Sukcesy pozaszkolne w roku szkolnym 2023/2024

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Podsumowanie najważniejszych osiągnięć uczniów i nauczycieli w roku szkolnym 2023/2024

Natalia i Zuzia aktorkami wyjątkowego spektaklu


Z ogromną dumą informujemy, że dwie uczennice klasy 2 c, Natalia Cieślak i Zuzanna Kaczorowska,  zagrały w widowisku artystycznym „W imię godności” – fantastycznym spektaklu opartym na teatrze tańca i ukazującym życie i działalność świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Dziewczynki, mimo młodego wieku, pokazały duży talent artystyczny. Wielką przyjemnością było oglądanie ich poczynań na scenie.
Kolbe Kolbe Kolbe

Mobilna pracownia komputerowa dla SP 12


Z olbrzymią radością informujemy, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12  wraz z nauczycielkami informatyki: Joanną Setą i Karoliną Majchrzak wygrali pracownię komputerową w ogólnopolskim konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”, współfinansowanym ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego organizatorem był Państwowy Instytut Badawczy NASK. Pracownia będzie się składała z 16 laptopów z mobilną szafą, zapewniającą możliwość przechowywania oraz zasilania przedmiotowych laptopów. Każdy zestaw będzie uzupełniony o oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami prowadzonymi przez uczniów.

W ramach konkursu uczniowie naszej szkoły realizowali różnorodne zadania. Stworzyli m.in. plakat przedstawiający zasady tworzenia bezpiecznego hasła wraz z grafiką prezentującą temat, stworzyli także animacje na temat cyberbezpieczeństwa w Scratchu.

Zwycięstwo tym bardziej nas cieszy, że projekt został zrealizowany w czasie, gdy nasz budynek był w trakcie termomodernizacji, a nasza społeczność szkolna została "rozrzucona" do kilku innych szkół. A jednak udało się!!!

Klasy 7 i 8 zrealizowały na zajęciach informatyki moduł kursu Bezpieczni w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy”. Uczniowie przygotowali także hasła kampanii w mediach społecznościowych kierowanej do nastolatków wraz z przykładowym postem (treść i grafika).

mobilna

XV Piotrkowski Maraton Matematyczny


23 września 2023 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim, które to jest organizatorem konkursu, odbyły się finałowe zawody w  piętnastej edycji Piotrkowskiego Maratonu Matematycznego o Puchar Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Naszą szkołę reprezentowali:
Nikola Albin – 7c
Julia Turska – 7c
Marcin Klimczak – 8c.

 
Wyniki Marcina, Julii oraz Nikoli złożyły się na II miejsce w klasyfikacji drużynowej. Był to najlepszy wynik osiągnięty przez szkołę podstawową z Piotrkowa Trybunalskiego, za który uczniowie otrzymali nagrody, wręczone im osobiście przez Pana Prezydenta Krzysztofa Chojniaka.
 
 W klasyfikacji indywidualnej laureatami konkursu zostali: Marcin Klimczak – IV miejsce i Julia Turska – IX miejsce.   
 
maraton maraton maraton maraton

I miejsce Piotra Zawady


28 września 2023 roku, w ramach obchodów Europejskiego dnia Języków, w Szkole Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej odbył się już po raz 16 międzyszkolny konkurs wiedzy o Zjednoczonym Królestwie „ What do you know about the United Kingdom? The Royal Family”. W konkursie o Zjednoczonym Królestwie wzięło udział 22 uczniów z klas VII i VIII ze szkół podstawowych z Woli Krzysztoporskiej i z Piotrkowa Trybunalskiego.
 
Uczniowie rywalizowali indywidualnie i musieli wykazać się wiedzą dotyczącą brytyjskiej rodziny królewskiej.
 
Naszą szkołę reprezentowała szóstka uczniów: Anna Szary (klasa 7d), Oliwia Bryl, Aleksandra Kołacińska, Maja Krasińska, Zuzanna Stachacz (wszystkie osoby z klasy 8a) oraz Piotr Zawada (klasa 8d).
 
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że I miejsce w konkursie zajął uczeń naszej szkoły, Piotr Zawada.
Piotr Piotr

Kamil laureatem konkursu plastycznego „Mój pupil"

7 października odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Mój pupil”, zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Próchnika w Piotrkowie Tryb. Konkurs był podsumowaniem spotkania autorskiego z pisarzem Marcinem Kozłem, które miało miejsce w kwietniu zeszłego roku.

Wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły – Kamil Głąbik z IIIc, który zajął I miejsce :)
Kamil Kamil Kamil

Zosia na podium w Ogólnopolskim Spotkaniu z Poezją

W dniach 7 - 8 października 2023 roku, w Przedborzu uczestnicy  45. Ogólnopolskiego Spotkania w niepowtarzalny sposób wsłuchiwali się w słowa Poezji Marii Konopnickiej.

