Wydarzenia z roku szkolnego 2011/2012

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =
Podsumowanie najważniejszych wydarzeń w roku szkolnym 2011/2012.
 • zakończenieW piątek, 29 czerwca 2012 roku, w Hali SP 12 odbyła się akademia kończąca rok szkolny 2011/2012. To był bardzo udany rok dla naszych uczniów: zdobyli wiele trofeów w konkursach ogólnopolskich, miejskich i zawodach sportowych; Szóstoklasiści napisali fantastycznie, najlepiej w mieście, sprawdzian kończący szkołę podstawową.

Dlatego też Pani Dyrektor wraz z wychowawcami klas wręczyły bardzo dużo nagród książkowych wszystkim wyróżniającym się uczniom. Wszyscy, którzy osiagnęli średnią ocen powyżej 5,1 otrzymali również listy gratulacyjne dla rodziców.

Nie zabrakło części artystycznej i pięknych słów pożegnania klas szóstych z nauczycielami oraz kolegami i koleżankami z klas młodszych.

 
 • komersW środę, 27 czerwca odbył się komers, czyli pożegnalna zabawa szóstoklasistów. Po części oficjalnej, na której głos zabrali: pani Dyrektor oraz przedstawiciele klas szóstych, rozpoczęła się zabawa w pięknie przystrojonej sali.

Nie zabrakło również poczęstunku :) Atmosfera była wspaniała.

 
 • Dzień OtwartyDzień Otwarty to już w naszej szkole tradycja.

Dwunastka ma na swoim koncie wiele unikatowych sukcesów uczniów i nauczycieli na arenie ogólnopolskiej czy miejskiej, o których informują miejskie media, witryna szkolna. Jednak możliwość obejrzenia placówki "na własne oczy" i zapoznanie się z ofertą edukacyjną jest dla rodziców zawsze ważnym wydarzeniem. Spotkanie to ułatwia im podjęcie decyzji o zapisaniu dziecka 7 i 6-letniego do naszej szkoły.

W tym roku Dzień Otwarty odbył się 13 czerwca. Tłumnie przybyli goście udali się na dużą salę gimnastyczną, zapoznając się po drodze z wystawami prac plastycznych i ksiąg z osiągnięciami szkoły na szkolnych korytarzach.

Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem przez panią Dyrektor przybyłych gości oraz zapoznanie z ofertą edukacyjną. Po krótkiej części artystycznej uczniowie poznali przyszłych wychowawców oraz zwiedzili szkołę: Salę Patrona, Świetlicę szkolną, Bibliotekę z czytelnią, stołówkę.

Dużym zainteresowaniem uczniów i ich rodziców cieszyły się zajęcia z użyciem tablicy interaktywnej.

 
 • zerówka22 czerwca pracownię komputerową 2C odwiedzili przyszli uczniowie naszej szkoły z klasy "0A".

Młodzi uczniowie fantastycznie radzili sobie z rozwiązywaniem zadań na tablicy interaktywnej oraz z programem graficznym Tux Paint; wykazali się również dużą wiedzą z zakresu budowy i wykorzystania komputera.

 
 • logoDnia 22 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Policji w ramach kampanii społecznej "Widzę - reaguję".

Kampania ta skierowana jest do dzieci i młodzieży z piotrkowskich szkół.

widzę reagujęMa na celu budowanie prawidłowych reakcji na złe zachowania takie jak: agresja, przemoc, znęcanie się nad słabszymi czy młodszymi.

 
 • tablicaW Stanach Zjednoczonych przeprowadzono badania na temat skuteczności i korzyści  nauczania przy pomocy tablicy interaktywnej.

Ponieważ w naszej "dwunastce" posiadamy już 3 takie tablice, które wykorzystywane są na zajęciach: informatyki, języka angielskiego i matematyki, wyniki badań amerykańskich uczonych cieszą nas szczególnie :)

