Najważniejsze wydarzenia szkolne w okresie od września 2023 do lutego 2024.
Nowy dyrektor szkoły
Z dniem 1 września 2023 roku nowym dyrektorem szkoły został p. mgr Łukasz Jakubowski, nauczyciel języka polskiego z naszej szkoły. Z urzędem żegna się p. mgr Anna Kulisa. W ciągu 20 lat pełnienia funkcji dyrektora szkoły, a wcześniej 10 lat wicedyrektora, dała się poznać jako osoba niezwykle kompetentna, która nie bała się nowych wyzwań. Miała olbrzymi wpływ na rozwój szkoły.
Dobra współpraca z pracownikami szkoły przełożyła się na osiąganie przez uczniów najlepszych wyników w nauce w mieście.
Nowemu dyrektorowi życzymy powodzenia w nowej roli, a odchodzącemu szczęścia i spełniania się w życiu prywatnym!

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!
Wypoczęci, uśmiechnięci, zadowoleni - tak wyglądali uczniowie w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/24. Dodatkowe emocje wiązały się z powrotem do wyremontowanego budynku naszej szkoły. Na holu głównym pan dyrektor Łukasz Jakubowski wraz z wychowawcami klas pierwszych przywitał uczniów wstępujących w progi naszej szkoły. Uśmiechnięte, choć troszkę wystraszone buźki :) Jesteśmy przekonani, że bardzo szybko zaaklimatyzujecie się w naszej "dwunastce" i przeżyjecie wspaniałe chwile.Cieszymy się, że po roku rozdzielenia naszej społeczności na kilka szkół, znów spotkaliśmy się wszyscy w naszych "starych-nowych" murach.



Światowy Dzień Emotikona
W roku 2023 Dzień Emotikona przypadł na 19 września (wtorek). Nazwa ta powstała w połączeniu emotion i console, w skrócie con. (konsola, klawiatura).Pierwszy znaczek :-) pojawił 30 marca 1881 roku w satyrycznym magazynie „Puck”. Profesor Scott Fahlaman pierwszy raz użył komputerowego emotikona 19 września 1982 o godzinie 11.44. Stąd właśnie, na tę datę przypada święto tych minek.
Obecnie większość komunikatorów zamienia typograficzne znaki, na kolorowe obrazki buziek.
Uczniowie klas piątych przygotowali grafikę porównawczą emotikon z lat 90 i obecnych w postaci buziek.





Międzynarodowy Dzień Kropki
15 września obchodziliśmy dzień kreatywności czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do obchodów tego święta.A wszystko to za sprawą książki pt. „The Dot” autorstwa Petera Reynoldsa, przedstawiającej historię małej, nieśmiałej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.
Po zapoznaniu się z treścią książki uczniowie klas I-III rozmawiali o swoich talentach i mocnych stronach. Na zajęciach plastycznych tworzyli cudowne prace, których motywem przewodnim była kropka.
To był bardzo miły dzień i z pewnością powtórzymy go w przyszłym roku!




Omawianie lektury nie musi być nudne :)
To już kolejny raz, kiedy uczniowie obecnej klasy 3c podczas omawiania lektury wyszli poza schemat. Tym razem inspirowani omawianą lekturą pt. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek autorstwa Justyny Bednarek stworzyli wyjątkowy zbiór 20 opowiadań, który złożył się na książkę pt. Niezwykłe przygody 20 skarpetek autorstwa klasy 2c.Był to ich szkolny debiut pod okiem wychowawcy Katarzyny Fabiańskiej.



Wznowiliśmy akcję "Uwolnij książkę"
Dziewczynki z klasy 5b w ramach wolontariatu wznowiły od września 2023 dla swoich młodszych kolegów szkolną akcję "Uwolnij książkę". Ideą bookcrossingu jest przekazywanie książek jak największej liczbie osób. Uwalnianie książek daje innym szansę na ich przeczytanie, książki zaś nabierają życia, bo są w ręku czytelników.Celem akcji jest budzenie zainteresowania książką oraz wspieranie i rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Książki są również doskonałym urozmaiceniem przerw między lekcjami.

Europejski Dzień Języków
Iloma językami mówisz, tyle razy jesteś człowiekiem (Johann Wolfgang Goethe). Ten cytat w pełni oddaje ideę Europejskiego Dnia Języków Obcych, obchodzonego 26 września. Święto to zostało ustanowione w roku 2001, jego celem jest promocja różnorodności językowej i kulturowej Europy, a przez to osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami.W ramach obchodów tego święta w naszej szkole zorganizowano wystawę, na której uczniowie zaprezentowali wylosowany wcześniej kraj europejski. Nasi wychowankowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali swoje prezentacje na temat: Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Norwegii, Słowacji, Szwecji, Węgier, Włoch i Wielkiej Brytanii.
Była to prawdziwa podróż po Europie, okazja do pogłębienia wiedzy połączona z degustacją tradycyjnych dań takich jak: grecka moussaka, hiszpańskie churrosy, włoskie pizzerinki, koreczki z oliwką i greckim serem, włoskie tiramisu, baklawa, chałwa i niemieckie pączki.
Wystawie towarzyszyły quizy i konkursy, w których nagrodą były słodycze i przekąski. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stroje uczniów prezentujących wystawę, można było zobaczyć boginie i bogów greckich, a także piękne Hiszpanki😊


Dzień Chłopca
Dnia 27 września 2023 r. z okazji Dnia Chłopaka odbyła się szkolna dyskoteka, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. W dyskotece udział wzięli uczniowie klas 4-8, którzy świetnie się bawili przy muzyce wybranej dla nich przez DJ-a Alana.





