Andrzejki w SP12

"Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze"
Andrzejki to niezwykły dzień. Dzień pełen wróżb, które według dawnych wierzeń pozwalały zerknąć w przyszłość.

W zamierzchłych czasach obrzędy z okazji wigilii świętego Andrzeja traktowano bardzo poważnie. Mogły w nich wziąć udział jedynie panny, którym przepowiadano przyszłość.
W poznaniu tajemnicy przyszłości pomagały wróżby, które tradycyjnie odprawiano w wigilię andrzejek.

Z czasem andrzejki nabrały charakteru towarzyskiego, stając się świetną okazją do wspólnej zabawy.

Okazję do takiej zabawy mieli uczniowe SP 12, którzy dnia 30 listopada, już od samego rana, mogli wywróżyć sobie imię przyszłego męża lub przyszłej żony. Bowiem tego dnia korytarz szkolny zamienił się w magiczne miejsce pełne wróżbitów, którzy wszystkim chętnym przepowiadali przyszłość. Wróżb było wiele. Nie mogło zabraknąć lania wosku, ciasteczek z wróżbą, wróżb numerologicznych, magicznych serc czy przepowiedni z kuli.

Z magicznego miejsca nikt nie wychodził smutny, każdemu wywróżono coś wyjątkowego i wszyscy świetnie się bawili.

Ponadto podczas wróżb została przeprowadzona akcja charytatywna, której celem była zbiórka pieniężna na operację maleńkiej Zuzi Mielczarek, która zmaga się z guzem w śródpiersiu.

Samorząd Uczniowski kl. 4-8 oraz Szkolne Koło Wolontariatu.