Najważniejsze wydarzenia szkolne w okresie od marca do czerwca 2024.
Spotkanie z rycerzem w świetlicy szkolnej
27 lutego gościliśmy w świetlicy szkolnej członka bractwa rycerskiego i jednocześnie nauczyciela historii w naszej szkole pana Michała Owczarka, który wystąpił w roli średniowiecznego rycerza. Dzieci nie tylko miały okazję obejrzeć zbroję i rycerski ekwipunek, ale również zapoznały się z przeznaczeniem każdego elementu.Najwięcej radości sprawiła dzieciom możliwość przymierzania zbroi i wypróbowania broni. Oczywiście wszystkie środki ostrożności zostały zachowane.
Warsztaty Lego w Mediatece
27 lutego uczniowie klasy IIb i IIIe uczestniczyli w kreatywnych warsztatach z wykorzystaniem klocków Lego w piotrkowskiej Mediatece. Pracując w zespołach wspólnie wyruszyli w międzygwiezdną przygodę pełną klockowych inspiracji. Konstruowali bazy na księżycu, na których możliwe byłoby codzienne życie. Dziecięca wyobraźnia nie miała granic.Dzień Kobiet i Mężczyzn
Z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn wszyscy wszystkim składali życzenia, a dla ochrony przed odpytywaniem były krawaty i korony na głowie. Warsztaty z klockami LEGO Dnia 8 marca uczniowie klasy 2 d wzięli udział w innowacyjnych warsztatach z klockami Lego. Tematem zajęć była budowa średniowiecznego zamku. Uczniowie zostali podzieleni na grupy zadaniowe i każda z grup była odpowiedzialna za wybudowanie poszczególnych elementów znajdujących się w zamku i na jego dziedzińcu.Wykorzystywane zestawy klocków były dopasowane do wieku i możliwości dzieci, co sprzyjało rozwijaniu sprawności manualnej, myślenia przestrzennego i organizacji czasu i miejsca pracy. Współdziałanie w grupie rówieśniczej pozwoliło uczestnikom zajęć rozwijać umiejętności społeczne i komunikacyjne.
Etnograficzne warsztaty wielkanocne
13 marca uczniowie klasy IIIe pod opieką wychowawczyni Sylwii Skórkowskiej wybrali się do piotrkowskiego Muzeum na lekcję etnograficzną połączoną z warsztatami plastycznymi. Zajęcia wprowadziły dzieci w świat symboli i obrzędów związanych ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Podczas warsztatów uczniowie wykazując się kreatywnością stworzyli wyjątkowe dekoracje inspirowane sztuką ludową.Lekcja w Muzeum to spora dawka wiedzy i dobra zabawa, która na długo zostanie w pamięci najmłodszych. Przedszkolaki odwiedziły SP12 W naszej szkole po raz kolejny gościliśmy dzieci z pobliskich przedszkoli. Przedszkolaki miały okazję przenieść się w świat bajek. Obejrzały przedstawienie pt. „Czerwony kapturek szuka księcia”. Wspólnie z klasą 2e mogły zaśpiewać i zatańczyć przy znanych utworach.
Opiekunowie: Sylwia Kowalska, Radosław Zyga
Dzień Otwarty w SP12
Dzień Otwarty to już w naszej szkole tradycja. Możliwość obejrzenia placówki "na własne oczy" i zapoznanie się z jej ofertą edukacyjną jest dla rodziców zawsze ważnym wydarzeniem. Spotkanie ułatwia im podjęcie decyzji o zapisaniu dziecka do naszej szkoły.W tym roku Dzień Otwartej Szkoły odbył się 19 marca. Tłumnie przybyli goście udali się na dużą salę gimnastyczną. Powitani zostali przez Pana Dyrektora oraz liczne grono nauczycieli i uczniów.