Każdy uczestnik zaprezentował dowolnie wybrane dwa  utwory  poezji mówionej oraz poezji śpiewanej oparte na tekstach Marii Konopnickiej. Wśród  wykonawców nie mogło zabraknąć uczniów z naszej szkoły.

Jury dokonało oceny:
W kategorii szkół podstawowych (klasy IV – VI) poezji śpiewanej:
II miejsce zajęła Zofia Marendziak uczennica klasy IVb, która w charakterystyczny sposób  zadziwiała uczestników  konkursu swoimi  umiejętnościami wokalnymi i technicznymi,  ładnie śpiewając utwory: „Tęczowy duszek” oraz „Niezapominajki”. Odpowiednia wrażliwość emocjonalna i estetyczna umożliwiła jej poprawne poczucie frazy muzycznej, barwy wokalnej, dynamiki, tempa, artykulacji.
To był prawdziwy balsam dla duszy!    
                                                                                  
Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka, Dariusz Głowacki
Koordynator konkursu: biblioteka szkolna
Zosia Zosia

I miejsce drużyny SP12

W dniu 18 października po raz kolejny nasza szkoła brała udział w Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa.
Uczestnicy to drużyna dwuosobowa klas drugich (chłopiec i dziewczynka).

Uczniowie naszej szkoły:  Sabina Jędrzejczyk (kl.2 e) i Wojciech Matusiak (kl.2 a) oraz w rezerwie Iga Kaczyńska (kl.2 e) i Jakub Paras (kl.2b) zdobyli I miejsce.

Sukces o tyle znaczący, gdyż w zawodach brało udział kilkanaście drużyn z powiatu. Uczniowie SP 12 tym samym przeszli do etapu III- finału wojewódzkiego.

Trenerem i opiekunem drużyny był nauczyciel Radosław Zyga.
a a a

I miejsce w konkursie polonistycznym

W piątek 20 października uczniowie klasy 8a wraz z opiekunem, nauczycielem języka polskiego, Małgorzatą Skrzypczyk uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie, dotyczącym życia i twórczości Aleksandra Fredry. Konkurs odbył się już po raz ósmy w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim.

W eliminacjach wzięło udział 8 szkół z naszego miasta i okolic. Nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce.
b b

III miejsce Julii Turskiej

Dnia 26.10.2023r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Próchnika w Piotrkowie Tryb. odbyła się XV edycja Powiatowego Turnieju Recytatorskiego pt. "Młodopolski bunt".  Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Julia Turska z klasy 7c oraz Maja Stachaczyk z klasy 7e.

Dziewczyny zaprezentowały niezwykle trudne i przepełnione młodopolskim buntem utwory poetyckie Kazimierza Przerwy-Tetmajera.

W kategorii: szkoła podstawowa III miejsce zdobyła Julia Turska kl.7c.

Tego samego dnia rozstrzygnięty został także literacki konkurs ,,O niezwyciężonych" w kategorii: szkoła podstawowa wyróżnienie za swoją pracę otrzymała Julia Turska. 
a b

Etap rejonowy Konkursu Pięknego Czytania

27 października 2023r. w Bibliotece Pedagogicznej odbył się etap rejonowy Konkursu Pięknego Czytania "Książka Mówi''. Uczestnicy konkursu czytali utwory Wisławy Szymborskiej i Aleksandra Fredry.
 
Naszą szkołę reprezentowali: Ada Mogiła i Franciszek Sidorko z  kl. 8c.  Uczniowie, zgodnie z zasadami konkursu, pięknie z poprawną dykcją przeczytali wybrane utwory.
piekne

Prace Julii i Justyny na wystawie PiotrkOFF Art Festival

Piękne prace plastyczne wykonane przez Julkę Turską i Justynę Filipek można było podziwiać podczas wernisażu „Zaczarowany świat muzyki” w Mediatece 800-lecia. Wystawa stanowiła integralną część XIII edycji PiotrkOFF Art Festival.
 
Opieka i przygotowanie - Gabriela Szymańska Kaczmarek.
Koordynacja - biblioteka szkolna.
art art art

Wyróżnienia w Konkursie Powiatowym

W środę, 8 listopada 2023 r. w Wolborskim Centrum Kultury, zorganizowano  II Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej "Z młodej piersi się wyrwało...". Komisja  przyznała nagrody i wyróżnienia:
 
Kategoria I-III soliści
Wyróżnienia - Zuzanna Przywara ucz. kl. IIIe,  Oliwia Warzocha ucz. kl. IId
 
Kategoria IV - VI soliści
Wyróżnienia - Zofia Marendziak ucz. kl. IVb, Hanna Brzeska ucz. kl. IVc
 
Kategoria VII - VIII soliści
Wyróżnienia - Anna Szary ucz.kl. VIId
 
Wyróżnienie specjalne - Nikola Krupa ucz. kl. VIIIa

Nagrody
Drugą nagrodę otrzymał Wojciech Przybył ucz. kl. IIIb, który reprezentował Wolborskie Centrum Kultury.
 
Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka, Dariusz Głowacki
Koordynator: biblioteka szkolna
z z z z

II miejsce w konkursie pieśni patriotycznej

W poniedziałek, 20 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim odbył się V Konkurs Pieśni Patriotycznej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta. II miejsce zajęła Hanna Brzeska z klasy IVc.

Naszą szkołę reprezentowali również: Zofia Marendziak z klasy IVb i Kacper Krystkiewicz z klasy Vd.
p

III miejsce za happening

W dniu  listopadowego święta życzliwości nasza Szkoła reprezentowana przez uczennice klasy7c pod opieką nauczyciela plastyki Gabrielę Szymańską Kaczmarek odebrały III nagrodę za happening Stop Przemocy. Organizatorem akcji był MOPR w Piotrkowie. 
h

Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w III Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej "Raduje się serce...", który odbył się piątek 24 listopada 2023 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim. Zofia Marendziak z klasy 4b zajęła drugie, a Hanna Brzeska z klasy 4c trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

W czasie przesłuchania zaśpiewały "Śpiewkę 1920" i "Tango na orkiestrę i jeszcze jeden głos". Szkołę reprezentował również Kacper Krystkiewicz z klasy 5d. Po ogłoszeniu wyników wszyscy uczestnicy wykonali pieśni legionowe.

Uczestników z "dwunastki" przygotował Dariusz Głowacki.
raduje raduje raduje

I nagroda dla młodej poetki – Zofii Marendziak!

Jubileuszowy XXV Wojewódzki Konkurs Poetycki im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego został rozstrzygnięty! Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży od 9 do 19 lat. Warunkiem przystąpienia do konkursu było zgłoszenie przez jednego autora zestawu 3. wierszy o dowolnej tematyce
 
Na tegoroczną XXV edycję nadesłano 366 utworów poetyckich. Komisja konkursowa,  dr Beata Sobczak-Gieraga i dr Zbigniew Łuczak, w dniu 18 października 2023 r., po wcześniejszym zapoznaniu się ze wszystkimi nadesłanymi zestawami wierszy, wybrała 25 najbardziej poruszających i artystycznie dojrzałych wierszy. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych wierszy znalazły się trzy utwory autorstwa Zosi Marendziak, uczennicy klasy czwartej. Uroczysty finał konkursu odbył się  23 listopada 2023 r. w zabytkowej czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ozorkowie. Zosia otrzymała  I nagrodę, tomik  z nagrodzonymi wierszami XXV edycji konkursu uzupełniony o jubileuszowy dodatek.

 Srebrnej gali XXV Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego towarzyszyła piękna, liryczna oprawa muzyczna w wykonaniu zespołu Jolly Roger. To efektywny sposób upowszechniania poezji oraz wspaniała promocja kultury polskiej.
 
Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka
p p

 Etap wojewódzki Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa

W dniu 24 listopada braliśmy udział w „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa” na etapie wojewódzkim w Łodzi. Naszymi zawodnikami byli zwycięzcy etapu powiatowego Sabina Jędrzejczyk (kl. 2e) i Wojciech Matusiak (kl. 2a) przy wsparciu grupy kibiców z klas drugich pod opieką Sylwii Kowalskiej i Radosława Zygi.

W zawodach startowały 22 drużyny z województwa łódzkiego, a nasza Sabinka okazała się najszybszą zawodniczką w kategorii dziewcząt.

Wydarzeniu towarzyszyły ogromne emocje oraz chwile wzruszenia na podium. Wszystko to odbyło się dzięki dużemu zaangażowaniu ze strony kibiców oraz dobrej atmosferze sportowej rywalizacji.
a

III miejsce w Międzyszkolnym Turnieju "Ratujemy Życie"

W dniu 29 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim odbył się I Międzyszkolny Turniej „Pierwsza Pomoc - Ratujemy Życie” pod honorowym patronatem Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim. Spotkanie miało na celu sprawdzenie wiedzy i poszerzenie jej o ciekawostki z zakresu pierwszej pomocy. Wszyscy bawili się wspaniale i zostali nagrodzeni dyplomami i słodkościami.

Nasza drużyna wywalczyła III miejsce

Szkołę reprezentowali:
Iga Filipiak
Kaja Kochanowska
Maja Kulbat
Kacper Krystkiewicz

Opieka i przygotowanie: Bogusława Drobik
r r

 Za nami kolejna edycja Bobra

W listopadzie odbył się Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr 2023", którego organizatorem w Polsce jest Wydział Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu.  Uczestniczyli w nim uczniowie z 13 europejskich państw.

"Bóbr" jest bardzo wymagającym, trudnym konkursem, który sprawdza nie tylko wiedzę z zakresu technologii informacyjnej, ale przede wszystkim algorytmiczne myślenie.

