Warsztaty ekologiczne z Europe Direct

W ramach działań związanych  z realizacją rządowego projektu „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie, 24 stycznia przedstawiciele Europe Direct przeprowadzili w naszej szkole cykl zajęć pt. Woda to życie. Jak nią mądrze gospodarować?
Uczniowie klas IV,V,VI i VII obejrzeli prezentację multimedialną i rozmawiali o tym, ile jest wody na świecie i o tym, że jej zasoby nie są niewyczerpane, a w wielu miejscach na Ziemi już jej brakuje.

W drugiej części zajęć uczniowie pracowali w grupach, klasy młodsze opracowały listę działań mających na celu ograniczenie zużycia wody na co dzień. Starsi uczniowie, na podstawie materiałów Europe Direct, tworzyli plakaty na temat globalnego problemu wody i zmian klimatycznych.