Wydarzenia szkolne w roku szkolnym 2022/23

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
Najważniejsze wydarzenia szkolne
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

1 września wypoczęci, po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej, uczniowie wrócili do szkoły. Wszyscy w radosnych humorach udali się do sal, aby spotkać się z wychowawcami, kolegami i koleżankami z klasy.
  rozpoczęcie
Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne  święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września
Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. 

W naszej szkole uczniowie klas 2c, 3a, 3b, 3c od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie pogadanka na temat obejrzanego filmu i odpowiedzi na pytania. Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część lekcji - prace plastyczne. 
  Dzień Kropki
Światowy Dzień Emotikona

Święto dnia  emotikona obchodzimy 19 września, na cześć upamiętnienia wysłania pierwszy raz emotki :-). 
Stało się to 19 września 1982 r., a emotikon :-) wysłał po raz pierwszy profesora Scotta Fahlmana z Carnegie Mellon University. 

Od tego czasu emotikony przeszły istną rewolucję. Na całym świecie pomagają internautom wyrażać emocje.

Emotikony mają bogata historię. To pomysłowy sposób użycia standardowych znaków na klawiaturze w taki sposób, aby obrócone o 45 stopni przypominały mimikę ludzkiej twarzy. 

Samo słowo emotikon powstało z połączenia angielskich słów emotion oraz icon, czyli emocje i ikona. 

Uczniowie klas piątych naszej szkoły też włączyli się w świętowanie i programie graficznym narysowali plakat promujący to święto.
  Dzień EmotikonaDzień Emotikona
Europejski Dzień Języków Obcych

„Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem” - Ten cytat w pełni oddaje ideę Europejskiego Dnia Języków, obchodzonego 26 września od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.
Celem tego święta jest propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy oraz promowanie wielojęzyczności wśród  Europejczyków. 

W naszej szkole  obchodziliśmy to święto 26 września. Tego dnia uczniowie mieli okazję obejrzeć na holu głównym szkoły wystawę plakatów prezentujących takie kraje europejskie jak: Węgry, Czechy, Hiszpania, Niemcy, Szwajcaria, Słowacja, Francja, Włochy.

Organizatorzy Europejskiego Dnia Języków: E.Kozłowska, A.Faryś,  P. Woźniak
  Europejski DzieńEDJO
Biwak integracyjny klas czwartych

Stara kopalnia wapnia koło Radomska to doskonały teren eventowy. Przekonali się o tym uczniowie klas czwartych. Spędzili cudowny, słoneczny, pełen niespodzianek dzień, korzystając z miejscowych atrakcji.
Liczne przygody i zadania zarówno fizyczne jak i umysłowe sprzyjały integracji. 

Po zajęciach  było wspólne biesiadowanie przy ognisku i poczęstunek.  

Aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu sprzyjał budowaniu pozytywnych relacji towarzyskich między uczniami SP12😊
biwak biwak biwak biwak

 
Dzień Chłopaka w 3c

30 września w klasie 3c chłopcy obchodzili swoje święto. W tym dniu dziewczynki oprócz tradycyjnych życzeń, wręczyły kolegom drobne upominki. Dzień ten był okazją do wielu zabaw integrujących zespół klasowy. Obchody Dnia Chłopca minęły w sympatycznej i miłej atmosferze :) Dzień Chłopaka
Dzień Onkologii. Jesteśmy solidarni

4 października przypada Światowy Dzień Onkologii. Jest to dzień, który ma zachęcać społeczeństwo do profilaktyki nowotworów oraz zwracać uwagę na codzienne problemy osób zmagających się z chorobami onkologicznymi.
W tym dniu, w ramach solidarności z dziećmi chorymi na raka, które często wiele tygodni czy miesięcy spędzają w szpitalach, uczniowie naszej szkoły przyszli na zajęcia w piżamach.
DO DO  DO
Kiermasz charytatywny dla Patryka

Uczniowie SP 12 zorganizowali kiermasz charytatywny dla Patryka pt."Jesienny Festiwal Smaków".
Dzieci sprzedają rękodzieła, ciasta, babeczki,miody, dżemy i wiele innych słodyczy, a dochód przeznaczą na leczenie chorego kolegi.

Pomoc ze strony naszych wolontariuszy jest szczera i wynika z potrzeby serca. Ochotników jest wielu, osobiście przygotowują stoiska, na których prezentują swoje zdolności kulinarne.
kiermasz kiermasz kiermasz kiermasz
  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski „Dzień Głośnego Czytania", obchodzony 29 września, ma już kilkuletnią tradycję.
Został ogłoszony w 2001r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki i stał się kolejną okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania, takich jak: rozwijanie wyobraźni, budowanie poczucia własnej wartości, pogłębianie więzi między rodzicami i dzieckiem, wyrabianie nawyku czytania, zdobywania wiedzy czy wzbogacanie słownictwa.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania stał się doskonałą okazją do zaproszenia uczniów klas I – III do biblioteki szkolnej.

Od  29.09.2022r. do 03.10.2022r., czytelnia szkolna zamieniła się w magiczne miejsce. Piękna, niepowtarzalna jesienna sceneria, tajemnicza polana z bogatym podszyciem leśnym, niecodzienna muzyka relaksacyjna sprzyjała głośnemu czytaniu „Czytanie dodaje skrzydeł”.
W rolę lektorów wcielili się: uczniowie klas II i III, nauczyciele świetlicy szkolnej, wychowawcy klas I– III oraz nauczyciele bibliotekarze. Do głośnego czytania wybrane zostały utwory Janiny Porazińskiej, Grzegorza Kasdepke, Carla Collodiego.
  czytanieczytanieczytanie
Piknik „Barcelona dla Patryka i rak znika”

Podczas pikniku „Barcelona dla Patryka i Rak Znika” – który odbył się w niedzielę 9 października br. na Polance w Sulejowie, zbierane były fundusze na leczenie naszego absolwenta Patryka Wysmyka za granicą.
Wśród licznych atrakcji dużym powodzeniem cieszyło się stoisko przygotowane przez wolontariuszy i grono pedagogiczne SP12.

Można było zakupić: ciasta, ciasteczka, babeczki, rogaliki, pierniczki, słone przekąski, ciepłe napoje, książki i rękodzieła.

Nasze wolontariuszki prezentowały również swoje umiejętności plastyczne malując twarze młodszym dzieciom.

Imprezę wspomagała dobra aura i pozytywna energia, a nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili że pomagać może każdy i wszędzie. kiermaszkiermasz
Warsztaty teatralne

Wspaniałą przygodę przeżyli uczniowie klas szóstych na początku października tego roku. Nasi szóstoklasiści mieli okazję poznać tajniki pracy w teatrze podczas warsztatów teatralnych.

Po dwóch godzinach zajęć uczniowie nie tylko dowiedzieli się, na czym polega praca suflera, reżysera, aktora, ale też mogli sprawdzić swoje siły w tej roli. Okazało się, że teatr to nie tylko scena i aktorzy, lecz również liczna ekipa pracowników odpowiedzialnych za prawidłowe wystawienie sztuki.

Wielu uczniów podczas zajęć odkryło w sobie talenty aktorskie :)
  warsztatywarsztaty
Dzień Kolekcjonera
Dnia 11 października 2022 roku, nauczyciele bibliotekarze zorganizowali po raz czternasty Dzień Kolekcjonera pod hasłem: Każdy ma jakiegoś bzika. Nasi młodzi hobbiści z roku na rok coraz chętniej biorą udział w imprezie, prezentując swoje zbiory.
Lista uczestników XIV edycji Giełdy Kolekcjonera
modele kolejowe – Patryk Kuśmierski kl. VIIIc
książki – Ala Mogiła kl. Id
klocki LEGO – Wojciech Moraczewski kl. Vc
kostki Rubika – Kajetan Socha kl. IIIb
figurki konie – Jagoda Konopacka kl. VIIIf, Lena Ignerowicz kl. VIIIf
auta – Polina Bondarenko kl. Ie
figurki aut – Nikodem Nowak  kl. Va
konsole – Szymon Frukacz kl. Vb
znaczki – Daniel Kabziński kl. IVc
magnesy– Olaf Górnik kl. Va
terrarium - Bruno Wojdala kl. VIIIh
biżuteria - Hanna Brzeska, Justyna Filipek, Oliwia Kopańska, kl. IIIc
samochody - Jakub Siniarski kl. Ve
  kolekcjonerkolekcjonerkolekcjoner
Dzień Edukacji Narodowej

14 października uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności podczas programu artystycznego na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Nie zabrakło przepięknych piosenek, utworów wykonanych na instrumentach muzycznych, humorystycznych scenek, czy wzruszających występów solistek. Organizatorkami przedstawienia były: Małgorzata Skrzypczyk i Marta Sztompka-Stępień.
   