Nasza "dwunastka" uczestniczy w tym konkursie od pierwszej edycji. 11 grudnia poznaliśmy wyniki tegorocznej, osiemnastej edycji. 

Na przestrzeni wszystkich 18. edycji możemy się pochwalić dwoma laureatami: Mateuszem Olczykiem (rok 2008) i Kacprem Świerkiem (2013 rok).

W tym roku w konkursie wystartowało 5 uczniów. Najlepsze wyniki osiągnęli: Natalia Adamczyk i Oliwier Duchnowski. Gratulacje!

Wyniki naszych uczniów:
kategoria Benjamin:
1. Natalia Adamczyk: - 54,75 pkt

2. Jan Dudkiewicz - 33,5 pkt
3. Szymon Frukacz - 24,5 pkt

kategoria Junior:
1. Duchnowski Oliwier - 60,75 pkt

2. Filip Motylewski - 26,5 pkt

Opiekunem uczniów była Karolina Majchrzak.
b b b b 

Uczniowie udekorowali miejską choinkę

Uczniowie naszej szkoły: Jakub Goj i Jakub Wlazłowski z klasy IVd udekorowali  jedną z miejskich choinek promując szkołę. Choinkę można obejrzeć przy dworcu kolejowym. Trzy pierwsze miejsce w konkursie ekologicznym Troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXII edycji powiatowego konkursu wiedzy ekologicznej o regionie „Znam parki krajobrazowe województwa łódzkiego”. Organizatorem konkursu było III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim. Zadaniem młodych ekologów było przygotowanie wirtualnego spaceru po wybranym przez siebie parku krajobrazowym oraz wykonanie w ramach recyklingu i upcyklingu pawiego oczka, pióra pawia lub ekowynalazku. Doceniona przez Jury została pomysłowość i kreatywność przy ich projektowaniu i wykonaniu.

I miejsce w kategorii „Film” Julia Turska kl. 7c
I miejsce w kategorii „Komiks” Lena Jabłońska kl. 7d
I miejsce w kategorii „Prezentacja multimedialna” Igor Druszcz kl. 8d
a

 

 Absolwent naszej szkoły zdobył ośmiotysięcznik!!!

Jesteśmy niezwykle wzruszeni i dumni, gdy dowiadujemy się, że absolwenci naszej szkoły osiągają sukcesy na arenie międzynarodowej. Uczeń naszej szkoły Tomasz Kitta od wielu lat mieszka w Kanadzie, jest absolwentem naszej "dwunastki" z roku 1992. Jego wychowawczynią była Małgorzata Artowicz.

Pan Tomasz dołączył do elitarnej grupy zdobywców ośmiotysięczników zapisując się w historii polskiej obecności w najwyższych górach świata.
 
W swojej dziesiątej ekspedycji nasz absolwent stanął na szczycie Monaslu, jednej z najwyższych gór na świecie, wznoszącej się na imponującej wysokości 8 163 metrów (26 781 stóp) nad poziomem morza. Szczyt ten znajduje się w Himalajach, w Nepalu.
 
Pan Tomasz zdobył Monaslu Solo, to znaczy bez Szerpów (ludzi zamieszkujących Himalaje), przewodników, bez tlenu.

 
Wspinaczka na Manaslu wymagała ogromnej odwagi i sprawności fizycznej. Narażeni na ekstremalne warunki pogodowe, lodowce i przepaście, wspinacze muszą stawić czoło wyjątkowo niebezpiecznym wyzwaniom.
 
Najbardziej wymagający fragment wspinaczki na Manaslu to tzw. Kulo, lodowy bądź skalisty fragment, który wymaga nie tylko siły fizycznej, ale także precyzji w poruszaniu się w trudnym terenie.
 
Tomasz Kitta ma na swoim koncie takie szczyty z Korony Ziemi, jak:
  • Mansalu, Nepal, 2023
  • Island Peak, Lobuche East, Mera peak, Nepal 2022
  • Yazghil Sar (próba), Manglik Sar Pakistan 2021
  • Kang Yatze II, Stock Kangeri Indie 2019
  • Muztag Ata Chiny 2017
  • Peak Lenin Kirgistan 2016
  • Peak Koznojweskaja (próba) Peak Communisma (próba) Tadżykistan 2015
  • Kilimanjaro, Mt. Kenia (próba), Tanzania / Kenia 2015
  • Denali, USA 2014
  • Aconcagua, Argentyna 2012

a
Geometryczny Inżynier

W dniu 16.01.2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim po raz pierwszy odbył się naukowy drużynowy konkurs matematyczny pt. „Geometryczny Inżynier”, Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z Piotrkowa Trybunalskiego i regionu piotrkowskiego. Składał się z trzech etapów: warsztatów geometryczno-konstrukcyjnych, testu wiedzy z zakresu geometrii oraz zadania konstrukcyjnego.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
Magdalena Midera z kl. 7d
Klara Wolna kl. z 7d
Filip Motylewski z kl. 7e
Maja Stachaczyk z kl. 7e
i Hanna Wójcik z kl. 7e


Uczniowie dzielnie rozwiązywali testy z wiedzy geometrycznej i konstruowali mosty z papieru :)  Zdobyliśmy piąte miejsce !!!
g g

Trzy pierwsze miejsce w konkursie ekologicznym

Troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXII edycji powiatowego konkursu wiedzy ekologicznej o regionie „Znam parki krajobrazowe województwa łódzkiego”.

