Tak powstawał Orlik

Orlik
Dzień 31 października 2012 roku był niezwykłym dniem naszej społeczności szkolnej. Tego dnia nastąpiło długo oczekiwane otwarcie nowoczesnego kompleksu boisk przy naszej szkole- ORLIK 2012 wybudowanych w ramach rządowego programu "Moje boisko - Orlik 2012".

Pogoda dopisała, więc uroczystość mogła odbyć się na nowym obiekcie.

Oprócz delegacji klas, dyrekcji szkoły, rodziców i nauczycieli, z gratulacjami przybyli zaproszeni goście: Prezydent Miasta Piotrkowa Tryb. p. Krzysztof Chojniak, Wicemarszałek Sejmu RP p. Cezary Grabarczyk, członek Zarządu Województwa Łódzkiego p.Dariusz Klimczak, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego p. Marek Mazur, przewodniczący Rady Miasta p. Marian Błaszczyński, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej p. Stanisław Sipa.

Po prezentacji gości, głos zabrali goście, a następnie uczniowie naszej szkoły i pani dyrektor Anna Kulisa.

Następnie byliśmy świadkami nietypowego przecięcia wstęgi. Taśmę na bramce udało się zerwać zaproszonym gościom, którzy jednocześnie oddali efektowne strzały.

Kolejnym punktem uroczystości był mecz towarzyski między kadrą SP12,  przedstawicielami Urzędu Miasta. Bramki SP 12 bronił p. Tomasz Trzaskacz, a przeciwników Wiceprezydent Miasta p. Andrzej Kacperek. Mimo ambitnej, wzorcowej postawy nasz team uległ 0: 2 gościom.

Oprócz uroczystości na Orliku, odbyły się również imprezy towarzyszące na hali, m.in. pokaz cheerlederek, konkursy sportowe z nagrodami, miniturnieje piłki nożnej.

O radości społeczności szkolnej z otrzymanego nowoczesnego kompleksu sportowego świadczyły liczne transparenty z hasłami niesione dumnie przez reprezentantów klas, wśród nich: "Na orlika czekaliśmy i dziś go dostaliśmy", "Dziś w 12-tce radość tryska, bo otwarto dwa boiska" i wiele wiele innych.

Nad dokumentacją fotograficzną czuwał nasz szkolny fotograf - Julia Kołowrotkiewicz.

A tak powstawał nasz Orlik:
orlik  orlik  orlik

Zobacz galerię zdjęć "Tak powstał Orlik".