Sukcesy pozaszkolne w roku szkolnym 2013/2014

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =
Najważniejsze sukcesy pozaszkolne w roku 2013/2014.
 • 26 czerwca 2014r. najlepsi uczniowie ze wszystkich szkół w naszym mieście przybyli do Zamku Królewskiego, gdzie z rąk Prezydenta Miasta Krzysztofa Chojniaka odebrali nagrody i wyróżnienia za tegoroczne osiągnięcia naukowe.

Najlepszą Absolwentką SP 12 została Aleksandra Nadajewska z klasy VID (wychowawca: Cecylia Jakubiak) ze średnią ocen: 5,9
Najlepszą Uczennicą SP 12 została Paulina Skalik z klasy VIC (wychowawca: Zofia Oczyk) ze średnią ocen: 5,73.

Gratulujemy!
foto  foto  foto  foto
 • 1 kwietnia 2014 roku szóstoklasiści w całej Polsce pisali swój pierwszy w życiu poważny „egzamin”. Uczniowie dwunastki napisali ten sprawdzian na szóstkę, a w pewnym sensie nawet na dziewiątkę…!

Za cały test można było zdobyć 40 pkt., średnia naszej szkoły wyniosła w tym roku 31,7 pkt. Dla porównania średnia Piotrkowa Trybunalskiego to 27,71 pkt, a średnia kraju to 25,82 pkt.

Napisaliśmy tegoroczny test rewelacyjnie. JESTEŚMY NAJLEPSI NIE TYLKO W SWOIM MIEŚCIE, ALE TRAFILIŚMY W TYM ROKU RÓWNIEŻ DO ELITARNEJ GRUPY NAJLEPSZYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W KRAJU.

Ponieważ sprawdziany dla szóstoklasistów przeprowadzane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną mają co roku różny stopień trudności, nie można na podstawie ich tzw. surowego wyniku (średniej matematycznej) dokonać porównania na przestrzeni lat i mówić o tendencjach wyników w danej szkole. Do odczytywania wyników szkoły służy tzw. skala staninowa.

Staniny to umowne przedziały, na jakie dzielimy dużą populację. Wyróżnia się dziewięć staninów. Skala ta odpowiada  na pytanie, jaką pozycję zajmuje wynik osiągnięty przez szkołę na tle wyników całej badanej populacji, w przypadku sprawdzianu dotyczy to całego kraju.

Tegoroczny średni wynik, jaki osiągnęli uczniowie naszej szkoły, okazał się być na miarę NAJWYŻSZEGO dziewiątego stanina. Jesteśmy jedyną piotrkowską szkołą podstawową, której wynik odpowiada wartości tego stanina. Tylko 3,7% procent szkół w kraju i 2,2% szkół w województwie łódzkim osiągnęło w tym roku taki wynik. Tegorocznym szóstoklasistom należą się zasłużone brawa!
wykres
 
 • foto26 marca 2014 r odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego „Olimpus 2014”.

Uczestniczyło w niej 79 uczniów naszej szkoły, laureatami konkursu zostali Julia Poterała  (kl. IVe) oraz Wojciech Budziński (kl. IVa).
 
 • fotoDnia 15.05.2014r. została rozstrzygnięta III edycja Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego "Moi dziadkowie" pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty. Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych Łodzi i województwa łódzkiego.

Swój udział w zmaganiach poetyckich zgłosiły uczennice naszej szkoły: Aleksandra Nadajewska z kl.VId oraz Daria Fałek z kl.VIb. Laureatką konkursu została Daria Fałek, uczennica klasy VIb. Wyczarowała wiersz, w którym przepięknie wyraziła swoją miłość do dziadka. Uroczysty finał konkursu odbył się w dniu 1 czerwca 2014r. pod Pomnikiem Pękniętego Serca w parku Szarych Szeregów w Łodzi. Opiekunką młodych poetek była pani Alicja Stobiecka, koordynatorem konkursu biblioteka szkolna.
 
 • W maju 2014r. Biblioteka Szkoły Podstawowej w Izabelinie przeprowadziła XIV Ogólnopolski Konkurs Tomik Literacki Młodych Autorów o tematyce przyrodniczej dla uczniów szkół podstawowych.

Bogactwo artystycznego wyrazu i dziecięca bezproblemowość przekazu, spowodowały, że autorskie książki, stanowiły niezwykłą formę krzewienia piękna przyrody oraz działań na rzec ochrony środowiska.

Jury oceniało przede wszystkim: poziom literacki tekstów zawartych w pracy, atrakcyjność i adekwatność tytułu, estetykę i staranność wykonania, pomysłowość edytorsko-plastyczną.

W kategorii uczniów klas I – III:

Wyróżnienie edytorskie otrzymała Anna Kołowrotkiewicz z kl.IIIb

W kategorii uczniów klas IV – VI:

Wyróżnienie literackie przyznano Darii Fałek z kl.VIb

Opieka i przygotowanie: pani Alicja Stobiecka, koordynator konkursu: biblioteka szkolna.
foto  foto
 • fotoJak co roku, w marcu 2014, odbył się w naszej szkole konkurs „Matematyczny Kangur”. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie na każdym poziomie nauczania, dlatego z matematycznymi problemami zmagali się w swoich kategoriach i drugoklasiści i szóstoklasiści... W tym konkursie nie było przegranych. Każdy może odnotować na swoim koncie jakieś rozwiązane zadania.

