Wydarzenia z roku szkolnego 2014/2015

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Podsumowanie najważniejszych wydarzeń w roku szkolnym 2014/2015.
 • 26 czerwca podczas uroczystej akademii zakończyliśmy naukę w roku szkolnym 2014/ 2015.

Pani dyrektor Anna Kulisa nagrodziła najlepszych uczniów nagrodami książkowymi. Wszyscy, którzy osiągnęli średnią ocen powyżej 5,1 otrzymali również listy gratulacyjne dla rodziców. Poznaliśmy także 10-u najlepszych sportowców z naszej szkoły.

Na zakończenie uroczystości mogliśmy podziwiać talenty naszej młodzieży w programie artystycznym.

Nie zabrakło części artystycznej i pięknych słów pożegnania klas szóstych z nauczycielami oraz kolegami i koleżankami z klas młodszych.
foto  foto  foto  foto  foto  foto  foto
 • Przedstawiciele Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża przez cały rok szkolny prowadzili wśród uczniów naszej szkoły zbiórkę zakrętek na cele charytatywne.

Zakrętki były sukcesywnie przekazywane do Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży " HARC"
 • Dnia 10 czerwca odbyło się przedstawienie pt. „Śpiąca królewna” dla uczniów klas pierwszych i zaproszonych klas „O”.

Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy III a pod kierunkiem Bożeny Łopacińskiej.

Natomiast dnia 12 czerwca przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego klas I – III wraz z opiekunami Agnieszką Byczek i Bożeną Łopacińską byli w Domu Dziecka przy ulicy Wysokiej.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zawieźli dary dla dzieci mieszkających w tym ośrodku i wystawili przedstawienie pt. „Śpiąca królewna”. Po przedstawieniu odbyły się zabawy integracyjne dzieci.
apel  apel
 • W dniu 22 czerwca odbyło się spotkanie z ratownikiem WOSiR-u p.Adamem Skórą.

Nasz gość przypomniał uczniom zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Z aktywnym udziałem naszych dzieci odbyła się też prezentacja sprzętu ratunkowego.

Podsumowaniem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Bezpieczne wakacje nad wodą". Ratownik wręczył dzieciom upominki i słodycze.
akcja  akcja
 • Uczniowie klasy IIIc wraz z wychowawcą Marią Poterałą w niezwykle interesujący sposób przybliżyli koleżankom i kolegom z klasy ciekawostki na temat krajów Unii Europejskiej.

Ciekawe stroje, prezentacje, plakaty, smaczne poczęstunki i nagrania muzyczne sprawiły, że kraje europejskie stały się uczniom bardzo bliskie i ciekawe.
Gratulujemy pomysłu i wykonania!
akcja  akcja  akcja  akcja  akcja  akcja  akcja  akcja  akcja  akcja  akcja  akcja
 • Z myślą o kreatywnym spędzaniu czasu i odkrywaniu w dzieciach tzw. „artystycznej duszy” 2 czerwca zorganizowano dla wychowanków świetlicy warsztaty artystyczne w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Tryb.

Instruktorzy prowadzący zajęcia rozbudzali aktywność poznawczą uczniów, zachęcali do tworzenia łącząc kreatywną zabawę z rozwijaniem umiejętności artystycznych.

Był to fantastycznie spędzony czas w gronie rówieśników. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Organizatorem była Katarzyna Balcerek.
akcja  akcja  akcja  akcja  akcja  akcja
 
 • Gry, konkursy, dużo śmiechu i radości - tak 1 czerwca swoje święto obchodzili uczniowie naszej szkoły.

Rywalizacja sportowa oraz warsztaty edukacyjne pod hasłem "Kolorowo, pysznie, zdrowo" dotyczące zdrowego odżywiania się, zdominowały szkolny Dzień Dziecka.

Współorganizatorem i sponsorem nagród we wszystkich konkursach była Agencja Rynku Rolnego - Oddział Terenowy w Łodzi, a naszym honorowym gościem był jej dyrektor p. Marek Mazur.
akcja  akcja  akcja  akcja  akcja  akcja  akcja  akcja 
akcja  akcja  akcja  akcja  akcja
 • Z okazji Dnia Matki w naszej szkole odbył się apel poświęcony Janowi Pawłowi II i Maryi, którą kochał całe życie.

Piękna oprawa muzyczna, utwory instrumentalne, piosenki związane z Papieżem, ciekawe wątki z życia papieża Jana Pawła II przyciągnęły uwagę zgromadzonej publiczności.