7c w projekcie "Rozjaśniamy Świat - Szanuj Szczęście"
Uczniowie klasy 7c wzięli udział w projekcie "Rozjaśniamy Świat - Szanuj Szczęście" zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Cytat Adama Mickiewicza Miej serce i patrzaj w serce posłużył naszym uczniom jako myśl przewodnia zorganizowanego happeningu. Podczas przemarszu ulicami miasta nieśli hasła przeciw przemocy i rozdawali serduszka życząc przechodniom miłego dnia.Happening zakończył się na rynku starego miasta tańcem do utworu M.Jeżowskiej Od rana mam dobry humor. Uczennice naszej szkoły udzielały również wywiadu dla Telewizji Piotrków, zapraszamy do obejrzenia reacji z tej uroczystości (4min 30s):
Opiekunami býły: M. Królikiewicz i G.Szymańska-Kaczmarek.


Wycieczka integracyjna klas czwartych
Czwarta klasa to nowy rozdział w życiu ucznia. Wychowawca, przedmioty, nauczyciele i wyzwania którym trzeba sprostać. Aby nieco się poznać, zbudować więź z wychowawcą i spędzić czas na łonie natury klasy czwarte wybrały się na integrację do Hubisiówki.Mamy nadzieję, że ten etap edukacyjny będzie bogaty w nowe doświadczenia i wiedzę oraz przyniesie wam czwartoklasiści wiele pozytywnych wrażeń i emocji.




Dzień Uśmiechu
Jak mówi stare polskie przysłowie – śmiech to zdrowie. Nie tylko poprawia samopoczucie, ale również wzmacnia odporność i wspomaga pamięć oraz koncentrację. Natomiast patron naszej szkoły, sam Kornel Makuszyński, twierdził, że: Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu.6 października br. z okazji ŚWIATOWEGO DNIA UŚMIECHU uczniowie SP12 prezentowali swoje radosne oblicza w magicznej, żółtej jak promyki słońca, fotobudce 😊😊😊




5a i 5d w Parku Trampolin „Jump Planet”
Dnia 6 października 2023 r. z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klasy 5a i 5d udali się do Parku Trampolin „Jump Planet” w Ksawerowie pod Łodzią. Pobyt w Parku Trampolin uczestnicy wycieczki rozpoczęli od lekcji wf-u na trampolinach, podczas której świetnie się bawili. Lekcja była prowadzona przez doświadczoną instruktorkę. Po lekcji wf-u uczestnicy wycieczki w sposób dowolny korzystali z szeregu trampolin i basenów z gąbkami.Pobyt w Parku Trampolin dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń oraz uświadomił, że skoki na trampolinie to doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg.

14 X - Dzień Edukacji Narodowej
Dnia 13.10.2023r. w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. „Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!” (B. Conklin)Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.
Dnia 13.10.2023r. w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem pt. „Jesienny koncert”, które przygotowali uczniowie klasy 3e i 2b pod kierunkiem Sylwii Skórkowskiej oraz Agnieszki Skórkowskiej-Milczarek.
Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Każdy z nauczycieli otrzymał od uczniów upominek w postaci serduszka.
Na zakończenie Akademii głos zabrał p. Dyrektor Łukasz Jakubowski, który mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Pracownicy szkoły otrzymali dyplomy z podziękowaniami.
Zapraszamy do obejrzenia fragmentów uroczystości:



Dzień Przywracania Czynności Serca
"5 minut nauki może w przyszłości zmienić czyjeś życie... " 16 października obchodzimy europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji gościliśmy przedstawiciela Piotrkowskiej Straży Pożarnej, a zarazem ratownika medycznego, p.Grzegorza Koszelaka, który w przystępny sposób zaprezentował zasady RKO.Celebrując to święto uczyliśmy się, jak uratować komuś życie. Ponad 200 uczniów naszej szkoły podjęło próbę pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.



Smacznie, zdrowo, kolorowo w 5b
Wspólny poczęstunek może być wstępem do rozmowy na temat zdrowia. W klasie 5b na godzinie wychowawczej, korzystając z okazji omawiania zasad odżywiania, uczniowie samodzielnie przygotowali pyszne, a przede wszystkim zdrowe przekąski oraz sałatki z warzyw i owoców.Jak powiadał pewien noblista Linus Pauling: Właściwe odżywianie będzie medycyną jutra.



Kolorowy tydzień warzywno–owocowy
W dniach 9–13 października uczniowie klasy 2 d realizowali projekt „Kolorowy tydzień warzywno–owocowy”. Głównym celem było poznanie walorów zdrowotnych warzyw i owoców , a tym samym kształtowanie postawy prozdrowotnej u dzieci.Każdy dzień tygodnia miał swój kolor:
poniedziałek – czerwony
wtorek – zielony
środa – żółty
czwartek – pomarańczowy
piątek – fioletowy.
Dzieci przychodziły do szkoły „ubrane w kolory dnia”, przynosiły ze sobą owoc lub warzywo w tym kolorze. Oprócz tego, każda grupa wykonała plakat z warzywami i owocami , wymyślała hasła promujące zdrowe odżywianie, układała przepis na danie, potrawę
z warzyw i owoców.
Uczniowie wykonali również rysunki ulubionych warzyw i owoców w programie graficznym Paint.
Były także zagadki, prezentacje, pogadanki i zabawy.
Uczniowie odwiedzili również stoisko w naszym mieście z warzywami i owocami.
Na podsumowanie projektu każdy uczeń wykonał pyszną sałatkę owocowo – warzywną.
Było kolorowo, smacznie i zdrowo 😊
Dzień Piżamy. Jesteśmy solidarni
19 października w ramach solidarności z dziećmi chorymi na raka, które często wiele tygodni czy miesięcy spędzają w szpitalach, uczniowie naszej szkoły przyszli na zajęcia w piżamach. Wycieczka do Torunia 18 i 19 października uczniowie z klas 3b, 3c, i 3d pojechali na wycieczkę szkolną do Torunia - śladami Mikołaja Kopernika, gdzie podziwiali m.in. Dom i Pomnik Mikołaja Kopernika, Planetarium, Ratusz Staromiejski oraz Krzywą Wieżę. Nie mogło zabraknąć Muzeum Piernika, w którym uczniowie wzięli udział w warsztatach wypiekania pierników.Uczniowie spisali się naprawdę wzorowo. Wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.




