II miejsce wyśpiewała Nikola Krupa

W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Tryb., 16 stycznia 2024 r.,  odbył się XVIII Festiwal Kolęd „Kolęda Pieśnią Zgody”.
Koncert finałowy poprzedziły wewnętrzne eliminacje, które odbyły się 13 grudnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 12 w Piotrkowie Tryb. pod honorowym patronatem Dyrektora Szkoły Łukasza Jakubowskiego.

Piękno kolęd i pastorałek, czar w brzmieniu oraz radość śpiewania to sposób na lepsze poznawanie, jak również kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia w czasie konkursu. W repertuarze wykonawców obowiązywała jedna dowolnie wybrana kolęda lub pastorałka, a ilość wykonywanych zwrotek należało ograniczyć do trzech.

Komisja w składzie: Renata Toma, Maciej Salski przyznała nagrody i wyróżnienia, które zostały wręczone na koncercie laureatów w Kościele św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie Tryb. w dniu 21 stycznia 2024r.

Kategoria solistów klasy VII - VIII
II miejsce - Nikola Krupa  ucz. kl. VIIIa

W gronie laureatów znalazły się:
- Pola Pach ucz. Kl. IIb
- Zofia Marendziak ucz. Kl. IVb
- Hanna Brzeska ucz. Kl. IVc

Nasze młode artystki zaprezentowały właściwe umiejętności wokalne i techniczne. Odpowiednia wrażliwość emocjonalna i estetyczna umożliwiła im poprawne poczucie frazy muzycznej, barwy wokalnej, dynamiki, tempa, artykulacji.

Wszystkie  uczestniczki konkursu otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Gratulujemy uczennicom godnego reprezentowania naszej szkoły!
Życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach i festiwalach.
Słowa podziękowania należą się rodzicom i opiekunom tych uczniów. Dziękujemy im za współpracę z nauczycielami, za pracę ze swoimi dziećmi, jak również zachęcanie swoich pociech do wzięcia udziału w konkursie.

Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka, Dariusz Głowacki
Koordynator: biblioteka szkolna