Organizatorem konkursu było III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim. Zadaniem młodych ekologów było przygotowanie wirtualnego spaceru po wybranym przez siebie parku krajobrazowym oraz wykonanie w ramach recyklingu i upcyklingu pawiego oczka, pióra pawia lub ekowynalazku. Doceniona przez Jury została pomysłowość i kreatywność przy ich projektowaniu i wykonaniu.

I miejsce w kategorii „Film” Julia Turska kl. 7c
I miejsce w kategorii „Komiks” Lena Jabłońska kl. 7d
I miejsce w kategorii „Prezentacja multimedialna” Igor Druszcz kl. 8d
k

II miejsce wyśpiewała Nikola Krupa

 W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Tryb., 16 stycznia 2024 r.,  odbył się XVIII Festiwal Kolęd „Kolęda Pieśnią Zgody”. Koncert finałowy poprzedziły wewnętrzne eliminacje, które odbyły się 13 grudnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 12 w Piotrkowie Tryb. pod honorowym patronatem Dyrektora Szkoły Łukasza Jakubowskiego.
 
Piękno kolęd i pastorałek, czar w brzmieniu oraz radość śpiewania to sposób na lepsze poznawanie, jak również kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia w czasie konkursu. W repertuarze wykonawców obowiązywała jedna dowolnie wybrana kolęda lub pastorałka, a ilość wykonywanych zwrotek należało ograniczyć do trzech.

Komisja w składzie: Renata Toma, Maciej Salski przyznała nagrody i wyróżnienia, które zostały wręczone na koncercie laureatów w Kościele św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie Tryb. w dniu 21 stycznia 2024r.
 
Kategoria solistów klasy VII - VIII
II miejsce - Nikola Krupa  ucz. kl. VIIIa

W gronie laureatów znalazły się:
- Pola Pach ucz. Kl. IIb
- Zofia Marendziak ucz. Kl. IVb
- Hanna Brzeska ucz. Kl. IVc
 
Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka, Dariusz Głowacki
Koordynator: biblioteka szkolna
Nikola

I miejsce Zosi Marendziak!

W Gminno–Szkolnej Hali Sportowej w Moszczenicy, 19 stycznia 2024r.,  odbył się IX Przegląd kolęd i pastorałek „Hej, kolęda …”. Patronat nad przeglądem objęli: Starosta Powiatu Piotrkowskiego – Piotr Wojtysiak, Wójt Gminy Moszczenica- Marceli Piekarek, proboszcz Parafii Podwyższenia św. Krzyża w Moszczenicy - ks. Władysław Paś.
Komisja przyznała nagrody i wyróżnienia, które zostały wręczone podczas koncertu, w kościele Parafii Podwyższenia św. Krzyża w Moszczenicy 21 stycznia 2024r.

Kategoria solistów klasy IV - VI
I miejsce – Zofia Marendziak ucz. Kl IVb

W gronie laureatów znalazły się:
- Pola Pach ucz. Kl. IIb
- Hanna Brzeska ucz. Kl. IVc
- Nikola Krupa ucz. kl. VIIIa

Opieka i przygotowanie:
Alicja Stobiecka, Dariusz Głowacki
Koordynator: biblioteka szkolna
koleda koleda koleda

Dobrze jest pomagać!

W ramach akcji "Pieluszka dla maluszka" udało się zgromadzić uczniom naszej szkoły pokaźny zbiór pieluszek i kosmetyków dla mieszkańców Domu Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Wszystkim darczyńcom dziękujemy i zachęcamy do  organizacji i udziału w podobnych akcjach charytatywnych.
pomagać pomagać

Kaja i Janek laureatami konkursu "Nie przemocy w sieci"

6 lutego 2024 roku w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom II edycji konkursu komputerowego "Nie przemocy w sieci!" pod patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka. Na tegoroczny konkurs wpłynęło 86 prac.

Laureatami konkursu zostali: Kaja Filipczak z klasy 5a i Jan Mateuszak z klasy 5d.

