Nasza witryna ma już 19 lat!!!

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
Nasza witryna szkolna świętuje 19 urodziny!!! Zapraszamy do zapoznania się z historią naszej "stronki" :)
 • Szkoła posiada własną witrynę WWW prowadzoną od 2002 roku. Witryna w pierwszych latach była tworzona w HTML-u, później w systemach Mambo, Joomla.
 
 • fotoRekord wejść internautów jednego dnia na naszą stronę szkolną to aż 1012 osób!!!
 
 • Od XI 2010 roku strona znajdowała się na platformie Joomla na bezpiecznym serwerze Kei. Od roku szkolnego 2015/2016 na serwerze piotrkow.pl.
 
 • Na przestrzeni lat wygląd naszej witryny się zmieniał. Sześć razy zmienialiśmy wygląd stronki i trzy razy adres WWW. Stronę stworzyła i administruje Karolina Majchrzak.

  Zapraszamy wszystkich uczniów do zapoznania się z wyglądem szaty graficznej strony po zmianach od jej początków do dnia dzisiejszego.
2003/2004 2004/ 2005 2005/ 2006
foto foto foto
2009/ 2010 2011/ 2012 od 2015/ 2016
foto foto foto

A adresy? Na przełomie lat także się zmieniały. Oto one:

- www.sp12.prv.pl
- www.sp12.dis.pl
- www.sp12.switch.pl
- www.sp12.piotrkow.pl

 • Witryna szkolna pełni przede wszystkim funkcję informacyjną. Największym jej atutem jest codzienna aktualizacja. W ten sposób zachęcamy rodziców do częstego odwiedzania jej. Chcemy im pokazać, że w placówce ciągle coś się dzieje, że jest nowocześnie i przyjaźnie dla uczniów.
 
 • Najczęściej aktualizowane są działy: "sukcesy" uczniów w konkursach szkolnych, pozaszkolnych oraz sportowych, jak również “wydarzenia" z życia szkoły. Bardzo popularne są konkursy "Klasa Roku" oraz "Plebiscyt na sportowca roku".
 
 • Nie zapomnieliśmy również o rodzicach. W dziale "Strefa rodziców" opiekunowie naszych uczniów znajdą ciekawe artykuły dotyczące profilaktyki uzależnień czy bezpiecznego Internetu.
 
 • Nie zabrakło również działu "Dokumentacja szkolna", w którym zarówno nauczyciele jak i rodzice znajdą wszystkie programy obowiązujące w naszej placówce, jak również Przedmiotowy oraz Wewnątrzszkolny System Oceniania oraz terminy wywiadówek, Rad Pedagogicznych czy kalendarz szkolny.
 
 • logoWitryna Szkoły Podstawowej nr 12 otrzymała Certyfikat Bezpiecznej Strony i została zapisana do Katalogu Bezpiecznych Stron przez autorów projektu sieciaki.pl. Celem jego stworzenia była budowa w  Internecie bezpiecznego dla dzieci i młodzieży środowiska i promowanie go tak, aby najmłodsi Internauci spędzali w sieci czas w sposób bezpieczny i pożyteczny. Tworzona koalicja twórców i  administratorów witryn przyjaznych dzieciom, zakłada współpracę na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych w Internecie. Certyfikat jest nadany stronom, które spełniają  określone kryteria (podstawowe - bezpieczeństwa, techniczno-estetyczne, kontentowe).
 
 • logoDrugi nasz certyfikat to tytuł  "Strony przyjaznej dzieciom" nadany przez projekt kidprotect. Certyfikat otrzymują szkoły, które nie zawierają treści szkodliwych dla dzieci ani ich nie promują, a ich autorzy mają pełną kontrolę nad treścią.
 
powrót