Najlepsi osiągnęli następujące wyniki:

- w kategorii Maluch - klasa 3:
Szymański Konrad 102,50 pkt.,

- w kategorii Maluch - klasa 4:
Głowacki Bartosz 93,75 pkt.,
Kaczyński Mateusz 90,00 pkt.,

- w kategorii Beniamin - klasa 5:
Skowronek Julia 112,50pkt.,
Szkudlarek Mateusz 97,50pkt.,

w kategorii Beniamin - klasa 6:
Świerk Kacper 135,00pkt.,
Bednarczyk Julia 112,25pkt.,
Świderek Jakub 105,00pkt.

Liderem konkursu okazał się Kacper Świerk z klasy VI f, który niejednokrotnie udowodnił swój zapał do nauk ścisłych. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
 • fotoDwa zespoły uczniowskie klas IV reprezentowały naszą szkołę w Międzyszkolnym Turnieju pod hasłem Nasza przyszłość: bezpieczne środowisko-zdrowa żywność, ruch i aktywność.

Zespół pierwszy: Maria Madej, Julia Bąkowicz i Nadia Kaczmarek z klasy IV b pod opieką nauczycielki  przyrody Barbary Greger.

Zespół drugi:  Adrianna Brzoskowska, Natalia Depczyńska i Zuzanna Piekarska z klasy IV c, pod opieką nauczycielki przyrody Heleny Olszewskiej.

Uczennice z klasy IV c zdobyły w turnieju  III miejsce.
 
 • 16. maja w siedzibie Oddziału Piotrkowskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich wręczono nagrody w Powiatowym Konkursie Informatycznym “Na Najlepszy Uczniowski Program Komputerowy”.

Nagrody wręczali Przewodniczący Komisji Konkursowej Dr Sławomir Sołtysiak i Prezes OPT SEP Marek Młynarczyk.

Strony WWW naszych uczniów nagrodzone! Laureaci otrzymali nagrody pieniężne :) Opiekunem uczniów była Karolina Majchrzak.

W kategorii: strony WWW:
II miejsce - Aleksandra Nadajewska za stronę "Mały tenisista"
III miejsce - Patryk Szyller za stronę "Ekstraklasa" 
III miejsce - Jakub Ogórek za stronę "Najbrzydsze zwierzęta świata". 

Miło nam było spotkać w konkursie również ubiegłorocznego ucznia naszej szkoły Tomasza Roske, który podobnie jak w zeszłym roku zajął I miejsce w kategorii programów użytkowych.
foto  foto  foto  foto  foto  foto
 • Piosenka jest dobra na wszystko" - pod takim hasłem 24 maja (w sobotę) odbył się w Szkole Podstawowej nr 10 I Międzyszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej.

Naszą szkołę reprezentowały laureatki Szkolnego Konkursu Piosenki: Zuzia Wójcik Ia, Lena Dołęga IIa, Kamila Stachera IIIa.

Wyróżniono dwie nasze solistki: Zuzię i Kamilę. Gratulujemy!

Uczennice do konkursu przygotowały: Alicja Meresińska i Iwona Kacperska.
foto  foto
 • W dniach 24-25 maja 2014r. w Przedborzu uczestnicy Jubileuszowego XXXV Ogólnopolskiego Spotkania w niepowtarzalny sposób wsłuchiwali się w słowa  Poezji Marii Konopnickiej.

Każdy uczestnik zaprezentował dowolnie wybrane dwa  utwory  poetyckie oraz dwa utwory śpiewane oparte na tekstach Marii Konopnickiej.  Jury pod przewodnictwem Honorowego Obywatela Miasta Przedborza, Pana Bogusława Nowaka dokonało oceny:

Konkurs recytatorski

W kategorii: szkoła podstawowa klasa I – III

II miejsce Anna Kołowrotkiewicz uczennica klasy III b. Ania w szczególny sposób  zadziwiała uczestników  konkursu swoimi  umiejętnościami,  pięknie recytując  utwory poetyckie: Skrucha Józi i Jasków sen.   Umiejętnie operowała środkami wyrazu artystycznego.

W kategorii: szkoła podstawowa klasa IV – VI

Wyróżnienie Bartosz Głowacki uczeń klasy IVe. Bartosz z dużym patosem recytował wiersze:  Ojczyzna oraz Rota, wywołując u odbiorcy stan intensywnego napięcia uczuciowego.

W konkursie brała udział Aleksandra Nadajewska uczennica klasy VId, która otrzymała od jury słowa podziękowania za wspaniałe interpretacje utworów, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny.

Poezja śpiewana

Szczególne wyróżnienie otrzymała uczennica klasy IIa - Mila Głowacka. W charakterystyczny sposób  zadziwiała uczestników  konkursu swoimi  umiejętnościami,  ładnie śpiewając    długie  utwory:  Rzekę oraz Jesienią.  Jej piękny tembr głosu doskonale współgrał z treściami  utworów poetyckich.  To był prawdziwy balsam dla duszy.  Warto podkreślić, że było to debiutanckie wystąpienie  przed tak znaczną publicznością.
foto  foto  foto  foto
 • Dnia 15 maja w Woli Krzysztoporskiej odbył się Powiatowy Konkurs  "Języki urzędowe państw świata".