Część artystyczna, wspaniale przygotowana przez uczniów klas 1-3, przedstawiła zgromadzonej publiczności naszego patrona: Kornela Makuszyńskiego oraz jego bohaterów książek: Koziołka Matołka, Pannę z mokrą głową, czy Jacka i Placka.
Następnie nasi przyszli uczniowie wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez nauczycieli oraz zwiedzili szkołę.
W programie znalazły się:
- zabawy ruchowe dla dzieci;
- zajęcia plastyczne,
- zabawy z chustą animacyjną;
- malowanie twarzy.
Informatyka z długopisami 3D
W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła wzbogaciła sie o długopisy 3D Sunlu SL-300A. Sunlu to małe i wszechstronne narzędzie. Jego zasada działania przypomina ekstruder drukarki 3D, a proces obsługi jest zbliżony do klasycznego długopisu do pisania na papierze. Filament (wkład do długopisu) jest podgrzewany do odpowiedniej temperatury (około 180-200 stopni). Po podgrzaniu filament wydobywa się z urządzenia w plastycznej formie umożliwiającej nadawanie mu różnych kształtów.
Działanie długopisów przetestowali uczniowie klas czwartych i piatych naszej szkoły tworząc dekoracje świąteczne. Takie zajęcia informatyki bardzo im się spodobały i już czekają na kolejne :)
Zapraszamy do galerii zdjęć i krótkiego filmiku prezentującego zaangażowanie dzieci :)
Abstrakcjoniści w 3c
Uczniowie klasy 3c, na zajęciach Twórczego Myślenia i Działania, poznali następujące style sztuki: impresjonizm, ekspresjonizm, abstrakcjonizm czy pop-art. To style sztuki, które zdecydowanie warto znać. Po obejrzeniu obrazów takich artystów jak: Wassily Kandinsky, Jackson Pollock, Mark Rothko czy Andy Warhol, wcielili się w rolę malarzy i stworzyli na płótnach przepiękne prace.Największym wyzwaniem było nadanie im tytułów, ale i z tym poradzili sobie doskonale:)
Dzień Otwarty w świetlicy i bibliotece
Dzien Otwarty to bardzo ważna uroczystość dla całej spoleczności szkolnej. W tym dniu możemy spotkać się z dziećmi, ktore rozpoczną naukę w "dwunastce" już we wrześniu. Na tę okoliczność biblioteka i świetlica szkolna przygotowały liczne atrakcje.Zabawy: Egg hunting i Egg rolling
Happy Easter - tradycje Wielkanocne w Wielkiej Brytanii w formie zabawy. Uczniowie klas 4a, 5d i 6e wzięli udział w zabawach Egg hunting i Egg rolling.Pierwsza konkurencja polegała na znalezieniu jak największej liczby czekoladowych jajek, natomiast w drugiej zabawie, uczniowie turlali jajka (które sami przygotowali ) z górki.
Omawianie lektury nie musi być nudne:)
To już kolejny raz, kiedy uczniowie klasy 3c w nietypowy sposób omówili lekturę Hugh Loftinga pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Któż nie chciałby mówić językami wszystkich zwierząt? Któż nie chciałby udać się do Afryki, żeby pomagać chorym małpom?Po omówieniu lektury uczniowie zgodnie zaplanowali etapy pracy, podzielili się zadaniami, ale przede wszystkim wspaniale i twórczo się bawili, czego efektem końcowym są makiety inspirowane przygodami Doktora Dolittle.
Kreatywne warsztaty historyczne
10 kwietnia 2024r. uczniowie z klas 1a i 1b uczestniczyli w kreatywnych zajęciach historycznych "Świat wokół nas. Dawniej i dziś" W części teoretycznej uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą siedzib ludzkich od prehistorii do współczesności.Od edukatorów ubranych w średniowieczne stroje dowiedzieli się jaka była zależność życia ludzi od środowiska i jakimi naturalnymi materiałami i narzędziami posługiwali się budując swoje domy. W części warsztatowej zajęć próbowali stworzyć własną ekipę budowlaną, podzielić się zadaniami i zbudować wspólnie wieżę i ogrodzenie.
