Wydarzenia w roku szkolnym 2024/25 część 1

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =
Najważniejsze wydarzenia szkolne w I semestrze roku szkolnego 2024/2025.
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!

Wypoczęci, uśmiechnięci, zadowoleni  - tak wyglądali nasi uczniowie w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2024/25. Witajcie z powrotem!

Na holu głównym pan dyrektor Łukasz Jakubowski wraz z wychowawcami klas pierwszych przywitał uczniów wstępujących w progi naszej szkoły. Uśmiechnięte, choć troszkę jeszcze wystraszone buźki :) Jesteśmy przekonani, że bardzo szybko zaaklimatyzujecie się w naszej "dwunastce" i przeżyjecie wspaniałe chwile. Powodzenia!
foto foto foto foto

Wyjście integracyjne klasy Ic

Dnia 06.09.2024r. klasa 1c miała swoje pierwsze wyjście integracyjne na boisko plażowe. Uczniowie mieli okazję lepiej się poznać, biorąc udział w różnych grach i zabawach. Dzień był pełen  radości i zabawy, a pogoda sprzyjała aktywnemu spędzeniu czasu na świeżym powietrzu. To był doskonały początek wspólnej przygody :)
foto foto foto foto 

Remont bieżni zakończony!

Od roku szkolnego 2024/25 uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć wychowania fizycznego będą mogli korzystać z nowej bieżni przy kompleksie "Orlik".  Prace remontowe rozpoczęły się w marcu 2024 roku. Zmodernizowano bieżnię okrężną o długości 275 metrów i prostą o długości 90 metrów oraz skocznią w dal. Bieżnia pokryta została nawierzchnią poliuretanową. Namalowano linie startowe na dystansach 100, 200, 400, 800 i 1000 metrów.

Teren wokół został utwardzony betonową kostką, a wzdłuż schodów wykonano balustrady. Pojawiły się również ławki.
foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto 
foto foto 
Dzień Kropki w SP12

„Dzień Kropki” wywołał w naszej szkole ogromne ożywienie i pozytywne zamieszanie. Oj działo się!!! Uczniowie klas 1-3 założyli tego dnia ubrania wypełnione kolorowymi kropkami. Uczestniczyli w różnych aktywnościach i rozwijali swoją wyobraźnię i kreatywność.

Powstały niepowtarzalne dzieła sztuki, pełne kropek i wyobraźni.  Oglądając galerię zdjęć przekonacie się, że kreatywności w naszej szkole nie brakuje. 
foto foto foto foto foto foto foto foto foto 

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopca

27 września odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopca. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami dziękują za wspaniałą zabawę. 
foto foto foto foto

28 września - Światowy Dzień Jabłka

Jesień to pora jabłek. 28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. A jak mówi przysłowie – Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie.

W piątek 27 września uczniowie naszej szkoły ubrani w kolory jabłek: żółty, zielony, czerwony, zebrali się w holu głównym z przyniesionymi specjalnie tego dnia jabłkami. Przy dźwiękach Witaminowego bluesa odbyła się wspólna degustacja tych owoców.

Spotkanie rozpoczęła prelekcja na temat wartości odżywczych, które kryją w sobie nasze rodzime owoce. Dzieci dowiedziały się, że bardzo ważne jest to, żeby jabłka jeść ze skórką. Należy tylko pamiętać, aby przed spożyciem dokładnie je umyć.

Taki dzień, to też okazja, aby przypomnieć, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób.

Mamy nadzieję, że  taki „tematyczny dzień” zachęci dzieci do sięgania po owoce i posłuży promocji zdrowego stylu życia.
foto foto foto foto foto foto foto fotofoto 

Nasze uczennice biły rekord Polski

28 września uczennice naszej szkoły przyczyniły się do pobicia rekordu Polski w samobadaniu piersi.  Event organizowany był przez Piotrkowskie Stowarzyszenie Amazonek Kamilki, których głównym celem jest profilaktyka zdrowotna oraz propagowanie samobadania piersi. 

Opiekunem była Dagmara Kołowrotkiewicz 
foto foto
Europejski Dzień Języków

„Iloma językami mówisz, tyle razy jesteś człowiekiem” (Johann Wolfgang Goethe).Ten cytat w  pełni oddaje ideę  Europejskiego Dnia Języków Obcych, obchodzonego 26 września. Święto to zostało ustanowione w roku 2001, jego celem jest promocja różnorodności językowej i kulturowej Europy, a przez to osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami. „Języki dla pokoju” to hasło tegorocznej edycji.

W ramach obchodów tego święta w naszej szkole zorganizowano wystawę, na której uczniowie zaprezentowali wylosowany wcześniej  kraj europejski. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali swoje prezentacje na temat: Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Norwegii, Słowacji, Szwecji, Węgier, Włoch i Polski.

Wystawa była okazją do pogłębienia wiedzy o językach europejskich, towarzyszyły jej liczne konkursy i quizy. Była to także kulinarna podróż po Europie. Uczniowie przygotowali takie dania jak: hiszpańskie churrosy, włoskie pizzerinki, chorwackie fritule, włoskie tiramisu, niemieckie pączki i polskie tradycyjne potrawy.
 
Tegoroczna wystawa była połączona z kiermaszem charytatywnym. Uczniowie sprzedawali przygotowane przez siebie smakołyki, a dochód ze sprzedaży został przekazany na leczenie Patryka, który walczy z ciężką chorobą.
foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto  

 Klasy 4 w Bogusławicach

W dniu 27.09.2024r. klasy 4a, 4b, 4c, 4d, 4e uczestniczyły w wycieczce do stadniny koni w Bogusławicach. Głównymi celami wyjazdu były integracja wszystkich klas czwartych, propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz zapoznanie uczniów z regionem.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią i działaniem stadniny koni w Bogusławicach. Zwiedzili stajnie, mieli możliwość przejażdżki konnej oraz przejażdżki bryczką. Nakarmili również konie.

Nie zabrakło też gier i zabaw zespołowych, spędzenia czasu na placu zabaw a także, dzięki współpracy, zbudowania budowli z piasku.
Wyjazd zakończył się pieczeniem kiełbasek na ognisku.