Opiekunem uczniów była Karolina Majchrzak.
nie przemocy nie przemocy nie przemocy

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Pingwin"

W listopadzie 2023 roku uczniowie klas 4-8 wzięli udział w Ogólnopolskich Konkursach Przedmiotowych "Pingwin" z biologii, geografii, historii, astronomii oraz języka angielskiego. W lutym poznaliśmy wyniki tych konkursów. Dla uczniów, którzy uzyskali najwyższe miejsca z danego przedmioty i poziomu, organizator przyznał następujące nagrody:

- 1 miejsce – specjalny dyplom laureata i nagrodę książkową otrzymuje:
 Nikodem Nowak kl. 6a - w konkursie z języka angielskiego


- od 2 do 5 miejsca – dyplom laureata i nagrodę książkową otrzymują:

Kacper Krystkiewicz kl. 5d - w konkursie z geografii
Klaudia Milewicz kl. 6d – w konkursie z języka angielskiego
Zuzanna Sielska kl. 7b – w konkursie z języka angielskiego

- od 6 do 10 miejsca – dyplom wyróżnienia otrzymują:

Marcel Dziano kl. 6d – w konkursie z biologii
Zofia Makulska kl. 6c – w konkursie z biologii
Joanna Hanc kl. 6c – w konkursie z geografii
Wiktor Adamus kl. 4a – w konkursie z języka angielskiego
Zofia Zielonka - Wojetra kl. 5a – w konkursie z języka angielskiego
Olaf Górnik kl. 6a – w konkursie z języka angielskiego
Mateusz Szustak kl. 6b – w konkursie z języka angielskiego
Luiza Fuzowska kl. 7b – w konkursie z języka angielskiego
Zofia Mędasik kl. 8c - w konkursie z języka angielskiego
Lena Czarnucha kl. 8c - w konkursie z języka angielskiego
pingwin pingwin

II miejsce Julki w konkursie recytatorskim

Dnia 20.03.2024r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Piotrkowie Tryb. odbył się V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Poezja zwierciadłem duszy".  W konkursie wzięli udział uczniowie VII i VIII klas szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu.  Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 7c - Julia Turska, która zdobyła II miejsce, recytując utwór A. Asnyka "Miejcie nadzieję".  
zwierciadło zwierciadło

Całe podium dla naszych uczniów!

W dniu 26 marca uczniowie naszej szkoły wzięli w IV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Twórczości Rafała Orlewskiego "Ptaki nadziei" organizowanym przez Prywatna Szkołę Podstawową im. Rafała Orlewskiego.  Uczniowie pięknie recytowali przygotowane wiersze odnosząc przy tym szereg sukcesów.

W konkursie w kategorii 1-3 I miejsce zajęła uczennica klasy Id Hanna Moraczewska.

W kategorii klas 4-8: 
I miejsce zajęła Lena Januszewska uczennica klasy VIIc
II miejsce Zofia Marendziak uczennica klasy IVb
III miejsce Iga Filipiak uczennica klasy Vd

Do konkursu uczennice przygotowały: Ewa Grzelczak, Agnieszka Jabłońska, Renata Zajda
a a

Matematyczne asy - Natan drugi!

W dniu 8 kwietnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim odbył się finał konkursu ”Matematyczne Asy”. 

Konkurs przeprowadzony został w dwóch etapach: etap szkolny i etap finałowy do którego zakwalifikowało się dwóch uczniów z naszej szkoły: Julia Turska kl.VIIc i Natan Krawczyk kl.VIIIc.

Z wielką radością informujemy, że uczeń Natan Krawczyk zajął II miejsce.
asy asy

Zosia wyśpiewała I miejsce!

We wtorek, 09.04.2024r., odbył się XII Przegląd Piosenki Anny Jantar  i Marka Grechuty pod patronatem Wójta Gminy Wola Krzysztoporska.  Do konkursowych przesłuchań przystąpiło 72 wykonawców z 10 szkół powiatu piotrkowskiego.  Uczniowie wystąpili w 5 kategoriach: soliści klas 0 – III, soliści klas IV – VI, soliści klas VII – VIII, duety,  zespoły wokalne.

Jury przyznało nagrody i wyróżnienia:
kategoria szkoła podstawowa  klasy IV - VI

I miejsce – Zofia Marendziak kl. IVb - za wierność tradycji uczestnictwa w konkursie, radość i optymizm czerpany ze wspólnego muzykowania. To był prawdziwy balsam dla duszy.

Wyróżnienie:
Hanna Brzeska kl. IVc – za wrażliwość emocjonalną i estetyczną, która umożliwiła jej poprawne poczucie frazy muzycznej, dynamiki, tempa, artykulacji.

Laureatkami konkursu zostały:
Kalina Owczarska uczennica klasy IIIc - za niezwykłą wrażliwość muzyczną,
Nikola Żywołup uczennica klasy IIIc - za twórczą interpretację  piosenki.

Natomiast w piątek, 12 kwietnia 2024r., o godzinie 17.00, w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej odbył się Koncert Laureatów konkursu, któremu towarzyszyło rozdanie nagród.

Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka, Dariusz Głowacki.
Koordynator konkursu: biblioteka szkolna
jantar jantar jantar

Julka laureatką Instalogik!!!