Szkoła pełna ruchu
Uczniowie z klas I-III wzięli udział w programie edukacyjnym "Szkoła pełna ruchu", który został zorganizowany przez stowarzyszenie Klub Tańca Sportowego "Sport Dance". Partnerem akcji w Piotrkowie Trybunalskim była Akademia Artystyczna Artia.Program Szkoła pełna ruchu miał na celu aktywizację ruchową dzieci poprzez wspólny udział w zajęciach tanecznych i akrobatycznych. Sposób prowadzenia zajęć został dopasowany do wieku uczestników. Uczniowie rozwijali koordynację ruchową, pracę mięśni, kreatywność i pamięć poprzez zabawę przy tworzeniu układów tanecznych, improwizacji ruchowych, czy ćwiczeń gimnastycznych.
Zajęcia odbywały się pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej.



Z wizytą w przedszkolach
29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W związku z tą akcją uczniowie klas 3b, 3c, 3d i 8c postanowili wybrać się do zaprzyjaźnionych przedszkoli PS 20, PS 16 i Happy Kids. Tam przeczytali przedszkolakom przygotowane utwory.Koordynatorem akcji była Ewelina Siniarska.


Światowy Dzień Drzewa
W październiku w świetlicy obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Jesień to pora, w czasie której drzewa budzą największy zachwyt, dlatego postanowiliśmy poświęcić im naszą uwagę. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się dlaczego sadzimy drzewa, jaką funkcję pełnią na naszej planecie, jakie korzyści z nich płyną, jakie czynniki im zagrażają oraz dlaczego powinniśmy o nie dbać. Uczniowie chętnie i z zaangażowaniem wykonali ciekawe prace plastyczne, które przyozdobiły naszą świetlicę. Zajęcia zakończyła zabawa w malowanie buziek. Lekcja biblioteczna „Była sobie książka” 24 października klasa 2e wybrała się do Biblioteki Pedagogicznej na lekcję biblioteczną pt. „Była sobie książka”. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat książek. W pierwszej części teoretycznej zapoznali się z historią ich powstawania.Dowiedzieli się m.in. na jakich materiałach dawniej pisane były książki, czym są hieroglify oraz kto wymyślił druk. Nie zabrakło również części praktycznej, w której dzieci mogły same spróbować zapisać wyrazy za pomocą hieroglifów.
Uczniowie wyszli z zajęć z solidną porcją wiedzy, uśmiechnięci i zadowoleni.



Code Week 2023 w klasie 2E
Kolejny raz nasza szkoła brała udział w Europejskim Tygodniu Kodowania - Code Week 2023. W tym roku odbywał się on w dniach od 7-22 października.Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę. Kodowanie jest bardzo atrakcyjną aktywnością dla uczniów.
Uczniowie klasy 2e mieli okazję podczas zajęć wykonywać zadania związane z nauką logicznego myślenia, odkodowywaniem wzorów na planszach z wykorzystaniem kartek i kubeczków.
Dzięki tym aktywnością uczniowie doskonalili: percepcję wzrokową, orientację przestrzenną, uwagę, zdolności matematyczne, a także umiejętność współpracy w zespole.


Dzień Kundelka
25 października każdy kundelek obchodzi swoje święto. Z tej okazji w naszej szkole została zorganizowana zbiórka karmy na rzecz bezdomnych psów z piotrkowskiego schroniska. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.Liderami wśród darczyńców okazali się: Daniel Kabziński uczeń klasy 5c i Jakub Kujawski uczeń klasy 5e.
W imieniu społeczności SP12 chłopcy osobiście przekazali zapas pożywienia do schroniska. Celem akcji było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt, zachęcenie do aktywnego udziału w akcjach charytatywnych, a zwłaszcza pomoc zwierzętom, czekającym na kochający dom.
Zbliża się zima, pamiętajmy o bezdomnych kundelkach, nie tylko w dniu ich święta...


Dzień Dyni
Popularne ostatnio Święto Dyni to ulubione wydarzenie jesieni również w naszej świetlicy. To była dobra okazja do radosnego spędzenia czasu przy tworzeniu dekoracji jesiennych i wspólnej zabawie. Wśród dzieci panowały pozytywne emocje w końcu kolor pomarańczowy to bardzo optymistyczny kolor.




Happy Halloween
W dniach 30-31 października uczniowie klas: 4a, 5d, 6 i 8b przedstawili w klasach swoje prezentacje dotyczące Halloween. Uczniowie ciekawie zaprezentowali swje prace. Pozostali uczniowie poznali slownictwo, historię i ciekawe informacje zawiązane z Halloween. Nie zabrakło również quizów oraz cukierków.A na korytarzach nie zabrakło poprzebieranych uczniów w stroje związane z tym świętem.



Tangram - zajęcia kreatywne w 3c
W dniu 03.11.23r. na zajęciach rozwijających kreatywność, w ramach powtórzenia wiadomości o figurach geometrycznych, uczniowie klasy 3c tworzyli obrazy za pomocą tangramu. Tangram to wspaniała pomoc w nauce geometrii, która pomaga w zaznajomieniu ucznia z pojęciem figury geometrycznej i pokazaniu cech poszczególnych figur. To świetny sposób na rozwijanie logicznego i kreatywnego myślenia.Na początku uczniowie układali gotowe obrazki według wzoru, następnie realizowali własne pomysły.
Było to dla nich spore wyzwanie, z którym doskonale sobie poradzili, co widać na zdjęciach poniżej :)



8c na wycieczce w Warszawie
20 października uczniowie kl. 8c pojechali do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki było Interaktywne Muzeum Flipperów. Ósmoklasiści poznali pochodzenie flipperów oraz zasady gry, a przede wszystkim świetnie się bawili.Natomiast na Starym Mieście wzięli udział w grze miejskiej. Była to lekcja historii w formie integracyjnych zabaw w terenie.

