XI Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W Radosnej Sali, 13.12.2023 roku, odbył się XI Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, który od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

„Gwiazdy melodią zaszumią,
struny się dźwiękiem  rozpędzą ,
będziemy sami dźwiękami i tą błękitną kolędą….."

Głównymi  celami  przeglądu  była: popularyzacja  śpiewania kolęd, rozwijanie umuzykalnienia dzieci, integracja społeczności uczniowskiej.Honorowy Patronat nad konkursem objął Dyrektor Szkoły Pan Łukasz Jakubowski. Uczestników oceniało jury w składzie: Wicedyrektor Szkoły Pani Beata Pruszczyk, Cecylia Jakubiak, Joanna Stalbowska, Dariusz Głowacki.
 Do konkursu zgłosiło się ponad 60. uczestników z klas I – VIII. Komisja konkursowa biorąc pod uwagę dobór repertuaru, poprawność  wykonania linii melodyczno – rytmicznej, intonację i całokształt wykonania utworu, po wysłuchaniu wszystkich uczestników, przyznała:

klasy I - III
I miejsce – Zuzanna Przywara kl. IIIe, Pola Pach kl. IIb
II miejsce – Natasza Cieślak  kl. IId, Alicja Mogiła IId, Hanna Sadurska IIb
III miejsce –Hanna Moraczewska kl. Id, Antonina Kulbat kl. Ia
Wyróżnienia: Maja Rybak kl. Ia, Gabriel Nowak kl. Ib, Adrianna Madura kl. Ib, Aleksandra Paszewska kl. IIa, Kalina Owczarska kl. IIIc, Nikola Żywołup kl. IIIc, Maja Tatchum kl. IIId

Klasy IV-VIII
GRAND PRIX -  Nikola Krupa kl. VIIIa
I miejsce – Hanna Brzeska kl. IVc
II miejsce – Daria Rudecka kl. IVb, Agata Wysmyk kl.Va, Lena Kowalczyk kl. Va
III miejsce – Zofia Grzankowska kl. Va
Wyróżnienia:Łucja Jażdż kl. IVc, Justyna Filipek kl. IVc, Paulina Spas kl.IVc, Lena Czechowska kl. IVc, Aleksandra Pluta kl. Vb

Dyrektor Szkoły pogratulował wszystkim artystom z "12", chwaląc indywidualizacje wokalne, „pomysł na swój występ na scenie”.

Wykonawcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach i festiwalach.

Organizatorzy: nauczyciele bibliotekarze, nauczyciel muzyki
Koordynator konkursu: biblioteka szkolna