Dzień Życzliwości

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego świeta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych.

Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną Życzliwośc.Jest to apel przeciwko problemom. Symbolem tego święta jest słońce, więc aby w naszej szkole było jaśniej i radośniej to w ubiorze dominował kolor żółty, a w korytarzu szkolnym przygotowana została tablica informacyjna dotycząca tego Święta, na której znajdowały się również życzliwe hasła: „Miej życzliwość w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej".

Społeczność szkolna dzieliła się karteczkami z miłym słowem biorąc udział w akcji "W Dniu Życzliwości weź słowo wdzięczności i podaj dalej". Tego dnia został zorganizowany przez uczniów SP 12 happening pt."Życzliwość dodaje skrzydeł".

Uczniowie zadawali przechodniom pytania "Co to jest życzliwość". Za poprawną odpowiedź przechodzień otrzymywał balonik w kolorze żółtym.

Organizatorami akcji był Samorząd Uczniowski klas 1-3 i 4-6 oraz Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Eweliną Siniarską.