Następnie każdy uczeń sklejał i ozdabiał własną budowlę historyczną - tipi.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, wzbogacone były w szereg rekwizytów, które uczniowie mogli dotknąć i wypróbować w działaniu.
Dymiące wulkany i inne eksperymenty w klasach drugich
Dnia 8 kwietnia uczniowie klasy 2b, 2d i 2e wzięli udział w warsztatach eksperymentalnych. Podczas zajęć dzieci miały możliwość eksperymentowania i odkrywania fascynujących efektów wizualnych.Uczniowie dowiedzieli się czym jest suchy lód i jego sublimacja. Robili dymiące wulkany i bańki buchające parą i lodowatą pianą. Warsztaty były doskonałą okazją, aby połączyć naukę z ekscytującą zabawą, która zainspirowała uczniów do odkrywania nauki w atrakcyjny sposób.
Warsztaty w Mediatece
W dniu 15.04.2024r. klasa 1d uczestniczyła w warsztatach w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA w piotrkowskiej Mediatece.Uczniowie z dużym zachwytem odkrywali tajemnice nauki w praktyce poprzez wykonywanie różnych doświadczeń i eksperymentów. Warsztaty te pobudzały dziecięcą wyobraźnię i zachęcały do odkrywania świata nauki i techniki przez świetną zabawę.
Pogadanki o cyberprzemocy
W lutym i marcu uczniowie klas siódmych wzięli udział w zajęciach dotyczących zjawisk fonoholizmu, FOMO czy cyberprzemocy, podczas których oglądali materiały stworzone przez Instytut NASK, odpowiadali na pytania quizu określającego poziom zagrożenia i dyskutowali jak zapobiegać cyberzagrożeniom. Na kolejnych zajęciach uczniowie pracowali w parach nad zadaniem projektowym i tworzyli ulotki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie, zagrożeń, które kryją się w sieci oraz w jaki sposób uniknąć problemów związanych z surfowaniem po Internecie.Powstały piękne ulotki skierowane do młodzieży, ale również do dorosłych.
Przedszkolaki odwiedziły SP12
W naszej szkole po raz kolejny gościliśmy dzieci z pobliskich przedszkoli.Przedszkolaki miały okazję przenieść się w świat bajek. Obejrzały przedstawienie pt. „Czerwony kapturek szuka księcia”. Wspólnie z klasą 2e mogły zaśpiewać i zatańczyć przy znanych utworach.
Opiekunowie: Sylwia Kowalska, Radosław Zyga
Warsztaty z klockami LEGO
Dnia 8 marca uczniowie klasy 2 d wzięli udział w innowacyjnych warsztatach z klockami Lego. Tematem zajęć była budowa średniowiecznego zamku.Uczniowie zostali podzieleni na grupy zadaniowe i każda z grup była odpowiedzialna za wybudowanie poszczególnych elementów znajdujących się w zamku i na jego dziedzińcu.
Wykorzystywane zestawy klocków były dopasowane do wieku i możliwości dzieci, co sprzyjało rozwijaniu sprawności manualnej, myślenia przestrzennego i organizacji czasu i miejsca pracy. Współdziałanie w grupie rówieśniczej pozwoliło uczestnikom zajęć rozwijać umiejętności społeczne i komunikacyjne.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
W dniu 23.04.2024 r. obchodzony był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto organizowane jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. W tym roku święto odbywało się pod hasłem: „Czytaj po swojemu”.Nauczyciele bibliotekarze przygotowali wystawkę książek oraz upominki - książeczki dla młodszych czytelników, którzy w tym dniu odwiedzili bibliotekę szkolną oraz wypożyczyli książki.
3c z wizytą w schronisku
Książka pt. „Sposób na Elfa” autorstwa Marcina Pałasza jest obowiązkową pozycją dla każdego miłośnika czworonogów. Jest to naprawdę wspaniałe opowiadanie o przyjaźni i miłości człowieka do psa i psa do człowieka. Tym razem uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią w sposób nietypowy postanowili podsumować przeczytaną lekturę .26 kwietnia odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Piotrkowie Trybunalskim. Odwiedziny w schronisku były znakomitą okazją do kształtowania wartości takich jak szacunek do zwierząt i wrażliwość na ich los.
Obdarowanie zwierzaków karmą i maskotkami było dla uczniów klasy 3c ogromnym źródłem radości.
Sami uczniowie również zostali obdarowane przepięknymi kolorowankami i planami lekcji. To był bardzo udany dzień.
Kwietna łąka przed SP12
Uczniowie SP 12 założyli łąkę kwietną przed budynkiem szkoły. Akcja była realizowana w ramach projektu Aktywni Błękitni . Dzieci miały okazję samodzielnie doświadczyć zadań ogrodniczych i pogłębić wiedzę przyrodniczą.Łąka kwietna ma mnóstwo walorów dekoracyjnych, a jednocześnie oszczędza wodę, nie wymaga dodatkowego nawadniania i prezentuje się dobrze nawet w czasie suszy. Wspomaga więc bioretencję, ale także bioróżnorodność. To miejsce do życia dla wielu gatunków małych zwierząt, w tym pożytecznych owadów.
Sadzenie kwiatów sprawiło naszym uczniom mnóstwo radości.
Dzień Ziemi w naszej szkole
W naszej szkole obchodziliśmy Święto Ziemi. Jest to dzień, który jednoczy myśli ludzi na całym świecie wokół naszej Planety. To wspaniała okazja, aby pomyśleć, co każdy z nas może zrobić dla Ziemi, aby była zdrowa, piękna i czysta. W związku z tym odbył się uroczysty apel, który przedstawiła klasa II a, II c, II e.Uczniowie przybliżyli problemy dotyczące zagrożeń naszej planety. Przypomnieli, że stan środowiska przyrodniczego zależy od wszystkich ludzi i każdy z nas jest odpowiedzialny za przyszłość Ziemi.
Wszyscy chcemy żyć w zdrowym środowisku, dlatego musimy wspólnie przeciwdziałać zagrożeniom ekologicznym. Młodzi artyści podkreślili, że najlepszym prezentem dla Ziemi jest nasza codzienna ekologiczna troska – dokręcony kran, zgaszenie niepotrzebnej żarówki, odpowiednie zachowanie w lesie i na łące.
Występy uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej oraz pokaz mody ekologicznej.
XV edycja Giełdy Kolekcjonera
Dnia 9 maja 2024 roku, nauczyciele bibliotekarze zorganizowali po raz piętnasty Dzień Kolekcjonera pod hasłem: Każdy ma jakiegoś bzika. Nasi młodzi hobbiści z roku na rok coraz chętniej biorą udział w imprezie, prezentując swoje zbiory. XV edycja Giełdy Kolekcjonera- Resoraki - Gabriel Nowak Kl. Ib
- Figurki Pet Shop - Marianna Antczak Kl. Ib
- Figurki - Klaudia Antosik Kl. Ib
- Resoraki - Franciszek Pawlikowski Kl. Ib
- Figurki Harry Potter – Pola Pach Kl. IIb
- Znaczki Pocztowe – Oliwia Warzocha Kl. IIb
- Karty Piłkarskie – Wojciech Mazur Kl. IIb
- Magnesy, Widokówki - Mateusz Kuligowski Kl. IIb
- Ludziki Play Mobile – Aleksander Konopka Kl. Iic
- Kulki - Krystian Kubala Kl. IIc
- Klocki Lego - Tymoteusz Kołodziejczyk Kl. IIc
