Za nami kolejna edycja Bobra

W listopadzie odbył się Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr 2023", którego organizatorem w Polsce jest Wydział Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu.
Uczestniczyli w nim uczniowie z 13 europejskich państw.

"Bóbr" jest bardzo wymagającym, trudnym konkursem, który sprawdza nie tylko wiedzę z zakresu technologii informacyjnej, ale przede wszystkim algorytmiczne myślenie.

Nasza "dwunastka" uczestniczy w tym konkursie od pierwszej edycji. 11 grudnia poznaliśmy wyniki tegorocznej, osiemnastej edycji.

Na przestrzeni wszystkich 18. edycji możemy się pochwalić dwoma laureatami: Mateuszem Olczykiem (rok 2008) i Kacprem Świerkiem (2013 rok).

W tym roku w konkursie wystartowało 5 uczniów. Najlepsze wyniki osiągnęli: Natalia Adamczyk i Oliwier Duchnowski. Gratulacje!

Wyniki naszych uczniów:
kategoria Benjamin:
1. Natalia Adamczyk: - 54,75 pkt

2. Jan Dudkiewicz - 33,5 pkt
3. Szymon Frukacz - 24,5 pkt

kategoria Junior:
1. Duchnowski Oliwier - 60,75 pkt

2. Filip Motylewski - 26,5 pkt

Opiekunem uczniów była Karolina Majchrzak.