8c na lekcji bibliotecznej i muzealnej

9 listopada 2023r. uczniowie klasy 8c wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na lekcję biblioteczną na temat: ,,Asertywność – moja mocna strona''.
Były to wartościowe zajęcia, dzięki którym ósmoklasiści  poszerzyli swoją wiedzę na temat postaw prezentowanych w kontaktach interpersonalnych, rozwinęli umiejętność rozróżniania zachowań: uległych, agresywnych i asertywnych, ćwiczyli umiejętność wyrażania własnego zdania, zostali zmobilizowani do kształtowania i doskonalenia postaw asertywnych.

Po lekcji bibliotecznej był czas na zabawy i gry integracyjne w  sali gier.

Następnie uczniowie poszli do Muzeum, gdzie obejrzeli wystawę pt.: "Wojowie, rycerze, żołnierze'' i uczestniczyli w lekcji muzealnej, podczas której została omówiona historia rycerstwa od czasów tworzenia się formacji wojów Mieszka I, po powstanie rycerstwa i jego przekształcanie w żołnierzy.

Była to ciekawa lekcja historii. Uczniowie wyszli z niej zadowoleni i bogatsi o dodatkową wiedzę.