Klasy: 2a, 2c, 2e i 3c na "Kopciuszku"
Dnia 6 listopada 2023r. uczniowie klas 2a, 2c, 2e i 3c wybrali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim na przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek”. Uczniowie z ogromną uwagą śledzili losy Kopciuszka. Szczególnie podobała im się wspaniała gra aktorska, barwne kostiumy i piękna muzyka.Po raz kolejny przekonali się, że bycie uczciwym i pracowitym – popłaca, a cierpliwość i pokora w życiu to zalety, które należy pielęgnować.
Dodatkową atrakcją wyjścia do MOK-u była wystawa prac artystycznych.
I tutaj ogromną niespodzianką było odkrycie, że jedną z podziwianych prac wykonała uczennica klasy 3c Oleksandra Strohan. Gratulujemy !!!
Zadowolone i szczęśliwe dzieci wróciły do szkoły. Ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci.



5b i 5c na wycieczce w Warszawie
31 października uczniowie klasy 5b i 5c odkrywali atrakcje stolicy. Wycieczka o charakterze dydaktyczno-rekreacyjnym rozpoczęła się w Interaktywnym Muzeum Flipperów, w którym mogli skorzystać z ponad 100 grających maszyn.Po ponad dwugodzinnej zabawie grupa udała się zwiedzać obiekt Stadionu Narodowego. Poruszając się trasą ,,Piłkarskie emocje" uczniowie zobaczyli najbardziej historyczne miejsca areny, która nie bez powodu nazywana jest domem reprezentacji Polski. Zwiedzili m.in. strefę zawodniczą, szatnię reprezentacji Polski i poznalizakulisowe ciekawostki związane z przygotowaniami do meczów Biało-Czerwonych na PGE Narodowym.
Ostatnim punktem wycieczki była Niewidzialna Wystawa, która umożliwiła próbę poznania świata osób niewidomych za pomocą interaktywnych ekspozycji w ciemnych salach, po których oprowadzali niewidomi przewodnicy. Podróż sprzyjała integracji między uczniami, którzy wrócili zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń i niesamowitych przeżyć.


Ślubowanie uczniów klas pierwszych
Poniedziałek, 6 listopada, był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Do grona uczniów naszej szkoły dołączyli pierwszoklasiści :) W hali SP 12 przybyłych uczniów oraz ich rodziców i opiekunów przywitali ciepłymi słowami: Pan dyrektor Łukasz Jakubowski, pani wicedyrektor Beata Pruszczyk, pani wicedyrektor Agnieszka Rogowska, Prezydent Miasta Piotrkowa Tryb. pan Krzysztof Chojniak oraz Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim pan Tomasz Trzaskacz.Dzieci wraz z wychowawcami oraz wszyscy zgromadzeni goście zaśpiewali hymn państwowy oraz hymn naszej szkoły. Nie zabrakło także części artystycznej.
Najważniejszym elementem uroczystości było ślubowanie uczniów przy obecności sztandaru szkoły:
„Ślubuję być dobrym Polakiem,
dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły
Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,
jak dla niej pracować kiedy urosnę.
Będę się starać być dobrym kolegą,
swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”
Następnie wychowawcy pasowali wieeeelkim ołówkiem pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 12.
Witamy Was w naszej drużynie :)










Wycieczka do Torunia
18 i 19 października uczniowie z klas 3b, 3c, i 3d pojechali na wycieczkę szkolną do Torunia - śladami Mikołaja Kopernika, gdzie podziwiali m.in. Dom i Pomnik Mikołaja Kopernika, Planetarium, Ratusz Staromiejski oraz Krzywą Wieżę.Nie mogło zabraknąć Muzeum Piernika, w którym uczniowie wzięli udział w warsztatach wypiekania pierników.
Uczniowie spisali się naprawdę wzorowo. Wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.



Edukacja bajeczna w MOK-u
Dnia 24 października uczniowie z klasy IIb, IId i IIIe wybrali się do MOK-u, gdzie odbyło się prawdziwe szelmowskie przedstawienie z Lisem w roli głównej.Interaktywny musical został oparty na bajce Jana Brzechwy pt. "Szelmostwa Lisa Witalisa". Uczniowie zostali włączeni w fabułę spektaklu.
Aktywnie uczestniczyli, śpiewali i tańczyli z bohaterami przedstawienia. Wyjście do teatru było niezapomnianym doświadczeniem, które dzieci zapamiętają na długo!


Lekcja biblioteczna „Była sobie książka”
24 października klasa 2e wybrała się do Biblioteki Pedagogicznej na lekcję biblioteczną pt. „Była sobie książka”. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat książek. W pierwszej części teoretycznej zapoznali się z historią ich powstawania.Dowiedzieli się m.in. na jakich materiałach dawniej pisane były książki, czym są hieroglify oraz kto wymyślił druk. Nie zabrakło również części praktycznej, w której dzieci mogły same spróbować zapisać wyrazy za pomocą hieroglifów.
Uczniowie wyszli z zajęć z solidną porcją wiedzy, uśmiechnięci i zadowoleni.



„Szkoła do hymnu” 2023
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Szkoła do Hymnu 2023:. Zapraszamy do obejrzenia filmu.


Akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości
W czwartek, 9 listopada, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości Uczniowie klas 4b, 5a, 5e i 8a przygotowali program artystyczny, w czasie którego recytowali wiersze patriotyczne oraz śpiewali pieśni żołnierskie.Nasi zdolni wychowankowie zostali przygotowali przez Małgorzatę Skrzypczyk (polonistkę), Annę Dębską (nauczycielkę historii) oraz Dariusza Głowackiego (nauczyciela muzyki).
Zapraszamy do obejrzenia fragmentów akademii.