Apel przygotowały katechetki.
apel  apel  apel  apel
 • Dnia 26.05.2015r. nauczyciele bibliotekarze wraz z aktywem bibliotecznym zorganizowali po raz ósmy Dzień Kolekcjonera pod hasłem: Każdy ma jakiegoś bzika.

Uczniowie doskonale wiedzą, że pasje wzbogacają człowieka, pozwalają prawidłowo gospodarować wolnym czasem, przeciwdziałają nudzie.

Nasi szkolni hobbiści wzięli udział w imprezie prezentując swoje zbiory. Zachęcali tym samym swoich rówieśników do kolekcjonowania.

Szkolni kolekcjonerzy:
KARTY - Igor Rakoczy kl. Ic
KONIKI  - Michalina Kulbat kl. Ig
FIGURKI LITTLEST PET SHOP - Zuzanna Proskura kl. IIIb
KSIĄŻKI  - Marta Nadajewska kl. Ie
WIDOKÓWKI, PRZEWODNIKI - Adrianna Duńka kl. VIa, Dawid Duńka kl. Ig
ZOBACZLALKI  - Antonina Jarzębska kl. Ig
LALKI -  Nela Tomaszczyk kl. Ig
SAMOCHODY -  Tadeusz Angelov kl. Ib
KSIĄŻKI - Kacper Skoczylas kl. IIIb
MASKOTKI - Kacper Zawisza kl. Ic
RESORAKI, MASKOTKI - Krystian Wójcik kl. Ic
KONIKI PONY- Zuzanna Matuszczak kl. If
KARTECZKI - Sandra Jakubiak kl. Ig
KOPARKI - Dawid Nowak kl. If
FIGURKI PSÓW - Marta Misztela kl. Va
FIGURKI PSÓW - Natalia Borowska kl. Va
PIÓRKA – Maksym Raczyński kl. If
KARTECZKI – Wiktoria Kuźnik kl. Ig

Opieka i przygotowanie: nauczyciele bibliotekarze.
akcja  akcja  akcja  akcja  akcja  akcja  akcja 
 
 • akcjaW naszej szkole, od roku szkolnego 2009/2010, realizujemy program „Owoce w szkole”.

Jego głównym celem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci klas I-III poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.

Dzieciom uczestniczącym w programie udostępniamy 2,3 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa (przygotowane do bezpośredniego spożycia) oraz soki. Uczniowie otrzymują jabłka, gruszki, truskawki, marchewkę, słodką paprykę, rzodkiewki, pomidorki oraz soki owocowe i warzywne. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

Oprócz w/w programu,w tym roku szkolnym, dzięki staraniom Pani dyrektor naszej szkoły, otrzymaliśmy także bezpłatnie już ponad 300 kg jabłek od producentów poszkodowanych wprowadzeniem rosyjskiego embarga.

Smaczne, świeże i kolorowe jabłka dostępne na przerwach, smakują wszystkim uczniom szkoły.
 
 • Dnia 4 maja odbył się uroczysty apel dla uczniów klas szóstych z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja.

Apel przygotowali uczniowie klas: Va, VIa, VIb oraz chór szkolny pod opieką: Agnieszki Jabłońskiej, Marzeny Popielarczyk oraz Dariusza Głowackiego.

Konstytucja 3. Maja była dowodem, że Polska weszła na drogę postępu i reform, że Polacy sami znaleźli siły do wydobycia kraju z upadku. Stanowiła wyraz gorącego patriotyzmu i umiłowania wolności.
apel  apel  apel  apel
 • W dniu 22 kwietnia 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Tryb. uczniowie z aktywu bibliotecznego naszej szkoły wzięli udział w warsztatach redakcyjnych.

Zapoznali się z zasadami pracy dziennikarskiej, mieli możliwość samodzielnej i twórczej pracy w zespole, a ponadto rozszerzyli swoje umiejętności językowe.

Panie redaktorki, prowadząc warsztaty, były pod ogromnym wrażeniem twórczości i pomysłowości uczestników. Koordynator warsztatów redakcyjnych oraz opieka nad uczniami: biblioteka szkolna.
akcja  akcja  akcja  akcja
 • Tradycją w naszej szkole są coroczne obchody  Światowego Dnia Ziemi. W tym roku przebiegały one pod hasłem pod hasłem Z energią zmieńmy źródła zwracając uwagę na odnawialne źródła energii i efektywność energetyczną.