Korzyści z pracy z tablicą multimedialną:
 1. Tablica łączy funkcję edukacyjną z zabawą;
 2. Pomaga skupić uwagę uczniów – wszyscy mogą na bieżąco obserwować to co dzieje się na tablicy i aktywnie uczestniczyć w zajęciach;
 3. Tablice interaktywne są narzędziami czystymi. Nie ma przy nich pisania kredą, ani ścierania gąbką.
 4. Każda lekcja może być wzbogacona o grafikę, animację, wideo, tekst i dźwięk, będące uzupełnieniem dla normalnej lekcji.
 5. Uczniowie dzisiaj są wychowani na komputerach - komputer i nowe technologie  to narzędzia, które do nich przemawiają i które rozumieją.
 6. Tablica wydłuża czas rzeczywistego prowadzenia lekcji (tabelki, reguły gramatyczne, objaśnienia zamiast pisać na zwykłej tablicy teraz można wyświetlić za pomocą jednego kliknięcia!);
 7. Angażuje uczniów i pozwala dłużej skupić ich uwagę na lekcji.
 8. Rozbudza chęć samodzielnego pogłębiania wiedzy.
 9. Zmniejsza strach uczniów przed wystąpieniem przy tablicy.
 • logoDnia 8 maja 2012 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym p.t. „Lewa strona życia” przygotowanym przez Teatr „Króla” z Łodzi.

Jest to opowieść mówiącą o bardzo ważnych problemach społecznych takich jak: palenie papierosów, problem agresji i przemocy, braku tolerancji oraz nieumiejętności zachowania się w sytuacjach pojawienia się w nowym środowisku szkolnym.

 
 • Z okazji 221. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, delegacja uczniów naszej szkoły pod opieką p.dyrektor Anny Kulisy, p.Marzeny Popielarczyk i p.Tomasza Trzaskacza, uczestniczyła w obchodach miejskich tego święta.

O godzinie 10.00 w Amfiteatrze Miejskim odbyła się msza święta w intencji ojczyzny, a po jej zakończeniu uczestnicy złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą 125. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Nie zabrakło również salw: muszkietowych i armatnich.
apel  apel  apel  apel  apel  apel
"Witaj maj, Trzeci Maj
u Polaków błogi raj!
Niech żyje Majowa Rocznica!
Woła z dziećmi radośnie Grześ mały.
Sztandar dumnie na wietrze wiewa,
a nad nimi Orzeł Biały".
 • Trzeci Maja powinien być ważnym dniem dla wszystkich Polaków, nie tylko dla patriotów, bowiem 3 maja 1791 roku uchwalono ustawę regulującą ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Dzień ten obchodzi się jako narodowe święto.

W naszej szkole 30 kwietnia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie z Koła Polonistycznego zaprezentowali program słowno-muzyczny opracowany przez p.Irenę Szczepanik i p.Małgorzatę Skrzypczyk przy współudziale p.Dariusza Głowackiego.
apel  apel  apel
 • W dniu 18 kwietnia 2012r. odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Ziemi, który w tym roku obchodzono pod hasłem: „Dobra energia dla wszystkich”.

Przedstawienie przygotowali uczniowie klas I-III pod kierunkiem pań: Beaty Gortyńskiej i Ewy Janowskiej-Nowak.
apel  apel  apel
 • apel19 kwietnia 2012 roku uczniowie z Koła Polonistycznego rozwijający swoje umiejętności artystyczne pod kierunkiem p.Ireny Szczepanik i p.Małgorzaty Skrzypczyk, zaprezentowali spektakl słowno - muzyczny poświęcony twórczości księdza Jana Twardowskiego pt. "Śpieszmy się kochać ludzi...".
Uczniowie wystąpili w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli z okazji Ogólnopolskiego Konkursu "Ojczyzna Polszczyzna".

Występ uczniów spotkał się z dużym aplauzem, a w oczach widzów pojawiły się łzy wzruszenia.

 
 • spotkanieDnia 16 kwietnia 2012 roku klasy IV-VI uczestniczyły w spotkaniu z kierownikiem zespołu kuratorskiego panią Małgorzata Pyć.

Pani kurator omówiła z uczniami zjawisko demoralizacji, negatywne postawy nieletnich w stosunku do obowiązujących w społeczeństwie norm i zasad postępowania oraz co za tym idzie konsekwencje, z jakimi należy się liczyć podejmując niewłaściwe decyzje.

Opierając się na ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie zwróciła uwagę na obowiązki i odpowiedzialność rodziców wobec własnych dzieci.
Spotkanie z kuratorem miało na celu zapoznanie naszych uczniów z tematyką dotyczącą obowiązującego prawa, jak również chronienie ich przed skutkami aspołecznych zachowań.

