Światowy Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada obchodzono Światowy Dzień Zdrowego Śniadania.
Ten dzień postanowiliśmy zaakcentować również w SP12. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele oraz pracownicy szkoły dołączyli do akcji, kosztując pyszne, zdrowe deserki, musli, oraz owocowe i warzywne sałatki przygotowane pod patronatem Szkolnego Koła Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego.

Dzięki dużej różnorodności i pomysłowości na stołach było kolorowo, a przede wszystkim zdrowo. Uczniowie mogli samodzielnie stworzyć ulubione kompozycje smakowe z warzyw lub owoców, albo zdać się na koło fortuny i wylosować smakołyki i dołączone do nich niespodzianki. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem wśród uczniów.

To było ciekawe doświadczenie kulinarne, które miało na celu uświadomić młodzież, jak ważna w odżywianiu się jest rola zdrowego i pełnowartościowego śniadania.

organizator: Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Szkolny