Podczas wyjazdu opiekę nad uczniami pełnili wychowawcy klas czwartych: Tomasz Wróbel, Gabriela Szymańska-Kaczmarek, Katarzyna Szczepka, Ewa Adamczyk, Renata Zajda oraz Renata Jadwiszczak i Piotr Narejko.
foto foto foto foto foto

Dzień Chłopaka w SP12

30 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopca. Na korytarzu można było spotkać chłopców w różnorodnych nakryciach głowy. Z kolei w klasach koleżanki przygotowały chłopcom różnorodne atrakcje. W kowbojskim stylu świętowali chłopcy w klasie 6b. Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów quizy, konkursy i inne ciekawe zabawy oraz poczęstunek i drobne upominki.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)
foto foto foto foto foto foto

Światowy Dzień Emotikona

We wrześniu uczniowie naszej szkoły świętowali rocznicę powstania pierwszych emotikonek. Pierwszy znaczek :-) pojawił 30 marca 1881 roku w satyrycznym magazynie „Puck”. Profesor Scott Fahlaman pierwszy raz użył komputerowego emotikona 19 września 1982 o godzinie 11.44. Stąd właśnie, na tę datę przypada święto tych minek.

Nazwa ta powstała w połączeniu emotion i console, w skrócie con. (konsola, klawiatura).

Obecnie większość komunikatorów zamienia typograficzne znaki, na kolorowe obrazki buziek.

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody i narysowali piękne emotikony :)
foto

Dzień Uśmiechu

"Mały, czy duży niech pamięta, aby jego buzia była zawsze uśmiechnięta” – hasło to towarzyszyło Nam od samego rana. Uśmiech w każdym człowieku wywołuje radość, a radość to jedna z emocji pozytywnych, która towarzyszy nam w życiu. 

Zabawy tego dnia wprowadziły każdego ucznia w doskonały nastrój. Czego dowodem są fantastyczne zdjęcia.
foto foto  foto foto foto foto foto foto

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października to Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Dzień, w którym jeszcze bardziej zwracamy uwagę na nasze samopoczucie.  I tak też było w naszej szkole... Uczniowie zapoznali się z informacjami na temat zdrowia psychicznego. Wzięli udział w ankiecie dotyczącej sposobów radzenia sobie ze stresem oraz losowali  "pozytywną maksymę".
foto foto

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14.10.2024r. w naszej szkole odbyła się Akademia  z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  „Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!” (B. Conklin)

Uczniowie przygotowali dla nauczycieli humorystyczne scenki przedstawiające różne typy nauczycieli. 

Młodzi artyści także piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. 

Uśmiechy na twarzach wywołała także Gala Oskarowo-Jabłkowa, podczas której uczniowie nagradzali dyplomami oraz jabłkami nauczycieli, którzy wygrali w poszczególnych kategoriach.  Było dużo zabawy i śmiechu.

Na zakończenie Akademii głos zabrał Dyrektor Łukasz Jakubowski, który mówił o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Pracownicy szkoły otrzymali dyplomy z podziękowaniami.
foto foto foto foto foto foto foto 

Przedstawiciele Fundacji Safety of Life w SP12

W SP12 głośno mówimy o potrzebie nauki pierwszej pomocy. 16 października z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca wspólnie z przedstawicielami Fundacji Safety of Life zorganizowaliśmy warsztaty, których celem było podnoszenie stanu wiedzy oraz umiejętności na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach nagłego zatrzymania krążenia.

Uczniowie przekonali się, że to duży wysiłek fizyczny, jednak wszyscy zgodnie stwierdzili, że warto go podjąć, aby uratować komuś życie.
foto foto foto

Spotkanie klas piątych z ratownikiem medycznym

10.10.2024r. odbyło się spotkanie dla klas piątych z ratownikiem medycznym dotyczące pierwszej pomocy.  Była to świetna okazja, aby dzieci nauczyły się podstawowych zasad udzielania pomocy w nagłych sytuacjach.

Warsztaty  obejmowały:
  1. Podstawy pierwszej pomocy – wyjaśnienie, dlaczego jest ważna i w jakich sytuacjach jest potrzebna.
  2. Ocena sytuacji – jak bezpiecznie podejść do poszkodowanego i ocenić stan.
  3. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa (RKO) – nauka, jak prawidłowo wykonywać uciski klatki piersiowej i sztuczne oddychanie.
  4. Zabezpieczenie miejsca zdarzenia – jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych osób.
  5. Udzielanie pomocy przy urazach – np. złamania, oparzenia, skaleczenia.
  6. Wzywanie pomocy – jak wezwać służby ratunkowe i przekazać niezbędne informacje.
Tego typu zajęcia uczą dzieci nie tylko praktycznych umiejętności, ale także rozwijają w nich odpowiedzialność i pewność siebie w sytuacjach kryzysowych.
foto foto foto

Dyniowy zawrót głowy

W piątek 11 października uczniowie z kl. 1a i 1b przeżyli "dyniowy zawrót głowy". Byli na wycieczce w Dobroniance - największej farmie dyń w Polsce, gdzie mieli okazję zobaczyć ogrom przeróżnych okazów dyni.

Zwiedzali mini zoo, gdzie karmili miedzy innymi alpaki, kozy, owce, wielbląda i  jeżozwierze. Brali udział w warsztatach, w efekcie czego powstały wspaniale ozdobione dynie. To był dzień pełen wspaniałych i niezapomnianych wrażeń.
foto foto foto foto foto

Światowy Dzień Drzewa

W październiku w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jakie korzyści dają nam drzewa, jaką rolę pełnią na naszej planecie oraz dlaczego powinniśmy o nie dbać.

Uczniowie chętnie i z zaangażowaniem tworzyli ciekawe prace plastyczne, rozwiązywali zagadki i rebusy, wysłuchali opowiadań o tematyce ekologicznej, a także wspólnie wykonali gazetkę tematyczną. 
foto foto foto foto

Spotkanie z Powstaniem Warszawskim

Dnia 18.10. 2024r. w ZSP nr3 w Piotrkowie Tryb. odbyła się IX edycja projektu pt. "Spotkanie z Powstaniem Warszawskim", w którym uczestniczyło 139 ósmoklasistów z 10 szkół z Piotrkowa i powiatu.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8e.

Młodzież wspominała tych, którzy podjęli się heroicznej walki i zginęli w obronie Ojczyzny. Uczestnicy spotkania obejrzeli dwie wystawy: przygotowaną przez Archiwum Państwowe w Piotrkowie oraz wystawę zdjęć ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego.