Uczennica klasy 7c. Julia Turska  odniosła wielki sukces podczas konkursu Inslalogik organizowanego przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów.  Julia została laureatem drugiego miejsca oraz uzyskała najlepszy wynik w Piotrkowie Trybunalskim!!!

Przez kilka miesięcy brała udział w zmaganiach pomiędzy uczniami z całej Polski. Uczniowie mieli możliwość zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które są wprowadzeniem w świat programowania, oraz propagują myślenie komputacyjne.

Opiekunem Julii była Joanna Seta.
instalogik i

Kacper Mistrzem Pythona!

Kacper Nowakowski z 6c zwyciężył w Konkursie Mistrzowie Pythona! Udział wzięła także Zofia Makulska.

Zespół projektu "Mistrzowie Pythona" zakończył swoją inicjatywę. W dniu 18 kwietnia 2024 roku w auli 1LO podsumowali swoją 7-miesięczną pracę. 

Oprócz zajęć w szkołach podstawowych został zorganizowany cykl warsztatów programowania prowadzonych w budynku 1LO a także konkurs Liga Mistrzów Pythona dla uczniów z województwa łódzkiego. 
 
Projekt przyciągnął wielu zainteresowanych, a jak mówią sami twórcy, był też okazją do nauczenia się wielu nowych rzeczy.
a

Szanuj Ziemię!

W sobotę 13 kwietnia, w SP nr 13 w Piotrkowie Tryb. odbył się  XIII Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny "Szanuj Ziemię". W konkursie naszą szkołę reprezentowali Jan Mierzejewski z klasy IIIa i Igor Gembicki z klasy IIIe pod kierunkiem Sylwii Skórkowskiej. Chłopcy wykazując się dobrą znajomością wiedzy z zakresu przyrody i ekologii zdobyli III miejsce.
 
W tym dniu został także rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Las bez tajemnic”. W konkursie tym wyróżnienia zdobyły uczennice Pola Bartosik i Aleksandra Chwałowska.
s a a

 I miejsce Igora w konkursie języka angielskiego

16 kwietnia, w III Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim, odbył się konkurs z języka angielskiego i niemieckiego dla klas ósmych szkół z Piotrkowa i okolic. Ósmoklasiści mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe rozwiązując quiz leksykalno-gramatyczny. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów.

Igor Druszcz z kl. 8d zajął  I miejsce w konkursie anglojęzycznym.
a a

 Powiatowy Konkurs "Języki urzędowe państw świata"

Dnia 9 maja 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie „Języki urzędowe państw świata” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Woli Krzysztoporskiej.  Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych miał formę drużynową i składał się z zadań dotyczących wiadomości o Australii, Nowej Zelandii i Irlandii.

Uczniowie musieli wykazać się znajomością geografii, historii oraz kultury w/w państw. Wśród zadań konkursowych były również ćwiczenia dotyczące znajomości języka angielskiego oraz angielskiego nowozelandzkiego.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużny. Drużyna w składzie Joanna Hanc kl. 6c, Zofia Latos kl. 6d i Jan Mazur kl. 6d zajęła 3 miejsce.
u u

Podium dla „Dwunastki”

W piątek, 10.05.2024r., odbył się I Konkurs twórczości Agnieszki Osieckiej.  Uczestnicy wystąpili w 3 kategoriach wiekowych: soliści 5 – 10 lat, soliści 11 – 15 lat, soliści klas 16– 20 lat.
 
Jury przyznało nagrody i wyróżnienia:
 kategoria wiekowa: soliści 11 – 15 lat:
 
III miejsce – Zofia Marendziak kl. IVb - za wrażliwość emocjonalną i estetyczną, która umożliwiła jej poprawne poczucie frazy muzycznej, dynamiki, tempa, artykulacji. To był prawdziwy balsam dla duszy.
 
Laureatkami konkursu i osobowościami scenicznymi zostały:
Alicja Mogiła uczennica klasy IId - za niezwykłą wrażliwość muzyczną, właściwe umiejętności wokalne i techniczne,

Natasza Cieślak uczennica klasy IId - za twórczą interpretację  piosenki, właściwe umiejętności wokalne i techniczne.
 
Natomiast w niedzielę, 19 maja 2024r., odbył się Koncert Laureatów konkursu, któremu towarzyszyło rozdanie nagród.

Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka, Dariusz Głowacki.
Koordynator konkursu: biblioteka szkolna
a a a

Wyróżnienie dla Heleny

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Helena Płuciennik. z klasy 7c otrzymała wyróżnienie w konkursie fotograficznym  "Łódzkie w Unii Europejskiej" zorganizowanym przez Europe Direct w Łodzi. Tematem konkursu było wykonanie zdjęcia miejsca zrewitalizowanego lub powstałego ze środków UE.

Helena wykonała zdjęcie Tryptyku z Zamkiem w Piotrkowie Trybunalskim, które prezentujemy poniżej.
a

Wyróżnienie dla Emilki

14 maja w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Międzyszkolny Konkurs Literacko-Plastyczny pod nazwą "Książka dobra na wszystko". Konkurs dotyczył lektury "Karolcia". Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klas trzecich..

