Pierwszoklasiści pełnoprawnymi czytelnikami Książkolandii

Biblioteka szkolna po raz kolejny w swoich progach gościła „pierwszoklasistów”.
Nadrzędnym celem spotkań, które odbyły się w dniach 07.12.2023r. i 08.12.2023r., było propagowanie czytelnictwa, ukazanie radości, jakie przynosi samodzielne czytanie.

Podczas spotkania dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, czytelni oraz ogólnymi zasadami wypożyczania książek.Obejrzeli wystawkę nowości książkowych.Z uwagą wysłuchali wiersza Jana Huszczy "Skarga książki".Brały aktywny udział w quizach i zabawach. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał Wyprawkę Czytelniczą, która zawierała:
  • „Wnuczka antykwariuszka” - książkę autorstwa znanej pisarki Justyny Bednarek,z ilustracjami Emilii Dziubak,
  • „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” – broszurę, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania, jak również zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.
Bezpłatne zestawy materiałów otrzymała biblioteka szkolna w ramach ogólnopolskiej akcji „Mała książka - wielki człowiek”.

Wszystkim czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek!