Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Poniedziałek, 6 listopada, był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Do grona uczniów naszej szkoły dołączyli pierwszoklasiści :)
W hali SP 12 przybyłych uczniów oraz ich rodziców i opiekunów przywitali ciepłymi słowami: Pan dyrektor Łukasz Jakubowski, pani wicedyrektor Beata Pruszczyk, pani wicedyrektor  Agnieszka Rogowska, Prezydent Miasta Piotrkowa Tryb. pan Krzysztof Chojniak oraz Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim pan Tomasz Trzaskacz.

Dzieci wraz z wychowawcami oraz wszyscy zgromadzeni goście zaśpiewali hymn państwowy oraz hymn naszej szkoły. Nie zabrakło także części artystycznej.

Najważniejszym elementem uroczystości było ślubowanie uczniów przy obecności sztandaru szkoły:

„Ślubuję być dobrym Polakiem,
dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły
Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,
jak dla niej pracować kiedy urosnę.
Będę się starać być dobrym kolegą,
swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”

Następnie wychowawcy  pasowali wieeeelkim ołówkiem pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 12.

Witamy Was w naszej drużynie :)

Zapraszamy do galerii zdjęć. Wkrótce także fragmenty uroczystości.