalazły się trzy utwory autorstwa Zosi Marendziak, uczennicy klasy czwartej. Uroczysty finał konkursu odbył się  23 listopada 2023 r. w zabytkowej czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ozorkowie. Zosia otrzymała  I nagrodę, tomik  z nagrodzonymi wierszami XXV edycji konkursu uzupełniony o jubileuszowy dodatek.
 Srebrnej gali XXV Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego towarzyszyła piękna, liryczna oprawa muzyczna w wykonaniu zespołu Jolly Roger. To efektywny sposób upowszechniania poezji oraz wspaniała promocja kultury polskiej.

Dziękujemy  debiutującej poetce  za  godne  reprezentowanie naszej  szkoły. Życzymy dalszych sukcesów twórczych!

Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka