Po raz kolejny postanowiliśmy, w sposób szczególny, uczcić to święto w klasach pierwszych. W dniu 25 listopada 2021 roku misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci przybyli wraz  z uczniami do szkoły na biblioteczne przyjęcie.
Komisja w składzie: Przewodnicząca: Agnieszka Piątek, członkowie: Alicja Stobiecka, Aleksandra Wincencjusz rozstrzygnęła konkurs plastyczny „Jesienne drzewo”.
W konkursie brało udział 60 zdjęć uczniów klas I-III przedstawiających dziecko na tle wakacyjnego krajobrazu, ukazujące piękno przyrody.
W Hali Sportowej przy ul. Leśnej w Dobryszycach 16 listopada 2021 roku rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Rejonu Bełchatów w tenisie stołowym chłopców szkół podstawowych klas VI i młodszych, będącymi jednocześnie półfinałem wojewódzkim w tej dyscyplinie sportu w ramach Igrzysk Dzieci SZS. Wystąpiła w nich reprezentacja SP nr 12 Piotrków Tryb, która wcześniej wywalczyła tytuł wicemistrza Piotrkowa Trybunalskiego.
Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data, symbol miłości ojczyzny,  walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.
16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO.
Jest nam bardzo miło poinformować, iż uczniowie klasy 7h przystąpili do projektu eTwinning. Projekt pt. „Deutsch kreativ”, skierowany jest do uczniów klas 4-8.
Podczas tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce odbyło się 14 900 wydarzeń, co  dało nam 3. miejsce na europejskim podium. Nasza dwunastka, jak każdego roku, aktywnie się włączyła w te  obchody.
W ramach Igrzysk Dzieci, tuż po sąsiedzku, bo w hali Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjnego OSiR-u, 09.11.2021 rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego w tenisie stołowym chłopców szkół podstawowych klas IV-VI.
Poznaliśmy zwycięzców Konkursu Bibliotecznego na najciekawszą zakładkę do książki.
Dnia 28 października w  Radomsku odbyły się półfinały Mistrzostw Województwa w pływaniu sztafetowym dziewcząt szkół podstawowych w ramach Igrzysk Dzieci.
11 listopada to dla nas Polaków jedna z najważniejszych dat w historii. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej również przygotowywali się do uczczenia Święta Niepodległości.
W naszej szkole,  05.11.2021 roku, odbył się X Szkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, który od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pt. „Pocztówka z wakacji” został rozstrzygnięty!
Dnia 3 listopada w hali sportowej  Relax odbyły się Mistrzostwa Miasta w Piłce Ręcznej Dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci.

ul. Belzacka 104
97-300 Piotrków Trybunalski