Zosia na podium w Ogólnopolskim Spotkaniu z Poezją

W dniach 7 - 8 października 2023 roku, w Przedborzu uczestnicy  45. Ogólnopolskiego Spotkania w niepowtarzalny sposób wsłuchiwali się w słowa Poezji Marii Konopnickiej.
Celem konkursu była popularyzacja twórczości Marii Konopnickiej, doskonalenie sztuki recytatorskiej oraz ukazanie piękna języka polskiego. Każdy uczestnik zaprezentował dowolnie wybrane dwa  utwory  poezji mówionej oraz poezji śpiewanej oparte na tekstach Marii Konopnickiej. Wśród  wykonawców nie mogło zabraknąć uczniów z naszej szkoły, którzy od kilkunastu lat odnoszą w tych artystycznych zmaganiach spektakularne sukcesy.

Jury dokonało oceny:
W kategorii szkół podstawowych (klasy IV – VI) poezji śpiewanej:
II miejsce zajęła Zofia Marendziak uczennica klasy IVb, która w charakterystyczny sposób  zadziwiała uczestników  konkursu swoimi  umiejętnościami wokalnymi i technicznymi,  ładnie śpiewając utwory: „Tęczowy duszek” oraz „Niezapominajki”. Odpowiednia wrażliwość emocjonalna i estetyczna umożliwiła jej poprawne poczucie frazy muzycznej, barwy wokalnej, dynamiki, tempa, artykulacji.
To był prawdziwy balsam dla duszy!

Opinie komisji konkursowej spotkały się z pełną akceptacją wszystkich zgromadzonych.

Gratulujemy Zofii i życzymy dalszych sukcesów!

Słowa podziękowania należą się rodzicom uczennicy. Dziękujemy im za współpracę z nauczycielami, za pracę ze swoim dzieckiem, jak również zachęcanie swojej pociechy do wzięcia udziału w konkursie.

Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka, Dariusz Głowacki
Koordynator konkursu: biblioteka szkolna