Po występie uczniów głos zabrał pan wicedyrektor Łukasz Jakubowski, który podziękował wszystkim nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji za zaangażowanie, wkład pracy w rozwój intelektualny naszych uczniów oraz za aktywne promowanie szkoły w regionie.  

Pracownicy szkoły otrzymali dyplomy z podziękowaniami.

W imieniu Dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz wszystkich pracowników obsługi i administracji dziękujemy wszystkim uczniom, ich rodzicom i opiekunom za miłe słowa.
 Zapraszamy do obejrzenia fragmentów uroczystości:


DNDNDNDNDNDN
 
Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Poniedziałek, 17 października, był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Do grona uczniów naszej szkoły dołączyli pierwszoklasiści :)
Przybyłych uczniów przywitali ciepłymi słowami: Pan wicedyrektor Łukasz Jakubowski, pani wicedyrektor Beata Pruszczyk, Prezydent Miasta Piotrkowa Tryb. pan Krzysztof Chojniak oraz Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty  w Piotrkowie Trybunalskim pan Tomasz Trzaskacz

Dzieci wraz z wychowawcami oraz wszyscy zgromadzeni goście zaśpiewali hymn państwowy oraz hymn naszej szkoły. Nie zabrakło także części artystycznej.

Najważniejszym elementem uroczystości było ślubowanie uczniów przy obecności sztandaru szkoły:
 
„Ślubuję być dobrym Polakiem,
dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły
Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,
jak dla niej pracować kiedy urosnę.
Będę się starać być dobrym kolegą,
swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”


Następnie Pan wicedyrektor i wychowawcy  pasowali wieeeelkim ołówkiem pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 12.

Witamy Was w naszej drużynie :)
s1 s2 s3 s5  s1 s1

Dyskoteka charytatywna
21 października 2022 roku  w naszej szkole odbyła się dyskoteka charytatywna, a zebrane pieniążki zostały przekazane dla Patryka walczącego z nawrotem choroby nowotworowej. Uczniowie jak zawsze bawili się fantastycznie. Dziękujemy!
dyskoteka
Klasa VIIIf na "Spotkaniu z romantyzmem"
W dniu 10 października 2022r. uczniowie klasy VIIIf  pod opieką Renaty Zajdy uczestniczyli w "Spotkaniu z romantyzmem'' zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim.
W spotkaniu wzięli udział ósmoklasiści z dziesięciu szkół z Piotrkowa i okolic (łącznie około160 uczniów).

Uczniowie klasy VIIIf, biorąc udział w różnych konkurencjach, wykazali się dużą wiedzą na temat epoki romantyzmu i twórczości Adama Mickiewicza. Przygotowując plakat związany z twórczością Mickiewicza, wykazali się również kreatywnością i zdolnościami plastycznymi, które zostały  docenione przez jury. W tej konkurencji zajęli pierwsze miejsce.

Świetnie poradzili sobie także z grą terenową, podczas której ujawnili bardzo dobrą znajomość "Pana Tadeusza'". Dyktando romantyczne doskonale napisała Michalina Wujek i uzyskała drugie miejsce.  

Gratulujemy sukcesów! 

Ósmoklasiści zapoznali się także z ofertą edukacyjną ZSP 3. Udział w projekcie okazał się owocny. Pozwolił w przystępnej i ciekawej formie przypomnieć najważniejsze treści omawianych na języku polskim utworów. Sprzyjał również integracji  grupy,  uczył efektywnej współpracy zespołowej. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.
r r 

8f i 8g na wycieczce we Wrocławiu
W dniach 18-19.10.2022r. uczniowie klas 8f i 8g wzięli udział w wycieczce krajoznawczej do Wrocławia.
Uczniowie podziwiali atrakcje tego pięknego miasta. Zapoznali się z najważniejszymi obiektami i zabytkami. Poznali historię i dawne obyczaje Wrocławia.
W otoczeniu malowniczych miejsc i w towarzystwie wrocławskich krasnali ósmoklasiści przyjemnie spędzili czas.
w w w

Uczniowie stworzyli własne tkaniny
W piątek 21 października uczniowie kl. IIa i IId uczestniczyli w warsztatach Kreatywna Edukacja Geniusz "Jak to ze lnem było''.
Podczas spotkania dzieci obejrzały prezentację multimedialną ,"Krótka historia odzieży’’, z której dowiedziały się o naturalnych surowcach do produkcji tkanin i sposobach ich pozyskiwania.

Prowadzący w bardzo ciekawy sposób opowiadał historię "Od runa do koca’’ i zaprezentował narzędzia i czynności towarzyszące produkcji tkanin.

Niezwykłą atrakcją było dla uczniów możliwość tkania na mini krosnach, w wyniku czego powstały własnoręcznie stworzone kolorowe tkaniny.
t t t
Europejski Tydzień Kodowania
Jak co roku tak i w tym, nasza szkoła wzięła udział w CodeWeek 2022, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania, największym programistycznym wydarzeniu w Europie. W tym roku akcja odbyła się w dniach 8-23 października.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja odbywa się na terenie całej Europy i skierowana jest do  wszystkich tych, którzy są zainteresowani programowaniem lub dopiero chcą z nim rozpocząć swoją przygodę. Polscy uczniowie i nauczyciele rokrocznie wykazują duże zainteresowanie tą inicjatywą. 

W tym roku konkurs obchodzi okrągłą, dziesiątą rocznicę istnienia. Uczniowie naszej szkoły od początku biorą udział w tej inicjatywie i fantastycznie się przy tym bawią, programując między innymi w Minecrafcie, Star Wars czy Elzie.
code code code

Pierwszoklasiści pełnoprawnymi czytelnikami Książkolandii
W dniach 24-25 października 2022 r. nauczyciele bibliotekarze przeprowadzili w klasach pierwszych zajęcia biblioteczne pod hasłem: „Pierwszaki czytelnikami”.
Głównym celem zajęć było zachęcenie najmłodszych uczniów  do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania.

Podczas spotkania dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki oraz ogólnymi zasadami wypożyczania książek.

Uczestniczący w zajęciach pierwszoklasiści otrzymali zestaw materiałów przekazanych do biblioteki w ramach akcji „Mała książka - wielki człowiek” oraz wysłuchały fragmenty książki „Pierwsze abecadło”. Zmierzyli się również z baśniowymi zagadkami przygotowanymi przez nauczycieli bibliotekarzy. Na zakończenie uczniowie złożyli uroczystą przysięgę.

Wszystkim czytelnikom życzymy znakomitych przygód w świecie książek.
1  1

Code Week 2022 w klasach  I-III
Uczniowie klasy 3c wzięli w tym roku udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. 
Dzieci rozwiązywały karty pracy związane z odszyfrowywaniem zakodowanych informacji.

Myślenie logiczne jest konieczne na każdym przedmiocie szkolnym, dlatego też kodowanie zostało wykorzystane także na lekcjach z edukacji polonistycznej. Uczniowie mieli okazję powtórzyć i utrwalić poznane części mowy.
code code
„Szkoła do hymnu” 2022
Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku, nasza szkoła wzięła udział w V edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Akcja polegała na wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. 

Zapraszamy do obejrzenia.
hymn


Obchody miejskie 11 Listopada
Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w miejskich uroczystościach 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku rozpoczęły się one mszą świętą w kościele oo. Bernardynów odprawioną w intencji Ojczyuzny, a później przed pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza na placu Kościuszki.

Naszą szkolę reprezentowała delegacja w składzie: dyrektor szkoły Łukasz Jakubowski, wicedyrektor Beata Pruszczyk, nauczyciel historii Agnieszka Zielonka oraz uczniowie klas ósmych wchodzący w skład pocztu sztandarowego: Maria Grzankowska, Anastazja Król i Adam Głowacki.
11

Światowy Dzień Pluszowego Misia
W piątek, 25.11.2022r. uczciliśmy Święto Pluszowego Misia.

Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, zielone itd. ,a każdy był piękny i wyjątkowy.

Dzieci poznały historię święta, opowiadały o swoich pluszowych zabawkach. Dla dzieci tego dnia przygotowano wiele atrakcji: zabawy plastyczne, zgadywanki, śpiewanie piosenek, wspólne oglądanie bajek w których bohaterami są misie.

Uczniowie klasy Id wykonali kolejne ćwiczenie z kodowania. Piątkowa nauka wraz  z pluszowym przyjacielem sprawiło wszystkim uczniom wiele radości i dostarczyło miłych wrażeń

Uczniowie klas III zaprezentowali swoje ulubione maskotki. Poznali historię narodzin pluszowego misia, bohaterów książek, bajek i filmów, np.: Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Yogi, Miś Uszatek, Miś Colargol, Czarny Nosek. Uczestniczyli w zabawach ruchowych, plastycznych, quizach i zgadywankach. 

