Mamy to!!! Mobilna pracownia komputerowa dla SP 12!!!

Z olbrzymią radością informujemy, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12  wraz z nauczycielkami informatyki: Joanną Setą i Karoliną Majchrzak wygrali pracownię komputerową w ogólnopolskim konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”, współfinansowanym ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego organizatorem był Państwowy Instytut Badawczy NASK.
Pracownia będzie się składała z 16 laptopów z mobilną szafą, zapewniającą możliwość przechowywania oraz zasilania przedmiotowych laptopów. Każdy zestaw będzie uzupełniony o oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami prowadzonymi przez uczniów.

W ramach konkursu uczniowie naszej szkoły realizowali różnorodne zadania. Stworzyli m.in. plakat przedstawiający zasady tworzenia bezpiecznego hasła wraz z grafiką prezentującą temat, stworzyli także animacje na temat cyberbezpieczeństwa w Scratchu.

Zwycięstwo tym bardziej nas cieszy, że projekt został zrealizowany w czasie, gdy nasz budynek był w trakcie termomodernizacji, a nasza społeczność szkolna została "rozrzucona" do kilku innych szkół. A jednak udało się!!!

Klasy 7 i 8 zrealizowały na zajęciach informatyki moduł kursu Bezpieczni w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy”. Uczniowie przygotowali także hasła kampanii w mediach społecznościowych kierowanej do nastolatków wraz z przykładowym postem (treść i grafika).

To olbrzymi sukces nas wszystkich, również absolwentów klas ósmych naszej szkoły. Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie i gratulujemy wygranej!!!