W konkursie udział wzięły drużyny wytypowane ze szkół podstawowych powiatu, a składał się z 8 konkurencji.

I miejsce zajęła drużyna "dwunastki" w składzie: Aleksandra Łaska, Weronika Horenda i Kacper Świerk, natomiast wyróżnienie zdobyła druga drużyna naszej szkoły: Daria Fałek, Paulina Skalik, Wiktoria Reszka.

Opiekunkami naszych talentów były: Agata Kabzińska i Agnieszka Faryś.
foto  foto  foto
 • IV Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „ Give me 5 ” dla klas IV i V odbył  się 10 maja w Szkole Podstawowej nr 5 w Piotrkowie Tryb.

W konkursie wzięło udział 44 uczniów z 13 szkół z Piotrkowa i powiatu łącznie  44 uczniów.  Uczestnicy konkursu pisali test leksykalno-gramatyczny składający się z 60  pytań.  Byliśmy pierwsi zarówno wśród czwartych jak i piątych klas!

Julia Dżamalis kl. IVa –  I miejsce

Maria Madej  kl.IV b -  III miejsce

Paweł Kulbat kl.Vb –  I miejsce

Opiekunami uczniów były: C. Jakubiak i Z. Olczyk
foto  foto
 • foto10 maja 2014 r. odbył się finałowy etap Powiatowego Konkursu Polonistycznego "Szansa na szóstkę".

Podczas trzyetapowych zmagań młodzież musiała się wykazać wiedzą i umiejętnościami z zakresu literatury, teorii literatury, nauki o języku oraz poprawnością ortograficzną, płynnością wypowiedzi, bogactwem słownictwa, znajomością różnych form wypowiedzi pisemnej.

Laureatami naszej szkoły zostali następujący uczniowie:
- Wiktoria Molińska i Aleksandra Nadajewska - uczennice klasy VID, które przygotowywała polonistka Irena Szczepanik
- Nadia Cebula - uczennica klasy VIC, przygotowana przez polonistkę Małgorzatę Grabowską.
Gratulujemy!
 
 • fotoW sali widowiskowej Miejskiego  Ośrodka  Kultury w Piotrkowie Tryb., 15.05.2014r. odbyła się XVIII edycja Miejskiego Małego Konkursu Recytatorskiego.

Od lat konkurs jest wielkim przeżyciem. Tego typu poezja generuje wiele.

W  kategorii wiekowej- klasy I-III/szkoła podstawowa/ zwyciężyły:

I miejsce: Nikola Malinowska kl.IIf i Anna Kołowrotkiewicz kl.IIIb

W  kategorii wiekowej - klasy IV-VI/szkoła podstawowa/ zdobył:

III miejsce: Bartosz Głowacki kl. IVe

Swój udział w zmaganiach recytatorskich zgłosili również uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Nadajewska  kl. VId, Julia Klimek kl .Vd, Filip Mikołajczyk kl. IIa.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy nauczycielkom: Jolancie Hendrykowskiej, Alicji Stobieckiej, Irenie Szczepanik, które przygotowywały i wspierały uczniów  zarówno przed konkursem oraz w trakcie jego trwania.
 
 • fotoW dniu 29 marca 2014r. w SP nr 13 odbył się Międzyszkolny Konkursu Ekologiczny pn. „Nie wypalaj trawy – przecież nie zabija się skowronków”.

Naszą szkołę reprezentowały dwie 5 - osobowe drużyny z klas IV – VI i  dwie 3 - osobowe drużyny z klas I – III,

Uczestnicy konkursu z klas IV-VI pisali test składający się z 30 pytań, a 3-osobowe drużyny z klas I-III rysowały  ilustrację formatu A-2 do podanego fragmentu wiersza,

Suma punktów uzyskanych z testu i za pracę plastyczną decydowała o klasyfikacji szkoły.

Drużyna w składzie: Oliwia Kiereś kl. VIc, Paulina Skalik kl. VIc, Alicja Banaszkiewicz kl. VIa, Wojciech Baryła kl. VIc i Mateusz Firkowski kl. VId zajęła III miejsce.

Drużyna w składzie: Wiktoria Molińska kl. VId, Aleksandra Nadajewska kl. VId, Aleksandra Łaska kl. VIf, Weronika Dudzińska kl. VIa i Kacper Świerk kl. VIf zajęła IV miejsce.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody, a także wywalczyli zestawy plansz edukacyjnych dla szkoły.
 
 • logo26 kwietnia w SP nr 16 odbył się Międzyszkolny konkurs Matematyczny "Tęga Głowa". Siedmiu uczniów z naszej szkoły zostało laureatami tegoż konkursu.