W trakcie spotkania wysłuchali wykładu dr. Macieja Hubki na temat Związku Piotrkowa i udziału piotrkowian w powstaniu oraz obejrzeli prezentację multimedialną. Następnie przystąpili do wykonywania zadań projektowych, do których należało:
  • wykonanie plakatu na wskazany temat,
  • udział w grze terenowej,
  • napisanie tematycznego dyktanda,
  • wykazanie się wiedzą o powstaniu i znajomością powieści A. Kamińskiego pt. „Kamienie na szaniec”.
"Spotkanie z Powstaniem Warszawskim” w Budowlance było wyrazem wdzięczności i pamięci o tych, którzy oddali swoje życie za wolność Polski.
foto foto foto


Ślubowanie klas pierwszych

Czwartek, 24 października, był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Do grona uczniów naszej szkoły dołączyli pierwszoklasiści :)  W hali SP 12 przybyłych uczniów oraz ich rodziców i opiekunów przywitali ciepłymi słowami: Pan dyrektor Łukasz Jakubowski, pani wicedyrektor Beata Pruszczyk, pani wicedyrektor  Agnieszka Rogowska, Prezydent Miasta Piotrkowa Tryb. pan Juliusz Wiernicki oraz  Przewodniczący Oświaty i Nauki pan Rafał Czajka. 

Naszych młodziutkich uczniów ciepło przywitali przybyli goście, wszyscy nauczyciele klas I-III oraz występujący artyści. :)

W oficjalnej części uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie przy obecności sztandaru szkoły:
 
„Ślubuję być dobrym Polakiem,
dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły
Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,
jak dla niej pracować kiedy urosnę.
Będę się starać być dobrym kolegą,
swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”

Następnie wychowawcy  pasowali pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 12. Następnie wszyscy zgromadzeni w hali wysłuchali hymnu Szkoły Podstawowej nr 12. 

Głos zabrał także przedstawiciel Rady Rodziców pan Grzegorz Mroczkowski.

Po części oficjalnej zgromadzona publiczność obejrzała część artystyczną przygotowaną przez panie: Katarzynę Fabiańską, Izabelę Lada, Agnieszkę Fijałkowską, Agnieszkę Byczek, Iwonę Galińską i Ewelinę Siniarską oraz naszych wspaniałych uczniów. 

Witamy Was w naszej drużynie :)

Film w całości do obejrzenia w bibliotece szkolnej. Fragmenty poniżej!
foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto

Przebierana dyskoteka

29 października odbyła się przebierana dyskoteka. Kreatywność i fantazja naszych uczniów  sprawiła, że wybranie najlepszego przebrania było bardzo trudnym zadaniem. Organizatorem dyskoteki był Samorząd Szkolny.
foto foto foto foto foto foto

Kiermasz Szkolny z Okazji Święta Dyni

24 października w naszej szkole odbył się wyjątkowy kiermasz z okazji święta dyni, który wprowadził wszystkich w ciepłą, jesienną atmosferę.  Klasy przygotowały smakołyki związane z jesienią, w tym potrawy z dyni, takie jak ciasta dyniowe, muffiny, galaretki dyniowe i inne przysmaki. Na stołach pojawiły się także klasyczne jesienne wypieki, takie jak jabłeczniki czy ciasta marchewkowe, a nawet przekąski z orzechami i korzennymi przyprawami, które rozgrzewały w chłodne jesienne dni.

Kiermasz był również okazją do wykazania się talentami artystycznymi. Dzieci przygotowały przepiękne dekoracje – od kolorowych bransoletek po rzeźby z dyni. Każdy mógł podziwiać ich kreatywność i pomysłowość. Te małe dzieła sztuki, często pełne humoru i fantazji, dodawały kiermaszowi wyjątkowego charakteru.

Pomysłodawcami i organizatorami były opiekunki Samorządu Uczniowskiego
foto foto foto foto foto foto

Poznajmy się w bibliotece
Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku obchody tego miesiąca przebiegały pod hasłem – „POZNAJMY się w bibliotece”, Październik to wyjątkowy czas, gdy biblioteka szkolna otwiera swoje drzwi szeroko i zaprasza wszystkich do wspólnego odkrywania świata książek! Tegoroczne hasło „POZNAJMY się w bibliotece” zachęcało do poznania biblioteki jako miejsca pełnego przygód i inspiracji. Zaprosiliśmy do nas dzieci z okolicznych przedszkoli, aby poznały ofertę naszej biblioteki.

Wizyty przedszkolaków

W projekcie wzięło udział około 150 przedszkolaków z piotrkowskich Przedszkoli Samorządowych nr 15, 16, 19, 20 oraz Prywatnego Przedszkola „Nutka”. W tym dniu „Książkolandia” wyglądała bajecznie dzięki pięknym dekoracjom, wystawkom książek poświęconych polskim poetom. Zaproszone dzieci chętnie brały udział w prowadzonych zajęciach.

Maluchy zostały obdarowane prezentami książkowymi. Wykonano pamiątkowe zdjęcia. Nauczyciele bibliotekarze pragną podziękować  przedszkolakom i ich opiekunom.
foto foto foto

 Godziny czytania dla dzieci ze świetlicy

Co poniedziałek biblioteka szkolna zapraszała w październiku dzieci z naszej szkolnej świetlicy na wyjątkową godzinę z książką! Z okazji 130-tej rocznicy urodzin Juliana Tuwima oraz 95-tej rocznicy urodzin Wandy Chotomskiej organizowano czytanie wierszy tych poetów. Dzieci chętnie angażowały się w akcję, która była doskonałym pretekstem do promowania czytelnictwa i biblioteki szkolnej wśród uczniów.
Pamiętajcie, że czytanie otwiera drzwi do nowych światów!

Organizatorzy: nauczyciele bibliotekarze
foto foto foto

„Szkoła do hymnu” 2024

fotoPodobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku, nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Akcja polegała na wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. 

Zapraszamy do obejrzenia filmu:)
 
PLATAN - pamiątka ślubowania pierwszaków

Dnia 30 września, na szkolnym patio, odbyło się uroczyste zasadzenie drzewka  z okazji  ślubowania tegorocznych pierwszoklasistów. To wyjątkowe wydarzenie było symbolicznym początkiem ich drogi edukacyjnej w naszej szkole.  Drzewko zostało ufundowane przez rodziców uczniów klas pierwszych.

Dzięki ich wsparciu wydarzenie nabrało szczególnego znaczenia.

Drzewko symbolizuje nie tylko rozwój, zdobywanie wiedzy i troskę o środowisko , ale również  jest trwałym symbolem zaangażowania rodziców dla szkolnej społeczności.