 
 • apelZ okazji pierwszego dnia wiosny, wyczekiwanego dnia przez wszystkich uczniów, w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez uczniów klas IA i IIA.

Miejmy nadzieję, że kolorowe stroje, piękne wiosenne piosenki oraz ciepła atmosfera wypędzą na długi czas zimę z naszego kraju.
 
 • apel17 marca w naszej szkole odbył się apel poświęcony Dniu Świętego Patryka. Najważniejszą tradycją obchodów tego dnia jest noszenie ubrań w kolorze zielonym.

Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.

Oprócz wielu cennych informacji dotyczących obchodów święta w Irlandii, uczniowie zaprezentowali tańce irlandzkie i piosenki. Organizatorem apelu była pani Zofia Olczyk.
 
 • apelW dniu 23 stycznia 2012 roku członkowie Szkolnego Koła Geograficznego "Z geografią przez świat" zorganizowali apel pod hasłem "Piotrków Trybunalski - moje miasto".

W krótkim mini widowisku przeplatanym wierszami i piosenkami zabrali uczniów na wycieczkę po naszym mieście. Zapoznali z jego bogatą historią, współczesnością oraz przyszłością.

Opiekunem była T. Glubowska.

 
 • spotkanieW dniach 6-7 marca 2012 roku uczniowie klas piątych naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Straży Miejskiej w ramach programu "Bezpieczne Miasto".

W trakcie spotkania uczniowie uzyskali informacje dotyczące działalności Straży Miejskiej; zostali również pouczeni, jak powinni zachowywać się w miejscach publicznych takich jak place zabaw, Skateparku, w drodze do szkoły, podczas kontaktu z osobami nieznanymi.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania i otrzymywali odpowiedzi na nurtujące ich zagadnienia.
 
 • Dnia 17 lutego 2012 roku uczniowie klas szóstych naszej szkoły uczestniczyli w drugiej części warsztatów teatralnych.

W trakcie zajęć szóstoklasiści obejrzeli m. in. teatrzyk kukiełkowy "Calineczka" oraz odpowiadali na pytania związane z przedstawieniem.
foto  foto
 • Wspaniałą przygodę przeżyli uczniowie klas szóstych 18 stycznia 2012 roku.

Nasi szóstoklasiści mieli okazję poznać tajniki pracy w teatrze podczas warsztatów teatralnych.
Po 2 godzinach zajęć młodzież nie tylko dowiedziała się na czym polega praca suflera, reżysera, aktora, ale też mogli sprawdzić swoje siły w tej roli.

Było dużo zabawy, ale i nauki.

Okazało się, że teatr to nie tylko scena i aktorzy, lecz również liczna ekipa pracowników odpowiedzialnych za prawidłowe wystawienie sztuki.
przedstawienie  foto
 • "Odpowiedzialność karna nieletnich" - pod takim hasłem odbyło się 11 i 12 stycznia spotkanie uczniów klas szóstych z przedstawicielami Policji w Piotrkowie.

Poruszana na spotkaniu tematyka dotyczyła pojęcia osoby nieletniej, czynów karalnych oraz odpowiedzialności jaką ponosić mogą młode osoby w zależności od zachowań.
 
 • logoNasza szkoła realizuje Program Edukacyjny "Bank z klasą" – cała wiedza o bankowości opracowany i wdrażany przez Credit Agricole Bank Polska SA.

"Bank z klasą" to kampania społeczna skierowana do klas edukacji wczesnoszkolnej. Kampania wspiera państwowe szkoły w edukacji z podstawowej wiedzy bankowej, finansów i przedsiębiorczości.

Dnia 10 i 11 stycznia 2012 roku odbyły się w  klasach I b, c i h pierwsze godzinne zajęcia pod hasłem "Czy znacie nasze pieniądze?". Do końca tego roku przewidziane są jeszcze 3 spotkania z pracownikami Credit Agricole Bank Polska SA.
foto  foto  bank  bank
 • Dnia 9 stycznia swoje święto obchodziła Liga Ochrony Przyrody.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali wystawę pod nazwą "Jak żyć ekologicznie", którą można oglądać od 5 stycznia 2012r. na holu głównym.

Wystawę naukowo - ekologiczną poprzedziły liczne spotkania członków LOP, dyskusje, narady i działania w grupach.
apel  apel
 • apelZ okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas IV-VI pod opieką pań katechetek przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek ze szkoły jasełka bożonarodzeniowe "Jak przyjmujemy Jezusa?".
   