Obchody miejskie 11 Listopada
Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w miejskich uroczystościach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku rozpoczęły się one mszą świętą w kościele oo. Bernardynów odprawioną w intencji Ojczyzny, a później przed pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza na placu Kościuszki.Naszą szkolę reprezentowała delegacja uczniów klas ósmych wchodzący w skład pocztu sztandarowego oraz nauczycieli.

Światowy Dzień Zdrowego Śniadania
8 listopada obchodzono Światowy Dzień Zdrowego Śniadania. Ten dzień postanowiliśmy zaakcentować również w SP12. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele oraz pracownicy szkoły dołączyli do akcji, kosztując pyszne, zdrowe deserki, musli, oraz owocowe i warzywne sałatki przygotowane pod patronatem Szkolnego Koła Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego.Dzięki dużej różnorodności i pomysłowości na stołach było kolorowo, a przede wszystkim zdrowo. Uczniowie mogli samodzielnie stworzyć ulubione kompozycje smakowe z warzyw lub owoców, albo zdać się na koło fortuny i wylosować smakołyki i dołączone do nich niespodzianki. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem wśród uczniów.
To było ciekawe doświadczenie kulinarne, które miało na celu uświadomić młodzież, jak ważna w odżywianiu się jest rola zdrowego i pełnowartościowego śniadania.
organizator: Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Szkolny



Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych
W miesiącu październiku obchodzone było Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne hasło święta brzmiało: Moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia.W ramach akcji nauczyciele bibliotekarze przygotowali gazetkę, wystawkę oraz konkurs dla uczniów. Zwyciężczynią została uczennica klasy IVb Emilia Grzejdziak.
Po termomodernizacji szkoły, biblioteka w nowej odsłonie, jest bardziej nowoczesna, przestronna i podoba się odwiedzającym ją czytelnikom.


8c na lekcji bibliotecznej i muzealnej
9 listopada 2023r. uczniowie klasy 8c wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na lekcję biblioteczną na temat: ,,Asertywność – moja mocna strona''. Były to wartościowe zajęcia, dzięki którym ósmoklasiści poszerzyli swoją wiedzę na temat postaw prezentowanych w kontaktach interpersonalnych, rozwinęli umiejętność rozróżniania zachowań: uległych, agresywnych i asertywnych, ćwiczyli umiejętność wyrażania własnego zdania, zostali zmobilizowani do kształtowania i doskonalenia postaw asertywnych.Po lekcji bibliotecznej był czas na zabawy i gry integracyjne w sali gier.
Następnie uczniowie poszli do Muzeum, gdzie obejrzeli wystawę pt.: "Wojowie, rycerze, żołnierze'' i uczestniczyli w lekcji muzealnej, podczas której została omówiona historia rycerstwa od czasów tworzenia się formacji wojów Mieszka I, po powstanie rycerstwa i jego przekształcanie w żołnierzy.
Była to ciekawa lekcja historii. Uczniowie wyszli z niej zadowoleni i bogatsi o dodatkową wiedzę.


Dzień Postaci z Bajek w klasach 1-3
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest 5 listopada. Dzień ten przypada w rocznicę urodzin Walta Disneya, twórcy takich postaci jak Myszka Miki czy Kaczor Donald. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci oraz dobry moment, aby przypomnieć sobie niektóre z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają , bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe.W naszej szkole obchodziliśmy go 8 listopada. Tego dnia szkolne korytarze „opanowały” bajkowe postacie m.in. wróżki, czarownice, superbohaterowie czy zwierzęta z bajek. Były muzyczne zabawy ruchowe, mini dyskoteka oraz prezentacja bajkowych przebrań.
To była świetna okazja, by przenieść się choć na chwilę do świata bajek i jednocześnie przypomnieć sobie, jak ważne są bajki w życiu każdego człowieka.



Dzień Jeża
10 listopada uczniowie z klasy Ib, IIb i IIIe obchodzili Międzynarodowy Dzień Jeża. Pod hasłem: "Jeże swoje święto mają- dzieci o nich pamiętają" postanowili uczcić kolczastego przyjaciela.Jeże były więc malowane, wycinane, wyklejane, lepione z plasteliny, a także powstawały z owoców i warzyw.
Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoje wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, odżywiania czy też sposobu przygotowywania się do zimy.
Nauka ekologii połączona z zabawą pozostanie w pamięci dzieci na długo.


Omawianie lektury nie musi być nudne!
„Dzieci z Bullerbyn” to jedna z najpopularniejszych powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. Ciepła, pełna przygód i humoru opowieść o dzieciństwie, jest historią znaną kilku pokoleniom czytelników.Uczniowie klasy 3c po omówieniu lektury na zajęciach kreatywnych wspólnie wykonali przepiękną "makietę". Z przyniesionych materiałów stworzyli domy mieszkalne, młyn, postacie oraz zwierzęta. Każda zagroda była niepowtarzalna.
Podczas pracy uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością oraz pomysłowością. Zajęcia w grupach przyniosły im wiele radości i satysfakcji.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W miłej i serdecznej atmosferze minął nam wspólny czas, którego celem było propagowanie uprzejmości i życzliwości na co dzień, pielęgnowanie pozytywnego nastawienia oraz zwykłej ludzkiej dobroci. Uczniowie brali udział w zabawach integracyjnych, zajęciach plastycznych, tematycznych i dydaktycznych.Społeczność szkolna dzieliła się karteczkami z miłym słowem biorąc udział w akcji "W Dniu Życzliwości weź słowo wdzięczności i podaj dalej". Tego dnia został zorganizowany przez uczniów SP 12 happening pt. "Życzliwość dodaje skrzydeł". Uczniowie zadawali przechodniom pytania "Co to jest życzliwość". Za poprawną odpowiedź przechodzień otrzymywał balonik w kolorze żółtym.
Organizatorami akcji był Samorząd Uczniowski klas 1-3 i 4-6 oraz Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Eweliną Siniarską.




Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Dziecko ma prawo być sobą.Ma prawo do popełniania błędów.
Ma prawo do posiadania własnego zdania.
Ma prawo do szacunku.
Nie ma dzieci – są ludzie.
Janusz Korczak
Tego dnia w naszej szkole przeprowadzone zostały pogadanki, podczas których dzieci przypomniały sobie co to jest Konwencja Praw Dziecka i dlaczego jest tak ważna.
W klasach 1-3 uczniowie wykonali piękne plakaty i prace plastyczne.

Andrzejki w SP12
"Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze"Andrzejki to niezwykły dzień. Dzień pełen wróżb, które według dawnych wierzeń pozwalały zerknąć w przyszłość.
Andrzejki są wspaniała okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają dziecięcą wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
Uczniowie mogli poznać swoją bliższą i dalszą przeszłość. Nie zabrakło tradycyjnych przepowiedni andrzejkowych. Było lanie wosku, ustawianie butów, przebijanie serduszek i wiele innych. Dzięki wróżbą sprawdziliśmy, jaki zawód dzieci będą wykonywać w przyszłości, czy będą szczęśliwe, bogate, czy przed nimi dalekie podróże, a może wielka niespodzianka. Dzieci bawiły się znakomicie.


Światowy Dzień Pluszowego Misia
W piątek, 24.11.2023r., w bibliotece i świetlicy szkolnej obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. „Miś jest mały i puchatyMiś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula”.
To była niezwykła okazja, aby rozszerzyć wiedzę na ten temat.
Dzień Pluszowego Misia, obchodzony 25 listopada, jest świętem ustanowionym w 2002 roku, upamiętniającym stulecie stworzenia pierwszej takiej zabawki. Historia pluszowego misia jest ściśle związana z postacią Theodore’a Roosevelta, 26. prezydenta Stanów Zjednoczonych.
W 1902 roku, podczas polowania na niedźwiedzie, Roosevelt nie ustrzelił żadnego zwierzęcia, co stało się inspiracją dla Morrisa Mitchoma do stworzenia zabawki o nazwie Teddy’s Bear, czyli miś Teddy’ego.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, które obfitowały w różne atrakcje, gry i zabawy.
Zajęcia przygotowały: nauczyciele bibliotekarze i nauczyciele wychowawcy świetlicy



Przedstawienie "Kolorowa jesień"
17 listopada w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Kolorowa jesień”, które zostało przygotowane przez uczniów z klasy 2b oraz 3e. Specjalnie na tę okoliczność przybyły do nas dzieci z pobliskich przedszkoli. Pan Dyrektor Łukasz Jakubowski oraz Pani Wicedyrektor Agnieszka Rogowska serdecznie przywitali naszych małych gości.Podczas występu dzieci doskonale wcieliły się w swoje role, wykazując się wieloma zdolnościami recytatorskimi, muzycznymi oraz tanecznymi. Mali aktorzy przebrani w ciekawe i pomysłowe stroje przypomnieli młodszym kolegom jakimi cechami odznacza się ta barwna pora roku, kto robi zapasy na zimę, kto odlatuje hen za morze, a kto zasypia. Pojawiły się grzybki, wiewiórki, niedźwiadki, jeże i inne leśne zwierzątka. Przepiękny występ małych artystów został nagrodzony wielkimi brawami!
Na występy zaproszono również rodziców. Spotkanie było okazją do zaprezentowania się dzieci przed publicznością, przełamywania nieśmiałości oraz integracji rodziców ze szkołą. Przedszkolakom i rodzicom składamy serdeczne podziękowania za to, że zechcieli spędzić z nami te miłe chwile.
Wychowawczyni kl.2b Agnieszka Skórkowska-Milczarek
Wychowawczyni kl.3e Sylwia Skórkowska



Wizyta Św. Mikołaja w SP 12
6 grudnia, już rano, zaraz po przebudzeniu, na wielu czekał drobny prezent ukryty pod poduszką. Na korytarzach i w klasach dominował tego dnia kolor czerwony, nie zabrakło również czapeczek Mikołaja. Niecodzienne przebrania dzieci, dekoracje sal, a także świąteczne piosenki i zabawy były doskonałym wprowadzeniem magicznej atmosfery Świąt Bożego NarodzeniaW wielu klasach zagościł Mikołaj, który obdarowywał grzecznych uczniów drobnymi prezentami i słodyczami. Był to dzień pełen atrakcji, gier i zabaw o tematyce mikołajkowo-świątecznej.
Mikołajki obchodzone są na cześć świętego biskupa Mikołaja z Miry. Już Mikołaj czyści sanie,
już prezenty kładzie na nie,
już renifer się raduje,
kopytami podskakuje.
Mikołajki, czy też dzień Świętego Mikołaja, obchodzony jest co roku w bibliotece i świetlicy szkolnej.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, które obfitowały w różne atrakcje, gry i zabawy.
Niecodzienne przebrania dzieci, dekoracje pomieszczeń bibliotecznych i świetlicowych, a także świąteczne piosenki i zabawy były doskonałym wprowadzeniem magicznej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia.
Zajęcia przygotowali: nauczyciele bibliotekarze i nauczyciele wychowawcy świetlicy




Pierwszoklasiści pełnoprawnymi czytelnikami Książkolandii
Biblioteka szkolna po raz kolejny w swoich progach gościła „pierwszoklasistów”. Nadrzędnym celem spotkań, które odbyły się w dniach 07.12.2023r. i 08.12.2023r., było propagowanie czytelnictwa, ukazanie radości, jakie przynosi samodzielne czytanie.Podczas spotkania dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, czytelni oraz ogólnymi zasadami wypożyczania książek.Obejrzeli wystawkę nowości książkowych.Z uwagą wysłuchali wiersza Jana Huszczy "Skarga książki".Brały aktywny udział w quizach i zabawach. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał Wyprawkę Czytelniczą, która zawierała:
- „Wnuczka antykwariuszka” - książkę autorstwa znanej pisarki Justyny Bednarek,z ilustracjami Emilii Dziubak,
- „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” – broszurę, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania, jak również zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.

