Warsztaty z klockami LEGO

Dnia 8 marca uczniowie klasy 2 d wzięli udział w innowacyjnych warsztatach z klockami Lego. Tematem zajęć była budowa średniowiecznego zamku.
Uczniowie zostali podzieleni na grupy zadaniowe i każda z grup była odpowiedzialna za wybudowanie poszczególnych elementów znajdujących się w zamku i na jego dziedzińcu.

Wykorzystywane zestawy klocków były dopasowane do wieku i możliwości dzieci, co sprzyjało rozwijaniu sprawności manualnej, myślenia przestrzennego i organizacji czasu i miejsca pracy.  Współdziałanie w grupie rówieśniczej pozwoliło uczestnikom zajęć rozwijać umiejętności społeczne i komunikacyjne.

Poniżej fotorelacja z warsztatów, gdzie uczniowie mogą pochwalić się efektem końcowym swojej współpracy, która dała im dużo satysfakcji i radości.