 • We wtorek, 20 grudnia 2011 roku, uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w spotkaniu z kolędą angielską. Uczniowie zaprezentowali najbardziej znane utwory związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Wśród nich znalazło się Jingle bells, Silent night, czy  Last Christmas.

Świąteczna muzyka, piękne przebrania wprowadziły zgromadzoną młodzież we wspaniały bożonarodzeniowy nastrój.
apel  apel  apel
 • apelZakończyliśmy akcję „Wigilia dla bezdomnych zwierząt” zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski klas I – III.

W okresie od 21 listopada 2011 r. do 12 grudnia 2011 r. uczniowie klas I – III zebrali ponad 100 kg suchej karmy dla psów i kotów.

Dnia 14 grudnia 2011 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zawieźli dary do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Najwięcej karmy ofiarowały klasy: I b, I g, II b, II e, III a oraz III e.
 
 • apel6 grudnia - ulubiony dzień grzecznych uczniów :) Już rano przed budynkiem szkoły uczniów witał olbrzymi Mikołaj :) Na korytarzu dominował kolor czerwony, nie zabrakło również czapeczek.

W wielu klasach zagościł Mikołaj, który obdarowywał grzecznych uczniów drobnymi prezentami.
 
 • apel1 grudnia w naszej szkole odbyła się kolejna audycja muzyczna, tym razem poświęcona tańcom klasycznym.

Jak zawsze uczniowie bawili się wspaniale i z pewnością zapamiętali tą nietypową lekcję muzyki.
 
 • W dniu 14 listopada nasza szkoła uczestniczyła w obchodach Dnia Czystego Powietrza ogłoszonym przez Fundację Ekologiczną ARKA.

Uczniowie klas IV - VI pod opieką nauczycieli przyrody, przygotowali prace plastyczne o tematyce związanej z ochroną powietrza. Wyróżnione plakaty zostały zaprezentowane na wystawie zorganizowanej na holu szkoły.

Szkodliwość spalania śmieci dla środowiska oraz ochrona powietrza były również tematem dyskusji na lekcjach przyrody oraz godzinach wychowawczych. Uczniowie chętnie i z zainteresowaniem włączyli się do udziału w akcji, dlatego zamierzamy wpisać ją na stałe do kalendarza edukacji ekologicznej.

Organizatorzy: T. Glubowska, M. Królikiewicz, B. Greger, H. Olszewska.
apel  apel  apel  apel
 • Nasza szkoła włączyła się w program "Klub Bezpiecznego Puchatka".

Jest to program edukacyjny, przygotowany przez Biuro Prewencji i Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, nauczycieli oraz firmę Maspex, który pomoże najmłodszych uczniów szkół podstawowych  poznać zasady bezpieczeństwa obowiązujące w domu, w drodze do szkoły oraz w szkole.
 
 • apel11 listopada 1918 roku Polska po wielu latach niewoli rosyjskiej, pruskiej i austriackiej znów stała się wolnym państwem. Z tej okazji wspaniałe widowisko dla uczniów klas trzecich przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pań: Anny Uniszewskiej i Beaty Gortyńskiej.

Zgromadzona młodzież mogła poznać historię Polski opowiedzianą przystępnym językiem z fantastyczną oprawą muzyczną.
 
 • W naszej szkole odbyło się podsumowanie akcji "Lekcje zdrowia" zorganizowanej przez Agencję Rynku Rolnego i Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

W spartakiadzie owocowo-warzywnej uczestniczyli uczniowie klas III z 9 szkół powiatu piotrkowskiego: SP 12 Piotrków, SP Domiechowice, SP Srock, SP Moszczenica, SP Opoczno, SP Rozprza, SP Ujazd, SP Przygłów, SP Niechcice.

Oprócz wiedzy zawodnicy musieli się wykazać dobrą sprawnością fizyczną. Mottem uczniów naszej szkoły było: "Jedz owoce i warzywa, to na zdrowie dobrze wpływa".

Spartakiadę uświetnił również występ naszego szkolnego zespołu pod kierunkiem pani Katarzyny Balcerek.
apel  apel  apel
 • apelW środę 2 listopada w naszej szkole odbył się w naszej szkole apel z okazji Hallowen.

Podczas apelu uczniowie zapoznali się z kulturą krajów anglojęzycznych.