Po uroczystym zasadzeniu drzewka i ogłoszeniu przez panią wicedyrektor  konkursu na jego nazwę,  pierwszoklasistów spotkała wspaniała niespodzianka – zostali obdarowani mnóstwem cebulek krokusów. Dzieci były zachwycone, a wspólne sadzenie krokusów okazało się świetną zabawą. Dzięki tej niespodziance szkolne patio stanie się wiosną  jeszcze bardziej kolorowe i urokliwe. 

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć :)
foto foto foto
Stawiamy na profilaktykę

W ramach zajęć z wychowania do życia w rodzinie odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Piotrowskiego Stowarzyszenia Amazonek Kamilki, w którym wzięły udział uczennice z klas ósmych. 

Dziewczęta dowiedziały się jak ważna jest profilaktyka raka piersi i jak istotne jest samobadanie. Nie zabrakło również części praktycznej. 
To było doświadczenie, które młode kobietki wykorzystają w przyszłości. 

Inicjatorem spotkania była Dagmara Kołowrotkiewicz.
foto foto foto


Pasowanie na czytelnika

Dnia 7 listopada 2024 r. w  bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość Pasowania na Czytelnika. Pierwszoklasiści oficjalnie dołączyli do grona czytelników naszej biblioteki.

Podczas ceremonii dzieci złożyły przysięgę, a następnie zostały pasowane na czytelników. Każdy z uczniów otrzymał zakładkę do książki i pierwszą wypożyczoną książkę.

Pasowanie to nie tylko zabawa, ale także pierwszy krok na drodze do odkrywania świata literatury i rozwijania wyobraźni.

Pamiętajcie dzieci, że "Książki są jak towarzystwo, które sami sobie dobieramy" .– (Monteskiusz)
foto foto

Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Głównym celem jest zachęcenie do zdrowego odżywiania się. Z okazji tego święta Szkolne Koło Wolontariatu zapewniło uczniom naszej szkoły moc atrakcji. Mogli zapoznać się z piramidą żywienia oraz ze zdrowymi produktami, po które warto sięgnąć.

Na stole znalazły się pyszne deserki na bazie kaszy jaglanej, jogurtów i musli, duży wybór płatków śniadaniowych oraz warzywne i owocowe przekąski. Powodzeniem cieszyło się koło fortuny, dzięki któremu dzieci mogły skomponować sałatkę niespodziankę. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania.
foto foto foto foto 

„Bajki Wam niosę, posłuchajcie, dzieci...”

Tak przed wiekami pisał mistrz Krasicki. Jego bajki były raczej dla dorosłych, ale miały wspólną cechę z bajkami dla dzieci –  bajki dla dorosłych i dla dzieci uczą, wzruszają, pozwalają poznać świat. 5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Biblioteka szkolna zorganizowała z tej okazji wspomnieniowe seanse bajek z uczniami klas I-III. Dzieci miały okazję obejrzeć polskie bajki z dawnych lat: „Plastusiowy pamiętnik”, „Jacek i Agatka”, „Miś Uszatek” i inne.

Uczniowie mogli sprawdzić również swoją bajkową wiedzę dzięki zagadkom. Okolicznościowa gazetka i wystawa książek to wydarzenia towarzyszące bajkowemu dniu.

Czytajmy bajki, bo:
Bajka jest magicznym lustrem
pozwalającym dziecku inaczej spojrzeć na to,
co wydaje się trudne i nie do pokonania…”


Maria Molicka
foto foto foto


Miejskie Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada  reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w miejskich uroczystościach 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody rozpoczęły się mszą świętą  w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej. Później pod Pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza na placu Kościuszki odbyła się oficjalna uroczystość.

Naszą szkołę reprezentowała delegacja w składzie: wicedyrektor Beata Pruszczyk, nauczyciel historii Agnieszka Zielonka  oraz uczniowie klas ósmych  wchodzący w skład pocztu sztandarowego: Zuzanna Stępień, Klara Wolna i Jakub Ćwiek.
foto foto

Narodowe Święto Niepodległości

W środę 13 listopada, podczas pięknego, uroczystego apelu, świętowaliśmy 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowali go uczniowie klas siódmych i ósmych pod kierunkiem nauczycieli: Agnieszki Zielonki i Sylwii Kuźnar.

Szkolny chór zaprezentował jedne z najpiękniejszych pieśni patriotycznych.

W przygotowaniu oprawy muzycznej pomógł Dariusz Głowacki.
foto foto foto

Warsztaty w Muzeum Sztuki w Łodzi

Uczniowie klasy 7c uczestniczyli w projekcie innowacji pedagogicznej pt. "Sztuka nowoczesna - od wizji do ekspresji".   Częścią drugiego projektu innowacji były warsztaty pt. "Jak zrobić abstrakcję?" w Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi.

Koordynatorem i pomysłodawcą innowacji jest nauczyciel plastyki Gabriela Szymańska - Kaczmarek.
foto foto foto

Europejski Tydzień Kodowania

Jak co roku tak i w tym, nasza szkoła wzięła udział w CodeWeek 2024, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania, największym programistycznym wydarzeniu w Europie. 

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja odbywa się na terenie całej Europy i skierowana jest do  wszystkich tych, którzy są zainteresowani programowaniem lub dopiero chcą z nim rozpocząć swoją przygodę. Polscy uczniowie i nauczyciele rokrocznie wykazują duże zainteresowanie tą inicjatywą. 

W tym roku konkurs obchodzi okrągłą, dziesiątą rocznicę istnienia. Uczniowie naszej szkoły od początku biorą udział w tej inicjatywie i fantastycznie się przy tym bawią, programując między innymi w Minecrafcie czy Star Wars.
foto foto foto foto

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Od  1995 roku w dniu 16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Dzień ten jest świętem szacunku, zrozumienia i życzliwości dla  różnorodności na świecie.   Z tej okazji na całym świecie organizowane są koncerty, wykłady, wystawy. I tak tez było w naszej szkole…

W klasach: 2c, 4e i 5a odbyły się zajęcia poświęcone tolerancji czego efektem były wykonane przez uczniów plakaty.

Dzieci dowiedziały się  czym jest tolerancja, jakie są zachowania nietolerancyjne oraz w jaki sposób można stać się osobą tolerancyjną. Cała społeczność szkolna mogła zapoznać  się  z informacjami dotyczącymi tolerancji poprzez obejrzenie wystawki na głównym korytarzu szkoły.
foto foto foto foto

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, który przypada na 8 listopada przygotowali wystawę warzyw i owoców zachęcając do zdrowego odżywiania. Uczniowie z tej okazji wykonali różnego rodzaju zdrowe posiłki: kanapki, soki owocowe, desery i koktajle.
 