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Niezwykła jest historia narodzin pluszowego misia. W listopadzie 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore “Teddy” Roosevelt pojechał z przyjaciółmi na polowanie. Podczas polowania postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał go uwolnić.  Ten epizod zilustrował Clifford Berryman, a jego grafika opublikowana została w dzienniku “The Washington Post”. Rysunek stał się inspiracją dla przedsiębiorcy Morrisa Mitchoma, który za specjalnym pozwoleniem prezydenta rozpoczął produkcję pluszowych misiów o nazwie "Teddy”.

Miś zyskał ogromną popularność,  stając się ulubioną maskotką dzieci na całym świecie.

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia przygotowały nauczycielki Alicja Stobiecka, Aleksandra Wincencjusz.
miś miś miś miś miś

Andrzejki - świat magii i wróżb
30.11.2022r. w szkole przebiegł pod hasłem zabaw i wróżb andrzejkowych.
Zgodnie ze staropolskimi wierzeniami noc świętego Andrzeja ma niezwykłą magiczną moc. We współczesnych latach Andrzejki natomiast kojarzą się przede wszystkim z dobrą zabawą.

Uczniowie  poznali historię andrzejkowej nocy oraz tradycje i zwyczaje z nią związane. Później  wraz z nauczycielami uczestniczyli w magicznych zabawach i wróżbach, które cieszyły się dużym powodzeniem i dały im mnóstwo radości i uśmiechu. Wsród nich także: papierowe serduszka, wyścigi butów, zaczarowany krąg, urodzinowa numerologia.

Opiekunowie: A.Wolska, A.Olbromska, Alicja Stobiecka, Aleksandra Wincencjusz
Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki AndrzejkiAndrzejki Andrzejki
6XII - Mikołajki
6 grudnia, już rano, zaraz po przebudzeniu, na wielu czekał drobny prezent ukryty pod poduszką. 

Na korytarzach i w klasach dominował tego dnia kolor czerwony, nie zabrakło również czapeczek Mikołaja. Niecodzienne przebrania dzieci, dekoracje sal, a także świąteczne piosenki i zabawy były doskonałym wprowadzeniem magicznej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia

W wielu klasach zagościł Mikołaj, który obdarowywał grzecznych uczniów drobnymi prezentami i słodyczami. Był to dzień pełen atrakcji, gier i zabaw o tematyce mikołajkowo-świątecznej. 

Mikołajki obchodzone są na cześć świętego biskupa Mikołaja z Miry.
Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki 

Spotkanie z policjantami
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pogadance z policjantami na temat odpowiedzialności karnej nieletnich i demoralizacji.
Policjanci

Mikołajki w MOK-u
6 grudnia na uczniów klas pierwszych i drugich czekało wiele atrakcji. Klasa I d, I e oraz II e odwiedziły Miejski Ośrodek Kultury i uczestniczyły w przedstawieniu mikołajkowym.
Tam po raz pierwszy spotkały Świętego Mikołaja. Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze.

Niezwykły gość odwiedził również naszą szkołę. Tego dnia królowały świąteczne kolory, piękne dekoracje, które sprawiły, że można było poczuć naprawdę magiczną atmosferę. Święty Mikołaj obdarzył wszystkich prezentami. Były piosenki oraz wspólna zabawa z Mikołajem. Miło spędzony czas uświetniły pamiątkowe zdjęcia z wyjątkowym gościem.
MOK MOK MOK

Niezapomniana wycieczka do fabryki bombek
Uczniowie klasy IIe i Ib wraz z wychowawczyniami Sylwią Skórkowską  i  Agnieszką Milczarek wybrali się na wycieczkę do fabryki bombek SZKŁO-DEKOR. 
Podczas wizyty w fabryce dzieci miały możliwość obejrzenia kolejnych etapów produkcji szklanych ozdób, a także samodzielnego malowania bombek w ramach przygotowanych warsztatów.

Pięknie udekorowane i zapakowane bombki uczniowie zabrali do swoich domów. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że "kraina bombek" to wyjątkowe miejsce pełne świątecznej atmosfery.
bombki bombki bombki
Wigilie klasowe
22 grudnia w ZSP nr 4 odbyły się wigilie klasowe klas pierwszych i drugich.  Pięknie ozdobione stoły, odświętnie ubrani uczniowie - to stworzyło  wyjątkową atmosferę tego dnia. 
Uczniowie dzielili się opłatkiem,  jedli przygotowane potrawy oraz wspólnie kolędowali. 

21 grudnia uczniowie klasy 1e, 1b i 2e wzięły udział w jasełkach wspólnie z uczniami ZSP 4. Dzieci  zaśpiewały pastorałkę "Świeć Gwiazdeczko",  "Przybierzeli do Betlejem" oraz zatańczyli świąteczną wersję "Makareny". 

22 grudnia w klasie II e odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. W tym szczególnym dniu podczas łamania się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia. Zgodnie z tradycją na wigilijnym stole znalazł się opłatek, sianko oraz pierniczki i inne słodkości przygotowane przez rodziców i dzieci. Na wszystkich twarzach gościł uśmiech i zadowolenie. Było naprawdę świątecznie i magicznie...

Szczęśliwego Nowego Roku 2023 życzą uczniowie klasy IIe wraz z wychowawczynią Sylwią Skórkowską .
Wigilia Wigilia Wigilia Wigilia 

Uczniowie w Teatrze Powszechnym w Łodzi
9 grudnia uczniowie klas: 7a, 8d, 8f, 8g, 8h, 8i wraz z wychowawcami wybrali się do Łodzi, by w Teatrze Powszechnym obejrzeć spektakl pt.: „Szalone nożyczki”.
Sztuka, interaktywna komedia kryminalna, bardzo zaciekawiła młodzież. Akcja w salonie fryzjerskim, prowadzone tam śledztwo przykuły uwagę widzów, od których też zależało, jakie będzie zakończenie sztuki.
 
Uczniowie byli bardzo aktywni, mocno zaangażowali się w śledztwo. Chętnie zadawali pytania, podawali fakty, pomagali w odtworzeniu sytuacji, jakie zdarzyły się w salonie. Wspólnie z inspektorem policji znaleźli winnego. Był też czas na wspólne fotografie z aktorami.
Teatr

Wigilia dla zwierząt 2022
Nasza szkoła włączyła się do akcji „Wigilia dla zwierząt” ogłoszonej  przez piotrkowskie schronisko dla zwierząt. Zorganizowaliśmy zbiórkę mokrej i suchej karmy dla psów i kotów, którą przekazaliśmy 22 grudnia do schroniska. Serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji i pomoc bezdomnym zwierzętom.
Wigilia Wigilia

Dzień Babci i Dziadka
21 i 22 styczeń to szczególnie ważne dni dla uczniów naszej szkoły. W tym roku również nie zapomnieli o swoich Babciach i Dziadkach. Klasa 1e, 2c i 3c przygotowały przepiękne laurki z życzeniami oraz śpiewały piosenki. 

Dodatkowo uczniowie klasy 2c z radością i zapałem przygotowali dla nich niespodziankę. Wspólnymi siłami namalowali ogromną laurkę, na której każdy mógł wyrazić swoje uczucia.

Babcia i dziadek to bez wątpienia bardzo ważne osoby w naszym życiu.

Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, opiekę, cierpliwość i czas jaki  poświęcają swoim wnukom uczniowie z klasy Ib i IIe wraz z wychowawczyniami Sylwią Skórkowską,  Agnieszką Skórkowską-Milczarek postanowili uczcić ten wyjątkowy dzień przygotowując krótki występ, laurki oraz drobne upominki.
babcia babcia babcia babcia

Graliśmy z WOŚP
29 stycznia 2023 roku na ulice Piotrkowa wyszli wolontariusze, zbierając datki w ramach kolejnego  31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”.

Wśród nich można było spotkać ponad 80 uczniów SP12.

Z piotrkowskiego sztabu WOŚP pobrali skarbonki oraz identyfikatory i ruszyli w miasto.

Wolontariuszom, w namawianiu piotrkowian do hojności, nie zabrakło kreatywności, która pomogła zapełnić ich puszki.

Tegoroczny, 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!".