Z wielką satysfakcją podajemy, że byli to:
I miejsce - Paulina Skalik VIC i Mateusz Firkowski VIB
II miejsce - Kacper Świerk VIF
III miejsce - Aleksandra Nadajewska VID

Pozostali laureaci to: Jakub Świderek VIB, Julia Bednarek VIC  i Adam Grabara VIC. Gratulujemy!
 
logo
 • fotoW dniach 7 – 11 kwietnia 2014 roku w uczniowie klas piątych i szóstych naszej szkoły wzięli udział w IV edycji prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Technologie Informacyjno - Komunikacyjne? - TAK!", organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kuratoriów Oświaty i Marszałków Województw.

Przez 5 dni 11 uczniów naszej szkoły rozwiązywały 10-minutowe testy online związane z zagadnieniami informatycznymi. Byli to: Kacper Świerk, Adam Grabara, Jakub Karwulewicz, Wiktor Milczarek, Ola Nadajewska, Jakub Przybył, Bartosz Owczarski, Mateusz Firkowski, Patryk Szyller, Jakub Świderek, Jakub Ogórek.

W ubiegłym roku 5. miejsce w Polsce zajął nasz uczeń Oliwier Wiatr.

W tym roku bardzo bliski awansu do II etapu - wojewódzkiego był Kacper Świerk z kl. VIF. Zabrakło kilku punktów.

Dziękujemy wszystkim za godne reprezentowanie szkoły. Uczniów do konkursu przygotowała Karolina Majchrzak.
 
 • Uczennice klasy VC naszej szkoły w składzie: Nela Balcerek, Agata Radke, Julia Pasikowska i Natalia Gala pod opieką Joanny Stalbowskiej i Tomasza Trzaskacza, wzięły udział w Konkursie czytelniczo - plastycznym "Jak zwał, tak zwał - artystyczny szał" zorganizowany przez Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Tryb.

Konkurs odbył się 9 kwietnia.

Zabawa przebiegała w trzech etapach:
- I etap: zaprezentowanie scenki teatralnej "W pracowni pewnego artysty"
- II etap: quiz wiedzy o dziełach wybranych malarzy oraz utworach nawiązujących do sztuki
- III etap: praca plastyczna "Pejzaż z elementem zaskoczenia".
foto  foto  foto  foto
 • 8 kwietnia, w naszej szkole, odbył się III Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „We are the champions” dla uczniów klas szóstych szkoły podstawowej. W konkursie wzięło udział 26 uczniów z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego.

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test konkursowy składający się z części gramatycznej i leksykalnej. Następnie zostali zaproszeni na poczęstunek oraz część artystyczną.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce ex aequo:   Nadia Cebula – SP12 i Kalina Smolarek– SP Jarosty
II miejsce: Mikołaj Wolski – SP 8
III miejsce ex aequo: Oliwia Kiereś - SP 12, Oliwia Stefanek – SP 8, Klaudia Szczepocka - SP Wola Krzysztoporska

Wyróżnienie - Julia Nowak – SP13 i Michał Motyl – SP3

Organizatorami konkursu byli nauczyciele j. angielskiego z SP 12
foto  foto  foto  foto
 • Dnia  15.04.2014 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Piotrkowie Tryb. odbył się IV Powiatowy Konkurs Poetycki Piszę sercem, sercem maluję...

Adresowany był do uczniów klas IV – VI szkół podstawowych powiatu piotrkowskiego.

Najważniejszym elementem konkursu był aspekt artystyczny: zachęcenie do mądrego tworzenia. Jak pisał Johann Wolfgang von Goethe …świat tak wielki i bogaty, a życie tak pełne różnorodności, że nigdy nie brak okazji do wierszy. Jury tegorocznej edycji konkursu (obradowało w składzie m.in.: Andrzej Dębkowski -poeta, krytyk literacki, publicysta, eseista)  po zapoznaniu się ze 167 wierszami uczniów szkół podstawowych powiatu piotrkowskiego nadesłanymi na konkurs, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii: wiersz o Piotrkowie Trybunalskim

Nagrodę II: Aleksandrze Nadajewskiej uczennicy klasy VId, tytuł wiersza: Mój Piotrków

Nagrodę III: Natalii Bujak uczennicy klasy Vc, tytuł wiersza: Moje miasto -  Piotrków Trybunalski

W kategorii: wiersze dowolne

Wyróżnienie Darii Fałek uczennicy klasy VIb, tytuł wiersza: Jesienne rozważania

Dziękujemy uczennicom  za godne reprezentowanie naszej szkoły! Do konkursu uczennice przygotowała Pani Alicja Stobiecka – opiekun Koła Miłośników Poezji SP 12. Koordynatorem konkursu była biblioteka szkolna.
foto  foto
 • foto14 marca 2014 roku w Woli Krzysztoporskiej odbył się III Przegląd Piosenki Anny Jantar i Bogusława Meca.

Julia Tymanowska z klasy VA wyśpiewała I miejsce, natomiast Joanna Lara z VIC i Sara Jankowska z VF III miejsce.

W Przeglądzie udział wzięły jeszcze 3 inne uczennice naszej szkoły: Michalina Przybył VF, Julia Cieślik VB i Ola Wójcik VIB. Wszystkim gratulujemy! opiekunem uczennic był Dariusz Głowacki.
 