Uczniowie klas IVh, Va i VIa przygotowali apel edukacyjny "Ekologiczny Teleekspres". Młodzi przyrodnicy za pomocą przygotowanych inscenizacji wyrazili protest przeciwko dalszemu niszczeniu środowiska naturalnego. Wskazali również, co każdy z nas może zrobić w codziennym życiu, aby dołączyć do przyjaciół Ziemi. Przemówiły do dzieci same drzewa, których gałązki łamane są dla zabawy, a pnie okaleczane scyzorykami.

W przeprowadzonym przez reportera wywiadzie z drzewami z Puszczy Białowieskiej opowiedziały dzieciom co mogą dla nich zrobić, aby nie chorowały i długo żyły. Czwartoklasiści w przedstawieniu "Ekologia na co dzień" zwrócili uwagę na to, co możemy zrobić dla Ziemi w gospodarstwie domowym segregując śmieci, oszczędzając prąd i wodę czy też namawiając rodziców na wycieczki rowerowe zamiast jazdy samochodem. Nie zabrakło również piosenek ekologicznych.

W obchody Światowego Dnia Ziemi włączyli się także uczniowie młodsi, którzy przygotowali własny apel o tematyce ekologicznej. Kolorowe stroje i ciekawe dialogi przyciągały uwagę licznie zgromadzonej publiczności.
apel  apel  apel  apel  apel  apel  apel   
 • logoŚwiatowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest na całym świecie i ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

Tegoroczny Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich nasza biblioteka szkolna postanowiła uczcić wyjątkowo,  organizując wiele ciekawych atrakcji. Zaprosiła nie tylko swoich czytelników na wydarzenia czytelnicze, a także przedszkolaków z  grupy IV z Przedszkola Samorządowego nr 19 w Piotrkowie Tryb.

W programie bibliotecznym tego dnia nie zabrakło:  zabawy z książkami,  dobrej atmosfery, postaci z ulubionych lektur, popularyzacji książki tradycyjnej ani głośnego czytania pięknych wierszyków i bajeczek, kiermaszu książek, prezentacji filmu „120 przygód Koziołka Matołka”, zbiórki książek, wystawki nowości wydawniczych, gazetek  informacyjnych, zabawnego wizerunku biblioteki szkolnej.
apel  apel
 • akcja1 kwietnia 2014 roku szóstoklasiści w całej Polsce pisali swój pierwszy w życiu poważny „egzamin”.

Sprawdzian kompetencyjny klas szóstych składał się z dwóch części. Pierwsza część z języka polskiego i matematyki trwała 80 minut, natomiast druga, z języka angielskiego 45 minut.

Według naszych szóstoklasistów sprawdzian był łatwiejszy niż dwa sprawdziany próbne.
 
 • Kolejny raz odbył się w naszej szkole Kiermasz wyrobów wielkanocnych twórców ludowych z Opoczna.
Wyroby rękodzielnicze przykuwały uwagę odwiedzających nie tylko bogatą kolorystyką, ale także precyzją wykonania. Do nabycia były palmy, stroiki wielkanocne a także pisanki zdobione wzorami opoczyńskimi.

Uczniowie mieli również okazję obejrzenia ludowego stroju, który prezentowała jedna z twórczyń. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, nauczycieli i rodziców.

Organizatorem była Dagmara Kołowrotkiewicz.
akcja  akcja  akcja
 • Pożegnaliśmy zimę najpiękniejszą marzanną.

Nadejście wiosny to bardzo miły czas, dlatego podopieczni świetlicy szkolnej chętnie wykonywali marzannę, aby pożegnać na dobre zimę.
akcja  akcja  akcja
 
 • Dnia 26 lutego uczniowie klasy Vf uczestniczyli w Miejskiej Bibliotece Publicznej w spotkaniu autorskim z p. Agnieszką Tyszką, autorką książek dla dzieci m. in.:

    „Zosia z ulicy Kociej”
    „Zosia w garażu”
    „Zosia z ulicy Kociej. Na tropie”
    „Zosia z ulicy Kociej. Na wakacjach"

Koordynatorem spotkania była biblioteka szkolna.
akcja  akcja  akcja  
 
 • W styczniu Liga Ochrony Przyrody obchodziła swoje święto. Popularyzując wiedzę o przyrodzie i ochronie przyrody, uczniowie naszej szkoły przygotowali wystawę pod nazwą "Pomniki przyrody w Polsce".