Klasy trzecie przygotowały plakaty promujące zdrowe odżywianie oraz zdrowy tryb życia. W trakcie przerwy dzieci wzięły udział w akcji „Taniec dla zdrowia”, która miała na celu zachęcić do aktywności fizycznej.
 
Uczniowie chętnie skosztowali wykonanych przez siebie zdrowych potraw, przy tym świetnie się bawili.
 
Przygotowanie: wychowawcy klas 1-3
foto foto foto foto foto
Myszka Miki odwiedziła dwunastkę

18 listopada Myszka Miki skończyła 96 lat. Urodziła się 18 listopada 1928 roku, kiedy to zadebiutowała w animacji "Parowiec Willie", pierwszym w pełni udźwiękowionym filmie animowanym. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała urodziny Miki. Do wspólnego świętowania zaproszone zostały dzieci z klas 1-3.  Maluchy miały możliwość poznania najważniejszych faktów z życia tej najsłynniejszej myszki świata, potem oglądały  kreskówki z jej udziałem.

Obchodząc swoje 96. urodziny, Miki wciąż pozostaje młoda duchem. Jako ambasadorka marki Disney nieustannie gości w sercach dzieci i dorosłych, udowadniając, że magia  i wyobraźnia nie znają wieku. Myszka to symbol marzeń, kreatywności i rozrywki, która zbliża ludzi na całym świecie.

Organizatorzy:  nauczyciele bibliotekarze

foto foto foto foto
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, Dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość.

Jest to apel przeciwko problemom. W tym dniu w naszej szkole dominował kolor żółty, pojawiły się dobre słowa, odbył się happening pt. "Życzliwość dodaje skrzydeł".
foto foto foto foto
Warsztaty w Mediatece
W dniu 22.11.2024r. klasa IIIe wybrała się na warsztaty do Majsterni, czyli przestrzeni wolnego i swobodnego konstruowania. W Majsterni uczniowie mogli zbudować most, zrobić katapultę czy stworzyć niesamowitą maszynę.

Przy stołach warsztatowych dzieci miały okazję podejmować wyzwania inżynieryjne, naukowe, logiczne, mając do dyspozycji przedmioty codziennego użytku – papier, spinacze, kulki, słomki czy patyczki.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem odkrywali tajemnice nauki w praktyce. Warsztaty pobudzały dziecięcą wyobraźnię oraz rozwijały logiczne myślenie.
foto  foto foto

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia - święto, które przypomina o jednym z najbardziej ukochanych dziecięcych przyjaciół. Tego dnia nasza szkoła zamieniła się w krainę pełną kolorowych pluszaków i radosnych zabaw.  Duże, małe, kolorowe, mięciutkie i puchate  „przybyły” ze swoimi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. 

Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy:)
mis mis mis

Misiowa kraina w bibliotece szkolnej

Miś daje szczęście i ciepłe dni, z misiem piękniejsze są wszystkie sny! 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia! Z tej okazji nasza biblioteka szkolna zamieniła się w... misiową krainę! Była wystawa książek o misiach i wyjątkowy konkurs. Zadanie? Rozpoznać cztery słynne (lub mniej słynne) misie!

Kogo mieliście odgadnąć?
  • Miś Colargol – chyba najstarszy w tej gromadce. Wymyśliła go w latach 50. francuska pisarka Olga Pouchine.
  • Miś Paddington – brytyjski elegancik, stworzony przez Michaela Bonda, również w latach 50. (Te misie chyba miały wtedy swoje pięć minut!)
  • Miś Uszatek – nasz polski dumny reprezentant! Stworzył go Czesław Janczarski, a klapnięte uszko zdobyło serca dzieci.
  • Panda – jedyna prawdziwa w tym towarzystwie, prosto z Chin! Miś niefikcyjny, ale również uroczy!
mis mis mis
Andrzejki w SP12
Andrzejki to idealny czas na wróżby i zabawy przepowiadające przyszłość. Piątkowy dzień 29 listopada upłynął w niecodziennej, magicznej atmosferze.

W wigilię św. Andrzeja na parterze budynku od  samego rana pojawili się Wróżbitki i Wróżbici, którzy przygotowali wróżby m. in. lanie wosku, wyścig butów, magiczne kubeczki, szczęśliwa moneta, znaczenie kolorów oraz losowanie zawodów. Nie zabrakło także wróżby „gorące serce”, gdzie przy pomocy szpilki przepowiadali imię przyszłej sympatii.

Spotkanie miało na celu kultywowanie tradycji, zapoznanie ze zwyczajami i obrzędami andrzejkowymi, a przede wszystkim sprawienie  przyjemność uczestnikom. 
andrzejki foto foto
 foto foto foto
 
Skocz po rozum do głowy, wypożycz książkę!

Uczniowie klas IV uczyli się w szkolnej bibliotece, jak korzystać z katalogów bibliotecznych, aby samodzielnie odnaleźć interesujące ich książki. Podczas specjalnych zajęć poznawali:
  • Rodzaje katalogów – elektroniczny i tradycyjny kartkowy.
  • Sposoby wyszukiwania – według autora, tytułu, tematu czy słów kluczowych.
  • Oznaczenia książek na półkach – systemy sygnatur i układ działowy.
Praktyczne ćwiczenia miały na celu   rozwijanie umiejętności poszukiwania informacji i  samodzielnego odkrywania bibliotecznych zasobów.
...Bo pamiętaj, Czytelniku! – książka w katalogu nie zając, nie ucieknie, ale warto wiedzieć, gdzie jej szukać!

Organizatorzy: nauczyciele bibliotekarze
foto foto foto

Wzięliśmy udział w happeningu MOPRu

Uczennice naszej szkoły z klasy 5b uczestniczyły w poniedziałek 2 grudnia w happeningu zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Najpierw przedstawiciele 9 piotrkowskich szkół podstawowych zebrali się na rynku Starego Miasta, a następnie - wraz z białymi balonikami, symbolizującymi sprzeciw wobec przemocy w rodzinie, udali się do mediateki.