Mimo mrozu wszystkim dopisywał humor i poczucie satysfakcji z działania w szczytnym celu, a chwile spędzone w gronie przyjaciół, będą miłym wspomnieniem dla naszych ósmoklasistów.
WOŚP1 WOŚP WOSP WOSP WOŚP WOSP
Bezpieczne Ferie 2023
26 stycznia uczniowie z klasy Ib, IIe i IIIa odwiedzili Miejską Komendę Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Dzieci uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez policjantów w ramach bezpiecznych ferii zimowych.
Edukację dla bezpieczeństwa rozpoczął konkurs plastyczny. Tematem prac było bezpieczeństwo widziane oczyma dziecka. Pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły z klasy IIe Diana Dziubecka.

Podczas spotkania przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przybliżyli dzieciom pojęcie hipotermii i w jakim czasie dochodzi do wychłodzenia organizmu, kiedy skąpiemy się w lodowatej wodzie. Uczniowie wysłuchali również porad co zabrać ze sobą wybierając się na zimowy długi spacer. Ratownicy wodni zaprosili dzieci do zainscenizowania sytuacji, w której pod człowiekiem załamuje się lodowa tafla. Dzieci wcieliły się w rolę ratujących przymierzając sprzęt ratunkowy wykorzystywany przy wyciąganiu ludzi z wody. Uczestnicy spotkania z dużym zainteresowaniem przyglądali się pokazowi technik obezwładniających zaprezentowany przez policjantów.

Kolejną atrakcją był pokaz sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie przez funkcjonariuszy wydziału patrolowo – interwencyjnego. Dzieci zajrzały także do walizki kryminalistycznej, której wyposażenie omówił technik kryminalistyki opowiadając o sposobach zabezpieczania śladów oraz na czym polega i do czego jest potrzebna daktyloskopia. Uczniowie chętnie dzielili się posiadaną już wiedzą na temat bezpieczeństwa odpowiadając na pytania zawarte w przygotowanych przez policjantów quizach, w których zdobyli wiele nagród.

Obejrzeli także policyjne radiowozy i motocykle. Największą radość na ich buziach wywołało spotkanie z czworonożnym funkcjonariuszem. Dzielny owczarek holenderski o imieniu Pion, który wykonywał każde polecenia swojego przewodnika, a dzieci były zachwycone jego umiejętnościami. Zdobyta wiedza na temat bezpiecznych zachowań zostanie z nimi na dłużej.

 Opiekunowie: Sylwia Skórkowska i Agnieszka Skórkowska-Milczarek
ferie ferieferie

Wymarzone ferie czwartoklasistów
Ferie zimowe się zakończyły. Uczniowie wypoczęci wrócili do szkoły. Wspomnienia (lub marzenia) minionych chwil zarejestrowali w postaci grafiki komputerowej. Przy okazji wielu z nich odkryło swoje talenty plastyczne.
ferie ferie ferie

Najładniejsze choinki w klasztorze OO. Bernardynów
Nasza Szkoła kolejny raz wzięła udział w konkursie na Najpiękniejsze Drzewko Bożonarodzeniowe. Od 21.12 można było ją oglądać w krużganku klasztoru OO. Bernardynów. W tym roku choinkę ubierały uczennice kl.7a pod opieką nauczyciela plastyki Gabrieli Szymańskiej-Kaczmarek.
choinka

Karnawał 2023
Karnawał czas zacząć! - tak też było u nas. Sala gimnastyczna w SP3, w której obecnie gościnnie przebywamy, zamieniła się w salę balową, a uczniowie klas pierwszych i drugich w księżniczki, wróżki, superbohaterów, policjantów czy żołnierzy.
Bal umiliła dzieciom obecność animatorów. Pani Olga malowała przepiękne „buźki” i prowadziła tańce. Natomiast Pan Paweł był odpowiedzialny za karnawałowe gry i zabawy. 

Karnawał ciągle trwa i również klasa Ie zamieniła swoją klasę w salę balową. Był poczęstunek, tańce oraz gry i zabawy przy muzyce. Uczniowie bawili się wyśmienicie. 

Rodzice uczniów klasy ID postanowili zorganizować w dniu 03.02 bal dla swoich pociech w SiMaRe przy ul. Sienkiewicza. Uczniowie w tym dniu zamienili się w księżniczki, wróżki oraz super-bohaterów. Pod okiem profesjonalnych animatorów zdobywali umiejętności: poruszania się w rytm muzyki, wspólnej zabawy, nawiązywaniu relacji, pracy w grupie i przełamywanie barier.

Dzieci oprócz tańców uczestniczyły również w różnych konkursach np. przedstawienie swoich talentów, czy pokaz mody.

Podczas balu nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Wspólna zabawa to doskonały czas na wiele radości oraz integracji zespołu klasowego.
karnawał karnawał karnawał karnawał karnawał karnawał karnawał  karnawał karnawał   karnawał karnawał

Uczniowie klasy 4b na wystawie Miniphanomenta
Uczniowie klasy 4b w dniu 3 lutego br. Wybrali się do piotrkowskiej Mediateki na wystawę Miniphanomenta. To małe centrum nauki, na które składa się ok 30 stacji eksperymentalnych, dostarczyło moc niezapomnianych wrażeń.
wystawa wystawa wystawa
Świetlica uczy, bawi, wychowuje
„Trzeciaki” - Świetlica szkolna SP 12 to miejsce integracji, relaksu i kreatywnych zabaw.
Każdego dnia realizowane są zajęcia zgodne z tygodniowym planem tematycznym oraz związane z aktualnymi wydarzeniami, np.:
Zimowe ferie – „Mój ulubiony sport zimowy”- pogadanka tematyczna, prace plastyczne ozdobą gazetki ściennej,
Zajęcia muzyczno – ruchowe. Świetlicowy karnawał – wykonanie pomysłowych masek karnawałowych, nauka tańca „Belgijka”,
Zajęcia ruchowe kształtujące sprawność motoryczną, koordynację ruchową i sprawność umysłową,
Dzień Bezpiecznego Internetu – pogadanka na temat zagrożeń w sieci, wspólne stworzenie kodeksu zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, prace plastyczne,
Międzynarodowy Dzień Pizzy -  historia pizzy, prace plastyczne i kulinarne.
  Uczniowie aktywnie, przyjemnie i pożytecznie spędzają czas przed i po zajęciach lekcyjnych.
Rozwijają swoje talenty plastyczne, muzyczne, sportowe. Wychowankowie odrabiają zadania domowe, wyrównują braki wiedzy korzystając z pomocy rówieśników oraz indywidualnej pomocy nauczycieli świetlicy.

Nauczyciele: Alicja Stobiecka, Aleksandra Wincencjusz
swietlica świetlica

Walentynki - święto zakochanych, przyjaciół
Zgodnie z tradycją, 14.02.2023r., świetlica szkolna przybrała odświętny wystrój.
To doskonałe przedsięwzięcie na uatrakcyjnienie uczniom klas trzecich pobyt w świetlicy. Sukcesywnie przygotowywano podopiecznych do tego święta. Podejmowano różnorodne działania mające na celu m.in. : wzmacnianie integracji wśród dzieci podczas wspólnych zabaw, rozwijanie poczucia przynależności do społeczności szkolnej, zachęcenie do okazywania uczuć innym osobom.

Uczniowie aktywnie włączali się do walentynkowych gier, quizów, zabaw np.:
  • rysowanie walentynkowych laurek
  • walentynkowe kodowanie
  • walentynkowa kolorowanka
  • walentynkowa krzyżówka
  • labirynt z sercem
  • walentynkowy taniec
Od samego rana kursowała po szkołach „Walentynkowa poczta” – roznoszono walentynkowe liściki i serduszka.  Podczas zajęć uczniowie wykonali przepiękne walentynki, które można podziwiać na zdjęciach poniżej.  W tym dniu na korytarzach dominował kolor czerwony i różowy. 
Walentynki Walentynki Walentynki Walentynki Walentynki Walentynki

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023
7 lutego w całej Europie obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu.
Święto to jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Nasza szkoła, jak każdego roku, włączyła się w akcję. Uczniowie obejrzeli bajki edukacyjne związane z cyberprzemocą, a nauczyciele informatycy przeprowadzili pogadankę dotyczącą ochrony danych osobowych w sieci oraz sposobami radzenia sobie z hejtem.
DBI DBI DBI

Tłusty czwartek w świetlicy szkolnej
W czwartek, 16.02.2023r.,  uczniowie klas trzecich obchodzili Tłusty Czwartek.
„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”
„Powiedział Bartek , że dziś tłusty czwartek, a Świetliki uwierzyły, pysznych chrustów usmażyły”

Podopieczni aktywnie uczestniczyli w zajęciach świetlicowych, które obfitowały w różne atrakcje, gry i zabawy:
Pogadanka o tłustym czwartku - ludowe tradycje związane z zakończeniem karnawału oraz rozpoczęciem okresu wielkopostnego.
Przysłowia i wierszyki na temat tłustego czwartku.
Plebiscyt : paczki czy faworki?
Zawijanie papierowych faworków.
Słodki poczęstunek – degustacja pączków, pączusiów, faworków.
Polskie tradycje i zwyczaje są stałym elementem naszego życia, naszej kultury. Łączą pokolenia, zbliżają do siebie grupy społeczne.
To był cudowny, słodki dzień, który  dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych, niezapomnianych wrażeń.
Dziękujemy rodzicom oraz wychowawcom klas trzecich za uczestnictwo w zabawie pączkowo-faworkowej.