- Karty Pokemon – Mateusz Janik Kl. IIc
- Figurki Milka Secret Box - Natasza Milczarek Kl. IIc
- Ozdoby Z Prasowanych Koralików – Maria Góral Kl. IIc
- Magnesy - Anna Szewczyk Kl. IIe
- Figurki Superbohaterów, Karty Pokemon - Borys Lauks Kl. IIIa
- Telefony – Zuzanna Ostromecka Kl. IIIa
- Karty Piłkarskie - Piotr Pokorski Kl. IIIa
- Karty Piłkarskie, Kostki – Patryk Nowak Kl. IIIa
- Karty Pokemon – Marcel Jędraszczyk Kl. IIIb
- Kamienie, Minerały - Natasza Wojdala Kl. IIIb
- Karty Pokemon - Antoni Toma Kl. IIIb
- Resoraki Hot Wheels - Mateusz Karwat Kl. IIIb
- Monety - Agata Dziubecka Kl. IIIb
- Komiksy, Karty Pokemon – Wojciech Przybył Kl. IIIb
- Figurki - Paulina Król Kl. IIIb
- Karty: Pokemon, Piłkarskie - Mykyta Lipinskyi Kl. IIId
- Piłeczki - Marcelina Grzankowska Kl. IIId
- Magnesy, Karty Pokemon, Znaczki Pocztowe - Lilianna Frankowska Kl. IIId
- Kostki Rubika - Kajetan Socha Kl. IIIb
- Znaczki Pocztowe - Daniel Kabziński Kl. Vc
Zielono nam!
Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu ponownie zorganizowali akcję upiększania terenu wokół szkoły. Uczniowie zasadzili krzewy hortensji.Teraz codziennie mogą obserwować ich wzrost, sprawdzać czy potrzebują podlewania i cieszyć się z otaczającej nas zieleni. Wszystko po to, aby nauczyć się i zrozumieć jak ważna jest dla ludzi przyroda oraz ile z niej mamy korzyści.
Dzień Unii Europejskiej
Co roku 9 maja obchodzimy Dzień Unii Europejskiej - święto pokoju i jedności w Europie. Ten rok jest szczególny, gdyż dokładnie 20 lat temu Polska dołączyła do UE. Z tej okazji uczniowie klasy IIIe uczyli się przez zabawę. Utrwalali najważniejsze informacje o historii Unii Europejskiej. Dzieci śpiewały hymn -"Oda do radości". Wykonały plakaty oraz flagi państw należących do UE.Opiekun: Sylwia Skórkowska
Pomarańczowa Linia
W kwietniu i maju realizowany był w dwóch klasach piątych przez pedagoga, profilaktyka uzależnień, panią Milenę Zuchora-Grzejdziak z Piotrkowskiego Centrum Profilaktyczno-Terapeutycznego „Pomarańczowa Linia”, program „Jaś i Małgosia”.Celem programu było zwiększenie wiedzy uczniów na temat problemów związanych z piciem alkoholu przez młodych ludzi.
Między nami kobietkami
W dniu 23.05.24 r. dziewczęta z klas szóstych, w ramach zajęć „Wychowania do życia w rodzinie", brały udział w programie edukacyjnym „Między nami kobietkami”.Celem zajęć było uzupełnienie wiedzy z zakresu fizjologii dojrzewania.
Wycieczka Tarnowskie Góry – Radzionków
W poniedziałek 13 maja uczniowie klas 2d i 2e wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Tarnowskich Gór i Radzionkowa. Pobyt rozpoczął się od zwiedzania zabytkowej Kopalni Srebra.Dzieci w kaskach na głowach wsiadły do górniczej windy i zjechały na głębokość 40,5 m, gdzie rozpoczęła się niezwykła podróż. Jedną z największych atrakcji trasy był przepływ łodziami. Dzieci miały okazję zwiedzić również Skansen Maszyn Parowych, a następnie przejechały autokarem do Radzionkowa. Tam brały udział w warsztatach pieczenia w Muzeum Chleba. Zapoznały się z historią powstawania chleba oraz wzięły udział w lekcji w dawnej klasie szkolnej. Zadowolone i pełne nowych wrażeń wróciły do szkoły.
Wycieczka była niezapomnianym przeżyciem, ciekawym doświadczeniem i miło spędzonym czasem.
Lato z długopisami 3D
Kolejni uczniowie zapoznali się z długopisami 3D na zajęciach informatyki. Tym razem tematyką było lato.Dwunastka wsparła Bruna w chorobie!
28 maja samorząd szkolny i wolontariat we współpracy z fundacją Siepomaga zorganizował kiermasz charytatywny dla Bruna, 6 letniego chłopca chorego na dystrofię mięśniową Duchenne’a.Uczniowie przygotowali stoiska, na których sprzedawali smakołyki oraz rękodzieła. Cały dochód ze sprzedaży został przekazany fundacji Siepomaga i przeznaczony na leczenie Bruna.
Bardzo dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie i okazanie serca dla Bruna.
Podsumowanie akcji „Podaruj książce drugie życie i podziel się z innymi radością czytania!”
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie podarowali swoje książki szkolnej bibliotece, nadając im jednocześnie drugie życie.W szczególności dziękujemy poniżej wymienionym darczyńcom:
Gabriel Nowak kl. 1b
Hanna Stanisz kl. 1b
Anna Yeroshenko kl. 1b
Maria Palagniuk kl. 1c
Filip Wójcik kl. 1c
Wojciech Mazur kl. 2b
Liliana Gajda kl. 2c
Zuzanna Purczyńska kl. 2c
Sebastian Walasek kl. 2c
Jasmine Israelyan kl. 2e
Anna Szewczyk kl. 2e
Patryk Nowak kl. 3a
Natalia Kuśmierczyk kl. 3b
Nadia Pałubska kl. 3b
Tola Płuciennik kl. 3c
Izabela Madura kl. 4b,
Emilia Chwastowska kl. 4d,
Jakub Goj kl. 4d
Krystyna Nowak kl. 4d
Daniel Kabziński kl. 5c
Michał Marchlewicz kl. 6d,
Maciej Malesa kl. 7c
Rozalia Misztela kl. 7c
pani Dagmara Kołowrotkiewicz - nauczyciel
Spotkanie z ratownikiem wodnym w świetlicy
13 czerwca gościliśmy w świetlicy szkolnej instruktora wodnego i jednocześnie nauczyciela z naszej szkoły pana Radosława Zygę. Dzieci dowiedziały się, jak należy bezpiecznie korzystać z wypoczynku nad wodą, gdzie nie należy się kąpać oraz gdzie dzwonić w razie uzyskania pomocy. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zasadami korzystania z kąpieli słonecznych oraz wodnych.Gość przypomniał, że bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich zależy w dużej mierze od nas samych. Prowadzący przybliżył też zawód ratownika wodnego i obowiązki z nim związane. Uczniowie wysłuchali również wiele ciekawostek związanych z pracą ratownika.
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony naszych podopiecznych.
Wycieczka do Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach
10 czerwca uczniowie klasy II b i III e pojechali na wycieczkę do Żarek. Pierwszym jej etapem było zwiedzanie Muzeum Dawnych Rzemiosł, które mieści się w blisko stuletnim młynie elektrycznym. Obiekt został pomyślany jako muzeum interaktywne - rodzaj parku technologicznego. Dzieci zapoznały się z wyglądem starego młyna, z zawodem młynarza, bednarza, kołodzieja i szewca. Stary Młyn to miejsce gdzie nowoczesność łączy się z tradycją, a zabawa z nauką.Drugim etapem wycieczki była słodka przygoda w Manufakturze Słodyczy. Dzieci w Krainie Hokus Pokus mogły wcielić się w rolę cukierników i własnoręcznie wykonać lizaki.
Kolejnym etapem wycieczki były warsztaty wytwarzania maskotek z siana, na których uczniowie mogli wykazać się kreatywnością i pomysłowością podczas motania sowy z siana.
