Kreatywne warsztaty historyczne

10 kwietnia 2024r. uczniowie z klas 1a i 1b uczestniczyli w kreatywnych zajęciach historycznych "Świat wokół nas. Dawniej i dziś"
W części teoretycznej uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą siedzib ludzkich od prehistorii do współczesności.

Od edukatorów ubranych w średniowieczne stroje dowiedzieli się jaka była zależność życia ludzi od środowiska i jakimi naturalnymi materiałami i narzędziami posługiwali się budując swoje domy. W części warsztatowej zajęć próbowali stworzyć własną ekipę budowlaną, podzielić się zadaniami i zbudować wspólnie wieżę i ogrodzenie.
Następnie każdy uczeń sklejał i ozdabiał własną budowlę historyczną - tipi.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, wzbogacone były w szereg rekwizytów, które uczniowie mogli dotknąć i wypróbować w działaniu.