Dzieci wykonały makiety przedstawiające wyjątkowo piękne miejsca i elementy przyrody w naszym kraju.

Zrobiły też zdjęcia z cennego przyrodniczo obszaru, którym jest sąsiadujący z naszą szkołą Park Belzacki.

Przygotowując wystawę, uczniowie poznawali bezcenne dobro gospodarcze i kulturalne naszego narodu, jakim jest ojczysta przyroda.
Wystawa powstała pod nadzorem nauczycieli przyrody.
apel  apel  apel  akcja  
 
 • W dniach 28 listopada i 12 grudnia 2014 r. uczniowie klas V-tych spotkali się z panią Danutę Mikułę – terapeutę uzależnień, pracownikiem Punktu Konsultacyjnego „Pomarańczowa Linia”.
Podczas dwugodzinnych zajęć realizowany był program profilaktyczny „Jestem O. K”, którego celem było utrwalenie wśród uczniów postaw i zachowań społecznych warunkujących prawidłowy rozwój oraz zmiana obiegowych przekonań na temat stosowania środków psychoaktywnych.

ZOBACZUczniowie zostali również poinformowani o działalności Punktu Konsultacyjnego "Pomarańczowa Linia" oraz otrzymali długopisy z numerami telefonów bezpłatnej infolinii.

akcja  apel
 • 17 XII uczniowie naszej szkoły wystawili jasełka pt: "Otwórzmy się na tę Miłość".
Przedstawiały historię przyjścia Jezusa na świat od zgody Maryi aż do przyjęcia  Go w naszych domach i sercach.

Jasełka będą również wystawione w kościele p.w. NMP Królowej Pokoju oraz w Domu Dziecka.
apel  apel
 
 • Dnia 10 grudnia 2014 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego klas l - lll odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, aby przekazać dary dla zwierząt, które zbierały wszystkie klasy l, ll i lll naszej szkoły w miesiącu listopadzie w ramach akcji WIGILIA DLA ZWIERZĄT.

Nasi mali uczniowie tak bardzo przejęli się losem bezdomnych zwierząt, że przynieśli ponad 350 kg karmy dla psów i kotów oraz koce, które na pewno przydadzą są porzuconym zwierzaczkom podczas mroźnej zimy.

W imieniu wszystkich bezdomnych zwierząt dziękujemy wszystkim za aktywny udział w akcji WIGILIA DLA ZWIERZĄT.
 
 • Dnia  19 grudnia 2914r. nauczycielki  z edukacji wczesnoszkolnej Katarzyna Poterała i Ewa Skoczylas przygotowały jasełka.

Natomiast  o dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali aktorzy i wokaliści z klasy I e i I g.

To niecodzienne widowisko stało się  tradycją naszej szkoły.  Ukazało scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, mędrców,  pasterzy, aniołków oraz dzieci. Całość przeplatana była kolędami i pastorałkami.

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną społeczność szkolną  w świąteczny nastrój.  Po zakończonym spektaklu p. dyrektor  Anna Kulisa gorąco podziękowała młodym wykonawcom oraz złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia.
 
logo

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II
 • W sobotę 13 grudnia nastąpił finał akcji „Szlachetna paczka” przeprowadzonej w naszej szkole.

Dzięki licznym darczyńcom zgromadziliśmy 57 paczek, w których znalazły się między innymi artykuły spożywcze, środki czystości, artykuły papiernicze, zabawki, odzież, obuwie, koce, pościel, kołdry, talerze i wiele innych niezbędnych w życiu codziennym produktów.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 oraz koordynatorki akcji „Szlachetna paczka” Agnieszka Byczek i Magdalena Dzwonnik składają serdeczne podziękowania całej społeczności szkolnej (uczniom, nauczycielom i rodzicom) za serce, życzliwość, wsparcie i ogromne zaangażowanie w naszych działaniach niosących pomoc ludziom będących w trudnej sytuacji życiowej.

Paczki, które rodzina otrzymała to coś więcej niż pomoc materialna – to krzepiąca świadomość, że w tej trudnej sytuacji nie jest sama.

akcja  akcja  akcja
 
 • W dniu 27 listopada odbył się w naszej szkole finał projektu edukacyjnego "Dzień Czystego Powietrza".