Spotkanie z Mikołajem w MOK-u
6 grudnia na scenie piotrkowskiego MOK-u odbyło się wyjątkowe spotkanie z Mikołajem. Na uczniów z klasy Ia, IIb, IId oraz IIIe. czekało wiele atrakcji. Zaproszeni taneczni i muzyczni goście wzbudzili wśród dzieci wiele emocji. Program mikołajkowy zawierał elementy zabawy i nauki. Dzieci wspólnie uczyły się śpiewać i tańczyć w rytm zimowej muzyki. Nie zabrakło zabaw, gier i konkursów.Uczniowie do szkoły wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

"Opowieść wigilijna w MOK-u
Dnia 14.12.2023 r. klasy 4a, 5a, 5d, 5e, 5c, 6d, 6c, 7c, 7d, 7e, 7s, 8b wraz z nauczycielami udały się do MOK-u, w celu obejrzenia spektaklu teatralnego pt. "Opowieść wigilijna". Teatr Pana O. przedstawił słynną Dickensowską opowieść o upartym skąpcu, którego w noc Bożego Narodzenia nawiedzają duchy, powodując jego moralną przemianę.Historia została ujęta dowcipnie, mieszając się z ironicznym nastrojem i powagą. W spektaklu wykorzystano kostiumy UV, dekoracje ledowe, efekty laserowe oraz urocze świąteczne piosenki. Uczniowie bawili się znakomicie.


Międzynarodowy Dzień Świątecznego Swetra
W Dniu Świątecznego Swetra, 15 grudnia 2023 r., w SP 12 pojawili się uczniowie oraz nauczyciele w ciepłych i kolorowych sweterkach z wesołym motywem bożonarodzeniowym lub zimowym. Mogliśmy zobaczyć swetry z Mikołajami, reniferami, pingwinami, choinkami czy bałwankami.Od 2012 roku organizacja charytatywna Save the Children ogłasza co roku w grudniu Dzień Świątecznego Swetra (Save the Children's Christmas Jumper Day). W tym dniu wszyscy w Wielkiej Brytanii i poza nią są zachęcani do ubrania świątecznego swetra do pracy, szkoły czy na spotkanie z przyjaciółmi oraz złożenia darowizny na rzecz dzieci potrzebujących pomocy.
Moda na świąteczne swetry przyszła do Polski ze Stanów Zjednoczonych, najprawdopodobniej w latach 80. XX wieku, za sprawą komediowych świątecznych filmów rodzinnych, w których wszyscy bohaterowie ubrani byli w tego typu swetry, aby podkreślić świąteczną atmosferę.



Anioły naszej szkoły
Każda szkoła to nie tylko budynek, ale przede wszystkim ludzie. Wspomnienia z czasów szkolnych, to pamięć o kolegach i koleżankach z klasy, nauczycielach oraz wszystkich, którzy ją tworzą i dbają, aby nauka i praca w niej odbywała się w atmosferze spokoju i bezpieczeństwa."Anioły naszej szkoły" to happening w którym chcemy pokazać, że wszyscy każdego dnia tworzymy nasze przyszłe wspomnienia...




Wspólne kolędowanie
Dnia 21 grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział we wspólnym kolędowaniu. Swoje umiejętności zaprezentowali także zwycięzcy XI Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Było magicznie i świątecznie.


Wizyta w "Ekonomiku"
W grudniu na specjalne zaproszenie ZSP nr 5, popularnie zwanego „Ekonomikiem”, uczniowie klas 8a i 8c uczestniczyli w Mikołajkowej sesji zdjęciowej oraz w warsztatach szkoleniowych na temat „Obróbki obrazu fotograficznego”. Zajęcia odbyły się w profesjonalnych pracowniach ZSP 5 pod okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych.Uczniowie zostali zapoznani ze sposobem działania aparatu fotograficznego, mieli możliwość poznać warsztat pracy fotografa oraz stworzyć własną sesję zdjęciową. Wzięli udział w konkursie z nagrodami. Ponadto uzyskali dużo cennych informacji na temat obróbki fotografii i mieli okazję sprawdzić się w podstawach obsługi programu Photoshop.

NIE przemocy w sieci! - pogadanki dla klas piątych
Uczniowie klas piątych wzięli udział w pogadankach i dyskusjach związanych z bezpiecznym i odpowiedzialnym korzystaniem z zasobów Internetu. Na zajęciach zaangażowali się w tworzenia plakatów dotyczących bezpieczeństwa w Internecie. Większość z nich stworzyła plakaty dotyczące zagrożeń czyhające na młodych ludzi w Internecie, inni zaś stworzyli prace przedstawiające zasady bezpiecznego korzystania z sieci.Wszystkie prace zostały wykonane samodzielnie w programie Paint, uczniowie oprócz wiedzy dotyczącej zasad pracy w Internecie, czy niebezpieczeństw z tym związanych, wykazali się umiejętnościami korzystania z programu graficznego.
Opiekę merytoryczną sprawują nauczyciele informatyki Joanna Seta i Karolina Majchrzak.


Warsztaty z programowania
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warzsztatach "Mistrzowie Pythona". "Mistrzowie Pythona" to działalność czworga uczniów 1 LO w Piotrkowie Trybunalskim.Jest to projekt realizowany w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii" mający na celu rozwijanie umiejętności programowania oraz kreatywność.
Podczas zajęć w naszej szkole zespół przedstawił krótką prezentację na temat projektu, a następnie przeprowadził lekcję programowania, podczas której uczniowie poznali podstawowe komendy w języku Python.


