14 X - Dzień Edukacji Narodowej

„Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!” (B. Conklin)

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

Dnia 13.10.2023r. w naszej szkole odbyła się Akademia  z okazji  Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem pt. „Jesienny koncert”, które przygotowali uczniowie klasy 3e i 2b pod kierunkiem Sylwii Skórkowskiej oraz  Agnieszki Skórkowskiej-Milczarek.

Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Każdy z nauczycieli otrzymał od uczniów upominek w postaci serduszka.

Na zakończenie Akademii głos zabrał p. Dyrektor Łukasz Jakubowski, który mówił o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Pracownicy szkoły otrzymali dyplomy z podziękowaniami.

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów uroczystości: