Spotkanie klas V z "Szatanem z siódmej klasy"

Aktorzy teatru w trakcie spektaklu „Szatan z siódmej klasy”
Dnia 9 listopada 2005r. wszystkie klasy piąte wraz z opiekunami, wyjechały na spektakl pt. „Szatan z siódmej klasy” do Teatru Powszechnego w Łodzi.
Książka Kornela Makuszyńskiego, choć powstała niemal wiek temu, wciąż wywołuje wypieki na dziecięcych twarzach. Podobne emocje w naszych wychowankach przywołało przedstawienie. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy tytułowego bohatera. Stawiano przed nimi coraz to nowe zagadki, które rozwiązać mogli tylko ci, którzy bardzo uważnie śledzili akcję i umieli wiązać ze sobą fakty, wyciągać wnioski – jednym słowem myśleć logicznie i poprawnie. Uczniowie   z przyjemnością dali się wciągnąć w detektywistyczną zabawę zaproponowaną przez artystów - odtwórców wspaniałych postaci Makuszyńskiego.

Spektakl miał przede wszystkim charakter rozrywkowy, przesycony był ciepłym humorem, podejmował tematy ważne, takie jak: znaczenie przyjaźni w życiu człowieka, rolę  i potrzebę bezinteresownej pomocy niesionej innym, wartość życzliwości i dobrych uczynków. Gdy ty pomożesz innym, zawsze możesz liczyć na pomocną dłoń w trudnej dla ciebie chwili - to jakby myśl przewodnia powieści Makuszyńskiego, na której przecież oparto całą inscenizację.