Celem projektu było czynne włączenie społeczności szkolnej do ogólnopolskich działań na rzecz ochrony środowiska i uwrażliwienie uczniów na zagrożenia jakie wynikają z zanieczyszczeń powietrza. Mało z nas zdaje sobie sprawę jak groźne dla nas i dla środowiska jest zanieczyszczenie powietrza! Co roku na choroby wywołane złym stanem powietrza umiera 28 tysięcy Polaków! Aby uświadomić rówieśnikom wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka młodzi ekolodzy z klas IV - VI przygotowali prezentacje multimedialne na temat chorób wywołanych wdychaniem zanieczyszczonego powietrza.

Zgodnie z przysłowiem „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci” dzieci obejrzały pokaz prawidłowej segregacji śmieci i zostały zachęcone do zastosowania poznanych zasad w domu. Ciekawostką dla najmłodszych był również pokaz prostych doświadczeń związanych z powietrzem. Imprezie towarzyszyła wystawa kukieł - "trucicieli powietrza". w ramach konkursu uczniowie mieli wykonać kukłę przedstawiającą jeden z gazów zanieczyszczających powietrze. Warunkiem było zastosowanie materiałów odpadowych, których nie wolno spalać. Spotkaniu towarzyszyły również piosenki ekologiczne. Niewątpliwie największą atrakcją dla wszystkich był zaproszony gość - Pan Kominiarz, który zdradził dzieciom sekrety swojej pracy. Dzień Czystego Powietrza został ogłoszony "dniem niebieskim" (uczniowie założyli ubrania w kolorze niebieskim), na znak, że cała społeczność szkolna chce oddychać czystym powietrzem i będzie robiła wszystko, aby przyczynić się do poprawy jego stanu.

Koordynatorami projektu byli nauczyciele przyrody.
 
apel  apel  apel  apel
 
 • W dniu 3 grudnia 2014 r. w Radosnej Sali uczniowie klas pierwszych i trzecich uczestniczyli w spotkaniu z panią Niną Kołek z referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunaslkiego oraz ze st.sekc. Mariuszem Pietraszczykiem ze Straży Pożarnej.

Prelekcja odbyła się pod hasłem Edukacja dla bezpieczeństwa - bezpieczni w czasie zimy.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie spędzać czas na dworze podczas zimy bawiąc się z kolegami.

apel  apel
 • Wspaniałą przygodę przeżyli uczniowie klas szóstych na początku grudnia. Nasi szóstoklasiści mieli okazję poznać tajniki pracy w teatrze podczas warsztatów teatralnych.

Po dwóch godzinach zajęć uczniowie nie tylko dowiedzieli się, na czym polega praca suflera, reżysera, aktora, ale też mogli sprawdzić swoje siły w tej roli. Okazało się, że teatr to nie tylko scena i aktorzy, lecz również liczna ekipa pracowników odpowiedzialnych za prawidłowe wystawienie sztuki.

Wielu uczniów podczas zajęć odkryło w sobie talenty aktorskie.

akcja  akcja  akcja
 • Szkoła Podstawowa nr 12 może poszczycić się ośmioma tablicami multimedialnymi w placówce.

Tablice interaktywne w naszej szkole są nieodłącznym elementem pracy nauczycieli nie tylko na zajęciach informatyki, ale również przyrody, matematyki czy nauczania klas I-III. Szczególnie uczniom klas pierwszych rozwiązywanie zadań na Piotrkowskiej Platformie E-learningowej, sprawia wiele przyjemności :))

Piotrkowska Platforma E-learningowa to narzędzie z wysokiej jakości interaktywnymi materiałami edukacyjnymi udostępnione przez Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego  wszystkim piotrkowskim szkołom.

"Dwunastka" od wielu lat przoduje w wykorzystywaniu tych zasobów. Każdy uczeń posiada indywidualny login i hasło i ma możliwość rozwiązywania zadań nie tylko w szkole ale i w domu.

tablica  platforma
 • 6 grudnia, już rano, zaraz po przebudzeniu, na wielu czekał drobny prezent ukryty pod poduszką.

W drodze do szkoły uczniowie mogli liczyć na miłe niespodzianki: przed budynkiem szkoły witał ich olbrzymi Mikołaj :)

Na korytarzu dominował kolor czerwony, nie zabrakło również czapeczek.

W wielu klasach zagościł Mikołaj, który obdarowywał grzecznych uczniów drobnymi prezentami i słodyczami.

Mikołajki obchodzone są na cześć świętego biskupa Mikołaja z Miry.

akcja  akcja  akcja
 • Dnia 27. 11. 14r. odbyło się w świetlicy coroczne spotkanie z historią.

Naszym gościem ponownie był członek bractwa rycerskiego Michał Owczarek.

