Iloma językami mówisz, tyle razy jesteś człowiekiem (Johann Wolfgang Goethe). Ten cytat w  pełni oddaje ideę Europejskiego Dnia Języków Obcych, obchodzonego 26 września.
Święto to zostało ustanowione w roku 2001, jego celem jest promocja różnorodności językowej i kulturowej Europy, a przez to osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami.

W ramach obchodów tego święta w naszej szkole zorganizowano wystawę, na której uczniowie zaprezentowali wylosowany wcześniej  kraj europejski. Nasi wychowankowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali swoje prezentacje na temat: Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Norwegii, Słowacji, Szwecji, Węgier, Włoch i Wielkiej Brytanii.

Była to prawdziwa podróż po Europie, okazja do pogłębienia wiedzy połączona z degustacją tradycyjnych dań takich jak: grecka moussaka, hiszpańskie churrosy, włoskie pizzerinki, koreczki z oliwką i greckim serem, włoskie tiramisu, baklawa, chałwa i niemieckie pączki.

Wystawie towarzyszyły quizy i konkursy, w których nagrodą były słodycze i przekąski.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się stroje uczniów prezentujących wystawę, można było zobaczyć  boginie i bogów greckich, a także piękne Hiszpanki😊