Uczniowie przebrani za wiedźmy i inne potwory zaprezentowali swoją wiedzę na temat tego święta.

Nazwa Halloween pochodzi od All Hallows' Eve, co oznacza Wigilię Wszystkich Świętych i ma swoje początki ponad 2 tysiące lat temu jako celtycki obrządek Samchain.

Irlandczycy wierzyli, że wtedy zaciera się granica między światem ludzi żyjących, a zaświatami. Aby przepędzić złe duchy, zakładano straszne stroje i palono ogniska.
 
 • Dnia 29 października nasza szkoła zamieniła się na jeden dzień w siedzibę czarownic, duchów, strzyg, wampirów i innych strasznych postaci, które przechadzały się po korytarzach.

A to wszystko za sprawą Święta Halloween. Na drugim piętrze można było podziwiać plakaty oraz pięknie wydrążone dynie, które są symbolem tego święta.

Jak co roku byliśmy przerażeni ... i rozbawieni :)
apel  apel  apel
 • apelOd listopada Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego udostępnił wszystkim piotrkowskim szkołom platformę e-learningową z wysokiej jakości interaktywnymi materiałami edukacyjnymi.

Nasza szkoła również przyłączyła się do tego projektu, choć warto nadmienić, że nasi uczniowie klas szóstych znają już zasady pracy na platformie , gdyż szkoła posiada już własną  z informatyki.

Z materiałów udostępnionych w projekcie skorzystają wszyscy uczniowie klas I-VI na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych oraz indywidualnie w domu.
 
 • apelDnia 21 października odbyło się ważne i podniosłe wydarzenie w Szkole Podstawowej nr 12 – Ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Gościem honorowym był wiceprezydent miasta pan Andrzej Kacperek.

W trakcie tej uroczystości 198 pierwszaków zostało pasowanych na ucznia. Na hali rozbrzmiały słowa przysięgi: "My uczniowie klas pierwszych zobowiązujemy się być pilnymi w nauce, wzorowymi w zachowaniu, godnie reprezentować dobre imię naszej szkoły."

Podczas ślubowania każda klasa zaprezentowała program artystyczny. Nie zabrakło przepięknych strojów, wspaniałej muzyki. Miłym akcentem były prezenty dla bohaterów uroczystości  w postaci tub wypełnionych słodyczami.
 
 • apelNa początku października uczniowie klas I - VI uczestniczyli w pierwszym w nowym roku szkolnym spotkaniu z muzyką.

Edukacja muzyczna poprzez spotkania z profesjonalistami jest wpleciona w nauczanie w naszej szkole już od wielu lat i cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży.
 
 • Obchodzony co roku 14 października Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela, jest nie tylko świętem nauczycieli, ale także i uczniów.

14 października i obchodzone w tym dniu święto to rocznica upamiętniająca powstanie w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

W naszej szkole uczniowie pod kierunkiem pań: Joanny Stalbowskiej i Agnieszki Jabłońskiej przygotowali ciekawe przedstawienie z wieloma humorystycznymi wierszykami i piosenkami dotyczącymi nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Wszyscy bawili się fantastycznie.

Na zakończenie pani dyrektor Anna Kulisa podziękowała pedagogom za zaangażowanie w wykonywaną pracę i życzyła wytrwałości w kolejnych latach.
apel  apel  apel  apel  apel  apel  apel
 • 12 października uczniowie klasy Vb podczas lekcji języka polskiego wyruszyli w podróż śladami Stasia i Nel, czyli poznawali kontynent afrykański.

Wyprawa odbywała się w sześciu różnych grupach. Każda z nich miała za zadanie przygotować prezentację na temat Afryki. Przez półtora tygodnia piątoklasiści zbierali materiały na temat: flory i fauny, klimatu, ludzi oraz kultury tego egzotycznego dla nas kontynentu.

Pomysły na zaprezentowanie efektów tej pracy były niezwykle atrakcyjne. Podczas prezentacji można było oglądać stroje prosto z Afryki, pojawiły się maski i rzeźby afrykańskie, ogromne rysunki zwierząt, a nawet same zwierzęta w postaci .....pluszaków.

Niewątpliwą atrakcją były tańce w rytmie afrykańskich bębenków, a także piosenki Makumba zespołu Big Cyc.