Młodzi piotrkowianie - wraz ze swoimi opiekunami - wysłuchali interesującego wykładu psychologa Pani Emilii Stępień, a następnie przedstawili krótkie scenki teatralne powiązane z tematyką przedsięwzięcia.
foto

Dyskoteka Andrzejkowa w klasach 1-3

29 listopada  w klasach 1-3 odbyła się  Dyskoteka Andrzejkowa, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. Młodsi uczniowie mieli możliwość zabawy i tańca w rytm najmodniejszych przebojów.
Ale to nie była jedyna atrakcja tego dnia. W klasach czekało na uczniów wiele wróżb andrzejkowych, które przygotowali dla nich wychowawcy. Uczniowie mieli możliwość „poznania swojej przyszłości”.

Zabawy te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ pozwoliły przenieść się uczniom w świat marzeń i fantazji. 

Całe wydarzenie przebiegło w atmosferze radości i wspólnej zabawy. 
foto foto foto
foto foto foto

Czytaj – będziesz wielki!

W ramach kolejnej edycji kampanii  Mała książka – wielki człowiek  nasza biblioteka szkolna stała się miejscem pełnym magii książek i świątecznego nastroju. Wnuczka antykwariusza Justyny Bednarek była inspiracją do rozmów o przygodach, wyobraźni i wspólnym odkrywaniu tajemnic literatury. Uczniowie przekonali się, że każda książka może być kluczem do nowych światów i źródłem niezapomnianych emocji. Książki podarował szkole Instytut Kultury.

Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera – mogą uczynić go lepszym, mądrzejszym i szczęśliwszym. – Monteskiusz
 
W trakcie spotkania nie zabrakło również atrakcji związanych ze Świętami:
  • rozwiązywaliśmy zagadki Mikołaja, rozwijając kreatywność i logiczne myślenie
  • śpiewaliśmy radosną piosenkę świąteczną, łącząc zabawę z integracją grupową
  • rozmawialiśmy o pracy Świętego Mikołaja, ucząc się, jak ważna jest współpraca i wzajemna pomoc.
foto foto foto

Mikołajkowa fotobudka w świetlicy!

6 grudnia w naszej świetlicy zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera! Z okazji Mikołajek uczniowie mogli skorzystać z wyjątkowej fotobudki i zrobić pamiątkowe zdjęcia w towarzystwie mikołajkowych gadżetów. Czapki Świętego Mikołaja, brody, renifery, okulary, kokardy – każdy mógł znaleźć coś dla siebie, by stworzyć niezapomniane zdjęcia. Śmiechom i radości nie było końca!

Dodatkowo naszą świetlicę odwiedził sam Święty Mikołaj. Wspólne zdjęcia z Mikołajem były prawdziwą atrakcją dnia!
foto foto foto

Wizyta Świętego Mikołaja w naszej szkole

6 grudnia odwiedził nas wyjątkowy gość – Święty Mikołaj.  Na ten dzień ze szczególną niecierpliwością czekały najmłodsze dzieci, czyli uczniowie klas I– III, a kiedy Święty Mikołaj pojawił się z workiem pełnym prezentów, na twarzach wszystkich uczniów zagościły uśmiechy. 

Każdy uczeń otrzymał od niego upominek, co sprawiło ogromną radość. 

To był dzień pełen magii, uśmiechu i świątecznej radości, który na długo zostanie w pamięci wszystkich uczniów. 

Święty Mikołaj obiecał również, że odwiedzi naszą szkołę w przyszłym roku – o ile wszyscy będą grzeczni! 
foto foto foto

Przedświąteczne spotkania w bibliotece

Jak co roku o tej porze bibliotekę w dwunastce odwiedziły dzieci z okolicznych przedszkoli. Tym razem gościliśmy maluchy z Prywatnego Przedszkola Nutka oraz z Przedszkola Samorządowego nr 20 zaproszone przez uczniów klasy 1b, którzy przeczytali gościom książkę pt. Gwiazdkowa niespodzianka.

Co przygotowaliśmy jeszcze dla małych gości?
  • Wspólne kolędowanie – dzieci miały okazję zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy.
  • Spotkanie ze szkolnym Mikołajem – wyjątkowy gość, który podzielił się opowieściami o swojej pracy i  podarował maluchom upominek.
  • Świąteczne zabawy i konkursy – radosne aktywności, które rozbawiły dzieci i rozbudziły ich kreatywność.
  • Prezentowanie talentów muzycznych i recytatorskich gości.
Organizatorzy: biblioteka szkolna oraz Ewelina Siniarska i Agnieszka Byczek.
foto foto foto

Kreatywna interpretacja Balladyny

Po omówieniu lektury pt. „Balladyna” Juliusza Słowackiego, uczniowie klasy 7e z pomocą młodszych kolegów pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego Anny Piątek, postanowili w kreatywny sposób utrwalić treść utworu. W ramach projektu, wspólnie stworzyli makietę, która odzwierciedla ważne wydarzenia i miejsca związane z fabułą dramatu. Na makiecie znalazły się m.in. las, zamek oraz symboliczne elementy, które odgrywają kluczową rolę w historii Balladyny i Aliny.

Dzięki tej pracy uczniowie nie tylko lepiej zrozumieli treść lektury, ale również rozwijali swoje zdolności artystyczne i umiejętność współpracy w grupie.To była wspaniała okazja, aby połączyć naukę z twórczą zabawą. 
foto foto foto
Klasa IIa na warsztatach etnograficznych w Muzeum

13 grudnia klasa 2a wybrała się do piotrkowskiego Zamku na warsztaty etnograficzne "Boże Narodzenie dawniej i dzisiaj".  Podczas warsztatów uczniowie poznali symbole i tradycje Świąt Bożego Narodzenia w oparciu o kulturę ludową. Mieli również okazję zwiedzić Zamek i zobaczyć ciekawe ekspozycje muzealne.

W ramach aktywności plastycznej każdy z uczniów  wykonał  piękny świąteczny wieniec. Dzieci pracowały twórczo i z wielkim zaangażowaniem. Pobyt w Muzeum był okazją do bezpośredniego obcowania ze sztuką muzealną.

Wychowawca: Sylwia Skórkowska
foto foto foto

Świąteczna Pracownia Mikołajków w 1c

W dniu 12. grudnia uczniowie klasy 1c wzięli udział w warsztatach świątecznych, podczas których wykonali kreatywne Mikołajki. Tego dnia dzieci wykazały się duża precyzją i zaangażowaniem.

Wykorzystując różnorodne materiały plastyczne,  takie jak wełna, koraliki drewniane i pompony, uczniowie stworzyli  przepiękne prace. 
W trakcie zajęć panowała radosna atmosfera, a wspólne wykonywanie mikołajkowych projektów sprzyjało rozwijaniu zdolności manualnych i współpracy w grupie. 

