W dniu 26 marca uczniowie naszej szkoły wzięli w IV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Twórczości Rafała Orlewskiego "Ptaki nadziei" organizowanym przez Prywatna Szkołę Podstawową im. Rafała Orlewskiego. 
Dnia 20.03.2024r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Piotrkowie Tryb. odbył się V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Poezja zwierciadłem duszy". 
W listopadzie 2023 roku uczniowie klas 4-8 wzięli udział w Ogólnopolskich Konkursach Przedmiotowych "Pingwin" z biologii, geografii, historii, astronomii oraz języka angielskiego.
6 lutego 2024 roku w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom II edycji konkursu komputerowego "Nie przemocy w sieci!" pod patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka.
W ramach akcji "Pieluszka dla maluszka" udało się zgromadzić uczniom naszej szkoły pokaźny zbiór pieluszek i kosmetyków dla mieszkańców Domu Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Wszystkim darczyńcom dziękujemy i zachęcamy do  organizacji i udziału w podobnych akcjach charytatywnych.
W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Tryb., 16 stycznia 2024 r.,  odbył się XVIII Festiwal Kolęd „Kolęda Pieśnią Zgody”.
W Gminno–Szkolnej Hali Sportowej w Moszczenicy, 19 stycznia 2024r.,  odbył się IX Przegląd kolęd i pastorałek „Hej, kolęda …”.
W dniu 16.01.2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim po raz pierwszy odbył się naukowy drużynowy konkurs matematyczny pt. „Geometryczny Inżynier”,
Jesteśmy niezwykle wzruszeni i dumni, gdy dowiadujemy się, że absolwenci naszej szkoły osiągają sukcesy na arenie międzynarodowej.
 
Troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXII edycji powiatowego konkursu wiedzy ekologicznej o regionie „Znam parki krajobrazowe województwa łódzkiego”.