Wychowankowie mieli okazję obejrzeć zbroję rycerską oraz średniowieczną broń. Zapoznali się z nazwami poszczególnych elementów ekwipunku rycerza.

Mieli również możliwość przymierzania ich, a także próbę władania mieczem.

Na koniec odbył się krótki konkurs wiedzy.
akcja  akcja
 
 • Tradycyjnie już każdego roku w Andrzejki uczniowie naszej szkoły biorą udział w dyskotece szkolnej, w czasie której mogą sprawdzić, jaka czeka ich przyszłość u naszych szkolnych wróżbitów i wróżbiarek.

Jak zawsze wszyscy jasnowidzowie cieszyli się olbrzymią popularnością :)

akcja  akcja  akcja  akcja  akcja  akcja  akcja  akcja
 • W 90. rocznicę otrzymania Nagrody Nobla przez Władysława Reymonta uczniowie z Koła Polonistycznego działającego pod kierunkiem Ireny Szczepanik, zaprezentowali program artystyczny pt. W dniu 13 listopada 1924 r. Oprawę muzyczną przygotował Dariusz Głowacki.

Uczniowie klas VIE, VD i VA przebrani w stroje ludowe świetnie się prezentowali, a ich występ wzbudził powszechne zainteresowanie zgromadzonej publiczności.

apel  apel  apel  apel  apel
 • logoZ okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nauczyciele bibliotekarze i uczniowie działającym w aktywnie bibliotecznym zaproponowali społeczności szkolnej różnorodne atrakcje zorganizowane pod hasłem:  Kto czyta,  ten żyje podwójnie.

Przez cały miesiąc nasi czytelnicy mieli okazję uczestniczyć w zabawie, a także wykazać się wiedzą i umiejętnościami.

W ramach akcji Biblioteka otwartych drzwi po raz kolejny zagościły u nas przedszkolaki z  Przedszkola Samorządowego nr 19 i 15. Maluchy obejrzały wystawę książek  i poznały pracę biblioteki.  Uczestniczyły w zajęciach pt. Biblioteka w oczach przedszkolaka.

Quiz Rozpoznaj belfra swego to kolejna propozycja  jaką bibliotekarze zaproponowali czytelnikom. Zadaniem uczestników zabawy było rozpoznanie jak największej liczby nauczycieli widocznych na zdjęciach. Najdociekliwszym detektywem naszej szkoły została Zuzanna Gałas uczennica  z klasy VId.

Klasom młodszym zaproponowano konkurs plastyczny pod hasłem Tolerancyjny świat. Trzymajmy się za ręce.

Ogłoszono zbiórkę książek Książkodawanie. Pierwsze dary zostały już wpisane i przekazane do wypożyczenia naszym uczniom.

Po podsumowaniu wszystkich konkursów uczniowie otrzymali nagrody. Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy, laureatom serdecznie gratulujemy.  Zapraszamy do udziału w kolejnych bibliotecznych konkursach.

apel  apel  apel
 • Szóstoklasiści już za kilka miesięcy skończą 13 lat i wkroczą w etap odpowiedzialności karnej za swoje czyny. W trosce o ich bezpieczeństwo w dniach 17, 18 listopada 2014 roku zorganizowano w szkole pogadanki z pracownikami Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Tryb., z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową ze st. sierż. Panią Katarzyną Dębińską i specjalistą panią Ewą Pacholską.

Uczniowie uzyskali informacje na temat odpowiedzialności karnej nieletnich   w przypadku dokonania przez nich takich czynów jak: wymuszenie mienia, pobicie, znęcanie się fizyczne i psychiczne nad innymi, kradzieże, wagarowanie.

Poruszane zagadnienia z pewnością pobudziły uczniów do refleksji nad swoim i innych postępowaniem.
apel  apel
 
 • 11 listopada to bardzo ważny dzień dla wszystkich Polaków. Święto Niepodległości było również uroczyście obchodzone w naszej szkole.