 • Dnia 29 marca 2014 r. uczniowie nasze szkoły wzięli udział w międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym pod hasłem: „Nie wypalaj traw, przecież nie zabija się skowronków”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 13 i Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta Piotrkowa Tryb. W konkursie wzięły udział dwie ośmioosobowe grupy uczniów z naszej szkoły:

    Grupa I – pod opieką p. Heleny Olszewskiej i p. Bożeny Łopacińskiej
    Grupa II – pod opieką p. Małgorzaty Królikiewicz, p. Barbary Greger i p. Agnieszki Byczek

Uczniowie klas młodszych wykonywali w trzyosobowych grupach ilustrujące do wysłuchanego wiersza p. Niny Kołek z Referatu Zarządzania Kryzysowego i Urzędu Miasta Piotrkowa Tryb. Uczniowie klas starszych wykonywali indywidualne test wiedzy ekologicznej, składający się z 30 pytań zamkniętych. Suma punktów za pracę plastyczną i testy wiedzy decydowała o zajętym przez szkoły miejscu.

Sukcesem naszych uczniów jest zdobycie I miejsca w konkursie plastycznym przez uczniów klas drugich:

    Martyna Kamińska z klasy II a
    Natalia Gajda z klasy II f
    Patrycja Zawada z klasy II f

Oraz zdobycie III miejsca w konkursie plastycznym przez uczniów klas trzecich:

    Oliwia Uniszewska III e
    Małgorzata Michalska III f
    Natalia Ciecińska III h

Do konkursu plastycznego uczniów przygotowała Bożena Łopacińska i Agnieszka Byczek.
foto  foto  foto  foto  foto  foto
 • Kacper Świerk – uczeń klasy VIf zajął I miejsce w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej w kategorii szkół podstawowych. Konkurs odbył się w dn. 12.02.14 r. w komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Tryb.

Kacper został też dodatkowo nagrodzony za wiedzę na temat zagrożeń zatruciem tlenkiem węgla.

Uczeń przygotował się do udziału w konkursie pod kierunkiem Heleny Olszewskiej – nauczycielki przyrody.
foto  foto
 • W dniu 19.01.2014r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Tryb. uczestnicy IX Wojewódzkiego Festiwalu Kolęda Pieśnią Zgody w niepowtarzalny sposób wsłuchiwali się w słowa najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.

Głównymi celami tegorocznego festiwalu było propagowanie kolędy, jako formy pieśni zgody i jedności, a także rozwój intelektualny i duchowy. W konkursie wzięło udział około sześćdziesięciu solistów oraz kilkanaście zespołów. Każdy uczestnik zaprezentował dowolnie wybrany utwór. Jury pod przewodnictwem Zbigniewa Włodarczyka dokonało oceny kategorii:

Szkoła Podstawowa klasa I – III

- I miejsce Amelia Stępień kl. Id
- II miejsce Nikola Zabłocka kl. Id
- III miejsce Iga Margasińska kl. IIIb

Po podaniu do wiadomości wyników konkursu przez przewodniczącego jury, wręczone zostały nagrody i wyróżnienia. Biorąc pod uwagę fakt, że to jest już IX WOJEWÓDZKI FESTIWAL „KOLĘDA PIEŚNIĄ ZGODY”, to nadal cieszy się niesłabnącą popularnością oraz doskonale spełnia swoją funkcję.

Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka. Koordynator konkurs: biblioteka szkolna
foto  foto  foto
 • NadiaDnia 16.01.2014r. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyło się podsumowanie ogólnopolskiej imprezy "Tadeusz Różewicz - radomszczanin bliski uczniom i nauczycielom".

To przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez Miejski Dom Kultury w Radomsku oraz Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim pod patronatem Prezydent Miasta Radomska oraz Starosty Powiatu Radomszczańskiego.

Ponad 200 uczniów i nauczycieli z całej Polski wzięło udział w tym przedsięwzięciu.

Jury konkursu plastycznego pt.: ”Malowane obrazy poetyckie inspirowane poezją Tadeusza Różewicza” po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami plastycznymi postanowiło przyznać następujące nagrody:

W kategorii klas szkół podstawowych, spośród 76 nadesłanych prac przyznało 3 nagrody główne oraz 6 wyróżnień:

Wyróżnienia:

Nadia Milczarek, kl.Ia ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim, opiekun Agnieszka  Byczek

Daria Fałek, kl.VIb ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim, opiekun Alicja Stobiecka.

Jury wybrało dodatkowo kilkanaście  prac, które zostały  zaprezentowane podczas wystawy, wśród nich znalazła się praca uczennicy z kl. IIIb, Anny Kołowrotkiewicz.

W ramach tej imprezy odbyło się wręczenie  nagród laureatom kolejnego konkursu: "Tłumaczenie utworów Tadeusza Różewicza na języki obce". Nagrody książkowe i drobne upominki otrzymali: Aneta Sudra, Wiktoria Stępień, Iga Ścibut, Michalina Przybył, Oliwia Kiereś, Mateusz Szkudlarek, Paulina Skalik, Daria Fałek, Aleksandra Nadajewska.

