Międzynarodowy Dzień Świątecznego Swetra

W Dniu Świątecznego Swetra, 15 grudnia 2023 r., w SP 12 pojawili się uczniowie oraz nauczyciele w ciepłych i kolorowych sweterkach z wesołym motywem bożonarodzeniowym lub zimowym. Mogliśmy zobaczyć swetry z Mikołajami, reniferami, pingwinami, choinkami czy bałwankami.
Od 2012 roku organizacja charytatywna Save the Children ogłasza co roku w grudniu Dzień Świątecznego Swetra (Save the Children's Christmas Jumper Day). W tym dniu wszyscy w Wielkiej Brytanii i poza nią są zachęcani do ubrania świątecznego swetra do pracy, szkoły czy na spotkanie z przyjaciółmi oraz złożenia darowizny na rzecz dzieci potrzebujących pomocy.

Moda na świąteczne swetry przyszła do Polski ze Stanów Zjednoczonych, najprawdopodobniej w latach 80. XX wieku, za sprawą komediowych świątecznych filmów rodzinnych, w których wszyscy bohaterowie ubrani byli w tego typu swetry, aby podkreślić świąteczną atmosferę.