Uczniowie klas: IVe, IVa, Vf, VId, VIf oraz chór szkolny zaprezentowali montaż słowno-muzyczny dotyczący 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniów do występu przygotowali:  Małgorzata Skrzypczyk, Małgorzata Grabowska, Dariusz Głowacki. Dekorację i rekwizyty przygotowali: Tomasz Trzaskacz i Michał Owczarek.

apel  apel  apel  apel  apel  
 • Delegacja uczniów klas piątych naszej szkoły oraz p. dyrektor Anna Kulisa i Tomasz Trzaskacz wzięli  udział w obchodach Dnia Niepodległości w naszym mieście.
Przy Grobie Nieznanego Żołnierza, po odśpiewaniu hymnu państwowego  i przemówieniu Prezydenta miasta p. Krzysztofa Chojniaka, delegacje klas złożyły  wieńce.

apel  apel
 • 12. listopada uczniowie klas Ia i Ih wraz z wychowawczyniami: Julitą Kubicką i Anną Uniszewską przygotowali apel z okazji 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wspaniała oprawa muzyczna i ciekawe wierszyki przyciągały uwagę zgromadzonej publiczności.

apel  apel  apel  apel
 • W dniu 28 października dzieci ze świetlicy przy SP nr 12 wraz z klasą IH uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zajęcia te odbywały się w czytelni dla dzieci i dotyczyły następującego tematu: Trzeszczyki i inne wierszyki - twórczość dla dzieci Agnieszki Frączyk.

Uczniowie  ze Szkoły Podstawowej nr 12 nie tylko zapoznali się z wybranymi utworami poetki, które w zabawny sposób czytała autorka spotkania p. Agnieszka Kitowska (bibliotekarz), ale mieli także do wykonania różne zadania związane z przeczytanymi wierszykami.

Ćwiczenia te miały wykazać, czy dzieci uważnie wysłuchały danych utworów Agnieszki Frączek.
Opiekę nad uczniami sprawowała wychowawczyni świetlicy Agnieszka Olbromska i wychowawca klasy IH Anna Uniszewska.

akcja  akcja  akcja  akcja
 • lekcjaNa początku listopada uczniowie klas I-III wzięli udział w kolejnych zajęciach z edukacji muzycznej, odbywającej się cyklicznie każdego miesiąca w naszej szkole.

Muzyka poprzez zabawę oraz różnorodność gatunków muzycznych i instrumentów wykorzystywanych podczas zajęć sprawia, że uczniowie z zainteresowaniem i ciekawością uczestniczą w kolejnych edycjach.
 
 • W naszej szkole, podobnie jak w latach ubiegłych, z inicjatywy nauczycieli anglistów obchodzono Halloween. Na holu głównym można było oglądać wystawę przepięknych dyni wykonanych przez uczniów naszej szkoły.

Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem młodzieży i odwiedzających naszą szkołę gości.

Trzeba przyznać, że naszym uczniom nie brakuje pomysłowości i braku zaangażowania.

Na korytarzach można było spotkać także uczniów w „przerażających” strojach jak z horrorów. Dobrze, że ten dzień jest tylko raz w roku :)

akcja  akcja  akcja  akcja
 • 19 października w naszej szkole odbył się IX Zlot Szkolnych Kół PTSM. Udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Piotrkowie Tryb.,Szkoły Podstawowej w Wolborzu oraz reprezentacja SP 12 jako gospodarze imprezy.

Tym razem zwiedzaliśmy Stary Cmentarz w Piotrkowie Tryb. Z przewodnikiem. Odbyły się konkursy: wiedzy o Piotrkowie, pływania oraz piosenki turystycznej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, których sponsorami byli: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Oddział Terenowy w Piotrkowie Tryb.

zlot  zlot  zlot  zlot  zlot  
zlot  zlot  zlot  zlot  zlot
 • Piątek, 24 października, był dniem wyjątkowym dla uczniów dziewięciu klas pierwszych z naszej szkoły.Tego dnia odbyła się ich ważna uroczystość - pasowanie na ucznia SP12 - Ślubowania klas pierwszych.

Na uroczystości gościliśmy dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne  oraz rodziców i najbliższych pierwszaków.

Kolorowy wystrój sali i ubiorów stworzyły magiczną atmosferę. Po zabraniu głosu przez panią dyrektor Annę Kulisę i odśpiewaniu hymnu państwowego i szkolnego, rozpoczęła się długo oczekiwana chwila: ślubowanie pierwszoklasistów:

Będę starał się być dobrym i uczciwym.
Będę strzegł honoru i dobrego imienia Szkoły.
Będę szanował nauczycieli i rodziców.
Będę uczył się tego co piękne.
Będę kochał swoją ojczyznę

Po ślubowaniu rozpoczęła się część artystyczna. Każda klasa wyrecytowała pięknie wierszyki oraz zaprezentowała układ taneczny. Profesjonalizm młodych uczniów i olbrzymie zaangażowanie zrobiły na publiczności duże wrażenie i został nagrodzony gromkimi brawami.

apel  apel
 • W tym roku obchodzimy 75. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Tej jesieni, a dokładnie 2X, minęła również 70. rocznica zakończenia Powstania Warszawskiego, wielkiego i dramatycznego zrywu Armii Krajowej przeciwko niemieckim okupantom.