 Imprezę przygotowały nauczycielki: Alicja Stobiecka, Aleksandra Wincencjusz
TC TC

Uczniowie klasy 2c na spektaklu teatralnym "Pinokio"
16.02.2023 roku odbyła się wycieczka edukacyjna do MOK-u na spektakl teatralny.
Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klasy 2c wraz z wychowawcą Katarzyną Fabiańską.

Uczniowie obejrzeli fascynujące przedstawienie, podczas którego poznali zabawne historie „Pinokia” i jego towarzyszy. 
Po przedstawieniu teatralnym uczniowie mogli zamienić kilka słów z aktorem grającym „Pinokia”i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie 😀.

Uśmiechy oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną. 
teatr

"Koci Dzień" w świetlicy szkolnej
W piątek, 17.02.2023r., w świetlicy szkolnej uczniowie klas III obchodzili „Światowy Dzień Kota”.
 
„Kocie święto” zapoczątkowały w 1990 roku spotkania rzymskich miłośników mruczących czworonogów, którzy corocznie, w dniu 17 lutego, oddają cześć tym niezwykle lubianym we Włoszech zwierzakom, zamieszkującym m.in. w słynnym Koloseum. W Polsce” Dzień Kota” obchodzony jest od 2006 roku z inicjatywy prezesa Polskiej Federacji Felinologicznej „Felis Polonia”, Wojciecha Alberta Kurkowskiego.

Podopieczni aktywnie uczestniczyli w zajęciach świetlicowych, które obfitowały w różne atrakcje, gry i zabawy:
1. Pogadanka wzbogacająca wiedzę na temat mruczących czworonogów.
2. Kocie przysłowia – omówienie znaczenia przysłów.
3. Prezentacja kociej literatury: najpopularniejsze koty z różnych bajek, wiersze o kotach, rasy kotów.
4. Kocie ciekawostki i nie tylko - zapoznanie dzieci z  informacjami dotyczącymi kotów.
5. Układanie zagadek i rymowanek o kotach.
6. Zabawa ruchowa przy muzyce – „Kocie grzbiety”.
7.  Zajęcia plastyczne – „Kocie wizerunki” -  formy płaskie i przestrzenne.

„Światowy Dzień Kota” to nietypowe święto mające na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, przyświeca mu również idea niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom.

Imprezę przygotowały nauczycielki: Alicja Stobiecka, Aleksandra Wincencjusz
kot kot 

Minicentrum nauki w Mediatece
W lutym uczniowie klasy Ib i IIe wybrali się do Mediateki. W ramach spotkania dzieci zwiedziły cały budynek wraz z wypożyczalnią, czytelnią strefą relaksu oraz najprzyjemniejszą  – strefą odkrywania i eksperymentowania Miniphänomenta. 
Wystawa jest poświęcona zjawiskom fizycznym. Stworzona została przez prof. Lutza Fiessera. Jej budową i udostępnianiem w Polsce zajął się Uniwersytet Dziecięcy Politechniki Łódzkiej, partner regionalny Centrum Nauki Kopernik. 

Na wystawie nie znajdziecie napisu „NIE DOTYKAĆ”. Wystawa wymaga samodzielnego eksperymentowania. Nie ma instrukcji. Każde zadanie wykonywane jest samodzielnie przez uczniów. Jej założeniem jest brak podpowiedzi ze strony animatoów.

Mediateka to bardzo ciekawe miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.
Mediateka Mediateka Mediateka

26 lutego - Dzień Dinozaura
W piątek 24.02.2023r., podopieczni świetlicy szkolnej oraz uczniowie klasy IIIc  obchodzili nietypowe święto zwane "Dniem dinozaura”.
Dzień 26 lutego jest nieoficjalnym świętem na cześć dinozaurów. To niezwykła okazja, aby rozszerzyć wiedzę na ich temat. Te potężne zwierzęta panowały na Ziemi przez prawie 160 milionów lat, a liczne wykopaliska, szczątki szkieletów i skamieniałości odkryte przez paleontologów pozwoliły na odtworzenie ich wyglądu, rodzajów, sposobów życia i zwyczajów. Nadal wiele kwestii pozostaje w sferze domysłów, na przykład to, kiedy i dlaczego wyginęły.
Podopieczni świetlicy i uczniowie kl.IIIc aktywnie uczestniczyli w zajęciach, które obfitowały w różne atrakcje, gry i zabawy:
Pogadanka na temat  "Śladami prehistorycznych gadów- dinozaury”
Wspólne oglądanie prezentacji multimedialnej "Poznajemy dinozaury”
Rozwiązywanie quizów on-line ,,Rozpoznajemy dinozaury”. Memory - świat dinozaurów
Prace plastyczno- techniczne "Mój dinozaur”. Wykorzystanie konturów dłoni. "Świat dinozaurów”- praca wykonana farbami
Rolkowe dinozaury
Puzzle "Dinozaur”
Kolorowanka XXL- praca zespołowa
Ekspresja słowna: śmieszne zdania, prawda czy fałsz, różne określenia dinozaurów- burza mózgów
Czytanie ciekawostek, wesołego wierszyka, nauka na pamięć krótkiej rymowanki
Zabawa ruchowa "Berek dinozaur”
 
Zajęcia przygotowały wychowawcy świetlicy oraz wychowawca kl.IIIc
dino dino

Omawianie lektur nie musi być nudne
Uczniowie klasy 2c zainspirowani lekturą Aliny Centkiewiczowej pt. „Zaczarowana zagroda” w ramach zajęć kreatywnych stworzyli makietę, która przedstawia miejsce zamieszkania głównego bohatera książki – Elegancika. 
Uczniowie pracowali w grupach, co sprawiło im wiele radości. 

Podczas projektowania makiety wykazali się dużym zaangażowaniem i kreatywnością. 

Kto wie, może spośród nich wyrośnie w przyszłości znany architekt? 

Wychowawczyni: Katarzyna Fabiańska
lektury 
Uczniowie uczcili Narodowy dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych
Dnia 5 marca, o godzinie 10:00, w kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się uroczysta msza z okazji  Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Naszą szkołę reprezentowali członkowie pocztu sztandarowego: Anastazja Król (8f), Patrycja Sobierska (8f) i Adam Głowacki ( 8a).

Uczniowie ci w obecności pani Wicedyrektor Beaty Pruszczyk złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą bohaterów podziemia antykomunistycznego przy Rondzie Żołnierzy Wyklętych.

Po części oficjalnej obchodów nastąpiła część sportowa Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych- Bieg Tropem Wilczym. Piotrkowianie, jak co roku, pobiegli na dystansie 1963 metrów upamiętniając w ten symboliczny sposób datę śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka "Lalka" zamordowanego w 1963r.
wyklęci

IIe na warsztatach "Twórcze abecadło"
Dnia 6 marca klasa II e  wybrała się do Biblioteki Pedagogicznej na  warsztaty literacko- plastyczne pt. "Twórcze abecadło".
 
Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o życiu i twórczości Juliana Tuwima. Zapoznali się z budową książki. Utrwalili alfabet oraz brali udział w wielu ciekawych zabawach językowych. 

W ramach aktywności plastycznej uczniowie w grupach wykonali techniką kolażu książeczki pt. "ABECADŁO". Dzieci pracowały twórczo i z wielkim zaangażowaniem. 

Wychowawczyni: Sylwia Skórkowska
abc abc

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn
8 marca - Międzynarodowy Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, szczególnie dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i małych. Również tego dnia świętowały dziewczynki z klasy Ib i IIe.  Uczniowie klasy 2c w tym roku również stanęli na wysokości zadania.Chłopcy zachowywali się jak prawdziwi dżentelmeni. Z wielką elegancją złożyli swoim koleżankom i paniom najserdeczniejsze życzenia, wręczyli kwiaty i upominki.

Pięknie odśpiewali tradycyjne "Sto lat". Jak na prawdziwych dżentelmenów przystało, chłopcy tego dnia byli uprzejmi, uczynni i sympatyczni w każdej sytuacji. Starali się także wyręczać dziewczynki we wszystkich czynnościach porządkowych, dzięki czemu ich koleżanki czuły się wyjątkowe i docenione. 