Był to dzień pełen radości i  uśmiechu.
foto foto  foto

Warsztaty świąteczne w MOK-u

W dniu 12 grudnia klasa 4a uczestniczyła w świątecznych warsztatach w MOK w Piotrkowie Trybunalskim.
Uczniowie własnoręcznie wykonali urokliwe stroiki, które ozdobią ich świąteczne stoły.
foto foto foto

Przedstawienie bożonarodzeniowe

18 grudnia w naszej szkole odbyło się wyjątkowe przedstawienie świąteczne, przygotowane przez uczniów pod kierunkiem Aleksandry Nowakowskiej, Joanny Sokalskiej i Katarzyny Sosnowskiej-Przybył. 
Uczniowie przybliżyli zgromadzonej publiczności historię związaną z narodzinami Jezusa. Wprowadzili ich w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. 

Na scenie nie zabrakło świątecznych dekoracji. Całość wzbogaciła muzyka, pastorałki i kolędy wykonywane przez szkolny chór. Jeden z naszych utalentowanych uczniów zagrał na trąbce.

Przedstawienie świąteczne było pełne ciepła, magii i emocji. To wspaniałe wydarzenie, które wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój i zbliżyło do siebie całą szkolną społeczność.
foto foto foto 
 foto foto foto

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W dniach 9 i 10 grudnia 2024 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie działań realizowanych w związku z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka.
W ramach szkolnego programu uczniowie obejrzeli audycje edukacyjne, a następnie wychowawcy przeprowadzili pogadanki.

Uczniowie nauczyli się śpiewać piosenkę, rysowali swoje portrety i wykonywali plakaty, w których utożsamiali się z przynależnymi im prawami dziecka.

Ponadto wzięli udział w przeprowadzonej sondzie. Na zakończenie tych aktywności odbył się spektakl teatralny „Brzydkie kaczątko” w wykonaniu uczniów klasy VIIe.

Myślą przewodnią przedstawienia było przesłanie: "Każde dziecko ma takie same prawa! Nie ma lepszych i gorszych!” 

Koordynatorem akcji była Barbara Zielonka.
foto foto foto


Pierniki, kolędy i magia świąt

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole zapanował prawdziwie magiczny nastrój. Uczniowie klas 1-3 mieli wyjątkową okazję, aby poczuć magię Świąt podczas klasowych spotkań. 

Przy pięknie udekorowanych  stołach składali sobie życzenia, kolędowali, a także dekorowali pierniki.
Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne uśmiechu i wzajemnej życzliwości, które na długo pozostaną w ich pamięci. 
foto foto foto

Warsztaty w Liceum Sztuk Plastycznych

Klasa 7d, pod opieką nauczyciela Gabrieli Szymańskiej-Kaczmarek, wzięła udział w warsztatach plastycznych w Liceum Sztuk Plastycznych na "Krakówce". Warsztaty prowadził wraz z uczniami klasy 4 i 5 LSP pan Janusz Kucharski, są one częścią projektu "Wena" Fundacji Rodziny Staraków.

Uczniowie pracowali w trzech grupach tworząc przestrzenne prace inspirowane mapami Piotrkowa.
foto foto foto

Pierwszaki i psy. Razem łatwiej

W klasach pierwszych odbyły się wyjątkowe zajęcia z dogoterapii, które wprowadziły dzieci w świat relacji z wyszkolonym psem terapeutycznym. Podczas spotkania uczniowie nauczyli się zasad bezpiecznego kontaktu z psem, poznali jego potrzeby i zwyczaje, a także mieli okazję uczestniczyć w zabawach rozwijających motorykę i koncentrację.  

Zajęcia przebiegły w przyjaznej i radosnej atmosferze. Warsztaty były nie tylko formą nauki, ale również doskonałą okazją do relaksu i integracji. 

Organizatorzy: Ewelina Siniarska i Iwona Galińska.
foto foto foto

Uczniowie 1c z wizytą w Urzędzie Miasta

Dnia 9 stycznia uczniowie klasy 1c mieli wyjątkową okazję odwiedzić Urząd  Miasta, gdzie spotkali się z Prezydentem Miasta - Panem Juliuszem Wiernickim oraz Wiceprezydent - Panią  Katarzyną Pabich-Gaj. 

Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, jak funkcjonuje urząd, jakie są obowiązki prezydenta  oraz w jaki sposób podejmowane są ważne decyzje dotyczące miasta. Największe zainteresowanie wzbudziła możliwość zadawania pytań, na które Pan Prezydent  i Pani Wiceprezydent chętnie odpowiadali. 

Aby podzielić się swoimi marzeniami o przyszłości naszego miasta, uczniowie przygotowali " Album   z pomysłami na Piotrków", który z radością wręczyli Panu Prezydentowi. 

Ich kreatywność została doceniona - w podziękowaniu każde dziecko otrzymało przepiękny upominek - zestaw kredek.

To była niezwykła przygoda, która na długo pozostanie w pamięci.
foto foto foto

Dzień Technologiczny

Dnia  15.01.2025 r. w ramach Programu „Laboratoria Przyszłości” zorganizowaliśmy dla uczniów klas 2-4 w naszej szkole Dzień Technologiczny pokazujący najnowsze technologie tj. projektowanie i druk 3D, drukowanie 3D wielokolorowe, okulary VR, robotyka X-KIT, długopisy 3D, skanowanie 3D, drukowanie czekoladą, a także elementy cyberbezpieczeństwa.

Nasza szkoła jest jedną z nielicznych biorących udział w akcji.  Inicjatywa realizowana we współpracy z Edu3dkacja.
foto foto foto 

Pomaganie jest kluczem do prawdziwego szczęścia

W 2025 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała po raz 33, a wraz z nią SP12
90 wolontariuszy z naszej szkoły wyszło na ulice Piotrkowa, aby kwestować i zapełnić skarbonki WOŚP w szczytnym celu. Pieniądze zebrane podczas tegorocznego finału zasilą oddziały onkologii i hematologii dziecięcej, ośrodki chirurgii i neurochirurgii onkologicznej, zakłady patomorfologii i hospicja.

To był bardzo aktywny i radosny dzień dla naszych uczniów, którzy zawsze bardzo licznie i chętnie biorą udział w różnych akcjach charytatywnych.
foto foto foto foto  foto 

Wsparliśmy podopiecznych Domu Dziecka

Świąteczna zbiórka kosmetyków dla podopiecznych Domu Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim, zakończona sukcesem.  Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przyłączyli się do akcji.
foto foto foto

Kornel Makuszyński – przyjaciel dzieci

W dniach 17, 20 oraz 23 stycznia 2025r. uczniowie klas IV uczestniczyli w lekcji w bibliotece szkolnej, poświęconej naszemu patronowi, Kornelowi Makuszyńskiemu.