Karnawał w SP12
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się zabawy, tańce oraz konkurs masek.Ekspresja taneczna i plastyczna zawsze wywołują u dzieci śmiech, radość i spontaniczną aktywność.
W dniu 24 stycznia 2024 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w balu karnawałowym zorganizowanym w naszej szkole. Najmłodsi uczniowie przybyli do szkoły w pięknych, barwnych i pomysłowych strojach. Dzieci wcieliły się w królewny, wróżki, księżniczki biedronki, motylki, policjantów, Batmanów, czy żółwie Ninja, nie sposób wymienić wszystkich postaci.
Uczestnicy balu bawili się przy muzyce serwowanej przez DJ Marcina Dzwonnika. Nie obyło się również bez efektów specjalnych – dymu, kolorowych świateł. W sali podczas pląsów było gwarno i kolorowo. Wszyscy bawili się wyśmienicie z uśmiechem na twarzy i ciężko było zakończyć wspólne tańce, które miały na celu integrację nie tylko zespołów klasowych, ale również całej społeczności klas I-III.






"Tu wszystko gra ok!" WOŚP 2024
W niedzielę 28 stycznia 2024 odbył się 32 Finał WOŚP: "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych".Ponad 80 wolontariuszy z SP12 kwestowało na ulicach Piotrkowa rozdając mieszkańcom charakterystyczne czerwone serduszka w zamian za okazane wsparcie.






Omawianie lektury nie musi być nudne!
Omawianie lektury może być bardzo ciekawe, kiedy można z pomocą wyobraźni zamknąć jej treść w przepięknej pracy plastyczno-techniczne, co też uczynili uczniowie klasy 3c. Po omówieniu lektury wspólnie stworzyli makietę, na której umieścili zamek Królowej Śniegu, postacie z bajki i wiele bajecznych miejsc.To była niezapomniana przygoda z lekturą, podczas której uczniowie wykazali się kreatywnością, bogatą wyobraźnią oraz zgodną pracą zespołową.


Warsztaty ekologiczne z Europe Direct
W ramach działań związanych z realizacją rządowego projektu „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie, 24 stycznia przedstawiciele Europe Direct przeprowadzili w naszej szkole cykl zajęć pt. Woda to życie. Jak nią mądrze gospodarować?Uczniowie klas IV,V,VI i VII obejrzeli prezentację multimedialną i rozmawiali o tym, ile jest wody na świecie i o tym, że jej zasoby nie są niewyczerpane, a w wielu miejscach na Ziemi już jej brakuje. W drugiej części zajęć uczniowie pracowali w grupach, klasy młodsze opracowały listę działań mających na celu ograniczenie zużycia wody na co dzień. Starsi uczniowie, na podstawie materiałów Europe Direct, tworzyli plakaty na temat globalnego problemu wody i zmian klimatycznych.




Dzień Babci i Dziadka
Uczniowie klas IIa, IIc, IIe wspólnie z wychowawcami przygotowali występ dla swoich babć i dziadków. Wiersze, piosenki i układy taneczne w wykonaniu wnucząt dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń i wzruszeń. W trakcie uroczystości seniorzy mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając je gromkimi brawami. Dzieci przygotowały piękne laurki i prezenty. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Był to dzień pełen uśmiechów i radości.

Ostatki w SP12
Kiermasz, tańce i przebierańce. A kto przebrany ten nie był pytany!





Walentynki w SP12






Wizyta przedszkolaków w naszej szkole
Dnia 22 stycznia 2024r. gościliśmy w naszej szkole dzieci z pobliskich przedszkoli. Miały one okazję obejrzeć przedstawienie "Bezpieczne ferie zimowe". Uczniowie klas 2d i 3a tanecznie i śpiewająco przypomnieli zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu i w domu.Opiekunowie: Magdalena Dzwonnik, Agnieszka Fijałkowska



Robotyka na zajęciach informatyki
Uczniowie klas siódmych rozpoczęli zajęcia z podstaw mechatroniki i robotyki. Zajęcia takie są możliwe dzięki otrzymanym przez szkołę zestawom Becreo w ramach Laboratoriów Przyszłości.Zestawy zawierają mikrokontrolery arduino oraz wiele modułów takich jak: czerwona, zielona i żółta dioda LED, czujnik temperatury, potencjometr, głośniczek, przyciski, joystick i wiele innych komponentów.
Uczniowie za pomocą specjalnego programu (blokowo z podglądem na skrypty C++) tworzą projekty, łączą elementy i sprawdzają ich działanie.
Organziatorki: Karolina Majchrzak, Joanna Seta.




Przedsiębiorcze poniedziałki
26 lutego 2024 r. klasa 6d rozpoczęła akcję "Przedsiębiorcze poniedziałki".Akcja polega na tym, że w każdy poniedziałek jedna klasa organizowała kiermasz. Uczniowie sprzedawali jedzenie, picie drobne gadżety. Zarobione pieniądze przeznaczają na potrzeby klasy.

Interaktywny spektakl w MOK-u
22 lutego uczniowie z klasy Id, IIb i IIIe wybrali się do Miejskiego Ośrodka Kultury na spektakl pt. „Bajka o królewnie Marysi i lodowej górze".Jest to zabawna, pouczająca i dająca do myślenia opowieść o przyjaźni, miłości i empatii. Uczy dzieci dlaczego nie warto postępować egoistyczne.
Jak w każdym spektaklu Grupy O! Teatr, także w tym, dzieci wciągane były w wydarzenia i zabawy, zachęcane przez aktorów do interakcji i czynnego uczestnictwa w tym, co dzieje się na scenie.
Przedstawienie spotkało się z olbrzymim zainteresowaniem ze strony młodych entuzjastów teatru.