Koordynator konkursu i opieka: Elżbieta Banaszczyk, Alicja Stobiecka, Aleksandra Wincencjusz. Gratulujemy!
foto  foto  foto  foto
 • Rozstrzygnięto III edycję konkursu „Moje drzewo genealogiczne” pod patronatem Prezydenta Piotrkowa Tryb. p. Krzysztofa Chojniaka.

Do konkursu zgłoszono 72 prace!!!  Jury po ocenie prac przyznało 24 wyróżnienia oraz siedem nagród. W ocenie prac uwzględniano m.in. prawidłowe określenie stopnia pokrewieństwa, dostateczną ilość zebranych materiałów źródłowych, estetykę pracy oraz pomysłowość wykonania.

W kategorii szkół podstawowych najlepsze drzewo narysował Dawid Kubczak, natomiast III miejsce zajęła Oliwia Kiereś. Wśród uczniów wyróżnionych też mieliśmy uczennicę SP 12: Julię Wroniszewską.
Opiekunem uczniów "dwunastki" była Marzena Popielarczyk.
foto  foto  foto
bóbr
 • 14 listopada 2013 roku odbył się Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr 2013", którego organizatorem w Polsce jest Wydział Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu. Uczestniczyli w nim uczniowie z 13 europejskich państw.

dyplom"Bóbr" jest bardzo wymagającym, trudnym konkursem, który sprawdza nie tylko wiedzę z zakresu technologii informacyjnej, ale przede wszystkim algorytmiczne myślenie.

Nasza "dwunastka" uczestniczy w tym konkursie od 8 lat jako jedyna szkoła podstawowa w Piotrkowie. 13 stycznia poznaliśmy wyniki tegorocznej, ósmej edycji. Do tego roku pochwalić się mogliśmy tylko jednym laureatem, którym był Mateusz Olczyk (rok 2008).

W tym roku mamy powody do dumy i radości, gdyż do grona najtęższych umysłów informatycznych w kraju wśród szkół podstawowych dołączył Kacper Świerk z klasy VI F, który otrzymał wyróżnienie. Kacper jest również jedynym wyróżnionym Piotrkowianinem w tym roku. Opiekunem ucznia jest Karolina Majchrzak.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi oraz wiedzy.

Najlepsze wyniki naszych uczniów:
1. Kacper Świerk (6F) - 98,5 punktów (wyróżnienie)
2. Wojciech Bryła (6C) - 66,5 pkt
3. Julia Wojtysiak (6A) - 63,75 pkt
4. Jakub Świderek (6B) - 60,25 pkt
5. Maciej Dołęga (6D) - 60 pkt

Na pochwałę zasługują również uczniowie klasy 5F: Wiktor Milczarek, Wiktoria Stępień i Michalina Przybył, którzy odważyli się wziąć udział w tym niełatwym konkursie. Jesteśmy przekonani, że doświadczenie zdobyte w tegorocznym konkursie zaprocentuje w kolejnym.
 
 • fotoDnia 10 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie realizacji programu Bezpieczne Życie w roku 2013.

W uroczystości uczestniczyli uczniowie i edukatorzy programu  ze wszystkich szkół podstawowych naszego miasta (łącznie około 400 uczniów).

Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście: Wiceprezydent Miasta p.Kacperek,  przedstawiciele Referatu Zarządzania Kryzysowego p. Kołek i p.Domański, przedstawiciele Straży Pożarnej.

Podczas uroczystości zostały wręczone dyplomy i nagrody dla zwycięzców konkursu "Bezpieczne dziecko - Bezpieczny człowiek", zorganizowanego w ramach programu "Bezpieczne Życie".

Klasy pierwsze:
I miejsce - Juliana Anglart IF
II miejsce - Julia Purgał IE
III miejsce - Agnieszka Miśkiewicz ID

Klasy drugie:
I miejsce - Paulina Famulska IIA
II miejsce - Patrycja Zawada IIF
III miejsce - Alicja Pruba IIE

Klasy trzecie:
I miejsce - Aleksandra Nienałtowska IIIB
II miejsce - Kacper Urbański IIIE
III miejsce - Remigiusz Masak IIIH
 
 • fotoZ okazji Mikołajek galeria Focus Mall Piotrków Trybunalski przygotowała dla dzieci i ich najbliższych liczne atrakcje. Nagrodą główną była wycieczka do Laponii dla dwóch osób.

Z przyjemnością informujemy, że za najpiękniejszy list do Świętego Mikołaja do Laponii pojedzie uczeń naszej szkoły Bartosz Siwakowski! (autor fotografii: pani Magdalena Waga)
 
 • Dnia 15 listopada w Łodzi odbył się  VIII Wojewódzki Finał Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie organizowany w ramach programu prewencyjnego "Policyjna Akademia Bezpieczeństwa".

W tym konkursie nasza szkoła zajęła VIII miejsce. W skład reprezentacji SP 12 weszli: Nikola Malinowska i Patryk Grzesik, a opiekunem była Agnieszka Robak.
 
 • fotoTaniec to dla Neli Balcerek, uczennicy naszej szkoły, wielka pasja, z której czerpie ogromną radość i satysfakcję. Zdobyte tytuły i osiągnięcia niewątpliwie świadczą o jej niepowtarzalnych predyspozycjach tanecznych i talencie.