Uczniowie klas VIc i VId naszej szkoły zaprezentowali przedstawienie mające uświetnić te rocznice. Aktorzy wcielili się w role polskich konspiratorów oraz młodych powstańców warszawskich. Wspólnie z chórem szkolnym śpiewano pieśni patriotyczne z okresu powstania warszawskiego.

Organizatorem apelu był Michał Owczarek, nauczyciel historii.

apel  apel  apel
 • akcjaDnia 15 października w ramach zajęć Wychowania do życia w rodzinie został zrealizowany w szkole program edukacyjny pt. Między nami kobietkami.

W spotkaniu z Prelegentką Działu Profilaktyki i Edukacji Procter&Gamble panią Karoliną Langier wzięły udział dziewczęta z klas VI - tych
 
 • 13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uczniowie klas III C i F pod kierunkiem Marii Poterały i Marii Prokop przygotowali krótki wstęp artystyczny. Życzenia oraz pięknie zaśpiewane utwory bardzo się spodobały wszystkim zgromadzonym uczniom i nauczycielom.

Uroczystość odbyła się w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie pani Dyrektor Anna Kulisa złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli drobne słodkie upominki.

Wszystkich zapraszamy do obejrzenia fantastycznie wykonanego utworu do muzyki Donatana i Cleo My, Słowianie.

apel  apel  apel  apel  apel  apel  apel  apel  apel  
 • foto30 września uczniowie klas VE i F udali się wraz z wychowawcami na wycieczkę dydaktyczną do Sulejowa-Podklasztorza. Tam pod przewodnictwem p.Tomasza Trzaskacza zwiedzili opactwo cystersów i wykonali szkice rysunkowe zabytkowej architektury.

W dalszej części wycieczki uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach.
 
 • W piękne, słoneczne dni 16 i 17 września w Ośrodku Kongresowo - Szkoleniowym Magellan w Bronisławowie odbył się coroczny biwak integracyjny uczniów klas czwartych oraz ich wychowawców.

Celem biwaku było przełamanie strachu uczniów związanego z przejściem z klasy trzeciej do czwartej oraz zintegrowanie się klasy z wychowawcą oraz innymi nauczycielami.

Wśród atrakcji mieli do dyspozycji: park linowy, basen, rozrywki sportowe, ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek, krótkie prezentacje klas.

Nasi uczniowie o fantastycznych humorach wrócili do Piotrkowa :)
biwak  biwak  biwak  biwak  biwak  biwak  biwak  biwak  biwak  biwak  biwak
 
 • plakatTradycyjnie w trzeci weekend  września  odbył się w całej Polsce odbył się finał akcji "Sprzątanie świata”.

Celem tegorocznej kampanii przebiegającej pod hasłem "Turysto! Szoruj środowisko!”, było zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze w czasie wakacji, urlopu.

Społeczność uczniowska SP12 również przyłączyła się do tej akcji. Nasi uczniowe uprzątnęli teren wokół szkoły i pobliskie rejony.
 
 • plakatW roku szkolnym 2014/15 uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wraz z rodzicami biorą udział w kolejnej edycji programu "Moje dziecko idzie do szkoły", którego organizatorem jest piotrkowski sanepid.

Organizatorom zależy na podniesieniu poziomu wiedzy rodziców na temat wybranych elementów zdrowego życia oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.
 
W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie klas piątych mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez przedstawicieli punktu informacji Europejskiej Europe Direct w Piotrkowie Tryb.

Wszystkie lekcje dotyczyły różnorodności językowej w Europie ,historii powstania języków Europejskich,geografii języków oraz ciekawostek językowych.

Podczas spotkania dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą na temat państw członkowskich, języków, stolic, obyczajów czy narodowych przysmaków danego kraju.

Młodzież szczególnie chętnie uczestniczyła w zabawie z kołem fortuny.Prawidłowa odpowiedź nagradzana była kalendarzem europejskim Punktu Europe Direct lub gadżetem. Spotkanie zorganizowały Agnieszka Faryś i Agata Kabzińska.
biwak  biwak  biwak
powrót