Czwartą atrakcją były warsztaty pizzy w „Przystani Leśniów”. Pod kierunkiem profesjonalnego szefa kuchni każde dziecko formowało pizzę z wybranymi przez siebie składnikami, a po chwili oczekiwania ze smakiem ją zjadło.
To był wspaniały i pełny przygód dzień. Do Piotrkowa wróciliśmy pełni wrażeń i pozytywnych emocji.
Święto Rodziny
Rodzina jest najważniejsza!- pod tym hasłem w naszej szkole odbyły się występy najmłodszych uczniów z okazji Święta Mamy i Taty. Uczennice i uczniowie klas 1b i 1d pod kierunkiem wychowawczyń: Beaty Marendziak i Ewy Grzelczak przygotowali przedstawienia dla swoich najbliższych.Piosenki, tańce, wiersze i skecze na przemian wzruszały i rozśmieszały zebranych gości. W ten sposób dzieci mogły podziękować rodzicom za trud włożony w ich wychowanie.
Spotkanie z WOPR
14 czerwca gościliśmy w naszej szkole ratowników WOPR w Piotrkowie Tryb., wśród nich był uczeń naszej szkoły Jakub Pietras. Panowie przeprowadzili prelekcję na temat „Bezpiecznych wakacji nad wodą” i przekazali uczniom klas IV-VIII główne zasady zachowania się wobec osoby tonącej. Ratownicy zaprezentowali także specjalistyczny sprzęt do ratownictwa wodnego wykorzystywany przez WOPR w Piotrkowie Tryb. Uczniowie z zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w wydarzeniu.Bezpieczne wakacje nad wodą
18 czerwca 2024 odbyło się spotkanie prewencyjno - profilaktyczne z przedstawicielami OSP z Koła, którzy przeprowadzili pogadankę na temat „Bezpieczne wakacje nad wodą”. Celem akcji było zapoznanie młodzieży szkolnej z zasadami bezpieczeństwa nad akwenami wodnymi oraz zasadami zachowania w nagłych wypadkach.Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, które osobiście mogły zwiedzić wóz strażacki, stanowisko działek wodnych, podziwiać profesjonalny sprzęt ratowniczy, czy przymierzyć mundur.
Najwięcej radości dostarczyła dzieciom kurtyna wodna dzięki której mogły się ochłodzić w ten piękny upalny dzień.
Mistrz kickboxingu w dwunastce
14 czerwca klasy 5b i 5c uczestniczyły w spotkaniu z panem Robertem Krasoniem, dwukrotnym mistrzem Europy w kickboxingu, a także dwukrotnym medalistą mistrzostw świata. Spotkanie wywołało duże zaciekawienie wśród dzieci, które z zaangażowaniem śledziły losy mistrza, ucząc się jednocześnie właściwych postaw fair play i zgłębiały tajniki kodeksu sportowca. Na zakończenie warsztatów można było zrobić sobie z panem Robertem Krasoniem pamiątkowe zdjęcie i otrzymać autograf.Zakończenie roku szkolnego 2023/24
21 czerwca 2024 roku zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024.Dzień wcześniej najlepsi uczniowie klas ósmych odebrali nagrody z rąk pana dyrektora Łukasza Jakubowskiego oraz wychowawców. Wyróżnieni zostali także uczniowie, którzy zostali laureatami lub finalistami Konkursów Ogólnopolskich oraz Wojewódzkich.
Przed zgromadzoną publicznością uczniowie przepięknie zatańczyli poloneza, za co otrzymali gromkie brawa. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i wspaniałą atmosferę.
Życzymy Wam spełnienia marzeń i samych sukcesów w kolejnych etapach życia, mamy nadzieję, że miło będziecie wspominać czas spędzony w Szkole Podstawowej nr 12 :)
Pozostałym uczniom życzymy odpoczynku, pieknej pogody i do zobaczenia we wrześniu!
Zapraszamy do obejrzenia fragmentów poloneza.