Rok 2013 był dla Neli i jej partnera Kaspra niekończącym się pasmem sukcesów. Wielokrotnie stawali na najwyższym podium w ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach tańca towarzyskiego. Zdobyli tytuł Mistrzów Okręgu Łódzkiego w tańcach latynoamerykańskich i standardowych oraz V-ce Mistrzów w międzynarodowym turnieju Polish Open Championships w Olsztynie.

Wielkim sukcesem zakończyła się też jedna z najbardziej prestiżowych imprez tanecznych w naszym kraju, czyli Mistrzostwa Polski rozegrane 11 listopada w Kaliszu. O najwyższe tytuły walczyło 50 najlepszych par z całej Polski!!! Finałowe pary zaprezentowały się podczas wieczornej gali, na której ogłoszono, iż Nela i Kasper zostali V-ce Mistrzami Polski. Zarówno dla uczestników jak i widzów były to niepowtarzalne chwile...
 
 • XVI Wojewódzki Konkurs Poetycki im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego  pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia został rozstrzygnięty!

Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży od 9 do 19 lat, głównie mieszkańców Łodzi i województwa łódzkiego. W konkursie mogli wziąć udział osoby spoza województwa łódzkiego. Warunkiem przystąpienia do konkursu było zgłoszenie przez jednego autora zestawu 3. wierszy o dowolnej tematyce, nigdzie nie publikowanych oraz dotychczas nie nagradzanych w innych konkursach.

Swój udział w zmaganiach poetyckich zgłosili również uczennice naszej szkoły: Paulina Skalik, Aleksandra Nadajewska, Daria Fałek.

W dniu 23 października 2013r.jurorzy podjęli decyzję o przyznaniu nagród i wyróżnień. Laureatką konkursu została Natalia Bujak, uczennica klasy Vc.

Uroczysty finał konkursu odbył się  2 grudnia 2013 r w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ozorkowie.  Natalia otrzymała wyróżnienie, oryginalny dyplom, piękną albumową książkę oraz jubileuszowy pokonkursowy tomik poetycki, który został wydany w wersji polsko-niemieckiej przy współpracy z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.  Jurorzy: dr Beata Sobczak-Gieraga, dr Zbigniew Łuczak, tłumacz  dr Małgorzata Półrola wybrali do tomiku najbardziej interesujący tekst naszej młodej poetki,  wiersz pt. Wspomnienia harcerza.

Wzorem lat ubiegłych tomik utworów poetyckich został wysłany do Bibliotek Narodowych Polski  i Niemiec oraz do kilkunastu bibliotek publicznych naszych  zachodnich sąsiadów. To efektywny sposób upowszechniania poezji oraz wspaniała promocja kultury polskiej za granicą.
foto  foto  foto
 • fotoW trzeciej edycji Międzynarodowego Konkursu Doodle 4 Google udział wzięło 16 prac uczniów klas IV – VI naszej szkoły. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało „Mój pomysł na pomaganie innym”.

Jak każdego roku, tak i w tym, nasi uczniowie wykazali się olbrzymią pomysłowością i talentem plastycznym.

Zwycięska praca zastąpi logo Google na stronie głównej wyszukiwarki 12 stycznia 2014 r., w dniu 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do wygrania stypendium na rozwój artystyczny w wysokości 15 000 zł dla laureata oraz grant technologiczny 25 000 zł dla jego szkoły.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów!!! Koordynatorami akcji w szkole byli: Tomasz Trzaskacz i Karolina Majchrzak.
 
 • logoZakończył się I etap V Powiatowego Konkursu Polonistycznego „Szansa na szóstkę” dla uczniów klas szóstych.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkolno – Gimnazjalny nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Wysokiej, a opiekunami naszych uczniów nauczyciele poloniści.  Konkurs składa się z trzech etapów:

I etap:
Dyktando (30-40 min)i test literacko – językowy, zawierający materiał programowy kl. IV – VI (60 min.)

II etap:
Pisemna praca literacka na jeden z czterech tematów do wyboru (90 min.)

III etap:
Odpowiedź ustna na wylosowane pytania (2 pytania dotyczące lektur oraz 1 pytanie z zakresu ogólnej wiedzy o literaturze).

Laureatem i zdobywcą „Szansy na szóstkę” jest uczeń, który we wszystkich trzech etapach uzyska największą sumę punktów.

Lista uczniów zakwalifikowanych do II etapu:

Alicja Banaszkiewicz VI A, Aleksandra Drąszczyk VI A, Anna Ratajska VI A, Marta Cecotka VI B, Mateusz Firkowski VI B, Jakub Świderek VI B, Aleksandra Wójcik VI B, Nadia Cebula VI C,Oliwia Kiereś VI C, Paulina Skalik  VI C, Aleksandra Nadajewska VI D, Wiktoria Molińska   VI D, Weronika Horenda VI F, Aleksandra Łaska VI F, Kacper Świerk VI F
 
 • fotoDnia 26 listopada 2013r.  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbył się konkurs czytelniczy dla pierwszaków pod nazwą  „Bezpieczniaki to fajne dzieciaki”.