Święto było okazją do rozmów z dziećmi  o roli kobiet w ich życiu – o mamusiach, babciach, siostrach, koleżankach, nauczycielkach i innych paniach. Ten wyjątkowy Dzień Kobiet upłynął  na wspólnych zabawach w bardzo miłej i radosnej atmosferze.

Na świetlicy szkolnej również czekała na dziewczynki nie lada niespodzianka. Chłopcy złożyli  im  życzenia, obdarowali je cudnymi upominkami oraz słodyczami. To wszystko pomogły zorganizować panie ze świetlicy: Katarzyna Balcerek oraz Anna Wolska. Im również  tego  dnia  złożono najserdeczniejsze życzenia. 
DK DK DK DK

IIc i IIIcw Teatrze Piccolo w Łodzi
Z okazji Dnia Kobiet klasa 2c i 3c wraz z opiekunami Katarzyną Fabiańską i .Sylwią Kowalską wybrały się do Teatru Piccolo w Łodzi na spektakl pt. „Skarb kapitana Haka”. 
Wyjazd miał miejsce 7 marca 2023 roku. 

Celem wycieczki była nie tylko integracja klasowa, ale również rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania kulturą. Emocjonujących wrażeń dostarczyli widzom utalentowani aktorzy, barwne kostiumy oraz bajeczna sceneria.  

Dzieci spędziły w teatrze wyjątkowe chwile, które na bardzo długo pozostaną w ich pamięci. 
Piccolo Piccolo

Ie odwiedziła Straż Pożarną
Na wspaniałą i wartościową lekcje edukacyjną dotyczącą zawodu strażaka wybrała się do Piotrkowakiej Straży Pożarnej klasa I e wraz z wychowawcą.
Dzieci mogły bliżej poznać prace strażaków,  zapoznać się ze sprzętem i wozami strażackimi.

Każdy mógł wsiąść do wozu strażackiego, poduszkowca czy na quada i poczuć się jak mały strażak ;) Dzieci były zachwycone :) 
straz straz straz

VIIIe i VIIIc na spotkaniu z Prezydentem Miasta
W dniu 16 marca b.r. uczniowie klasy VIIIc i VIIIe pod opieką nauczycieli (S. Kuźnar, M. Owczarek) wzięli udział w spotkaniu z Prezydentem Miasta Piotrkowa Tryb. P. Krzysztofem Chojniakiem. 
Spotkanie odbyło się w ramach lekcji o samorządności, realizowanej na lekcjach wiedzy o społeczeństwie.

Prezydent zaznajomił młodzież z funkcjonowaniem urzędu miasta.  

Dzieci dowiedziały się  również, jak mieszkańcy gminy mogą wpływać na decyzje władz, jakie sprawy można załatwić w urzędzie oraz na czym polega praca radnych.
prezydent prezydent prezydent

Remont SP12
Sprawnie przebiega kompleksowy remont naszej szkoły. Budowlańcy aktualnie pracują zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Termomodernizacja placówki ma bardzo szeroki zakres. - Zakończyliśmy prace inwentaryzacyjne i położyliśmy nową instalacje elektryczną.
Obecnie wymieniana jest stolarka okienna w budynku. Trwają także pierwsze prace w klasach i piwnicach. Na zewnątrz szkoły przygotowujemy teren i rozkładamy rusztowania, aby rozpocząć ocieplanie ścian zewnętrznych, wymianę okien, remont elewacji i wymianę rynien i rur spustowych - informują przedstawiciele firmy DEFERO wykonującej zadanie.
 
Zakres prac obejmuje zarówno część wewnętrzną, jak i zewnętrzną placówki. W ramach inwestycji zostanie wykonane m.in.: ocieplenie ścian zewnętrznych, wykonanie izolacji przeciwwodnej dachu oraz ścian piwnic poniżej poziomu terenu, wymianę stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych, demontaż i odtworzenie schodów zewnętrznych wraz z murami oporowymi, remont elewacji, wymianę rynien i rur spustowych.

Wykonane zostaną także remonty wszystkich pomieszczeń w budynku (wymiana instalacji elektrycznych, skrobanie ścian i sufitów, wykonanie gładzi na ścianach i sufitach, malowanie pomieszczeń, remont sanitariatów, wymiana przyborów sanitarnych w pomieszczeniach WC) oraz wymiana węzła cieplnego.

Koniec prac zaplanowano na czerwiec, tak aby uczniowie kolejny rok szkolny rozpoczęli już w nowoczesnej placówce. Warto również podkreślić, że budynek w maju ma być już na tyle gotowy, aby móc w nim przeprowadzić egzamin końcowy dla ósmoklasistów.
remont remont remont
Dzień Kolorowej Skarpetki
21 marca jest nie tylko pierwszym dniem wiosny, ale również Światowym Dniem Zespołu Downa.
Data nie jest przypadkowa – jej amerykański zapis symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi główną przyczynę tego syndromu.

Nasza szkoła również przyłączyła się do ogólnoświatowej akcji. Uczniowie klas 1 -3 tego dnia założyli kolorowe skarpetki nie do pary. 

Tym drobnym gestem chcieli okazać tolerancję, wsparcie i solidarność z osobami z zespołem Downa. Pokazali, że bycie „innym” nie oznacza niczego złego. 
DS DS DS

4b i 4c w Tkalni Zagadek
Kosmiczna misja na nieznanej planecie, zgłębianie tajemnic statku piratów, poszukiwania mapy skarbu i spacer zaczarowanym lasem pełnym magii i niezwykłych istot, to atrakcje, których mogli zaznać 27 marca br. uczniowie klasy 4b i 4c podczas wycieczki do łódzkiej Tkalni Zagadek.
Oprócz walorów edukacyjnych i świetnej zabawy, atmosfera sprzyjała integracji zespołów. Po wysiłku umysłowym sportowych atrakcji dostarczyły zajęcia wf-u w Parku Trampolin SALTOS.
tkalnia tkalnia

Międzynarodowy Dzień Teatru
27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji w klasie IIe odbyły się nietypowe lekcje teatralne. 
Zajęcia rozpoczęły się od ćwiczeń pantomimicznych i rozgrywki w "Aktorskie kalambury".

Dzieci pokazywały pojęcia z różnych kategorii: przedmioty, czynności, zwierzęta oraz zawody. Wszyscy wykazali się sprytem, pomysłowością i bawili się doskonale. Podczas zajęć uczniowie pogłębiali swoją wiedzę na temat teatru. Dowiedzieli się, jak powstaje spektakl, poznali specyfikę zawodów związanych z teatrem, znaczenie rekwizytów oraz scenografii w realizacji przedstawień. Mogli się również wypowiedzieć na temat przedstawień, w jakich uczestniczyli oraz zasad prawidłowego zachowania się widza.

Pracując w grupach mieli za zadanie stworzyć kukiełki, mini scenariusz i scenografię do spektaklu. Każda grupa zaprezentowała się przed publicznością (resztą klasy) i została nagrodzona gromkimi brawami. Wszyscy świetnie poradzili sobie z teatralnymi zadaniami, które były jednocześnie źródłem fantastycznej zabawy. 

Wychowawca: Sylwia Skórkowska
teatr teatr teatr

Wielkanocny czas
W oczekiwaniu na Wielkanoc uczniowie klasy Ib i IIe podjęli szereg działań przygotowujących ich do przeżycia tego najważniejszego święta.
Dzieci wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury na "KIERMASZ WIELKANOCNY" oraz spotkanie w ramach edukacji regionalnej "Tradycje piotrkowskie". Kiermasz był okazją, by zaopatrzyć się w ręcznie robione ozdoby i poczuć przedsmak zbliżających się świąt. 

Podczas zajęć uczniowie poznawali zwyczaje ludowe i tradycje charakterystyczne dla naszej rodzimej kultury. Własnoręcznie wykonali piękne prace plastyczno- techniczne o tematyce wielkanocnej. Był to bardzo piękny tydzień umilający nam oczekiwanie na Święta Wielkiej Nocy.

Wychowawczyni: Sylwia Skórkowska i Agnieszka Skórkowska- Milczarek
Wielkanoc Wielkanoc Wielkanoc Wielkanoc

2c w Mediatece
Dnia 18 kwietnia 2023r. klasa II c kolejny raz wybrała się do Mediateki. Podczas warsztatów  uczniowie uczestniczyli w różnych formach aktywności: pogadanka, prezentacja multimedialna oraz budowanie z papieru modelu rakiety. Dzieci poznały również wiele ciekawostek o życiu Mikołaja Kopernika oraz  o  naszym mieście. 