Wyróżnienie zdobyła Emilia Bednarek.

Opiekun: Sylwia Skórkowska
a a a

W krainie wierszy

21 maja 2024 roku Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się XXVII edycja Małego Konkursu Rcytatorskiego. W kategorii klas I-IV naszą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów. Inga Sadurska klasa 4a, Małgorzata Cieślak klasa 4a, Wiktoria Jacukowicz klasa 4a, Zofia Marendziak klasa 4b, Hanna Brzeska klasa 4c, Wiktoria Dyniak klasa 4c, Kacper Rudecki klasa 1b, Gabriel Nowak klasa 1b.

W kategorii klas V-VIII - Julia Turska z 7c.

Julia Turska, Wiktoria Jacukowicz i Kacper Rudecki zdobyli wyróżnienia.
a a

Sukcesy młodych poetów

23 maja 2024 roku w Stowarzyszeniu Busola odbył się Finał IX Powiatowego Konkursu Poetyckiego "Piszę sercem, sercem maluję", którego głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 8 im. Emilii Plater w Piotrkowie Trybunalskim. Uczestnicy zostali nagrodzeni w dwóch kategoriach.

W kategorii wiekowej klas IV – VI uzdolnieni uczniowie napisali wiersze "O marzeniach’’.
Krystyna Nowak z klasy 4d otrzymała I nagrodę.
Jana Ishchenko z 6b otrzymała II nagrodę.
Marcel Dziano z 6d uzyskał wyróżnienie.

 
W kategorii klas VII – VIII młodzi autorzy napisali wiersze "Z problemem w tle’’.
Julia Turska z klasy VIIc  zdobyła I nagrodę.
Ada Mogiła i Lena Czarnucha, uczennice klasy VIIIc, otrzymały wyróżnienia.

a a

II miejsce Julki

21 maja w SP nr 2 odbył się międzyszkolny konkurs poezji patriotycznej. Nasi uczniowie-jak zwykle-popisali się piękną recytacją.
 
I tak II miejsce zajęła Julia Turska z klasy 7c, zaś wyróżnienia otrzymały Maja Olczak z klasy 8a oraz Wiktoria Cel z klasy 4b.
a

 
Wicemistrzowie kodowania
27 maja w Szkole Podstawowej nr 10 odbył się Międzyszkolny Konkurs Informatyczny "Mistrzowie kodowania". W konkursie naszą szkołę reprezentowali Alan Stanisławski i Igor Gembicki z klasy IIIe, którzy zdobyli II miejsce.

Celem konkursu było popularyzowanie wśród uczniów klas trzecich zainteresowań i uzdolnień informatycznych związanych z kodowaniem oraz kształtowanie umiejętności logicznego myślenia.

Opiekun: Sylwia Skórkowska
a a

Sukces naszych uczniów w konkursie plastycznym

Uczniowie naszej szkoły kolejny już raz wzięli udział w corocznym konkursie plastycznym organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego.  Temat konkursu "Zielony Piotrków - Parku Podziwianie Przez Malowanie - Park Belzacki" zainteresował wielu uczniów naszej szkoły, a Jury doceniło ich prace nagrodami:

w kategorii 10-12 lat:
II nagrodę otrzymała Weronika B. kl.5e,

w kategorii 13-15 lat:
I nagroda przypadła Marcelowi D. z kl.6d,
II nagroda Karolinie P. kl.7b
Wyróżnienie Amelii S. kl.7b.


Uczniów do konkursu przygotowała Gabriela Szymańska-Kaczmarek.
a a a a

Sukces Gabrysia Nowaka

W grudniu 2023r. Szkoła Podstawowa nr 116 w Łodzi zorganizowała XVI edycję Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego, którego tematem przewodnim była przyjaźń. 6 czerwca 2024r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu.

Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Gabriel Nowak z klasy 1B zajął w tym konkursie III miejsce.

Napisany przez niego wiersz pt.:"Przyjaźn" oraz ilustracja jaką ozdobił swoja pracę zostały opublikowane w Tomiku Poezji Dziecięcej.
a a

II miejsce w Powiatowym Konkursie Informatycznym

Aleksander Lacheta z klasy VIIs zajął II miejsce w Powiatowym Konkursie Fotograficzno-Informatycznym "Twój zwierzak też wybrałby trzecie", którego organizatorem było III Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim. 

Do rywalizacji przystąpiło 38 uczniów. Ich zadaniem było stworzyć plakat w dowolnym programie graficznym. Praca musiała zawierać ciekawe ujęcie własnego zwierzaka plus wkomponowane logo liceum oraz hasło reklamowe.

Oprócz Aleksandra w konkursie brali udział: Sonia Gajda  i Marcin Mazur z VIIs.

Opiekunem uczniów była Karolina Majchrzak.
a a
powrót