Celem konkursu było: zachęcenie dzieci do obcowania z literaturą, do zdobycia i poszerzania wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie oraz rozwijanie wyobraźni uczniów.

W konkursie wzięły udział uczennice z klasy Ia:

1.Aleksandra Gajda
2.Patrycja Dajcz
3.Natalia Krawczyńska

Nasza szkoła zajęła III miejsce. Uczennice otrzymały dyplomy i nagrody Książkowe. Uczniów przygotowała Magdalena Dzwonnik.
 
 • Aleksandra Wójcik z kl. VIb zdobyła wyróżnienie w IX Przeglądzie Piosenki Patriotycznej w Szydłowie, który dobył się dnia 7.11.2013 r.

Naszą szkołę reprezentowały jeszcze: Joanna Lara kl. VIc, Julia Cieślik kl. Vb, Majka Bakalarz kl. Vc.

Opiekunem uczniów był Dariusz Głowacki.
 
 • W niedzielę, 10 listopada 2013r. w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu odbył się XXII Ogólnopolski Festiwal Pieśni i Piosenki o Mojej Ojczyźnie. Od lat konkurs jest wielkim przeżyciem. Tego typu poezja śpiewana generuje wiele emocji. Celem konkursu była popularyzacja piosenek i pieśni o tematyce patriotycznej. W konkursie zaprezentowało się ponad 200 wykonawców. Każdy uczestnik zaprezentował dowolnie wybrane dwa utwory.

Uczestników oceniało jury pod przewodnictwem Janusza Tylmana kompozytora oraz pianisty, twórcy muzyki filmowej,teatralnej oraz musicali, znanego m.in. z programu telewizyjnego pt. "Śpiewające fortepiany".

W kategorii szkół podstawowych szczególne wyróżnienie otrzymała uczennica klasy III b - Iga Margasińska. W charakterystyczny sposób zadziwiała uczestników konkursu swoimi umiejętnościami, śpiewając ładnie długie utwory: Rotę oraz Dziś do Ciebie przyjść nie mogę. Jej piękny tembr głosu doskonale współgrał z treściami utworów poetyckich. To był prawdziwy balsam dla duszy. Warto podkreślić, że było to debiutanckie wystąpienie przed tak znaczną publicznością.

W konkursie brały udział: Aleksandra Wójcik uczennica klasy VIb i Majka Bakalarz uczennica klasy Vc, które otrzymały od jury słowa podziękowania za wspaniałe interpretacje utworów, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny.

Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka
foto  foto  foto  foto
 • 11 października w naszej „dwunastce” odbył się VIII Powiatowy Konkurs  wiedzy o bezpieczeństwie oraz sprawności fizycznej w ramach akcji „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Organizatorami akcji byli: Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim oraz Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta.
W turnieju wzięło udział 15 szkół z powiatu. Nasi uczniowie okazali się w tej rywalizacji najlepsi, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 13, z trzecie Szkoła Podstawowa nr 5.

Rywalizacja podzielona była na dwa etapy. Pierwszy składał się z testu wiedzy o bezpieczeństwie, w którym uczniowie musieli wykazać się min. Wiedzą o znakach drogowych, bezpieczeństwie na drodze, zachowaniem w lesie, bezpiecznej gry czy numerów alarmowych. Drugi etap dotyczył sprawności fizycznej. Najmłodsi wykazywali sportową zręczność w pokonywaniu na czas toru przeszkód.

Nagrodami za I, II i III miejsce były kaski rowerowe, książka – Encyklopedia Przyrody oraz słownik ortograficzny i słuchawki.

Reprezentacja "dwunastki" wystąpiła w składzie: Nikola Malinowska oraz Patryk Grzesik. Opiekunem uczniów była Agnieszka Robak.
foto  foto  foto  foto
 • Znamy wyniki Konkursu Międzyszkolnego ''Ekoludek'' organizowanego w Szkole Podstawowej Nr 16. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu z wiedzy ekologicznej oraz wykonanie pracy plastycznej ''Jak dbam o środowisko naturalne''.

Nasze uczennice spisały się rewelacyjnie. I miejsce zajęła Maja Gudź kl. IIIc, a III miejsce zajęła Oliwia Baran kl. IIIc

Gratulujemy! Opiekunem była  Dagmara Kołowrotkiewicz.
foto  foto
 • fotoPiotrkowska Platforma e-learningowa działa już od ponad dwóch lat. Jest to system dający piotrkowskim uczniom i nauczycielom, nowe możliwości zdobywania i poszerzania wiedzy przy pomocy zestawów multimedialnych dostępnych online.

Każdy uczeń ma możliwość zalogowania się na swoje konto, na którym są dostępne materiały przydzielone przez nauczycieli ze szkoły.

Dzięki aktywności naszej społeczności na platformie, nasza szkoła wzbogaciła się w ubiegłych latach o tablicę multimedialną.

Rok szkolny 2013/14 rozpoczął się również udanie. Ze statystyk wynika, że najaktywniejsi na piotrkowskiej platformie są nauczyciele ze szkoły Szkoły Podstawowej Nr 12, którzy do początku istnienia platformy stworzyli 795 lekcji.
powrót