Warsztaty poza tym, że rozbudziły wśród uczniów ciekawość o potężnym Wszechświecie,  sprawiły im ogromną radość.
2c 2c

Kiermasz charytatywny zakończony sukcesem
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy zaangażowali się w nasz wielkanocny kiermasz charytatywny. Kierujemy również wyrazy podziękowania do wszystkich, którzy odwiedzili kiermasz i wsparli naszą akcję. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie pomoże Kacprowi szybko wrócić do zdrowia.
kiermasz kiermaszkiermasz

 Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Drugiego kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Z uwagi na to, że w tym roku dzień ten przypadł w niedzielę, wydarzenie obchodziliśmy trzeciego kwietnia.

W klasach zorganizowano zajęcia poświęcone tematyce autyzmu. Odbyły się pogadanki, tworzenie plakatów w grupach, oglądanie prezentacji i filmów mających na celu poszerzenie wiedzy na temat autyzmu. Tego dnia w szkole nauczyciele i uczniowie ubrali się na niebiesko. 
autyzm autyzm autyzm

Wiosenno-świąteczny czas w świetlicy szkolnej
Marzec i początek kwietnia w świetlicy upłynął w wiosennych nastrojach.  Dzięki zajęciom poznaliśmy pierwsze zwiastuny wiosny ( kwiaty, ptaki, zwierzęta budzące się do życia) ciekawostki i przysłowia związane z wiosennym czasem. Przypomnieliśmy sobie tradycje wielkanocne, a także wykonywaliśmy przepiękne prace techniczno-plastyczne o tematyce wiosenno-świątecznej. Uczniowie chętnie brali udział w następujących zajęciach świetlicowych:
  1. Zapoznanie z tradycjami ludowymi związanymi z wiosną i świętami wielkanocnymi
  2. Wykonanie szablonów: pisanki, zajączki, koszyczki
  3. Wiosenne prace plastyczne:
  • kolorowanki "Pani Wiosna"
  • malowanki-wyklejanki "W marcu jak w garncu"
  • wydzieranki" Motylkowa kraina"
  • kolorowanka XXL ,,Wiosna”
  • bociany- prace plastyczne farbami
4. Tworzenie ozdobnych pojemników na rzeżuchę
5.Świąteczne kodowanie
6. Prace plastyczno - techniczne:
  • "Zajączek z rolki",
  • Kogutek z wytłaczanki"
  • Tulipany wykonane techniką orgiami
  • Pani Wiosna 3D
  • Wesoły kurczak
  • Pisanka-wyklejanka
  • Pszczółki z rolek
7. Świąteczna fotobudka
Wszystkie zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i miały pozytywny wpływ na samopoczucie uczniów oraz integrację zespołu świetlicowego.
Organizatorzy: Wychowawcy świetlicy
wiosna wiosna wiosna

8f i 8g na Piotrkowskim Festiwalu Zawodów Mundurowych
4 kwietnia 2023 roku uczniowie klasy 8f i 8g wzięli udział w „Piotrkowskim Festiwalu Zawodów Mundurowych, Targach Pracy i Edukacji”, które odbyły się w Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą wystawców, w szczególności służb mundurowych, takich jak: Policja, Straż Pożarna, WOPR, Straż Graniczna, Areszt Śledczy, Wojskowe Centrum Rekrutacji, Wojsko Polskie, Wojska Obrony Terytorialnej oraz szkół średnich o profilu wojskowym, policyjnym, medycznym, technicznym.

Ósmoklasiści obejrzeli pokaz musztry i pierwszej pomocy w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach, technik interwencyjnych zaprezentowanych przez funkcjonariuszy Policji z Sieradza oraz pokaz umiejętności psa policyjnego z jednostki w Piotrkowie Trybunalskim.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli także salę symulacji medycznej.
mundur mundur mundur
 
8c i 8f w obchodach Dni Jakości Kształcenia w UJK

25 kwietnia  2022 roku uczniowie klasy  8c i 8f wzięli  udział  w obchodach Dni Jakości Kształcenia  w Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.  Ósmoklasiści uczestniczyli w wykładzie, który wygłosił  Wiceminister Obrony Narodowej Marcin Ociepa.
ujk ujk


Dzień Ziemi w klasie Ib i IIe

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W klasie Ib i IIe również obchodziliśmy to ekologiczne święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska. Rozmawialiśmy o największych zagrożeniach dla naszej planety. Uczyliśmy się jak segregować śmieci.

Był też quiz, zagadki i różne zadania z zakresu ekologii. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne oraz śpiewały piosenki o tematyce ekologicznej. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i  kreatywnością. To był wspaniały dzień i mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.

Wychowawczynie: Sylwia Skórkowska i  Agnieszka Skórkowska-Milczarek
ziemia ziemia ziemia

Majowe święta - dni, o których należy pamiętać!

Maj to miesiąc szczególny dla wszystkich Polaków. Obchodzimy w nim ważne święta narodowe – Święto Pracy, Święto Flagi, Święto Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klasy Ib  i IIe podczas zajęć rozmawiali o tym, jak ważne są te święta dla nas Polaków. Oglądali filmy edukacyjne oraz omawiali znaczenie symboli narodowych. Chcąc uczcić tak ważne dla naszej ojczyzny daty zaśpiewali hymn narodowy. Wykazali się kreatywnością  tworząc ciekawe prace plastyczne.

Dzieci pokazały, że potrafią okazać szacunek swojej ojczyźnie. Była to prawdziwa lekcja patriotyzmu. 

Wychowawczynie: Agnieszka Skórkowska-Milczarek i Sylwia Skórkowska
maj maj maj


Spotkanie autorskie z pisarzem Marcinem Kozłem

W dniu 27 kwietnia 2023r. klasa 2c wzięła udział w spotkaniu autorskim z pisarzem Marcinem Kozłem, autorem książek dla dzieci i młodzieży.  Warto dodać, że jego powieść pt. „Skrzynia Władcy Piorunów” jest lekturą uzupełniającą dla klas 4-8 szkoły podstawowej. 

Spotkanie odbyło się w budynku Mediateki. 

Podczas spotkania pisarz zaprezentował dzieciom swoją książkę pt. „Psyjaciele”. 

Na koniec autor odpowiadał na pytania dotyczące jego życia i twórczości.

Bezpośredni kontakt z pisarzem był dużym przeżyciem, które na długo pozostanie w ich pamięci. Część dzieci zakupiła książki ze spersonalizowaną dedykacją od autora, a wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe autografy. 
autor autor
Dzień Europy
9 maja w klasie Ib i IIe obchodzono "Dzień Unii Europejskiej" - święto pokoju i jedności w Europie. Z tej okazji uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat wspólnoty europejskiej oraz wysłuchali hymnu "Oda do radości", wykonali flagę oraz plakat z symbolami Unii Europejskiej. Wykorzystując barwy narodowe dzieci z wielkim zapałem kolorowały Syriusza, czyli maskotkę Europy.
Europa Europa

4a i 6e na wycieczce we Wrocławiu
9 maja 2023 r. uczniowie z klasy 4a i 6e pojechali na wycieczkę do Wrocławia. Celem wycieczki była integracja klasowa, zwiedzenie zoo i znajdującego się tam Afrykarium oraz poznanie wrocławskiej Starówki. W zoo uczniowie podziwiali ogromną ilość znajdujących się tam zwierząt, przepiękną rafę kolorową oraz bujną rośliność. 

Po wizycie w zoo, klasa 4a i 6e odbyła dwugodzinny spacer z przewodnikiem po wrocławskiej Starówce. Uczniowie usłyszeli najciekawsze historie i legendy. Poznali wrocławskie krasnale, tajemnicze miejsca i zagadki Starego Miasta oraz mogli przebierać się za historyczne postacie i odgrywać historyczne scenki. Z udanej wycieczki wszyscy wracali w doskonałych humorach.
Wrocław

Egzamin Ósmoklasisty
W dniach 23-25.05.2023 nasi uczniowie przystapili do Egzaminu Ósmoklasisty. W kolejnych dniach sprawdzili swoją wiedzę z: języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Egzamin został przeprowadzony w świeżo wyremontowanym budynku naszej "dwunastki".
egzamin egzamin egzamin

Z wizytą w Parlamencie
Uczniowie naszej szkoły z klas 7a i 8d, na zaproszenie Posła Grzegorza Lorka, wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym  punktem programu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Nowoczesne, multimedialne Muzeum, jedyne tej klasy w Polsce, zrobiło na nich duże wrażenie, dostarczyło wielu  przeżyć i stanowiło wspaniałą żywą lekcję historii. 63 powstańcze dni, ukazane w pasjonujących życiorysach powstańców, wzbudziły podziw i  wielkie uznanie dla młodych ludzi , którzy oddali swoje życie za Ojczyznę.