Może ktoś kiedyś z tej grupy wyjedzie do Afryki  i zobaczy takie jej oblicze, jakie wyłania się z książki Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy". To kontynet na pewno niezwykły i warto go zwiedzić.
afryka  afryka  afryka  afryka  afryka  afryka  afryka
 
 • logoW ostatnim tygodniu września uczniowie klas piątych uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych "Jestem OK" prowadzonych przez przedstawicieli Punktu Konsultacyjnego "Pomarańczowa linia" w Piotrkowie Tryb.

Celem programu jest utrwalenie postaw i zachowań społecznych warunkujących prawidłowy rozwój oraz zmiana obiegowych przekonań na temat stosowania środków odurzających. Program podkreślał konieczność pracy nad kształtowaniem pozytywnego wizerunku samego siebie.
 
 • biwakStałym elementem pracy wychowawczej naszej szkoły są jednodniowe biwaki integracyjne dla uczniów klas czwartych.

Dla czwartoklasistów jest to trudny moment wkroczenia w drugi etap nauczania, gdzie pojawia się podział na przedmioty prowadzone przez różnych nauczycieli.

Biwak integracyjny ułatwia uczniom przekroczenie tego progu i lepsze poznanie uczniów przez wychowawcę. Dzięki takim wyjazdom uczniowie mają okazję poznać lepiej zainteresowania kolegów i koleżanek.

Biwak odbył się 20 września w Ośrodku "Dresso" w Sulejowie. W czasie pobytu w Ośrodku uczniowie uczestniczyli w apelu, zajęciach sportowych, profilaktycznych z pedagogiem szkolnym. Nie zabrakło również dyskoteki i krótkiej prezentacji klas. Na zakończenie biwaku każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.

 
 • 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków.

Z tej okazji uczniowie klas 5b, 5c, 6d i 6e pod opieką pań: Agnieszki Faryś i Agaty Kabzińskiej przygotowali wystawę poświęconą kilku europejskim państwom.

Nie zabrakło również atrakcji. Uczeń, który umiał prawidłowo odpowiedzieć na pytanie związane z danym krajem otrzymywał słodką nagrodę :)

Europejski Dzień Języków to święto językowej różnorodności ustanowione przez Radę Europy dziewięć lat temu. Celem obchodów Dnia jest promocja nauki języków obcych oraz bogactwa kulturalnego Europy. Święto ma przekonywać do nauki i szukania porozumienia z innymi ludźmi.

Znajomość języków obcych otwiera nowe horyzonty poznawcze, zawodowe. Osoby biegle posługujące się językami mogą nie tylko studiować za granicą, ale też mają większe szanse na otrzymanie atrakcyjnej pracy. Więc warto się ich uczyć!!!
apel  apel  apel  apel  apel  logo  apel  apel  apel  apel
 • We wrześniu uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami zwiedzili Sulejów - Podklasztorze. Przewodnikiem grup był pan Tomasz Trzaskacz, który zapoznał wszystkich  z architekturą dawnych klasztorów, norbertańskiego w Witowie i cysterskiego w Sulejowie.

Po zwiedzeniu obu obiektów odbył się plener rysunkowy, którego efekty oceniał nasz pan plastyk. Podobne wyjazdy wpisane są już w kilkunastoletnią tradycję naszej szkoły.
apel  apel  apel  apel  apel
 • logo17 września uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele włączyli się po raz kolejny w ogólnopolską  akcję "Sprzątanie Świata 2011". To już osiemnasta edycja tej akcji. Hasłem przewodnim w tym roku było: "Lasy to życie - chrońmy je".

Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej Polaków oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Ideą akcji jest promocja i kreowanie postaw przyjaznych środowisku, w szczególności w zakresie poszanowania zasobów naturalnych.

Uczniowie wraz z wychowawcami klas sprzątali teren wokół szkoły.
 
 • fotoZ początkiem nowego roku szkolnego nasza szkoła wzbogaciła pracownię komputerową 2C  o najnowocześniejszy  sprzęt dydaktyczny - tablicę interaktywną.

Tablica działa jak dotykowy ekran, na którym nauczyciele oraz uczniowie mogą wyświetlać dowolną zawartość komputera, dokonywać notatek, obrazów, przesuwać elementy itd.

Z zakupionego sprzętu skorzystają wszyscy uczniowie klas VI-tych na zajęciach informatyki i kołach pozalekcyjnych :)
powrót