Niecodzienne spotkanie rozpoczęło się od projekcji filmu o twórczości pisarza, który wprowadził dzieci w świat jego książek i bohaterów.

Następnie, w Sali Patrona, uczniowie poznawali życie Makuszyńskiego, odkrywając ciekawostki z jego biografii.
foto foto foto

Twórcza praca z lekturą w klasach czwartych

W ramach podsumowania rozważań o lekturze „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” uczniowie klas czwartych wykonali makiety inspirowane baśniową krainą Narnii. Prace zostały wykonane z wielką dbałością o szczegóły. Znalazły się tam główne postacie utworu, a także charakterystyczne elementy związane z przebiegiem akcji. Uczniowie do zadania podeszli w sposób twórczy i wykazali się niezwykłą kreatywnością.

Jak się okazuje omawianie lektury nie musi być nudne.
foto foto foto

Zajęcia z robotyki w Mediatece

W dniu 16 stycznia klasa III c była w Mediatece na zajęciach z robotyki i druku 3D.  Podczas ciekawych warsztatów dzieci dużo dowiedziały się o sztucznej inteligencji, sposobach wykorzystania robotów oraz druku 3 D.

Miały też możliwość zaprojektowania i wykonania własnej pracy w technologii druku 3 D. Podczas zajęć z robotyki dzieci samodzielnie programowały zadania dla robotów PHOTON, a potem świetnie bawiły się robotami, sprawdzając ich możliwości.

Zajęcia z robotyki i druku 3D w Mediatece były dla dzieci nie tylko świetną zabawą. Dzięki nim dzieci poznały różne sposoby wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych. 
foto foto foto 

Święto Babci i Dziadka w naszej szkole

Dzień Babci i Dziadka to jeden z najpiękniejszych dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarowani są szczególnymi dowodami miłości.

Uczniowie klas 1-3 z wielkim zaangażowaniem przygotowali dla Nich przepiękne laurki. Każda praca była wyjątkowa - pełna kolorów, serduszek i pięknych życzeń. 

Wspólne fotografie, pełne uśmiechów, stały się wyjątkową pamiątką tego radosnego dnia.
foto foto foto

Karnawałowe Szaleństwo w klasach 1-3

4 lutego w naszej szkole odbył się wspaniały Bal Karnawałowy dla uczniów klas 1-3. Sala wypełniła się kolorowymi strojami, radosnymi uśmiechami i pozytywną energią. Kreatywność uczniów w doborze przebrań zaskoczyła wszystkich - od księżniczek i superbohaterów po niezwykłe postacie z bajek. Dzieci tańczyły do największych  hitów serwowanych przez profesjonalnego DJ-a, który zadbał o świetną atmosferę. 
foto foto foto 
foto foto foto

Apel „Bezpieczne ferie zimowe”

W dniach 11 lutego 2025r. oraz 12 lutego 2025r. odbył się w naszej szkole apel „Bezpieczne ferie zimowe” przygotowany przez uczniów klas 2c i 3e. Z tej okazji gościliśmy również  pobliskie przedszkola. Uczniowie przypomnieli o najważniejszych zasadach bezpiecznego spędzania zimowego wypoczynku. Dzieci poruszały ważne kwestie związane z zachowaniem bezpieczeństwa w trakcie zabaw zimowych – zabaw na łyżwach, sankach, nartach, ubieraniem się adekwatnie do pogody. Młodzi aktorzy uświadomili zebranym kolegom i koleżankom konsekwencje nierozważnych zachowań. Całość występu dopełniały tańce i piosenki o tematyce zimowej.
 
Opiekunowie: Martyna Wojtaniec, Sylwia Kowalska

Dekoracja, wsparcie: Sylwia Skórkowska, Agnieszka Wawrzyńczak, Radosław Zyga
foto foto foto

Koncert walentynkowy

Z okazji Święta Zakochanych 13 lutego w naszej szkole odbył się Koncert Piosenki o Miłości, na którym uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalne i taneczne. To muzyczne spotkanie, pełne romantycznych melodii ukazujących różne odcienie uczuć, na długo zapadnie w pamięci uczniowskiej społeczności SP12.

Film z koncertu do obejrzenia w bibliotece szkolnej.

W koncercie pełnym miłości, muzyki i niezapomnianych emocji wzięli udział: Lena Cel, Jan Dudkiewicz, Magdalena Midera, Anna Szary, Izabela Walas, Zofia Makulska, Zofia Grzankowska, Agata Wysmyk, Zofia Marendziak, Sonia Januszewska, Nikola Żywołup.
foto foto fotofoto 
foto foto foto


Serduszkowy zawrót głowy

14 lutego w naszej szkole panowała radosna atmosfera. Uczniowie z Wychowawcami świętowali Walentynki. Tego dnia dzieci przyszły ubrane na czerwono i różowo.

Starsze klasy zadbały o to, by każdy mógł poczuć magię tego święta i zorganizowały „pocztę walentynkową”.  Uczniowie mogli przekazać sobie kartki i miłe wiadomości. 

Był to dzień pełen uśmiechów, przyjaźni i dobrej zabawy!
foto foto foto 
foto foto fotofoto

Walentynki w świetlicy – kreatywna zabawa i podróż cabrioletem

Tegoroczne Walentynki w naszej szkolnej świetlicy upłynęły w radosnej i twórczej atmosferze! Uczniowie, pod czujnym okiem nauczyciela, z zaangażowaniem tworzyli wyjątkową fotobudkę, która stała się prawdziwą atrakcją dnia. Kolorowe dekoracje, serduszkowe akcenty i własnoręcznie wykonane gadżety do zdjęć sprawiły, że każdy mógł poczuć magię tego wyjątkowego święta.

Jednak to nie wszystko! W ramach walentynkowej zabawy nauczyciele zapraszali uczniów na niezwykłą przejażdżkę cabrioletem do krainy przygód. Uśmiechy na twarzach, śmiech i dobra zabawa towarzyszyły wszystkim uczestnikom tej wyjątkowej podróży.

Walentynkowy dzień w świetlicy był pełen radości, kreatywności i ciepłej atmosfery. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i już nie możemy się doczekać kolejnych wyjątkowych chwil razem!
foto foto foto
powrót