Sala Małego Powstańca w sposób szczególny podziałała na wyobraźnię uczniów, ukazując bohaterstwo dzieci, żołnierzy Powstania, którym przyszło zapłacić cenę najwyższą. „Kama”, „ Zo”, „Wypad” czy „Szary” to tylko kilka z tysięcy pseudonimów żołnierzy Armii Krajowej, jakie Muzeum ocaliło od zapomnienia.

Następnym punktem było wejście i obejrzenie Parlamentu Rzeczpospolitej Polskiej.

Przed  Budynkiem Parlamentu czekał  Pan Poseł Grzegorz Lorek wraz ze swoją asystentką p. Joanną Wielgus. Młodzież została zaproszona na obiad, następnie  uczniowie przeszli do  sali posiedzeń Sejmu.

Po chwili do grupy przyszła pani przewodnik, która dalej oprowadziła  po całym Gmachu Parlamentu i przekazywała najważniejsze o nim wiadomości i ciekawostki.  

Zmęczeni ale pełni wrażeń uczniowie wrócili do Piotrkowa Trybunalskiego.
parlament parlament

Mali odkrywcy - doświadczenia w edukacji wczesnoszkolnej
Podczas zajęć z edukacji przyrodniczej uczniowie klasy Ib i IIe wcielili się w rolę małych naukowców. Pod czujnym okiem swoich wychowawczyń przeprowadzali ciekawe doświadczenia i eksperymenty.

Czy rośliny piją wodę? Jak nadmuchać balon za pomocą sody i octu? Jak zrobić tęczę na talerzu? Na te i wiele innych pytań podczas wspaniałej edukacyjnej przygody dzieci szukały odpowiedzi.

Eksperymentowanie to doskonały pomysł na wspólną zabawę oraz idealny sposób na naukę poprzez działanie.

Wychowawczyni: Sylwia Skórkowska  i  Agnieszka Skórkowska-Milczarek
odkrywcy odkrywcy

4a w Mediatece
Dnia 26 maja 2023 r. klasa 4a udała się do piotrkowskiej Mediateki, gdzie poznała jej pomieszczenia i zwiedziła podziemie. Dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej "Ortografia na wesło", na której rozwiązywali ortograficzne zagadki, zapamiętywali pisownię trudnych nazw zwierząt oraz poznawali przysłowia i powiedzenia, w których występują nazwy zwierząt. Klasa 4a przeprowadzała także eksperymenty i doświadczenia w minicentrum nauki Kopernik "Sowa".
4a

Wycieczka klas: Ib i IIe do ZOO
30 maja uczniowie klasy Ib i IIe pojechali na wycieczkę edukacyjno-przyrodniczą do ZOO i Orientarium w Łodzi. Dzieci rozpoczęły zwiedzanie od uczestnictwa w prezentacji karmienia i kąpieli słoni, która zgromadziła liczną publiczność. Następnie pod kierunkiem pana przewodnika poznawały kolejnych mieszkańców ogrodu zoologicznego. Główną atrakcją był podwodny tunel o długości 26 metrów, w którym dzieci mogły podziwiać około 1300 gatunków różnych zwierząt i roślin morskich. 

Na zakończenie wycieczki udały się na lody i wstąpiły  do sklepiku z pamiątkami. Tematyczne pamiątki będą przypominać uczniom wyjątkowe chwile spędzone wśród zwierząt.

Pobyt w ZOO okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ciekawą przygodą, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. 
Był również inspiracją do stworzenia już w szkole pięknych plakatów ze zwierzętami zamieszkującymi  ZOO.
ZOO ZOO ZOO

Dzień Dziecka na Słoneczku
Dzień Dziecka klasy 4a i 6c spędziły nad jeziorem Bugaj na kąpielisku Słoneczku. Po zabawie integracyjnej i plażowaniu były lody dla ochłody.
Słoneczko Słoneczko

Wycieczka klasy IIIa i IIIb do Żarek
W dniu 13 czerwca uczniowie wzięli udział w całodniowej wycieczce do Żarek. W drodze autokarem podziwiali malowniczy krajobraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej.  

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Rzemiosł w Starym Młynie. Dzieci odkrywały tajemnice szewstwa, piekarstwa i młynarstwa, poznały zawody takie jak: bednarz, kołodziej, młynarz. Nauczyli się kolejnych etapów pieczenia chleba: od ziarenka do bochenka.
Następną atrakcją było uczestniczenie w produkcji cukierków i samodzielne wykonanie lizaków w Manufakturze Słodyczy "Hokus Pokus". Po słodkim poczęstunku były warsztaty robienia zwierzątek z siana, gdzie każdy samodzielnie wykonał maskotkę sowy.

Na zakończenie uczniowie brali udział w interaktywnych warsztatach kulinarnych. Własnoręcznie wykonanali  pizzę. Później oczywiście była jej degustacja.

Z pełnymi brzuchami i zadowoleni z ciekawej wycieczki wrócili do Piotrkowa.
Żarki Żarki Żarki

Bal Ósmoklasisty
W piątkowe popołudnie uczniowie klas ósmych mogłi pobawić się w Sali Bankietowej Rednex na swoim pierwszym wielkim balu. Bal zorganizowany na trzy tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego jest ostatnią wspólną imprezą szkolną dla uczniów, którzy już zaraz staną się jej absolwentami. Zdjęcia: Igor Woźniak
Bal Bal Bal Bal

Spotkanie z ratownikami WOPR
15.06.2023 gościliśmy w naszej szkole ratowników Rejonowego WOPR w Piotrkowie Tryb. w składzie: Grzegorz Stępień (wiceprezes), Bartosz Chojnacki, Jakub Bułaciński, Krzysztof Stępień i Marcel Łągiewski. Panowie przeprowadzili prelekcję na temat bezpiecznych wakacji nad wodą i pokaz praktyczny dla uczniów klas IV-VII.

Nasi uczniowie uważnie słuchali  pogadanki  o bezpieczeństwie nad wodą  i najważniejszych zasadach resuscytacji. Największym zainteresowaniem cieszyła się zaaranżowana przez ratowników akcja udzielania Pierwszej Pomocy z wykorzystaniem treningowego AED. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w takim evencie właśnie przed wakacjami.

Bardzo dziękujemy Panom Ratownikom za zaangażowanie i wspaniałą atmosferę podczas spotkania. 
WOPR WOPR

SP12 w programie "Trzymaj Formę”
W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do programu „Trzymaj Formę”. Celem programu była edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej przez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

W ramach programu realizowane były projekty edukacyjne:
  • „Każdy jest kowalem swojego losu” – tworzymy makietę talerza zdrowia.
  • Jakie są polskie nawyki żywieniowe na tle innych krajów?
  • Poznajemy fakty i mity o odchudzaniu.
  • Opracowujemy numer specjalny gazetki szkolnej na temat zdrowego stylu życia.
  • „Zdrowe drugie śniadanie”.
  • „Poznajemy problemy zdrowotne współczesnego świata”.
  •  „Odkrywamy ciało jako budowlę skonstruowaną ze składników odżywczych”.
  • Ogólnopolski konkurs wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia „Trzymaj formę”.
Uczniowie aktywnie spędzali czas uczestnicząc w rozgrywkach sportowych, zajęciach ruchowych organizowanych na boisku, na basenie, w parku trampolin, na lodowisku czy też w parku miejskim gdzie korzystały z placu zabaw i siłowni zewnętrznej.

W okresie sprzyjającej pogody dzieci spędzały czas na świeżym powietrzu, na terenie przyszkolnym, gdzie odbywały się lekcje w plenerze oraz gry i zabawy ruchowe.

Nasza szkoła propaguje również aktywny styl życia poprzez organizację licznych wycieczek turystyczno-krajoznawczych.
Trzymaj formę
Zakończenie roku szkolnego 2022/23
23 czerwca 2023 roku zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023. Dzień wcześniej najlepsi uczniowie klas ósmych odebrali z rąk pana dyrektora Łukasza Jakubowskiego wraz z wychowawcami nagrody. Wyróżnieni zostali także uczniowie, którzy zostali laureatami lub finalistami  Konkursów Ogólnopolskich oraz Wojewódzkich.

Przed zgromadzoną publicznością uczniowie przepięknie zatańczyli poloneza, za co otrzymali gromkie brawa. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i wspaniałą atmosferę.

Życzymy Wam spełnienia marzeń i samych sukcesów w kolejnych etapach życia, mamy nadzieję, że miło będziecie wspominać czas spędzony w Szkole Podstawowej nr 12 :)

Pozostałym uczniom życzymy odpoczynku, pieknej pogody i do zobaczenia we wrześniu!

Zapraszamy do obejrzenia poloneza.

koniec koniec koniec 8a 8b 8c 8d 8e 8f 8g 8h8i
powrót